0

بازی Diablo IV

بازی Diablo IV

بازی Diablo IV یک بازی اکشن نقش آفرینی چند نفره است که توسط Blizzard Entertainment توسعه یافت و منتشر شد.

به گزارش خوبو، این بازی چهارمین قسمت اصلی از سری دیابلو است. بازی Diablo IV در تاریخ 5 ژوئن 2023 برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و اس و ویندوز منتشر شد.

Diablo IV به طور کلی نقدهای مثبتی از منتقدان دریافت کرد که فضای تاریک، روایت جذاب و ارزش تکرار را تحسین کردند.

داستان بازی Diablo IV

داستان بازی Diablo IV

شاید بتوان گفت داستان بازی کم جذاب ترین بخش بازی است. در حالی که در اولین اقدامات، کمپین در جذب بازیکن در دنیای خود کار خوبی انجام می دهد، اما پس از آن افت می کند. لحظات داستانی جالب زیادی در جریان نخواهد بود، اما در توضیح برخی از اهداف دشمنانی که در این کمپین طولانی با آن ها خواهید جنگید، کار مناسبی انجام می دهد. این عناصر، طرح کلی تهاجم شیاطین به بشریت را کمی جالب‌ تر می کند.

لیلیث به دلیل مرموز بودنش مطمئناً یکی از به یاد ماندنی‌ ترین شخصیت‌ ها است. همچنین برخی از متحدان شما نیز به دلیل شجاعت، بسیار دوست‌ داشتنی خواهند بود. اگر از طرفداران عناوین قبلی Diablo باشید، با چهره های آشنا نیز دیدار خواهید شد. با وجود اینکه برخی از این شخصیت‌ ها جذاب هستند، اما نمی توانید داستان Diablo IV را برای درازمدت به خاطر بسپارید.

گیم پلی بازی Diablo IV

گیم پلی بازی Diablo IV

علیرغم اینکه بازی داستان جذابی ندارد، اما گیم پلی مطمئناً یک تجربه قابل توجه است. این بازی در وادار کردن بازیکنان به جستجوی انواع مکان‌ ها، مبارزه با انواع شیاطین و البته برخورد با باس فایت‌ ها که همگی سرگرم‌کننده هستند، کار بسیار خوبی انجام می‌ دهد.

بازیکنان باید در ابتدا یک شخصیت از یکی از پنج کلاس قابل بازی را ایجاد کنند (Barbarian، Druid، Necromancer، Rogue یا Sorcerer ) و از مهارت های خود برای تکمیل ماموریت ها از طریق مبارزه استفاده کنند.

کلاس های بازی Diablo IV

کمپین بازی تقریبا کمتر از 20 ساعت در درجه دشواری World Tier II: Veteran طول می کشد.

مبارزه

مبارزه

بهترین بخش گیم پلی از مبارزات ناشی می شود. کشتن شیاطین رضایت بخش و دیدن جادوها از نظر بصری خیره کننده است. به عنوان یک Sorcerer، قابلیت Deep Freeze را خواهید داشت که احتمالا زیباترین ترین طلسمی است که یک Sorcerer می تواند از آن استفاده کند و همیشه وقتی فعال می شود زیبا است.

در طول کمپین، بازی مطمئناً انبوهی از هیولاها را به سمت شما روانه می کند و همیشه وقتی از این نبرد زنده بیرون می آیید، احساس شگفت‌ انگیزی خواهید کرد. اما مواقعی وجود دارد که سرعت بازی کمی تغییر می‌ کند، بنابراین بازیکن احساس نمی‌ کند که از بخش مبارزات خسته می شود.

آیتم های کمیاب

آیتم های کمیاب

علاوه بر تمام موارد، آیتم بندی بازی تقریباً یادآور Diablo II کلاسیک است. قبل از گسترش Lord of Destruction، آیتم‌ های کلاسیک تعقیب و گریز Diablo II، آیتم‌ های کمیاب بودند که عموماً به صورت متن زرد کدگذاری می‌ شدند. در Diablo IV نیز این مورد تفاوتی ندارد.

در طول مدتی که بازی می کنید، به نظر می‌ رسد که وقتی یک آیتم کمیاب را در مقابل یک آیتم Legendary پیدا می کنید که با رنگ نارنجی کدگذاری می شود، هیجان زده شوید. آیتم‌ های کمیاب همچنین این امکان را دارند که اصلاح‌کننده‌های خاصی را بچرخانند که واقعاً ارزش نگه‌داشتن را دارند. همچنین می‌ توانید آن‌ها را به Legendaries نیز ارتقا دهید که یکی از سطوح بالاتر آیتم‌ هایی است که می‌ توانید در Diablo IV پیدا کنید.

آیتم های کمیاب

این کمپین همچنین به بازیکن اجازه می دهد تا فعالیت های جانبی زیادی را انجام دهد تا شخصیت خود را بهتر پیش ببرد. سیاه چال های جانبی زیادی وجود دارند که پاداش های ویژه ای را ارائه می دهند که آن ها را روی آیتم های خود ایجاد می کنید تا قدرت تهاجمی یا دفاعی شخصیت خود را افزایش دهید. این بازی همچنین دارای برخی رویدادهای تصادفی است که به طور بالقوه می تواند به شما لوت بهتر یا مواد ساخت بیشتری بدهد.

اتمام کمپین بازی Diablo IV

اتمام کمپین بازی Diablo IV

وقتی کار کمپین را تمام کردید، اکنون در ENDGAME هستید. این مرحله ای است که شما واقعاً بازی را به بهترین شکل تجربه می کنید. Diablo IV یک سینک زمان است و بسیاری از فعالیت‌ ها در آخر بازی وجود خواهد داشت.

اولین فعالیت آخر بازی که باید انجام دهید Tree of Whispers است که اساساً جایزه هستند. شما آن ها را انجام می دهید، تجربه و غارتی به دست می آورید که می تواند برای شما مفید باشد. همچنین سیاهچال های جانبی زیادی وجود دارد و خوب است که آن ها را برای ارتقاء انجام دهید. این سیاه چال ها همچنین با فعالیت آخر بازی دیگر مرتبط هستند.

بخش Nightmare Dungeons

Nightmare Dungeons فعالیت های دیگری در پایان بازی هستند. آن ها اساساً برخی از سیاه چال هایی را که می توانید در سراسر جهان به آن ها دسترسی داشته باشید، دارد و اصلاح کننده های جالبی برای آن ها تعبیه شده است. مانند اینکه چگونه دشمنان می توانند آسیب بیشتری وارد کنند یا ممکن است یک نور تصادفی وجود داشته باشد که شما را تحت تأثیر قرار دهد و شما مجبور شوید در آن زمان پناه بگیرید. انواع مختلفی از پیچش های منحصر به فرد وجود دارد که بازی انجام می دهد تا چالشی را به سیاه چال اضافه کند. این همیشه احساس طراوت را در بازی Diablo IV ایجاد می کند.

ارتقا

ارتقا

وقتی دشمنان را شکست می دهید و ماموریت ها را انجام می دهید بسیار ارزشمند است. زیرا این امور به شما امتیاز می دهند تا گلیف های Paragon خود را ارتقا دهید. این گلیف‌ ها مربوط به سیستم Paragon هستند که تنها زمانی باز می‌ شوند که کاراکتر شما به 50 برسد.

این بخشی است که بازیکنان را وادار می کند بنشینند و فکر کنند که چگونه می خواهند به ساخت خود نزدیک شوند و برای استفاده کامل از آن نیاز به طوفان فکری دارند.

ارتقا

اگر می خواهید پیشرفت کنید و شخصیت خود را بهبود بخشید، قطعاً باید زمان مناسبی را برای بهینه سازی صرف کنید و با توجه به نیازهای خود این پیشرفت ها را برنامه ریزی کنید. اساساً سیستم Paragon یکی از کارهایی خواهد بود که بازیکنان وقتی در نبرد نیستند باید انجام دهند. این یک جنبه مهم برای پیشرفت ساخت شما برای مراحل بعدی فعالیت های آخر بازی خواهد بود.

رویدادهای World Bosses و Helltide

رویدادهای World Bosses و Helltide

رویدادهای World Bosses نیز وجود دارد که هیولاهای باس در مقیاس بسیار بزرگ هستند و کشتن آن ها سخت است. انجام آن ها برای یک رویداد اجتماعی سرگرم کننده است، اما یکی از ضعیف ترین فعالیتهای آخر بازی به شمار می رود.

رویدادهای Helltide یک مکان تصادفی از جهان باز را اشغال می‌ کنند و اساساً به بازیکنان یک ساعت فرصت می‌ دهند تا با هیولای چالش‌ برانگیز مبارزه کنند تا برخی از مواد ساخت منحصر به فرد را تهیه کنند. این اقلام می‌ توانند به بازیکنان اجازه دهند اقلام ارزشمند خود را ارتقا دهد.

پایان بازی Diablo IV به سادگی شما را آزمایش می کند که آیا سیستم بازی را کاملاً درک می کنید یا خیر. کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد و اگر شما واقعاً از اینکه می خواهید شخصیت خود را تا جایی که می توانید ارتقا دهید و شخصی سازی کنید، لذت می برید. بنابراین Diablo IV شما را برای مدت طولانی درگیر نگه می دارد.

گرافیک بازی Diablo IV

گرافیک بازی Diablo IV

از نظر گرافیکی، بازی به اندازه کافی برای یک بازی با ارزش تولید بالا قابل قبول است. Diablo IV به لحاظ گرافیکی برای کنسول‌ های فعلی طراحی نشده است، بنابراین قرار نیست از طراحی بی نظیر آن لذت ببرید، اما همچنان یک بازی است که در سراسر جهان به جزئیات بسیار توجه دارد. چه در بسیاری از سیاه‌ چال‌ های ویران شده کاوش کنید و چه در محیط‌ های بیرونی، هنرمندان تلاش زیادی می‌ کنند تا این دنیا واقعی شود. به طور کلی گرافیک بازی با توجه به سبک و گیم پلی آن مناسب است.

مثلا اگر در حالی که فضای بازی بارانی است، به مناطقی برخورد کنید، بازی بهترین حالت خود را نشان می دهد. نگاه کردن به نواحی اطراف در حالی که خیس هستند نسبتاً لذت بخش است.

صدای بازی Diablo IV

صدای بازی Diablo IV

صدا در کل به خوبی ارائه می شود. اسپل‌ ها دارای صدا هستند، هیولاها وحشتناک به نظر می‌ رسند و صداپیشگی نیز درجه یک است. تنها بخشی که صدا در آن ضعف دارد موسیقی است. در حالی که دنیای Diablo IV را کاوش می کنید، موسیقی بیشتر از آهنگ های محیطی تشکیل شده است. در حالی که قطعات موسیقی بد نیستند، اما بیشتر آن ها در مقایسه با موسیقی متن بازی های Diablo I و II نسبتاً فراموش شدنی هستند.

سخن پایانی

سخن پایانی

Diablo IV یک بازی بزرگ است که مملو از شیاطین خشمگین و فعالیت هایی است که می توانید در اولین تلاش خود در یک تجربه جهان باز انجام دهید. این بازی به راحتی مطابق با عناوین قبلی خود است. همچنین اگر از طرفداران بازی های اکشن نقش آفرینی هستید، می تواند به راحتی شما را با سیستم خود درگیر کند. از زمانی که آخرین عنوان اصلی Diablo در سال 2012 منتشر شد، طرفداران انتظار طولانی ای را کشیدند. با این حال، این انتظار ارزشش را داشت و مسیری که Diablo IV اقتباس کرد موفقیت آمیز بود.

اگر فقط یک بازی وجود داشته باشد که ارزش بازی کردن در این سال را داشته باشد، آن بازی Diablo IV خواهد بود. کارهای زیادی برای انجام و چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد. مهارت و ترکیب درختان پاراگون، تعداد زیاد هیولا برای کشتن و لوت آیتم های آن ها و خیلی چیزهای دیگر در این بازی شما را درگیر خود می کند. ممکن است این بازی قیمت بالایی داشته باشد، اما هنگامی که اصول اصلی بازی را درک کردید، متوجه ارزش بازی خواهید شد.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *