0

پلتفرم کوانتوم QTUM چیست؟

ارز دیجیتال کوانتوم چیست؟

کوانتوم یک پلتفرم متن باز Open Source مبتنی‌بر بلاکچین است و همانند اتریوم امکان اجرای قراردادهای هوشمند در بلاکچین را می‌دهد. این ارز دیجیتال با استفاده از اگوریتم اثبات سهام PoS یا Proof of Work کار می‌کند و برای استخراج ارز دیجیتال کوانتوم در پلتفرم کوانتوم باید مقداری از این ارز را خریداری کرده و بر روی شبکه قفل کنید.

سرپرست تیم کوانتوم آقای آنتونی دی یوریو است. او بعد از جدا شدن از تیم اتریوم، تیم جوانی را که به گفته خود او از بهترین برنامه نویسان آسیا هستند، در کشور چین جمع‌آوری کرد و دفتر این پلتفرم در کشور چین قرار دارد.

کوانتوم در پی یک عرضه اولیه ICO در سال 2017 تعداد 51 درصد از توکن‌های خود را فروخت، این عرضه اولیه در مدت زمان کوتاهی حدود 90 دقیقه تعداد زیادی توکن به ارزش 10 میلیون دلار را فروخت و تنها بعد از گذشت 5 روز با جمع‌آوری حدود 15.7 میلیون دلار عرضه اولیه این توکن به پایان رسید. 49 درصد باقی مانده 29 درصد در شبکه برای برنامه‌های تشویقی کاربران باقی مانده و 20 درصد مابقی بین حامیان اولیه و تیم توسعه‌دهنده تقسیم شد.

هدف از پروژه کوانتوم را میتوان ارائه بستری مناسب برای قراردادهای هوشمند، بالا بردن امنیت برای اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های موجود در این پلتفرم و ذخیره‌سازی است. بنابراین به طور خلاصه هدف این پروژه ارائه بستری برای قراردادهای هوشمند به شرکت‌های تجاری در سرتاسر دنیا است و در راستای ایجاد پلی بین اتریوم و بیت کوین در بلاکچین جلو میرود.

کوانتوم را می‌توان پروژه ای از تلفیق اتریوم و بیت کوین دانست، این پروژه سعی بر این دارد که ویژگی‌های خوب هر دو پلتفرم را در خود ارائه دهد. به عنوان مثال، توسعه‎‌‎دهنده‌های کوانتوم کد هسته‌ بیت کوین را مورد استفاده قرار می‌دهند و سازوکار اجماع آن را از اثبات سهام کار PoW به اثبات سهام PoS تغییر داده‌اند. سپس ماشین مجازی اتریوم یا EVM را براساس کد بیت کوین اصلاح شده، پیاده‌سازی کردند.

قیمت کوانتوم

در زمان نگارش این مقاله، کوانتوم با داشتن حجم بازاری معادل 1.31 میلیارد دلار در رتبه 77 بازار ارزهای دیجیتال است. حجم بازار روزانه این ارز دیجیتال حدود 1 میلیارد دلار است و قیمت این ارز در یکسال گذشته از 1.38 دلار تا 20.95 دلار نوسان داشته است و قیمت آن در زمان نگارش این مقاله 13.33 دلار است. کل ارز قابل ارائه 107,822,406 بوده و از این تعداد 98,315,665 QTUM معادل 91 درصد از کل سکه‌های این پروژه استخراج شده است و درحال گردش است. برای مشاهده اطلاعات کامل این پروژه می‌توانید سایت کوین مارکت کپ را مشاهده کنید.

کیف پول‌های کوانتوم

برای کوانتوم کیف پول‌های متعددی وجود دارد که تعدادی از آنها را در ادامه لیست می‌کنیم:

  • QTUM Core
  • Bitpie
  • QTUM Wallet
  • QTUM Core
  • QTUM Electrum
  • Ledger Nano S

نحوه خرید کوانتوم

برای خرید این ارز دیجیتال می‌توانید از برترین صرافی های بین المللی اقدام کنید. در ادامه لیست بهترین صرافی‌های ارائه دهنده کوانتوم را می‌بینید:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *