0

اسکرچر گربه

اسکرچر گربه

اسکرچر گربه یکی از لوازم مورد نیاز یرای نگهداری این حیوان خانگی است. اسکرچ کردن و ناخن کشیدن یک رفتار طبیعی برای گربه‌ها است. بیشتر آن‌ها ترجیح می‌دهند سطوحی را خراش دهند که بتوانند چنگال خود را در آن فرو کنند.

به گزارش خوبو، گربه شما ممکن است مواردی مانند روکش مبلمان، پارچه یا فرش شما را خراش دهد. این مشکل می‌تواند برای صاحبان گربه‌ها ناامید کننده باشد. وقتی گربه ها وسایل شما را خراش می دهند، آن ها این کار را از روی خشم انجام نمی‌دهند بلکه آن ها به سادگی نیاز خود را برای خراشیدن یک ماده مطلوب برآورده می کنند. این نکته مهم است که گربه خود را از این عادت دور نکنید. بلکه شما باید او را به سمت اسکرچر گربه هدایت کنید تا بتوانید وسایل خانه خود (و رابطه خود را با گربه) حفظ کنید.

هنگامی که متوجه شدید چرا گربه ها ناخن می کشند، می توانید برای برطرف کردن مشکل گام‌هایی بردارید. شما می‌توانید با جلب نظر گربه خود به محل های مناسب، از آسیب به فرش، روکش، پرده و سایر مواد موجود در خانه خود جلوگیری کنید.

مزایای خراش دادن

باور کنید یا نه، اسکرچر برای سلامت گربه مفید است. خراشیدن یک قسمت عادی و ضروری از زندگی گربه‌سانان است. این امر به گربه‌ها اجازه می‌‎دهد سلامت پنجه‌های خود را حفظ کنند. همچنین کمر، شانه‌ها و سایر ماهیچه‌ها را بکشند و استرس و اضطراب را از بین ببرند و قلمرو خود را مشخص کنند.

چرا گربه ها سطوح را می خراشند؟

گربه‌ها با کشیدن پنجه های جلویی خود به سطح افقی یا عمودی خراش ایجاد می‌کنند. سپس پاهای خود را به سمت پایین یا عقب می کشند. درحالیکه این امر اغلب به خراشیده شدن اجسام منجر می‌شود، اما برای گربه مفید است. خراش بخش مهمی از سلامت و رفاه گربه است. دلایل متعددی برای اسکرچر گربه‌ها وجود دارد و همه آن ها به غریزه برمی‌گردد.

بهداشت و نظافت

عمل خراش، لایه‌های بیرونی پنجه را نرم و کوتاه می کند تا سطح جدیدی در زیر آن رشد کند. ممکن است این لایه‌های ناخن را در اطراف خانه خود پیدا کنید، به ویژه در مناطقی که گربه شما دوست دارد سطح را خراش دهد. تیز کردن پنجه یک عمل نظافتی برای گربه است.

خراش دادن همچنین عضلات پیشانی و ستون فقرات را تمرین می‌دهد تا گربه را برای شکار در حالت عالی نگه دارد. برخی از گربه‌ها با دراز کشیدن و کشیدن وزن بدن خود در امتداد زمین این کار را انجام می‌دهند. سطوحی که آن‌ها برای خراشیدن انتخاب می‌کنند معمولاً ثابت است.

ارتباطات

خراش دادن به عنوان نوعی ارتباط یا علامت گذاری نیز استفاده می‌شود. عطر و غدد عرق روی دست با هم مخلوط شده و بوی بی‌نظیری تولید می‌کنند. هنگامی که پنجه ها روی سطحی خراشیده می شوند، علامت ها، بوها و پوسته‌های پنجه را جا می‌گذارند. گربه‌های دیگر می‌توانند این را مانند یک پیام ببینند و حس کنند.

اسکرچ کردن گربه بر روی درخت

گربه‌های خارج از منزل ممکن است شواهدی مبنی بر خراش درختان، نرده‌ها، سوله‌ها و دروازه‌های چوبی به جا بگذارند. تصادفی نیست که همه این ها مناطقی هستند که برای سایر گربه های فضای باز بسیار قابل مشاهده هستند. چنین کاری یک رفتار منطقی است که برای برقراری ارتباط با سایر گربه ها و مشخص کردن مرزها استفاده می‌شود.

گربه های خانگی تمایل دارند سطوح مشابهی را در داخل خانه پیدا کنند تا غریزه خود را انجام دهند. آن‌ها اغلب چوب نرم، فرش و اثاثیه‌ای با روکش پارچه را مورد هدف قرار دهند.

بازی و جلب توجه

در برخی موارد، اسکرچ کردن بازی است، چه با گربه دیگری در خانه و چه با صاحبان. همچنین خراشیدن ممکن است تلاشی برای جلب توجه باشد.

جلوی از خراشیدن وسایل توسط گربه

اولین گزینه شما این است که رفتار گربه خود را به یک هدف قابل قبول هدایت کنید. اگر گربه شما از استفاده از اسکرچر امتناع می‌کند یا گاهی اوقات تصمیم می‌گیرد آن را به وسایل شما تغییر دهد، بهترین راه حل این است که سطوحی را معرفی کنید که مطلوب‌تر از وسایل شما برای گربه شما باشد.

اضافه کردن اسکرچر گربه

یک اسکرچر افقی اضافه کنید. گربه‌ها الگوها و ترجیحات مختلف خود را دارند. گربه هایی که موکت را خراش می‌دهند ممکن است تمایل بیشتری به اسکرچر افقی داشته باشند تا اینکه از یک اسکرچر عمودی استفاده کنند. خوشبختانه، اسکرچر های مختلفی برای خراش افقی وجود دارد. برخی شیب‌های کوه شکل دارند و برخی دیگر پهن می‌شوند. آزمایش کنید تا ببینید گربه شما کدام مورد را دوست دارد.

چندین پایه و اسکرچر، با مواد مختلف و بافت های مختلف پوشانده شده را اضافه کنید. این امکان وجود دارد که انتخاب گزینه‌های مختلف اسکرچر، گربه شما را از کشیدن پنجه روی فرش بی نیاز کند. بسیاری از پایه های اسکرچر با کنف پوشانده شده‌اند. با این حال باید یک یا دو مورد با مواد مختلف مانند موکت، مقوا راه راه یا حتی چوب ساده اضافه کنید. به یاد داشته باشید که گربه‌ها زوایای مختلف بین افقی و عمودی را برای خراشیدن دوست دارند. بنابراین، در حالت ایده آل، حداقل یکی از هر کدام را تهیه کنید. یک اسکرچر عمودی بلند، یک اسکرچر صاف و یک اسکرچر مایل. مطمئن شوید که اسکرچر ها سنگین و محکم هستند. زیرا زمانی که گربه شما آن ها را می‌خراشد باید در جای خود ثابت بمانند.

جلب توجه با قطره سنبل الطیب

محل را با قطره سنبل الطیب آغشته کنید. اگرچه این نوع محصولات به طور خاص برای این منظور به بازار عرضه نمی‌شوند. رفتارگرایان گربه دریافته‌اند که سنبل الطیب موجود در این محصولات می‌تواند گربه‌ها را فریب دهد و اغلب آن ها را به سمت خود بکشد.

کنترل اضطراب گربه

سطح اضطراب گربه خود را در نظر بگیرید. گربه ممکن است در صورت استرس عاطفی بیشتر به خراش دادن سطوح بپردازد. مانند زمانی که احساس می‌کند تغییرات محیطی او را تهدید می کند یا حیوان خانگی جدیدی (یا بچه ای جدید) به تازگی بخشی از خانواده شده است. توجه بیشتر به گربه، از جمله بازی بیشتر، ممکن است اطمینان خاطر لازم را به او بدهد.

کاهش آسیب خراش های گربه

در حالی که در حال کار بر روی روش‌هایی برای جلوگیری از خراشیدن وسایل توسط گربه خود هستید، می‌خواهید در این فاصله آسیب خانه خود را به حداقل برسانید. ناخن های گربه خود را مرتباً با استفاده ناخن گیر کوتاه کنید. این امر در به حداقل رساندن خسارت کمک می کند.

معرفی ناخن گیر

ناخن گیر سگ و گربه مدل PT-707

ناخن گیر سگ و گربه مدل PT-707

ناخن گیر سگ و گربه مدل PT-707 برای کوتاه کردن ناخن کلیه حیوانات خانگی استفاده می‌شود. این ناخن گیر دارای دسته‌های بسیار خوش دست است. نکته مثبت این ناخن گیر دارا بودن محافظ در قسمت سر قیچی آن است، به این صورت که اجازه کوتاه کردن زیاد ناخن حیوان خانگی شما را نمی‌دهد. این ویژگی باعث می شود ناخن حیوان صدمه و آسیب نبیند. تیغه های این ناخن گیر بسیار تیز و با کیفیت می باشد و با کوچکترین فشار به راحتی ناخن را کوتاه می‌کند. کیفیت و زیبایی دو نکته مثبت این کالای زیبا است.

ناخن گیر و سوهان سگ و گربه کد Xin-BG1

ناخن گیر و سوهان سگ و گربه کد Xin-BG1

ناخن گیر و سوهان سگ و گربه xin chong کد Xin-BG با داشتن فنر ارتجاعی و کیفیت بالا در کشور چین تولید شده است. این ناخن‌گیر انبری همراه با یک عدد سوهان است. با طراحی ایده‌آل این کالا می‌توان به نظافت حیوان خانگی به شکل صحیحی رسیدگی کرد. ناخن گیر و سوهان مدل Xin علاوه بر سبک بودن، ضد ضربه نیز هست. عدم رسیدگی به نظافت ناخن‌های حیوان خانگی باعث ایجاد آلودگی و در پی آن باعث ایجاد زخم‌های دردناک و در نهایت عفونت می‌شود.

ناخن گیر سگ و گربه مدل PE-43 به همراه سوهان

ناخن گیر سگ و گربه مدل PE-43 به همراه سوهان

ناخن گیر و سوهان سگ و گربه محصولی با کیفیت بالا و همچنین با داشتن فنر ارتجاعی برای استفاده کاربردی و آسان طراحی شده است . با خرید ناخن گیر و سوهان سگ و گربه می توانید به سلامتی، بهداشت و تمیزی هر چه بیشتر حیوان خانگیتان کمک کنید.

انواع اسکرچر گربه

چند نوع مختلف اسکرچر وجود دارد و ممکن است دریابید که داشتن بیش از یک نوع برای استفاده گربه مفید است.

اسکرچر ایستاده یا عمودی (Post Scratchers)

اسکرچر ایستاده یا عمودی

همانطور که از نامش پیداست، این اسکرچر ها به صورت عمودی است و به یک پایه متصل می شوند. با این حال، اشکال و سبک‌های دیگری نیز از آن موجود است. بنابراین می‌توانید موردی را انتخاب کنید که ممکن است با دکوراسیون خانه شما بهتر ترکیب شود.

ارتفاع یک عامل کلیدی در این اسکرچر ها است. زیرا گربه باید به قدری بلند شوند که با بالا آمدن و پنجه کشیدن به سمت پایین کشیده شود. اگر گربه ها مجبور به خم شدن هستند، خراشنده بسیار کوتاه است و مزایای مورد نظر را ارائه نمی دهد. پایه پایدار نیز مهم است. اگر تکان بخورد یا تمایل به سر خوردن داشته باشد، گربه شما احتمالاً زیاد از آن استفاده نخواهد کرد.

 اسکرچر افقی (Mat Scratchers)

 اسکرچر افقی (Mat Scratchers)

اگر متوجه شدید که گربه شما به دنبال قسمت هایی از فرش می‌رود، احتمالاً از یک خراشنده افقی استقبال می‌کند. شما فقط می‌توانید این اسکرچر ها را روی زمین بگذارید. حتی بهتر است در همان نقطه فرش که گربه دوست دارد قرار دهید و اجازه بدهید گربه شما به سمت آن حرکت کند. این که آیا شما یک پد مستطیلی معمولی را انتخاب می‌کنید که روی زمین قرار بگیرد یا یک طرح شیک‌تر مانند سطح شیب دار یا شکل سرگرم کننده دیگر به شما بستگی دارد. مطمئن شوید که سطح آن بسیار بزرگ و بلند است تا گربه شما کاملاً روی آن کشیده شود.

اسکرچر چند منظوره (Multipurpose Scratchers)

اسکرچر چند منظوره Multipurpose Scratchers

گربه ها و درختان گربه در اینجا گزینه‌ای عالی هستند و به گربه شما مکانی برای خراشیدن، صعود، استراحت و بازی می‌دهند. اسکرچر های درختی در اندازه ها و تعداد خانه ها متفاوت است. بنابراین می‌توانید با توجه به فضای خود یکی  از آن ها را در خانه خود قرار دهید.

مواد سازنده اسکرچر گربه

گربه ها دوست دارند چیزهایی را خراش دهند که پنجه آن ها واقعاً می تواند در آن ها فرو رود. این بدان معناست که گزینه‌هایی مانند کنف، موکت و مقوای گربه مفید است. اسکرچر های درختی به احتمال زیاد دارای کنف هستند، در حالی که اسکرچرهای حصیری از مقوا و موکت خواهند بود.

کنف یک الیاف قوی و بادوام است که به اشکال مختلف از جمله طناب و پارچه تولید می شود. این نخ مورد علاقه بسیاری از مردم است و تجربه مشابهی با پوست درخت را برای گربه ارائه می دهد. زیر ناخن ها خرد می شود و به گربه ها اجازه می دهد تا نتایج خراشیدگی خود را (که به عنوان علامت گذاری در قلمرو خود نیز شناخته می شود) مشاهده کنند. این جنس گزینه‌ای است که گربه شما برای مدت طولانی از خراشیدن آن لذت می برد.

مقوا و موکت از دیگر گزینه های عالی است که هنگام خراشیدن احساس و صدای رضایت بخشی به گربه شما می‌بخشد.

معرفی اسکرچر

احتمالاً قبل از اینکه اسکرچر مناسب برای گربه خود را پیدا کنید، آزمایش و خطایی وجود خواهد داشت. اما با توجه نکات فوق در هنگام خرید، می‌توانید در انتخاب یکی از مواردی که برای گربه (ها) شما مناسب است، اطمینان داشته باشید.

اسکرچر گربه مدل MOS PAD

اسکرچر گربه مدل MOS PAD

پد اسکرچر MOS PAD دارای شکل خاص و جذاب در سایز مناسب ارایه شده است بطوریکه گربه ها براحتی می توانند در سطح آن جست خیز کرده و بعد از بازی بر روی آن لم داده و استراحت کنند. اسکرچر این محصول از جنس کنف مرغوب است. ساختار کنفی، این محصول را تبدیل به اسکرچری ایده آل و متناسب با آناتومی و پنجه های گربه کرده است و گربه شما ساعت ها با آن سرگرم خواهد بود. این محصول به صورت یک طرفه طراحی شده است.

اسکرچر گربه مدل Max-RND 01

اسکرچر گربه مدل Max-RND 01

پد اسکرچر Max-RND 01 در سایز بزرگ به قطر 35 سانتیمتر ارایه شده است. این محصول به صورت یک طرفه با کنف طراحی شده است و جهت زیبایی و یا استفاده به عنوان نشیمنگاه طرف دیگر آن با خز پرز بلند پوشیده شده است. با توجه به نوع کنف استفاده شده و اینکه همه رشته ها به این محصول چسبانده شده‌اند لذا این اسکرچر عمر مفید مناسبی دارد. با توجه به سوراخ تعبیه شده در وسط آن قابل اتصال به دیوار با پیچ را دارد.

اسکرچر گربه مدل Kitty Pad S

اسکرچر گربه مدل Kitty Pad S

پد اسکرچر Kitty Pad در سایز بزرگ ارایه شده است. این محصول به صورت دو طرفه طراحی شده است و هر دو سمت آن قابلیت استفاده بعنوان اسکرچر را دارا است. با توجه به استفاده از کنف، این اسکرچر عمر مفید مناسبی دارد.

اسکرچر گربه مدل Tita

اسکرچر گربه مدل Tita

اسباب بازی اسکرچر مدل Tita دارای پایه مربعی است که پایداری مناسبی را به آن می‌دهد. ستون کنفی و پایه خزدار سطوح مناسبی را جهت سرگرمی، هیجان و اسکرچ کردن گربه ایجاد می‌کند. این محصول در رنگ های مختلف ارایه شده است.

اسکرچر گربه مدل KNR-ANJM

اسکرچر گربه مدل KNR-ANJM

محصول درختی مدل KNR-ANJM به دلیل طراحی منحصربفرد و ارتفاع مناسب آن برای گربه ها بسیار هیجان‌انگیز و سرگرم کننده است. این محصول دارای ترکیبی زیبا از منحنی ها و گوشه های گرد برای ایجاد طرحی جذاب و مدرن است. استفاده از این محصول به عنوان خانه گربه و اسکرچر، در گوشه ای از منزل شما زیبایی خاصی به دکوراسیون خانه شما هدیه خواهد داد. در ساخت این محصول از مواد با کیفیت بالا استفاده شده است. جنس کف آن نئوپان روکش دار بوده که به زیبایی با خز درجه یک پوشیده شده است تا حس آرامش در گربه ها را ایجاد نماید. کنف استفاده شده بعنوان اسکرچر به زیبایی قسمت هایی از پایه های این محصول را پوشانده است و از مرغوبترین نوع کنف است.

اسکرچر گربه مدل Rk100

اسکرچر گربه مدل Rk100

اسکرچر و لانه درختی گربه مدل Rk100 تهیه شده از ام دی اف و پارچه باکیفیت است. همچنین ستون آن پوشیده شده از بهترین کنف است. سهولت سرهم کردن و حمل و نقل آسان استفاده از این محصول را راحت می‌کند.

اسکرچر گربه کدیپک مدل پامچال

اسکرچر گربه کدیپک مدل پامچال

اسکرچر گربه پامچال علاوه بر یک طرح زیبا، اسکرچر و جای خوابی حرفه ای است. کیفیت ساخت و طراحی منحصر به فرد در این محصول اولین چیزی است که بعد از زیبایی آن نظر شما را جلب خواهد کرد. یک عروسک زنبور زنگوله دار با کش از پامچال آویزان است که بازی با آن هیجان زیادی برای گربه ها دارد.

اسکرچر گربه مدل Istana

اسکرچر گربه مدل Istana

این محصول با ارتفاع حدود هشتاد سانتیمتری حس برتری جویی و تسلط گربه ها به محیط اطرافش را به راحتی ایجاد می‌نماید. این محصول دارای ترکیبی زیبا از منحنی ها و گوشه ها برای ایجاد طرحی جذاب و مدرن است. استفاده از این محصول بعنوان خانه گربه و اسکرچر، در گوشه ای از منزل شما زیبایی خاصی به دکوراسیون خانه شما هدیه خواهد داد.

اسکرچر گربه مدل شهربازی

اسکرچر گربه مدل شهربازی

اسکرچر و جای خواب و لانه ی درختی گربه مدل شهربازی با ارتفاع 150 مناسب برای حس برتری جویی گربه می باشد. این کالا قابلیت پیاده و سوار شدن آسان در شکل های متفاوت دارد.

اسکرچر گربه کدیپک مدل انار

اسکرچر گربه کدیپک مدل انار

اسکرچر درختی انار تمامی آیتم‌های مورد علاقه گربه ها مثل لانه و تونل در ارتفاع، نردبان و طناب را دارا است. ویژگی‌های ذکر شده به علاوه ستون های پوشیده از کنف بسیار مقاوم و نشیمن های بزرگ، محصولی بی نظیر را خلق نموده است.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *