0

بازی Space Tail

بازی Space Tail

بازی Space Tail یک پلتفرمر ماجراجویی 2.5 بعدی است که توسط Enjoy Studio S.A و Longterm Games S.A توسعه یافت و توسط Longterm Games S.A منتشر شد.

به گزارش خوبو، این بازی برای ویندوز، پلی‌ استیشن 4، پلی‌ استیشن 5، نینتندو سوئیچ، لینوکس، ایکس‌ باکس وان و ایکس‌ باکس سری X/S در سال 2022 منتشر شد. سگ‌ها یک منظره رایج در بازی‌های ویدیویی هستند، اما بیشتر به‌عنوان همراه یا NPC ظاهر می‌ شوند تا اینکه قهرمان داستان باشند. حتی به ندرت پیش می‌ آید که یک سگ غیر انسان‌ نما در مرکز صحنه باشد. بنابراین Space Tail: Every Journey Leads Home باید به دلیل داشتن یک سگ واقع‌ گرا به عنوان ستاره، علاقه طرفداران حیوانات خانگی و به خصوص سگ‌ها را برانگیزد.

داستان بازی Space Tail

داستان بازی Space Tail

اکثر مردم حداقل به طور مبهم با آزمایشات واقعی که در آن حیوانات مختلف در طول جنگ سرد به فضا شلیک شدند، آشنا هستند. بازی Space Tail مستقیماً به یک حیوان واقعی مانند  Laika اشاره نمی کند. اما می توان فهمید بازی از این رویدادهای واقعی الهام می گیرد. قهرمان داستان ما سگی به نام Bea است. او به عنوان یک توله سگ ولگرد توسط یک پسر جوان از خیابان ها نجات می یابد. پدر این پسر در یک مرکز شبیه به ناسا کار می کند و قهرمان سگ ما را در یک برنامه آموزشی ثبت نام می کند که با شلیک سگ به فضا پایان می یابد.

بر خلاف همه بد شانسی ها، Bea از این مصیبت دلخراش جان سالم به در می برد. اکنون او خود را در سیاره ای ناشناخته در کنار ربات همراهش 8088Y می یابد. دلگیر از اینکه از خانواده اش جدایش کردند، Bea تصمیم دارد به خانه بازگردد. این آغاز یک سفر حماسی است که امیدواریم با ملاقات مجدد او با پسری که او را به فرزندی قبول کرده به پایان برسد.

داستان بازی Space Tail

این یک داستان غم‌انگیز است. اما تاثیر آن تا حدودی با سرعت‌ گیری ناگهانی تضعیف می‌ شود. صحنه های احساسی با نمایش بارگذاری طولانی کوتاه می شوند (که بر جریان بازی نیز تأثیر می گذارد، اما به روشی کمتر فاحش). همچنین استفاده از تصاویر ثابت به جای صحنه‌ های متحرک برای ارائه داستان جالب نیست. اما کمی این موضوع به Space Tail جلوه کتاب داستان می‌دهد.

گیم پلی بازی Space Tail

گیم پلی بازی Space Tail

این بازی در ابتدا خود را به عنوان یک پلتفرمر معمایی نسبتاً استاندارد معرفی می کند. با این حال، همانطور که زمان بیشتری را با بازی سپری می کنید، با معرفی مکانیک های ظریف اما قابل توجه، هم در قالب توانایی های Bea به عنوان سگ و هم از طریق همراهانی که در سفر به خانه با او دوست می شوند، تعجب می کنید. ممکن است گیم‌ پلی اصلی احساس نوآوری خاصی نداشته باشد. اما همراه با داستان جذاب، ارائه سمعی و بصری خارق‌العاده و تعداد انگشت شماری از مکانیک‌ های کوچک و عجیب، Space Tail موفق می‌ شود خود را محبوب کند.

Space Tail یک بازی کوتاه و خطی با اهداف مشخص است. هدف شما در هر زمان معین روی صفحه نمایش است. اما اگر تصمیم بگیرید از مسیری که برای شما تعیین شده منحرف شوید، اسرار و مزایای مفیدی را کشف خواهید کرد. این موارد می تواند سفر را آسان کند، مانند سپری که از آسیب دیدن Bea جلوگیری می کند.

ماهیت سگ Bea

ماهیت سگ Bea

مکانیک های منحصر به فرد بازی زمانی که معماها وارد بازی می شوند خود را نشان می دهند. معماهایی که Bea با آن ها روبرو می شود متناسب با سگ بودن او ساخته شدند. او حس بویایی بسیار قوی ای دارد که می تواند از آن برای استشمام بوهای آشنا استفاده کند. به همین ترتیب، شنوایی و بینایی او فوق العاده است و همه این عناصر به روش های هوشمندانه ای وارد بازی می شوند. پازل ها ممکن است شامل استفاده از بینایی سگ برای تشخیص نحوه اتصال سوئیچ ها باشد. این باعث می شود تا بتوانید آن ها را به ترتیب درست فعال کنید، یا از حس بویایی خود برای جلوگیری از گازهای سمی استفاده کنید.

علاوه بر این، جذابیت طبیعی Bea به عنوان یک سگ وارد بازی می شود. زیرا او می تواند با انواع موجودات بیگانه مانند سگ ها دوست شود: با غلت زدن یا دادن پنجه. بسیاری از موجوداتی که او از این طریق با آن ها ارتباط برقرار می کند می توانند به طرق مختلف به او کمک کنند. اما برجسته ترین آن ها رز، یک دنباله دار حساس است که می تواند با موانع برخورد کند و 8088Y ای که قدرت هک دارد.

مشکلات بازی Space Tail

مشکلات بازی Space Tail

برخی از مناطق وجود دارد که این مفهوم از بین می رود. ارتباط با بیگانگان اغلب یک مورد آزمون و خطا است. به عنوان مثال، شما هرگز نمی دانید که آن ها چگونه پاسخ خواهند داد و باید بفهمید که کدام عمل باعث ایجاد یک پاسخ مفید می شود. به نظر می آید هیچ منطقی پشت این موضوع وجود ندارد و باید به‌طور تصادفی چیزهایی را امتحان کنید و این حس عاملیت را از بین برد. یکی دیگر از عناصر نه چندان ایده آل، مکانیک جنگی یا حداقل فقدان آن بود. Bea با دشمنان زیادی روبرو می شود، اما هیچ راه مستقیمی برای مقابله با آن ها وجود ندارد. او باید یا به طور کامل از آن ها دوری کند یا معماهای محیطی را حل کند تا آن ها را شکست دهد و باعث شود او احساس شکننده تر از آنچه باید باشد بکند.

 مدت زمان

یکی دیگر از مشکلات برجسته Space Tail کوتاهی آن است. بازی تقریباً سه ساعت طول می‌ کشد. با اینکه رازهای پنهانی وجود دارد که Bea می‌ تواند آن‌ ها را بشنود و یا پوسته‌ های اضافی قفلی وجود دارد اما باز هم زمان کم است. به همین دلیل می توان گفت بسیاری از پتانسیل های Space Tail بی استفاده می ماند. برخی از مکانیک‌ ها فقط یک یا دو بار در طول بازی وارد عمل می‌ شوند و تنها احساس واقعا معنی‌ داری که برای برقراری ارتباط با بیگانگان استفاده می‌ شود، شادی است. اقدامات مختلف پاسخ های متفاوتی را دارند و کاملاً ممکن است که چندین راه حل سودمند به ذهن برسد. با این حال، در نیمه اول بازی تقریبا با مکانیک احساسات دست و پنجه نرم می کنید و در نیمه دوم، به سادگی همان اعمال را بارها و بارها بی فایده می بینید.

گرافیک بازی Space Tail

گرافیک بازی Space Tail

کارگردانی هنری قطعا یکی از قوی‌ ترین بخش ‌های Space Tail است. هنر کارگردانی در طول صحنه های داستان، شما را به زندگی Bea می کشاند. محیط های مختلف با جلوه های نوری زیبا مشخص می شوند. انتخاب جسورانه‌ ای که متمایز است این است که خانواده Bea فقط به شکل شبح‌ های سیاه در کنار نقاشی‌ های بسیار دقیق به تصویر کشیده می‌ شوند. اگر این کار اشتباه انجام می شد، ممکن بود احساس بیگانگی ایجاد کند. اما با ساخت این شخصیت ها اساساً بوم های خالی که اجتناب ناپذیر است را تبدیل به یک ارتباط عاطفی ذاتی با سگ می کند.

باید توجه داشته باشید که اگر تصمیم دارید بازی را روی سوئیچ بازی کنید، تفاوت ظاهری مشخصی بین بازی در حالت دستی و حالت داک وجود دارد. مراقب باشید: بازی در صفحه نمایش کوچک برای چشمان آسان نیست.

صدای بازی Space Tail

موسیقی ارکسترال سینمایی اعتبار زیادی به فضای صوتی Space Tail می دهد. موسیقی طیف گسترده‌ای از احساسات را در بر می‌ گیرد که هم با صحنه‌ های داستانی و هم با اکشن‌ های درون بازی در طول گیم‌ پلی تناسب دارد. در حالی که هیچ یک از آهنگ ها خارج از خود بازی خاطره انگیز نیستند، اما فضای مناسبی را در خود بازی ایجاد می کنند. اضافه کردن یک راوی نیز بسیار درخشان بود، زیرا این امر بر تأثیر احساسی داستان، علی رغم وقفه های ناخوشایند گاه و بیگاه از صفحه بارگیری، بیشتر تأکید می کند. جلوه‌ های صوتی کامل‌ تر هستند که قابل استفاده نیستند. صداهای سگ Bea البته واقع گرایانه است و بیگانگان با صداهای عجیب و غریب پاسخ می دهند که به نوعی می توانند احساسات خود را به طور قانع کننده ای منتقل کنند.

سخن پایانی

سخن پایانی

در اینجا چیزهای زیادی برای دوست‌داشتن وجود دارد. از داستان ساده و در عین حال تاثیرگذار گرفته تا مکانیک های گیم پلی منحصر به فرد و پازل های هوشمندانه، Space Tail دارای تمام عناصری است که می تواند تاثیری ماندگار داشته باشد. متأسفانه، Longterm Games از پتانسیل بازی استفاده نمی کند. مدت زمان کوتاه باعث می شود که تأثیر احساسی داستان با قدم زدن ناخوشایند تضعیف شود و برخی از مکانیک ها هرگز فرصتی برای درخشش پیدا نکنند. همانطور که مطرح است، Space Tail ارزش قیمت درخواستی 19.99 یورو / 19.99 دلار را ندارد، اما اگر به‌روزرسانی عملکرد یا تخفیف قابل توجهی در آینده بازی وجود داشته باشد، شاید ارزش خرید را داشته باشد.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *