0

معرفی پلتفرم واقعیت مجازی دیسنترالند Decentrland و توکن مانا Mana

توکن مانا در پلتفرم دیسنترالند

پلتفرم واقعیت مجازی Decentraland در سال 2017 بر اساس شبکه اتریوم ایجاد گردید و توانست در آن سال با عرضه اولیه توکن ICO خود 24 میلیون دلار جذب سرمایه کند. این ارز دنیای واقعیت مجازی در فوریه 2019 نسخه بتای خود را به صورت خصوصی ارائه کرد و در سال 2020 برای عموم آزاد شد. پلتفرم دیسنترالند دارای دو توکن Mana و Land است. در ادامه به توضیح این توکن می پردازیم.

دیسنترالند یک پلتفرم دنیای مجازی یا VR است که در آن کاربران میتوانند با تولید محتوا و برنامه های خود کسب درآمد کنند. Land یک دارایی دیجیتال غیرقابل تعویض است که بر روی شبکه اتریوم نگهداری می شود. در واقع کاری که این پلتفرم واقعیت مجازی می‌خواهد انجام دهد، این است که شما با تولید یک محتوای مجازی مانند بازی‌ ماین کرافت، کسب درآمد کنید، به این صورت که می‌توانید محتوا و آواتارهای منحصر ‌به فرد بسازید که دیگران برای به دست آوردن آن باید به شما پول پرداخت کنند.

یکی از بنیان گذاران این پلتفرم آن را بدین گونه توصیف میکند:

در Decentraland، ما در حال ایجاد یک اکوسیستم هستیم که بسیاری از راه حل های موجود در رمز ارزها را با سیستم‌های واقعیت مجازی ترکیب می‌کند. نتیجه آن یک متاورس (Metaverse)، یک دنیای سه بعدی اجتماعی با یک شبکه اقتصادی بومی است.

توکن مانا چیست؟

مانا MANA رمز ارز بومی پلتفرم واقعیت مجازی Decentraland است. MANA یک توکن با استاندارد ERC20 پلتفرم اتریوم است که شما برای خرید قطعات LAND و همچنین پرداخت هزینه کالاها و خدمات در این جهان مجازی استفاده می‌کنید. هنگامی که شما برای خرید Land از توکن MANA استفاده می‌کنید، آنها به صورت اتوماتیک سوزانده می‌شوند، بنابراین هرچه کاربران بیشتری از آن استفاده کنند، میزان آن کمتر خواهد شد.

کیف پول های توکن مانا

توکن مانا بر اساس استاندارد ERC20 میباشد که بر اساس شبکه اتریوم ایجاد شده است، بنابراین تمامی کیف پولهایی که اتریوم را نگهداری میکنند قابلیت نگهداری از مانا را نیز دارند. که در ادامه لیست آنها را می بینید:

قیمت و نحوه خرید توکن Mana

قیمت توکن مانا در پلتفرم دیسنترالند در زمان نگارش این مقاله 0.924 دلار می باشد. این توکن با 1.45 میلیارد دلار حجم بازار در رتبه 61 ارزهای دیجیتال می باشد. از این توکن تعداد 2,194,650,927 موجود می باشد که تاکنون 1,578,280,313 MANA ارائه شده است. حجم معاملات روزانه این توکن رقم 691 میلیون دلار می باشد. در یک سال گذشته بیشتر High:$1.19 و کمترین Low:$0.0204 در نوسان بوده است که قابل توجه است. اطلاعات این توکن را میتوانید در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

توکن MANA در حال حاضر از نقدینگی بسیار خوبی بهره‌مند است و می‌توان آن را در بیش از 100 صرافی مختلف خریداری ، معامله یا فروخت. بایننس، OKEx و Coinbase Pro از بهترین صرافی‌ها برای خرید توکن‌های MANA هستند.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *