0

دانلود آلبوم شب شعر از فریدون مشیری

آلبوم شب شعر از فریدون مشیری

آلبوم شب شعر اثری است از فریدون مشیری که به صورت رسمی در سال ۱۳۸۷ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی شب شعر یکی از آثار منتشر شده توسط فریدون مشیری شاعر بزرگ معاصر کشورمان است. انتخاب موسیقی توسط مجید درخشانی انجام شده است. آلبوم حاضر شامل ۱۲ قطعه موسیقی در سبک شعر و کلاسیکال است. قیمت این آلبوم، ۲۰,۰۰۰ تومان است.

به ایرانم، ایران جاودانه‌ام
همیشه با تو
معنای زنده بودن من، با تو بودن است.
نزدیک، دور، سیر، گرسنخ، رها، اسیر، دلتنگ، شاد
آن لحظه‌ای که بی تو سرآید مرا مباد.
مفهوم مرگ من،
در راه سرفرازی تو، در کنار تو،
مفهوم زندگی است
معنای عشق نیز
در سرنوشت من
با تو، همیشه با تو، برای تو زیستن.

فریدون مشیری، نوروز ۱۳۷۷
آلبوم شب شعر از فریدون مشیری

آهنگ های آلبوم شب شعر

آلبوم شب شعر اثر فریدون مشیری است که دارای ۱۲ قطعه در سبک شعر و کلاسیکال است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری نواگر منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگمدت زمان
۱همیشه با تو۰۱:۴۶
۲دوستی۰۳:۲۰
۳تشنه در آب۰۴:۰۳
۴ریشه در خاک۰۴:۰۳
۵امیرکبیر۰۴:۳۴
۶دستهامان۰۴:۵۲
۷انسان باشیم۰۴:۲۳
۸چگونه می سرائی۰۳:۵۶
۹آخرین جرعه این جام۰۴:۰۱
۱۰کوچه۰۴:۵۷
۱۱ما همان جمع پراکنده۰۵:۳۷
۱۲ای عشق۰۳:۴۷
آلبوم شب شعر از فریدون مشیری

بیوگرافی فریدون مشیری

فریدون مشیری متولد ۳۰ شهریور ۱۳۰۵ در شهر تهران و درگذشته در ۳ آبان ۱۳۷۹ در تهران، شاعر معاصر ایرانی بود. پدربزرگ پدری او میرزا محمود خان مشیر در عصر قاجار امور مخابراتی غرب ایران را اداره می‌کرد و به دلیل مأموریت اداری به همدان منتقل شده بود. پدرش ابراهیم مشیری افشار در سال ۱۲۷۵ خورشیدی در همدان متولد شد، در روزهای جوانی به تهران آمد و از سال ۱۲۹۸ در وزارت پست مشغول خدمت گردید. مادرش نام خورشید و لقب اعظم‌السلطنه داشت و پدر مادرش میرزا جواد موتمن‌الممالک از اشراف‌زادگان قاجار و نماینده اولین دوره مجلس شورای ملی بود که در عین حال ادیب و شاعر نیز بود و با تخلص «نجم» شعر می‌سرود. از این رو فضل‌الله بایگان که از پیشگامان تئاتر نوین ایران است، دایی فریدون مشیری محسوب می‌شد.

مشیری سرودن شعر را از نوجوانی و تقریباً از پانزده سالگی شروع کرد. اولین مجموعه شعرش با نام تشنه توفان در ۲۸ سالگی او با مقدمه محمدحسین شهریار و علی دشتی در ۱۳۳۴ به چاپ رسید. خود او درباره این مجموعه می‌گوید: “چهارپاره‌هایی بود که گاهی سه مصرع مساوی با یک قطعه کوتاه داشت، و هم وزن داشت، هم قافیه و هم معنا، آن زمان چندین نفر از جمله نادر نادرپور، هوشنگ ابتهاج (سایه)، سیاوش کسرایی، مهدی اخوان ثالث و محمد زهری بودند که به همین سبک شعر می‌گفتند و همه شاعران نامدار شدند، زیرا به شعر گذشته بی‌اعتنا نبودند. اخوان ثالث، نادرپور و من به شعر قدیم احاطه کامل داشتیم، یعنی آثار سعدی و حافظ و فردوسی را خوانده بودیم، در مورد آن‌ها بحث می‌کردیم و بر آن تکیه می‌کردیم.”

فریدون مشیری

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *