0

دانلود آلبوم زمکان از فرزاد بازگیر و زکریا یوسفی

آلبوم زمکان از فرزاد بازگیر و زکریا یوسفی
بازدید 442

آلبوم زمکان اثری است بی کلام حاصل همکاری و هم‌نوازی فرزاد بازگیر نوازنده تنبور و زکریا یوسفی نوازنده سازهای کوبه‌ای که به صورت رسمی در اردیبهشت ۱۳۹۸ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی زمکان اثری از فرزاد بازگیر و زکریا یوسفی است. این آلبوم شامل ۷ عدد قطعه موسیقی در سبک فولکلور را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۵۰,۰۰۰ تومان است.

این مجموعه شامل هفت آهنگ بی‌کلام بر اساس مقامات موسیقی تنبور است. فرزاد بازگیر که آهنگسازی قطعات را انجام داده، نواحی غربی ایران را مهد موسیقی تنبور و مقامات آن می‌داند. او درباره این اثر می‌گوید:

“در بررسی مقامات تنبور می‌توان به دسته‌بندی و اشتراکات مشخصی دست یافت از جمله ریتم، فواصل موسیقایی هر مقام و منطقه صوتی که بر پایه موسیقی تنبور اجرا می‌شوند و در آهنگسازی یک اثر موثرند. در قطعات آلبوم پیش رو این خصوصیات قابل توجه بوده و از موتیف‌ها و تم‌های مقام‌هایی چون: غریبی، رژیان دالاهو، ساروخانی، سه رخیوی، گل وه دره، شاخوه شینی، هی گیان، سه رته رز، دواله، لاو هی لاو، فانی فانی، بابانوئی و جم نیان دوسان ئه و یانه استفاده شده است. اگرچه به‌صورت آشکار از نغمات کوتاه مقامات و خواص مشترک و ضرب‌های آن‌ها استفاده شده، اما هدف نوازنده هیچگاه نواختن کامل خود مقام نبوده است.”

آلبوم زمکان از فرزاد بازگیر و زکریا یوسفی

آهنگ های آلبوم زمکان

زمکان نام اثری است که توسط فرزاد بازگیر (تنبور) و زکریا یوسفی (سازهای کوبه‌ای) منتشر شده است. این آلبوم شامل ۷ قطعه موسیقی بی‌کلام در سبک فولکلور منتشر شده است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری راوی آذر کیمیا نشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱کانی (سرچشمه)
۲باخه وان (باغبان)
۳لافاو (طغیان)
۴زمکان
۵وفراو (برف آب)
۶واران (باران)
۷فانی
آلبوم زمکان از فرزاد بازگیر و زکریا یوسفی

بیوگرافی فرزاد بازگیر و زکریا یوسفی

بیوگرافی فرزاد بازگیر
بیوگرافی زکریا یوسفی

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *