0

بولداگ فرانسوی

بولداگ فرانسوی

بولداگ فرانسوی با گوش‌های خفاشی بزرگ و خلق و خوی خود، یکی از محبوب ترین نژادهای سگ کوچک در جهان، به ویژه در میان شهرنشینان است.

به گزارش خوبو، بولداگ فرانسوی باید در لیستی از نژادها برای هرکسی باشد که بدون حیاط خلوت در شهر زندگی می‎کند. او همچنین یک انتخاب خوب برای کسانی است که ممکن است در انجام گردش و تحرک کافی برای نژاد فعال‌تر مشکل داشته باشند.

برای تبلیغات در این صفحه و دریافت قیمت و جزییات با شماره 09122252370 در واتس اپ یا تلگرام تماس بگیرید.

تاریخچه بولاداگ فرانسوی

تاریخچه بولداگ فرانسوی

در قرن نوزدهم، بولداگ در انگلستان، به ویژه در اطراف ناتینگهام، نسبتاً محبوب بود. هنگامی که بسیاری از کارگران آن منطقه در اواسط دهه 1800 برای کار به فرانسه رفتند، بولداگ‌های خود را با خود به آن جا بردند. زنان فرانسوی جذب این بولداگ‌های کوچک شده بودند. به‌ویژه آن‌هایی که گوش‌هایشان راسته بود (یک ویژگی رایج اما ناپسند در انگلستان). در ادامه این محبوبیت، فروشندگان سگ تعداد بیشتری از این سگ‎ها آوردند.

این سگ‎ها Bouledogue Francais نام داشتند. پرورش دهندگان فرانسوی به دنبال تولید مداوم این نژاد بودند که این امر باعث ناراحتی پرورش دهندگان انگلیسی شد.

درباره نژاد

بولداگ فرانسوی بازیگوش، هوشیار و سازگار است. این حیوان به طور کلی شبیه به بولداگ است، به جز گوش‎های خفاشی بزرگ و راست که ویژگی علامت تجاری این نژاد است. سر آن‌ها بزرگ و مربعی شکل است، با چین و چروک‌های زیاد بالای بینی بسیار کوتاهشان. بدن آن‌ها در زیر موهای صاف و درخشانشان، فشرده و عضلانی است. بولداگ فرانسوی باهوش و مهربان و جذاب است. سگ‌های کم حرفی هستند و زیاد پارس نمی‌‎کنند. اما هوشیاریشان، آن‎ها را به نگهبانی عالی تبدیل می‌‎کند. آن‌ها با خوشحالی با زندگی مجرد، زوج یا خانواده سازگار می‌شوند و نیازی به تحرک زیاد در فضای باز ندارند. آن‌ها با حیوانات دیگر رابطه خوبی دارند و از پیدا کردن دوستان جدیدی از گونه‌های انسانی لذت می‌برند.

صفات، شخصیت و رفتار بولداگ فرانسوی

بولداگ فرانسوی شما را می‌خنداند. او یک سگ جذاب، باهوش و همراه با حس شوخ طبعی است. او که قرن‌ها به عنوان یک همدم پرورش یافته است، علاقه زیادی به مردم از جمله کودکان دارد و به خانواده خود وابسته می‌شود و در واقع، گاهی اوقات او کمی بیش از حد وابسته می‌شود. به این معنی که او بهترین انتخاب برای کسی نیست که هر روز ساعت‌های طولانی از خانه دور باشد. همچنین به این معنی است که او مطلقاً نمی‌تواند در حیاط خلوت یا گاراژ زندگی کند. بلکه فقط در داخل خانه به عنوان عضوی از خانواده زندگی می‌کند. با توجه به اینکه او، مانند همه نژادهای براسیسفالیک یا “صورت صاف”، در تنظیم دمای بدن خود مشکل دارد و نیاز به زندگی در یک محیط تحت کنترل آب و هوا دارد، زندگی در محیط خانه برای او دو چندان درست است.

او همچنین خروپف می‌کند. این امر ممکن است یک مشکل جزئی به نظر برسد تا زمانی که شما واقعاً صداهای عجیبی را که می‌تواند از او در خواب خارج شود، شنیده باشید.

رنگ های بولداگ فرانسوی

رنگ های بولداگ فرانسوی

کرم، حنایی، سفید و سیاه رنگ‌های رایج این نژاد است.

عمر بولداگ فرانسوی

میانگین عمر این سگ‌ها 9 تا 11 سال است.

مراقبت از بولداگ فرانسوی

سلامتی

فرانسوی ها به دلیل وزن سنگین در قسمت جلوی بدنشان، نمی‌توانند شنا کنند و هرگز نباید در نزدیکی وان، استخر یا محیط آبی بدون مراقبت رها شوند. مانند تمام نژادهای با صورت صاف، فرانسوی ها مستعد مشکلات تنفسی هستند و در هوای گرم یا مرطوب عملکرد ضعیفی دارند. نژادهای صاف صورت نیز نسبت به بیهوشی حساسیت بیشتری دارند. فرانسوی‌ها گاهی اوقات به بیماری‌های چشمی مانند چشم گیلاسی، آب مروارید نوجوانی یا انتروپیون مبتلا می‌شوند. آلرژی‌های پوستی و اختلالات پوستی خود ایمنی نیز در آن‌ها دیده می‌شود.

مراقبت از بولداگ فرانسوی

تست های مراقبتی

  • ارزیابی کشکک
  • ارزیابی هیپ
  • معاینه قلب
  • ارزیابی چشم

نظافت

نظافت بولداگ فرانسوی

موی کوتاه این نژاد کم می‌ریزد. شانه زدن هفتگی با یک شانه موی متوسط، یک دستکش یا ابزار نظافت به از بین بردن موهای مرده کمک می‌کند. همچنین ظاهر او را به بهترین شکل ممکن حفظ می‌کند. شانه زدن باعث رشد موهای جدید می‌شود. همچنین چربی پوست را در سراسر پوشش پخش می‌کند تا به حفظ سلامت آن کمک کند. چین‌های صورت فرانسوی باید تمیز و خشک نگه داشته شوند. ناخن‌های این نژاد را باید به طور منظم کوتاه کرد، زیرا ناخن‌های بیش از حد بلند می‌تواند باعث درد او شود.

تحرک

یک پیاده روی کوتاه یا یک جلسه بازی در فضای باز به صورت روزانه برای حفظ فرم بولداگ فرانسوی مناسب است. فرانسوی‌ها از شرکت در تمارین سگ مانند اطاعت، چابکی و مسابقه لذت می‌برند. با این حال، به‌عنوان نژادی با صورت صاف، مستعد مشکلات تنفسی هستند و هرگز نباید اجازه داد در هوای گرم یا مرطوب تحرک زیادی داشته باشند.

آموزش بولداگ فرانسوی

کلاس‌های اجتماعی شدن اولیه و آموزش توله‌سگ‌ها توصیه می‌شود. قرار دادن توله‌سگ در معرض طیف گسترده‌ای از افراد، مکان‌ها و موقعیت‌ها به او کمک می‌کند تا تبدیل به یک فرد بالغ سازگار شود. کلاس‌های آموزش توله سگ به عنوان بخشی از فرآیند اجتماعی شدن عمل می‌کند، رفتار خوب را ترویج می‌کند و به صاحب سگ کمک می‌کند تا عادات بد را تشخیص دهد و اصلاح کند. فرانسوی‌‌ها شخصیت‌‌های آموزش پذیری دارند و می‌توانند برای تبدیل شدن به همراهان متمدن به آن ها  آموزش داد. این نژاد می‌توانند در برابر آموزش سرسخت باشد. اما قلباً راضی هستند و بنابراین آموزش دادن آن‌ها آسان است؛ انگیزه مناسب (مانند غذا) و ساختن یک بازی از این فرآیند، همکاری آن‌ها را تضمین می‌کند.

تغذیه بولداگ فرانسوی

تغذیه بولداگ فرانسوی

یک غذای سگ با کیفیت بالا و مناسب با سن سگ (توله سگ، بالغ یا سالمند) تمام مواد مغذی مورد نیاز نژاد را خواهد داشت. فرانسوی‌ها مستعد چاقی هستند، که می‌تواند به ساختار فیزیکی آن‌ها آسیب برساند و آن‌ها را در معرض خطر بیشتری برای برخی از مشکلات سلامتی نژاد قرار دهد. بنابراین بسیار مهم است که مراقب کالری دریافتی و وزن آن‌ها باشید. اگر می‌خواهید به سگ خود غذا بدهید، این کار را در حد اعتدال انجام دهید. از خوراندن استخوان‌های پخته شده و غذاهای پرچرب به سگ خودداری کنید. بیاموزید که کدام غذای انسان برای سگ‌ها بی‌خطر است و کدام نه. اگر در مورد وزن یا رژیم غذایی سگ خود نگرانی دارید، با دامپزشک خود مشورت کنید.

لوازم مورد نیاز بولداگ فرانسوی

با توجه به مطالب فوق در زیر تعدادی از لوازم مورد نیاز این سگ زیبا ذکر شده است.

تغذیه

غذای خشک توله سگ مفید مدل Mini Dog

غذای خشک توله سگ مفید مدل Mini Dog

غذای خشک توله سگ مفید مدل Mini Dog مخصوص توله سگ نژاد کوچک است. این غذا تهیه شده از مرغ تازه است. این محصول پروبیوتیک بوده و جهت گوارش حساس توله‌سگ‌ها بعد از گرفتن از شیر فرموله شده است و با انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی غنی شده است.

غذای سگ هپی داگ مدل NatureCroq

غذای سگ هپی داگ مدل NatureCroq

این محصول یک غذای خشک ایده‌آل برای استفاده سگ های بالغ از تمامی نژادها است. این غذا مطابق با نیازهای سگ های بالغ فرموله شده است. همچنین حاوی پروتیین، ویتامین، مواد معدنی و … است.

غذای خشک سگ نوتری پت مدل Premium 29 Percent PROBIOTICS

غذای خشک سگ نوتری پت مدل Premium 29 Percent PROBIOTICS

غذای خشک سگ نوتری پت (پروبیوتیک) مدل Premium 29 Percent با وزن معادل 15 کیلوگرم، مناسب برای رشد توله‌‌ها از 2.5 ماهگی تا بلوغ و همچنین سگ‌های فعال و با فعالیت زیاد است. مقدار پروتئین این محصول 29 درصد بوده و مواد تشکیل دهنده آن گوشت مرغ تازه، ذرت، پودر گوشت مرغ، پودر گوشت قرمز، گندم، گلوتن، ماکارونی، پودر استخوان، پودر کامل تخم مرغ، فیبر، چربی، ویتامین‌ها، املاح معدنی و عناصر کمیاب است.

غذای خشک سگ فیدار مدل mini adult

غذای خشک سگ فیدار مدل mini adult

غذای خشک سگ فیدار پاتیرا مدل MINI Adult یک غذای مناسب برای سگ شماست. ترکیبات آن شامل پودر گوشت مرغ، گوشت قرمز، پروتئین گیاهی، روغن ماهی، روغن سویا، چربی حیوانی، گلوتن ذرت، فیبر گیاهی، آرد برنج، مخمر، پالپ، چغندر قند، روغن گل‌گاوزبان، پریمکس مولتی ویتامین، امگا 3 و 6، مواد معدنی و عناصر کمیاب است.

غذای خشک سگ رویال کنین مدل French Bulldog

غذای خشک سگ رویال کنین مدل French Bulldog

غذای سگ French Bulldog Adult رویال کنین به طور خاص برای پاسخگویی به نیازهای فرنچ بولداگ بالای 12 ماه طراحی و فراهم شده است. ال-کارنیتین افزوده این غذا، چربی سوزی را در سگ بالا می‌برد. همچنین کندرویتین، گلوکوزامین و اسیدهای چرب امگا 3 سلامت مفاصل را تقویت می‌نماید و فراکتو-الگوساکارید سلامت فلور روده را تضمین می‌کند. شکل ارگونومیک کیبل های این غذا متناسب با فک و دهان فرنچ بولداگ هستند.

قرص مولتی ویتامین سگ بیفار مدل TOP 10

قرص مولتی ویتامین سگ بیفار مدل TOP 10

مکمل غذایی سگ کمپانی بیفار با داشتن ویتامین‌های ضروری، مواد معدنی و عناصر کمیاب تقویت قوای جسمانی و شادابی و همچنین جلوگیری 100% از ریزش مو سگ شما را تضمین می‌نماید. این مکمل در سگ‌های جوان موجب تقویت رشد طبیعی و استحکام استخوان‌ها و دندان‌ها، شادابی و سلامت پوست و مو و همچنین درخشش چشم‌ها می‌گردد. در سگ‌های مسن، تاپ ۱۰ موجب سرزندگی و شادابی می‌گردد. این مکمل همچنین حاوی ال کارنیتین بوده که موجب تقویت عضلات می‌گردد.

تشویقی سگ وارف مدل Natural Pressed Rawhide Bone S

تشویقی سگ وارف مدل Natural Pressed Rawhide Bone S

تشویقی سگ وارف مدل استخوان ژلاتینی یک تشویقی ایده‌آل برای انواع سگ‌های نژاد متوسط است. استخوان تشویقی WARF فوق‌العاده سرگرم کننده و جذاب از نظر طعم و شکل ظاهری است. جویدن این استخوان های طبیعی در درازمدت باعث از بین بردن جرم و پلاک‌های دندانی سگ می‌شود و این تشویقی به صورتی تهیه شده که زمان طولانی باعث سرگرمی سگ دوست داشتنی شما خواهد شد. سختی آن باعث می‌شود که نیاز طبیعی سگ ها به جویدن را رفع کند.

اسباب بازی

اسباب بازی سگ توپ مدل Latex Dog Ball

اسباب بازی سگ توپ مدل Latex Dog Ball

این محصول از جنس پلاستیک نرم ژلاتینی است. همچنین ساخته شده از مواد با کیفیت برای حفظ سلامت حیوان است. دارای یک عدد سوت سوتک فشاری برای جلب توجه سگ است.

اسباب بازی سگ روت مدل دندانی کنفی تک گره کد S100

اسباب بازی سگ روت مدل دندانی کنفی تک گره کد S100

با خرید دندانی کنفی یک اسباب بازی محبوب و یک سرگرمی مناسب در کنار وسیله‌ای برای تخلیه انرژی و درمان خارش لثه‌های سگ خود تهیه می‌نمایید. جنس این دندانی از کنف بسیار نرم و در عین حال مستحکم و مقاوم در برابر گازهای بی‌امان سگ دلبندتان است.

اسباب بازی سگ و گربه مدل Bell

اسباب بازی سگ و گربه مدل Bell

این زنگ یک ابزار آموزشی مفید است. این محصول برای تربیت ، تشویق و ایجاد راه ارتباطی حیوان دلبندتان با شما طراحی شده است . شما می‌توانید به سگ، گربه و دیگر حیوانات خود آموزش بدهید برای درخواست غذا، بیرون رفتن یا نیاز به دستشویی از زنگ آموزشی استفاده کنند. این وسیله آموزشی بهترین راه ارتباطی حیوان خانگیتان با شماست.

اسباب بازی سگ مدل Basketball قطر 5 سانتی متر

اسباب بازی سگ مدل Basketball قطر 5 سانتی متر

این محصول از جنس لاستیک قابل انعطاف بوده و حاوی رایحه وانیل است. سوتک موجود در این وسیله باعث جلب کردن توجه سگ شما می‌شود.

اسباب بازی سگ مدل GOODBITE

اسباب بازی سگ مدل GOODBITE

اسباب بازی مدل گودبایت محصول کشور ایتالیا است. این اسباب بازی باعث استحکام دندان‌ها و افزایش بهداشت دهان و دندان می‌شود. گودبایت از مواد طبیعی غیر سمی تهیه می‌شود. به همبن دلبل در صورت بلعیده شدن خطری برای دوست چهارپای شما ندارد. استخوان گودبایت دارای طعم های متنوع و مناسب برای کلیه سنین از توله تا سگ بالغ است.

ظرف آب و غذا

ظرف غذای سگ و گربه مدل Anti-Slip Steel Bowl-L

ظرف غذای سگ و گربه مدل Anti-Slip Steel Bowl-L

این ظرف ساخته شده از فولاد ضد زنگ با دوام عالی و ضد شوک است. همچنین فاقد مواد مضر است و پلاستیک ضد لرزش در زیر آن باعث می‌ شود تا کاسه زیاد جابه‌جا نشود. این ظرف مناسب برای نژادهای مختلف و کسانی است که در منزل دو حیوان خانگی نگهداری می‌‌کنند.

ظرف غذای سگ مدل dani-el2416

ظرف غذای سگ مدل dani-el2416

این ظرف علاوه بر زیبایی بهترین گزینه برای جلوگیری از بیماری‌ های ناحیه گردن سگ‌های خانگی است. این محصول دارای ارتفاع مناسبی برای قرارگیری از سطح زمین است. همچنین این محصول از چوب طبیعی به همراه دو کاسه استیل مناسب ساخته شده است.

ظرف آب و غذای سگ مدل AH06

ظرف آب و غذای سگ مدل AH06

ظرف آب و غذای سرامیکی سگ و گربه، به دلیل کیفیت ذاتی سرامیک راحت‌‌تر از انواع دیگر ظروف شسته می‌شود. درنتیجه این امر، ظرف بهداشتی و مقاوم است. این ظرف را به‌ راحتی می‌توان در ماشین ظرفشویی شست. گنجایش این ظرف 1.5 لیتر است.

ظرف آب و غذای سگ و گربه دنیل کد T-02

ظرف آب و غذای سگ و گربه دنیل کد T-02

این ظرف ساخته شده از مواد مقاوم و محکم است و برای جلوگیری از سر خوردن دارای ترمز (استاپر) لاستیکی در زیر ظرف است. همچنین قابلیت نصب بطری آب را دارد (توسط فیکسچر).

قلاده

قلاده کتفی مای کان مدل S1080252

قلاده کتفی مای کان مدل S1080252

این محصول از بهترین مواد اولیه ساخته شده است. با قابلیت انعطاف پذیر بودن و به لطف شکل ارگونومیک آن، نیروی کشش سگ را بر روی قفسه سینه مهار می‌کند و هیچگونه تاثیری بر روی گردن سگ نمی‌گذارد. از قابلیت دیگر این قلاده باز و بسته شدن سریع و تنظیم راحت آن است و قابل ذکر است مواد خاصی که برای ساخت این قلاده به کار رفته خیال شما را بابت شستشو و تمیز نگه داشتن آن راحت می‌کند. علاوه بر این ضد حساسیت و ضد اشعه UV بودن و همچنین نگهداری در دمای پایین و بالا از نکات مثبت این قلاده برای طول عمر بالا است.

قلاده کتفی سگ مدل آلفونز کد 102

قلاده کتفی سگ مدل آلفونز کد 102

این قلاده مناسب سگ‌هایی با نژاد کوچک مانند بولداگ فرانسوی، تریر و اشپیتز در رده وزنی 7 تا 15 کیلو است. پارچه زیر قلاده از جنس ضد تعریق و ضد حساسیت بوده و بند زیر قلاده کاملاً ریگلاژ می‌شود و از 20 تا 35 سانت (دور کمر) کوچک و بزرگ می‌شود. همچنین این محصول یک لید (بند قلاده) به طول 120 سانتی‌متر دارا است. پارچه روکش بسیار محکم و با کیفیت است طوری که به راحتی آسیب نمی‌ بیند و طول عمر بسیار بالایی دارد.

قلاده کتفی سگ مدل Fashion

قلاده کتفی سگ مدل Fashion

قلاده Fashion مناسب سگ‌های در رده وزنی 8 تا 20 کیلو است. بند قلاده دارای ریگلاژ مناسب است که می‌‌توانید با تن حیوان خود آن را اندازه کرده و با تغییر وزن سگ آن را متناسب تنظیم نمایید. بندهای این محصول بسیار مقاوم در برابر کشش و فشار بوده و هچنین نرم و راحت است تا سگ محبوبتان در دراز مدت احساس ناراحتی نداشته باشد و مشکلی برایش ایجاد نشود. این قلاده دارای بند لید 120 سانتی است.

قلاده گردنی سگ و گربه هایپت مدل FANCYYL

قلاده گردنی سگ و گربه هایپت مدل FANCYYL

پهنای بند این قلاده 1.5 سانتی‌متر، ضخامت آن 2 میلی‌متر و طول آن فری سایز است. به شکلی که می‌توانید آن را برای دور گردن سگ یا گربه خود از حدود 27 سانتی‌متر تا حدود 45 سانتی‌متر به راحتی تنظیم کنید. بندگیر جهت تنظیم بند قلاده، قفل خرچنگی پلاستیکی و حلقه نیم دایره به کار رفته در این مدل از مواد خارجی ساخته شده‌اند و سبب کیفیت بالای قلاده شده و دو دوخت در قسمت اتصالات بند به قفل، آن را کاملاً محکم کرده است.

پد بهداشتی

پد آموزش ادرار سگ راما مدل ps500

پد آموزش ادرار سگ راما مدل ps500

این محصول با ابعاد 60×90 و جذب عالی است. این پد تولید ایران و تحت لیسانس کشور کره جنوبی است.

پد بهداشتی حیوانات خانگی مدل نانو

پد بهداشتی حیوانات خانگی مدل نانو

با استفاده از پد بهداشتی نانو هر مرتبه که پد مورد استفاده حیوان خانگی قرار گرفت، می‌‌توانید با استفاده از ماشین لباس شویی یا به صورت دستی پد را شسته و مجدد استفاده نمایید.

پد بهداشتی سگ آدی کد 6060

پد بهداشتی سگ آدی کد 6060

پد بهداشتی برند آدی سایز 60×60 مناسب برای آموزش دستشویی سگ‌های تمامی نژادها است. این پد بهداشتی دارای یک لایه نایلونی در قسمت زیرین بوده که از نفوذ رطوبت به زمین جلوگیری می‌‌کند. همچنین قدرت جذب رطوبت بسیار بالایی دارد و قابلیت پهن کردن بر روی تشک و تختخواب را نیز دارد.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *