1

ارز دیجیتال چیلیز CHZ چیست؟ با توکن هواداری بیشتر آشنا شوید

ارز دیجیتال چیلیز

چیلیز با نماد CHZ یک ارز پیشتاز در ورزش است. چیلیز را می‌توان نخستین ارز مقیاس‌پذیر در مشارکت طرفداران در دنیا نامید. طرفداران می‌توانند علاوه‌بر خرید و فروش چیلیز و کسب سود در رای دادن نظرسنجی‌های باشگاه نیز مشارکت کنند.

با استفاده از توکن خود، شما می‌توانید به سایت باشگاهی که طرفدار آن هستید مراجعه کنید و حق رای داشته باشید. حتی با داشتن یک توکن از چیلیز هم شما می‌توانید در نظرسنجی باشگاه خود شرکت کنید و این نظرسنجی از مقدار توکن شما کم نمی‌کند. البته با داشتن توکن‌های بیشتر تاثیر رای شما نیز بیشتر خواهد بود. به خاطر داشته باشید که اگر در یک نظرسنجی رای خودرا لحاظ کردید تا انتهای فرآیند نظرسنجی توکن هواداران (Fan Token) شما مسدود می‌گردد و امکان برداشت آن وجود نخواهد داشت.

چیلیز در کدام صرافی ها قابل خرید و فروش است؟

همان گونه که قبل تر هم ذکر کردیم، معامله گران قادر هستند از صرافی رسمی چیلیز یعنی Chiliz.net اقدام به خرید و فروش چیلیز و توکن های طرفدارانی که مربوط به مشهور شده ترین برندها در دنیای ورزش میباشد، نمایند.

علاوه بر Chiliz.net شما قادر هستید از راه صرافی های:

 • لیست بهترین صرافی های ایرانی
 • بایننس (Binance)
 • بیتمکس (Bitmax)
 • CoinOne
 • Kucoin
 • Wazirx
 • Binance Dex
 • Bitfinex
 • Bitpanda
 • Crypto.com
 • Bitnovo
 • و برخی دیگر از صرافی های برجسته اقدام به خرید و فروش CHZ کنید.

همچنین تعدادی از صرافی‌های داخلی هم این توکن را ارائه می‌دهند که می‌توانید لیست بهترین صرافی های ایرانی خرید و فروش چیلیز را در اینجا مشاهده کنید.

بهتر است بدانید که صرافی بایننس یکی از سرمایه‌گذاران چیلیز است. شایان ذکر است که صرافی‌های اشاره شده در فوق، صرافی‌هایی می‌باشند که توکن چیلیز را مبادله می‌کنند و امکان تبادل این توکن در این صرافی‌ها به معنای امکان تبادل توکن‌های طرفداران نمی‌باشد.

Socios.com چیست؟

Socios.com نخستین پلتفرم پاداش و رای‌دهی طرفداران می‌باشد که به نهادهای ورزشی کمک می کند که به تحول دیجیتال از راه فناوری بلاک چین دست پیدا کند. نیرو محرکه ی پلتفرم سوسیوس (که به ایتالیایی سوچیوس خوانده میشود) توکن چیلیز است.

چرا باشگاه ها، تیم ها و سایر نهادهای بازی با Socios.com همکاری می کنند؟

Socios.com در حال ساخت یک جامعه ی جهانی از طرفداران دنیای ورزش می باشد. چنین طرفدارانی به خاطر علاقه شان به بازی ها و مهمتر از آن به خاطر علاقه به تیمشان با یکدیگر متحد شده اند.

پلتفرم سوسیوس با استفاده از فناوری های نوآورانه ای نظیر بلاک چین در حال ساخت یک ارتباط نزدیک تر بین طرفداران و باشگاه ها به وسیله ی بهبود بخشیدن راه هایی که آن ها با یکدیگر در ارتباط اند، می باشد.

به لطف Socios.com، طرفداران و حامیان یک باشگاه اکنون قادر هستند که بر تصمیمات آن باشگاه مستقیماً تاثیر بگذارند. به وسیله ی Socios.com، آن ها می‌توانند در مسائلی نظیر انتخاب طراحی کالاهای تجاری، پرچم های درون بازی، انتخاب نام یک زمین تمرین یا حتی انتخاب آهنگ یا شعارهای پیروزی مدنظر خود را به وسیله‌ی رأی هایی که می‌دهند، بیان کنند و باشگاه ها به تصمیم دارندگان توکن طرفداران فارغ از اینکه تصمیم چیست یا چه تبعاتی برای آن ها به همراه دارد، احترام می‌گذارند. علاوه‌بر قدرت تصمیم‌گیری، طرفداران و دارندگان توکن های طرفداران پاداش نیز دریافت می‌کنند.

برخی از توکن‌های هواداری که با استفاده از توکن چیلیز ایجاد شده اند را می‌توان به شرح زیر نام برد:

استاندارد توکن چیلیز

توکن های چیلیز (CHZ) جزء توکن های ERC-20 می باشد که بر روی شبکه ی اصلی اتریوم قرار دارد. تمامی توکن های هواداران در بلاک چین چیلیز و با استفاده از CHZ ساخته شده اند و در فرایند رای دهی نقش توکن های کاربردی را ایفا می کنند. گفتنی است که فرایند رای دهی در اصل مجموعه ای از قراردادهای هوشمند است که طی فرایند به اجرا در می آیند. فن توکن ها (Fan tokens) نیز همانند توکن چیلیز محدود می باشد.

قیمت توکن چیلیز

چیلیز در سه ماهه اول سال 2021 توانست رشد بسیار بالایی را ثبت کند و رکورد 3000 درصد را بزند. در ابتدای سال 2021 قیمت این توکن 0.02 دلار بود اما قیمت این توکن امروز به 0.6123 دلار رسیده است. کل توکن های این شبکه 8,888,888,888 می باشد که تاکنون تعداد 5,547,664,720  یا 62 درصد از کل این توکن ها ارائه شده است. حجم معاملات روزانه این توکن به بالای 3 میلیارد دلار رسیده است و حجم بازار این توکن 3.2 میلیارد دلار است. اطلاعات کامل و قیمت به روز این توکن را میتوانید در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

کیف پول های مناسب ارز چیلیز

چیلیز از استاندارد ERC20 شبکه اتریوم بهره می‌برد بنابراین تمامی کیف پول هایی که اتریوم را پشتیبانی می‌کنند، امکان نگهداری چیلیز را هم دارند. در زیر لیستی از این کیف پول‌ها را مشاهده می‌کنید:

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *