0

دانلود آلبوم آن روزها از احسان ذبیحی فر، مجتبی عسگری و وحید تاج

آلبوم آن روزها از احسان ذبیحی فر، فریدون پوررضا، بهرام بالاجان، محتبی عسگری و وحید تاج

آلبوم آن روزها اثری است با آهنگسازی احسان ذبیحی فر و خوانندگی فریدون پوررضا، بهرام بالاجان، مجتبی عسگری و وحید تاج که به صورت رسمی در تیر ۱۴۰۲ منتشر شد و در اختیار علاقه مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی آن روزها اثری از احسان ذبیحی فر، فریدون پوررضا، بهرام بالاجان، مجتبی عسگری و وحید تاج است. این آلبوم شامل ۱۱ قطعه موسیقی در سبک کلاسیک ایرانی و فولکلور را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۱۳۰,۰۰۰ تومان است.

درباره‌ی این اثر، به قلم احسان ذبیحی‌فر می‌خوانیم:

“آن روزها مجموعه‌‌ای است از قطعاتی مستقل برای گروه سازهای ايرانی که با وجود اشتراکات مختلفشان، الزامی در پيوستگی و ارتباط بين آنها نبوده‌ است و شباهت مايه‌ها و فضای کلّی قطعه‌ها در به‌کارگيری چندصدايی‌ها و تکنيک‌های آهنگسازی شايد از مهم‌ترين عوامل چيدمان آنها در يک مجموعه باشد. اين مجموعه حاصل دوره‌ای از ذوق‌آزمايی‌هايم در آهنگسازی ‌است که تمايل داشتم با نگاهی دقيق تر به سازآرايی موسيقی ايرانی، تاحدّامکان بتوانم چندصدايی‌ها، تعدد لايه‌های ملودی و تمهيدات مختلف آهنگسازی را به‌کار گيرم. اين تمايل البته با دغدغه‌ی ديگر آن‌ روزهايم گره خورده بود و آن امکان ميزان جذب توأمان مخاطب عام و خاص بود؛ تجربه‌ سبْکی که در آن پيچيدگی و درهم تنيدگی خطوط سازی و آوازی، از زيبايی ملودی‌های ساده و روان نکاهد و بر غنای شنودشان نيز بيفزايد.

بديهی است هر قطعه نيز به ميزان يکسانی از اين ترکيب سهم نداشته است. اين مجموعه در سال ۱۳۸۶ توسط گروه مهتاب در تالار فرهنگسرای نياوران اجرا شده و بنابراين موسيقی به صورتی تنظيم شده که به‌طور طبيعی و بدون نياز به استفاده از فرايندهای خاص در استوديو با گروه سازهای ايرانی قابل اجرا باشد. طراحی بخش کوبه‌ای نيز در اکثر قطعات اين مجموعه بر اساس اجرای هم‌زمان چيدمانی از تمبک، دايره و دهل توسط يک نوازنده است (دهل در هم‌زمانی اجرا با آن دو ساز ديگر به ‌وسيله‌ پدال نواخته می‌شود)؛ به‌جز قطعه‌ی آذر (ساخته‌ حميد قنبری) که برای گروهی متشکل از چهار نوازنده‌ ساز کوبه‌ای ساخته شده است.”

آهنگ های آلبوم آن روزها

آن روزها نام اثری است که توسط احسان ذبیحی فر منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۱۱ عدد قطعه موسیقی است در سبک فولکلور و کلاسیک ایرانی منتشر شده است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱شرقی اول
۲شرقی دوم
۳شرقی سوم
۴تار (احسان امامی)
۵شیرین (بر اساس دو آهنگ محلی، خواننده: بهرام بالاجان)
۶سنتور (سیاوش کامکار)
۷راک (برای آواز و همراهی کوبشی سازهای ایرانی، خواننده: مجتبی عسگری)
۸نگار (نی و کاسوره، تک‌نواز نی: علی داوری)
۹آذر (برای سازهای کوبه‌ای، ساخته‌ حمید قنبری)
۱۰ترنم باران (با ترنم کودکانه‌ کیان وطن‌دوست و مینو معظمی، خواننده: فریدون پوررضا)
۱۱دم (خواننده: وحید تاج)
  • آهنگساز : احسان ذبیحی‌فر
  • خوانندگان: فریدون پوررضا، بهرام بالاجان، محتبی عسگری، وحید تاج
  • نوازندگان گروه مهتاب: حمید قنبری (سازهای کوبه‌ای)، احسان ذبیحی‌فر (کمانچه و آلتو)، حامد افشاری (قیچک باس)، سیاوش کامکار (سنتور)، احسان امامی (تار و عود)، ترگل خلیقی (رباب)، علی داوری (تک‌نواز نی) و نوازنده مهمان ارسلان کامکار (عود)
  • همخوانان: سولماز بدری، آرزو ابویی، سوگل بدری، حامی حقیقی، احسان ذبیحی‌فر، حمید قنبری، کیان وطندوست و مینو معظمی

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *