0

بازی Warhammer 40000: Boltgun

بازی Warhammer 40,000: Boltgun

بازی Warhammer 40000: Boltgun یک بازی ویدئویی تیراندازی اول شخص است که توسط Auroch Digital توسعه یافت و توسط Focus Entertainment منتشر شد.

به گزارش خوبو، این بازی در سال 2023 برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ویندوز، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری X/S و نینتندو سوئیچ انتشار یافت.

داستان بازی Warhammer 40000: Boltgun

داستان بازی Warhammer 40000: Boltgun

روایت چیزی است که به ندرت در Warhammer 40000: Boltgun به آن توجه می‌ شود. اما این بدان معنا نیست که ضعیف نوشته شده است. داستان همان چیزی است که شما از یک بازی تیراندازی در هزاره 41 انتظار دارید. داستان، دنباله‌ای بر Warhammer 40000: Space Marine است و چند سال پس از اتفاقات بازی در Forge World Graia روایت می شود.

شخصیت اصلی داستان Malum Caedo است. یک تفنگدار فضایی و کهنه سرباز استرنگارد از بخش Ultramarines که توسط Inquisition به Graia فرستاده شده است.

شخصیت اصلی داستان Malum Caedo

Inquisition از زمان تهاجم اورک و آشوب، گرایا را برای تهدیدهای جدید به دقت زیر نظر داشته است. این آزمایش ها منجر به باز شدن شکاف تار شد که به نیروهای آشوب اجازه داد تا یک بار دیگر به دنیای فورج حمله کنند. بازمانده تیم، Caedo روی این سیاره فرود می آید و تنها بازمانده است. او دلیل این که چرا شما یک سرباز تنها هستید را توضیح می دهد.

برش های داستانی

اگرچه مختصر است، اما داستان و خلاصه آن در چهار صحنه متحرک و دستی که در بین هر فصل ظاهر می شود، بیان می شود. اینها علاوه بر جذابیت بصری، به عنوان یادآوری دائمی از تلاش بازی برای داشتن یک زیبایی شناسی قدیمی عمل می کنند. در نتیجه اگر از طرفداران این بازی هستید، کاملا راضی خواهید بود.

گیم پلی بازی Warhammer 40000: Boltgun

گیم پلی بازی Warhammer 40,000: Boltgun

بازی‌ های WH40k، به‌ویژه آن‌ هایی که می‌ توانید به‌ عنوان تفنگداران فضایی بازی کنید، همه در مورد قدرت فانتزی بهترین ابرسربازان جهان هستند. Warhammer 40000: Boltgun می‌ تواند این احساس را کاملاً به تصویر بکشد، زیرا بازی در حالت انفرادی علیه گروه‌های آشوب هرگز یک تلاش غیرممکن به نظر نمی‌ رسد.

سلاح ها، توانایی ها و تجهیزات

سلاح ها، توانایی ها و تجهیزات

نکته اصلی بازی، سلاح‌ های آن است که در عین اینکه فاقد هرگونه قابلیت شخصی‌ سازی هستند، همگی برای استفاده رضایت‌ بخش هستند. این سلاح ها به اندازه کافی متمایز هستند تا از انواع رویکردهای تاکتیکی پشتیبانی کنند. اولین اسلحه‌ ای که شخصیت شما به دست می‌ آورد بولت گان یا بولتر است. این سلاح نمادین‌ ترین سلاح تفنگداران فضایی است و نام بازی از آن وام می گیرد. این همان چیزی است که شما در طول کمپین از آن استفاده خواهید کرد و علیرغم اینکه سلاح آغازین می باشد اما کاملاً قابل اعتماد است.

در حالی که نمی‌ توانید اسلحه‌ هایتان را سفارش دهید، تعدادی «secrets» در اطراف هر نقشه‌ پراکنده است. زمانی که آن ها را به دست آورید، بازی یک ارتقای سلاح‌ های موقت را به شما می‌ دهد. این موارد از افزایش «قدرت» اسلحه تا جایگزینی با یک نوع مهمات قدرتمندتر و محدود به فرد را شامل می شود. سلاح پشتیبانی که همیشه با خود دارید، chainsword است که آن نیز بسیار قوی و رضایت بخش است. استفاده از این سلاح بر روی دشمن باعث می شود که بازیکن در یک لحظه کوتاه به سمت دشمن حرکت کند؛ در حالی که زمان آهسته می شود.

تفنگ chainsword

همچنین می توانید از مکانیک داشبورد استفاده کنید که می تواند دشمنان را به عقب براند یا بدون زحمت شکاف بین شما و آن ها را بپوشاند. جت پک یا جامپ پک که در دنیای WH40k شناخته می شود، در بازی موجود است، اما زیاد از آن استفاده نمی شود. نقاط خاصی روی نقشه وجود دارد که می توانید از Jump Pack برای پرش به مکان های مرتفع یا عبور از یک شکاف بزرگ استفاده کنید. اما خارج از این نقاط این وسیله کاربرد چندانی ندارد.

طراحی مراحل

طراحی مراحل

Warhammer 40,000: Boltgun مانند یک تیراندازی با run-and-gun عمل می کند و مبارزات معمولی FPS در اینجا کار نمی کند. با این حال، گاهی بازی‌ به حالتی شبیه به تیراندازی arena تبدیل می شود، جایی که باید برای چند دقیقه زنده بمانید در حالی که انبوهی از دشمنان به طور مداوم در حال حمله هستند. در این حالت مشکل این است که در یک تیراندازی arena نمی‌توان به سرعت روی نقشه حرکت کرد. حتی از قابلیت داشبورد نیز نمی توان مکرراً استفاده کرد، زیرا خنک شدن آن طول می کشد.

این ها لحظاتی هستند که ممکن است لازم باشد مهمات خود را برای سلاح های قدرتمندتر حفظ کنید. ممکن است تعداد بسیار اندک نارنجک‌های Vortex که قبل از باس فایت پیدا می کنید، برای این موقعیت‌ها مناسب تر باشند، زیرا برای کنترل جمعیت کاملاً مؤثر هستند. همانطور که قبلا ذکر شد، رازهایی (secrets) در نقشه ها وجود دارند که شامل تقویت سلاح، توانایی های ویژه و حتی نارنجک های Vortex می شود. خوشبختانه، یافتن آنها در بیشتر مواقع خیلی سخت نیست. آن ها به صورت استراتژیک در بازی قرار دارند تا بتوان از آن ها قبل از رویارویی با حمله شدید دشمن به طور مؤثر استفاده کرد.

نارنجک وورتکس

مساله دیگر این است که سلاح های قوی تر فقط برای مدت کوتاهی وجود دارند. در همان ساعت اول اسلحه‌ های ابتدایی‌ تری مانند بولت، تفنگ ساچمه‌ای و تفنگ پلاسما را دریافت خواهید کرد. اما سلاح‌ های کارآمدتر کشتار مانند Meltagun یا Vengeance Launcher خیلی دیرتر باز می‌ شوند. پس از پایان فصل اول، آن ها حدف می شوند و کل این روند دوباره در فصل بعدی نیز تکرار می شود.

گرافیک بازی Warhammer 40000: Boltgun

گرافیک بازی Warhammer 40000: Boltgun

Warhammer 40,000: Boltgun از نظر گرافیکی بسیار شبیه به دیگر عناوین شوتر مانند Prodeus ،Ultrakill و Cultic است. با قابلیتی که بازی در اختیار شما می گذارد، می توان آن را به گونه ای سفارشی کرد که قدیمی تر و پیکسلی تر شود یا کمی مدرن تر و تمیزتر به نظر برسد. وسایل و موارد قابل مشاهده (انبوهی از استخوان ها، اجساد و بشکه های انفجاری) و دشمنان همگی دوبعدی هستند. همچنین اسلحه ها که دوبعدی هستند، جلوه سه بعدی خوبی نیز دارند.

سطوح مختلف به زیبایی طراحی شدند و به هیچ وجه نمی توانید آن ها را تکراری بنامید. در واقع، آن ها کاملاً خوب هستند و نگاهی شگفت انگیز به دنیای تاریک هزاره 41 ارائه می دهند. مناظر با ابهت و صنعتی Graia بر آنچه Imperium of Man است تأکید می‌ کنند.

صدای بازی Warhammer 40000: Boltgun

می توان صدای بازی را در دو قسمت بررسی کرد.

صداپیشگی

صدای بازی Warhammer 40000: Boltgun

منحصر به فرد ترین ویژگی بازی سیستم taunt است که به بازیکنان این امکان را می دهد تا با فشردن T به دشمنان خود طعنه بزنند. دیالوگ های Malum Caedo قابل توجه هستند و راهول کوهلی با صداپیشگی خود به آن زیبایی بخشید. صداپیشه Inquisitor Seibel، ریچل اتکینز، نیز کار بسیار خوبی در به تصویر کشیدن این شخصیت انجام داده است. او قبلا در یک بازی دیگر WH40k یعنی Warhammer 40000: Darktide صدای خود را به نمایش گذاشت.

موسیقی متن

صدا برای یک بازی WH40k بسیار مهم است و بازی Warhammer 40000: Boltgun آن را به طرز قابل تحسینی اجرا می کند. این بازی با موسیقی متن روان و اتمسفریک خود توانسته است احساس Imperium را کاملاً به تصویر بکشد. آهنگ‌ های هیجان انگیزی که درست با شروع اکشن آغاز می‌ شوند و همچنین گیم‌ پلی سریع یک شوتر با اکتان بالا را به تصویر می‌ کشند.

سخن پایانی

سخن پایانی

شوترهای Boomer از توسعه دهندگان مستقل اخیراً کاملاً موفق بوده اند و Warhammer 40,000: Boltgun ممکن است دقیقاً همان چیزی باشد که این ژانر در حال حاضر به آن نیاز داشت. این بازی تیر اندازی اول شخص به شما کمک می‌کند تا انبوهی از دشمنان شامل جهش یافته‌ها و تفنگداران دریایی را با زرادخانه‌ای شگفت‌ انگیز از سلاح‌ ها از بین ببرید. بازی Warhammer 40000: Boltgun یک بازی عالی برای طرفداران این فرنچایز و کسانی است که می خواهند به تازگی وارد این سبک شوند.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *