0

بازی Dolmen

بازی Dolmen

بازی Dolmen یک RPG اکشن جدید و ترسناک است که توسط Massive Work Studio توسعه یافت و توسط Prime Matter منتشر شد.

به گزارش خوبو، Dolmen اولین بازی بزرگی است که توسط استودیوی برزیلی Massive Work Studio توسعه یافت. این بازی در سال 2022 برای ویندوز، پلی استیشن 4 و 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس منتشر شد.

داستان بازی Dolmen

داستان بازی Dolmen

ماموریت داستانی واضح است. به Revion Prime بروید و تا جایی که می توانید کریستال های Dolmen را بازگردانید و هر گونه تهدیدی را که سیاره را فرا گرفته است از بین ببرید. با این که ماموریت واضح است اما اجرای آن چندان آسان نخواهد بود.

گیم پلی بازی Dolmen

گیم پلی بازی Dolmen

Dolmen یک بازی RPG اکشن است که عناصر علمی تخیلی و ترسناک کیهانی را با هم ترکیب می کند. شما به عنوان یک انسان اصلاح شده ژنتیکی، قبل از اینکه به سطح متخاصم سیاره بروید، سلاح های اولیه و کلاس خود را انتخاب خواهید کرد. به نظر می رسد که داستان تمرکز کمتری نسبت به گیم پلی دارد. زیرا بیشتر از طریق افسانه در پایان بخش ها روایت می شود. این نوع روایت باعث می شود که سرگردان شوید و مطمئن نیستید که چرا کاری را که انجام می دهید، باید انجام بدهید. شخصیتی که شما کنترل می کنید احساس می کند که هیچ کس نیست. چیزی وجود ندارد که بتوانید واقعاً شخصی سازی کنید. جز رنگ لباس، گزینه های سفارشی سازی نسبتاً محدود به نظر می رسند.

محیط ها نسبتاً گسترده هستند و گاهی چیزهای جالبی در بازی یافت می شوند.

مبارزه

مبارزه

از نظر مبارزه، شما حملات سنگین و سبک کلاسیک خود را با یک تفنگ برای راه دور دارید. در حالت تدافعی، شما جاخالی می دهید و جلوی ضربه ها را می گیرید. تمام موارد فوق استقامت شما را که به مرور زمان بازسازی می شود را تخلیه می کند. اگر با زمان حرکات دفاعی و ضدحمله خود مقابله نکنید، سلامتی شما خیلی سریع تحلیل می رود. اسلحه های شما انرژی را به عنوان مهمات مصرف می کنند.

مسئله این است که استقامت خیلی سریع کاهش می یابد و شما را نسبتاً آسیب پذیر و در معرض مرگ قرار می دهد. با این حال، وقتی می میرید، همه چیز از بین نمی رود. در راه بازگشت به جایی که مرده‌اید نبرد کنید تا بتوانید جدول زمانی را بازنشانی کنید و کریستال‌ های Dolmen و نانیت‌های گمشده را پس بگیرید.

نبرد به گونه ای طراحی شده است که اگر با بیش از یک دشمن درگیر شوید، احتمالاً خواهید مرد. مبارزه می تواند سرگرم کننده باشد و چیزهایی مانند مورد بالا، فقط آن را بسیار خسته کننده می کند. علاوه بر این، به نظر می‌ رسد که hitboxe ‌ها نمی‌دانند کجا هستند. می توانید درست در کنار آن ها بایستید و همچنان شما را تشخیص ندهند یا وقتی شما از دسترسشان دور هستید، آن ها موفق می شوند شما را تشخیص دهند و به شما آسیب برسانند.

ارتقاء سطح

ارتقاء سطح

نانیت چیست؟ ارتقاء سطح از طریق تجربه انجام نمی شود، بلکه با صرف Nanites انجام می شود. وقتی با دشمنی مبارزه می کنید و او را شکست می دهید، گاهی اوقات آن ها کریستال های دلمن، نانیت ها یا مواد دیگر را برای شما می ریزند. هنگامی که به یک pod رسیدید، می توانید به سفینه فضایی معمولی خود برگردید و برای ارتقاء ویژگی های خود، نانیت ها را خرج کنید. هیچ چیز پیچیده ای در مورد آن وجود ندارد. اغلب در بازی‌ ها برای رمز گشایی درخت مهارت به یک دایره‌المعارف نیاز دارید، زیرا بسیار پیچیده است، بنابراین داشتن چیزی ساده خوب بود. موادی که جمع آوری می کنید برای ارتقا و ساخت سلاح ها و سپرهای مختلف استفاده می شود. با این حال، این مواد در صورت مرگ قابل بازیابی نیستند.

حالت چند نفره بازی Dolmen

حالت چند نفره بازی Dolmen

در نهایت، یک عنصر چند نفره در Dolmen وجود دارد، اما به نظر می رسد که زیاد از آن استقبال نشود. حداکثر 4 بازیکن می توانند با هم متحد شوند تا یک باس را از بین ببرند. این به قیمت Dolmen Crystal است. قطعاً در چنین بازی‌ هایی می شود فضای بیشتری برای حالت آنلاین نیز در نظر گرفت. اما هیچ بخش یا همکاری آنلاین دیگری وجود ندارد و این خود جذابیت بخش چند نفره را از بین می برد.

گرافیک بازی Dolmen

گرافیک بازی Dolmen

گرافیک بازی خوب به نظر می رسد. اما این بازی شبیه به بازی های اولیه PS4  است و به نظر می رسد که بازی برای آن زمان مناسب است. محیط‌ ها ممکن است گاهی اوقات کمی ساده به نظر برسند. با این حال، دشمنان نسبتا جالب هستند حتی اگر انیمیشن ها کمی ترسناک باشند. پس تصاویر بازی ممکن است بتواند به خوبی حس ترس را به شما منتقل کند.

صدا و اتمسفر در بازی Dolmen

اتمسفر بسیار مناسب است، اما برخی از جلوه‌های صوتی بسیار قدیمی که واقعاً مناسب بازی نبودند، باعث افت کیفیت این بخش می شوند. شخصیت بازیکن باید آنقدر نامناسب باشد که وقتی استقامتش پس از چند ثانیه کم می شود، صدایش شبیه یک فرد بسیار چاق به نظر برسد.

مدت زمان بازی Dolmen

مدت زمان بازی Dolmen

اگر می خواهید بازی را کامل کنید به حدود 15-20 ساعت زمان نیاز دارید. با این حال، پس از اتمام، واقعاً هیچ دلیلی برای بازگشت به بازی وجود ندارد. بازی می توانست درحالت Co-op بسیار سرگرم‌کننده‌تر و طولانی تر شود. شاید برخی از چالش ها نیز در آنجا اضافه می شد.

سخن پایانی

سخن پایانی

قبل از انتشار این بازی، انتظارات بسیار بالا بود. اما پس از انتشار بازی Dolmen خیلی ها به این نتیجه رسیدند که این بازی، بازی بدی است، زیرا لذتی در آن وجود ندارد. بخشی از مشکل این است که توسعه‌دهندگان بازی‌های Soulslike سطح را بسیار بالا بردند. گرافیک بازی خوب است اما شگفت انگیز نیست. صدای بازی نیز قابل قبول است. با تمام اوصاف، شاید این بازی 10 سال پیش و در حالی که این ژانر هنوز در مراحل ابتدایی خود بود، می توانست بسیار جذاب باشد. اما از آنجایی که Dolmen در بهبوهه انتشار Elden Ring منتشر شد، حرفی برای گفتن باقی نگذاشت. اگر انتظار شما از یک بازی ویدیویی صرفا وقت گذرانی است، می توانید این بازی را امتحان کنید، در غیر این صورت این بازی در برابر بازی های جذاب دیگر این سبک در رده های پایین تری قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *