0

کارتون السا و آنا (Frozen) | معرفی و لینک دانلود

frozen cartoon

کارتون السا و آنا که به نام انیمیشن فروزن (Frozen) معروف است، یک فیلم فانتزی و موزیکال آمریکایی محصول سال 2013 است.

به گزارش خوبو، این انیمیشن به دریافت دو جایزه اسکار موفق شده است. در پایان سال 2019 فصل دوم کارتون یخ زده با عنوان Frozen II روانه بازار شد.

قصد شرکت دیزنی از ایجاد و ساخت این فیلم های کوتاه تنها گرم کردن بازار بود، همچنین طرفداران زیادی را در این داستان پیدا کند.

این اثر پنجاه و سومین فیلم سینمایی انیمیشن دیزنی است که از داستان پریان “ملکه برف” ساخته هانس کریستین آندرسن الهام گرفته شده است.

فروزن پس از انتشار نسخه‌ی رسمی‌اش در سینماهای سراسر دنیا، با استقبال فرآوانی از سوی مردم مواجه شد. اغلب کودکان و نوجوانان نیز با داستان آن ارتباط برقرار کردند و کمی بعد شخصیت‌های اصلی آن به یکی از مهم‌ترین کارکترهای عروسکی و اسباب بازی تبدیل شدند.

این کارتون در سایت معتبر IMDB نمره 7.4 را کسب کرده است. 627 هزار نفر به این اثر نمره داده‌اند.

دانلود و مشاهده آنلاین

می‌توانید کارتون السا و آنا را در سایت جعبه مشاهده کنید.

کارتون السا و آنا

معرفی کارتون السا و آنا

در آغاز سال 1937 دیزنی دنبال این بود تا از روی یک داستان افسانه ای به اسم ملکه برفی یک برگ سینمایی اجرا کند. این داستان افسانه ای در مورد دو خردسال است. در این انیمیشن ملکه برفی در حقیقت همان پرنسس آنا می باشد و خردسال دوم کای است که نشان ناسازگار حکایت داستان را بر دوش دارد.

در این داستان افسانه ای ملکه برفی از چشمان کای بلور یخی خارج می کند و توسط ملکه برفی ربوده می شد. این شرکت سازنده تلاش کرد تا با بهبود افسانه ملکه برفی فیلمی را به نمایش دربیاورد که ایمان داشته باشد.

لذا کمی از شخصیت های داستان ملکه برفی دوری کرد و تولید و ایجاد فیلم های متعددی بر طبق این مجموعه در مدت این سال های متنوع شروع کرد که خیلی کامروا و موفق نبودند.

در سال 2011 گروه نویسندگان دیزنی اراده کردند تا با بهبود از شخصیت ملکه برفی برای آنا یک خواهر به وجود بیاورند و اسم او را السا بنامند. در طول یک سال دکرگونی های متعددی بر روی داستان و شخصیت السا اجرا شد تا این که السای فیلم یخ زده را وارد شخصیت داستان کردند.

در سال 2013 دیزنی عروسک های السا و آنا جادوی موسیقی را به بازار اعزام کرد به صورتی که عروسک ها می توانستند آهنگ های فیلم یخ زده را بخوانند و در گونه های متعددی مثل عروسک مد، مینی عروسک، عروسک پولیشی و عروسک های السای نوپا به بازار بفرستند.

با بهره مندی عروسک ها دیزنی به ساخت ظروف و لیوان، وسایل خواب، وسایل سفر و دکوراسیون منزل با نقش دو خواهر شروع کرد.

عوامل و بازیگران کارتون السا و آنا

به دنبال گرفتاری‌های بسیار جنیفر لی برای فرایند ساختن و پیشرفت انیمیشن منجمد و همکاری نزدیک او با کارگردان فیلم کریس باک و زوج آهنگسرای انیمیشن لوپز و اندرسون-لوپز باعث شد که مدیران استودیو، لستر و کامل، لی را در ماه اوت 2012 به درجه کارگردان دوم انیمیشن نائل کنند که به همراه کارگردان اول یعنی باک کار کند.

همکاری لی با باک به عنوان کارگردانی دیگر در 29 نوامبر سال 2012 به رسمیّت اعلان شد. جنیفر لی اولین زنی بود که یک انیمیشن سینمایی بلند مدّت و متحرک از والت دیزنی انیمیشن استودیوز را کارگردانی می‌کرد.

لی در ابتدای کار خود بر روی داستان تمرکز می‌کرد و این مسئله به باک این فرصت را می‌داد تا بر روی انیمیشن تمرکز مند، لی بعدها اظهار کرد که توسط کارهایی کریس باک بر روی انیمیشن به عمل آورده بود بسیار تحت تأثیر قرار گرفته‌است و این را هم اضافه کرد که هردوی آنان از یک جهت مشترک به داستان می‌نگریستند و دارای درک و احساسی مشترک نسبت به فیلم بودند.

کارگردانکریس باک
جنیفر لی
تهیه‌کنندهپیتر دل وچو
فیلمنامه‌نویسجنیفر لی
داستانکریس باک
جنیفر لی
شین موریس
صداپیشگانکریستن بل
ایدینا منزل
جاناتان گروف
جاش گد
سانتینو فونتانا
موسیقی کریستوف بک
رابرت لوپز
کریستن اندرسون-لوپز
فیلم‌برداراسکات بیتی
موهیت کالیانپور
تدوینجف درهایم
شرکت تولیدکنندهاستودیو انیمیشن والت دیزنی
نمره IMDB7.4
کارتون السا و آنا

خلاصه داستان

فروزن برداشتی آزاد از داستان هانی کریستین آندرسن در مورد ملکه برف است.

در نظام پادشاهی شبیه اسکاندیناوی، دو شاهزاده خانم جوان در اولین بارش برف به خوش‌گذرانی مشغول‌اند. خواهر بزرگتر السا قدرت جادویی در آوردن یخ را دارد. بنابراین او یک سرزمین عجایب زمستانی را برای خواهر کوچک خود، آنا، می‌سازد. اما هنگامی که السا به طور اتفاقی با جادوی خود آنا را آزار می‌دهد، والدین سلطنتی آن‌ها تصمیم می گیرند السا را ​​از سرزمین پادشاهی دور کنند.

خواهران جدا از هم در جامعه‌های مختلف بزرگ می‌شوند. پس از مدتی والدین آن‌ها در سانحه‌ی سقوط کشتی می‌میرند. بر اساس رسم و رسوم‌های پادشاهی السا ، باید تاج ملکه جدید را بر سرش بگذارد. در طول مراسم تاج گذاری، آنا به دیدار پرنس هانس می‌رود و هانس از او بلافاصله خواستگاری می‌کند. اما هنگامی که آن‌ها از السا درخواست دعای خیر و نعمت می‌کنند، السا او تمسخر می‌کند و قدرت خود را از دست می‌دهد. سپس به یک کوهستان می‌رود و پادشاهی را به زمستانی ابدی می‌فرستد.

آنا که احساس گناه می‌کند، به کمک متحدانش، کریستف، گوزن شمالی وفادار و سون و یک آدم برفی مسخره و حساس به نام اولاف به دنبال یافتن السا می‌رود.

شخصیت های اصلی کارتون السا و آنا

السا

وی نفش اصلی این فیلم را ایفا می‌کند. او یکی از پیچیده‌ترین شخصیت‌هایی است که دیزنی خلق کرده است. او یک رهبر قدرتمند شده است که مدت‌ها مجبور به مقابله با انزویی که دچارش شده می‌شود. السا یک شخصیت افسانه‌ای جادویی است. او سخت تلاش می‌کند تا یک ملکه خوب برای سرزمین خود باشد.

آنا

آنا نسبت به خواهرش کمی شخصیت موثرتری در قصه دارد چرا که موفق شد السا را که در آستانه نابودی بیرون بیاورد. در تمام آن سال‌هایی که السا در اتاقش حبس شده بود، آنا با آن موضوع کنار آمد و در کل شاهزاده‌ی خوبی بود. مأموریت او برای رفتن و نجات السا نشان داد که چقدر شجاع است و همچنین یک شخصیت کاملاً قابل قبول دارد. در واقع آنا در قسمت اول فروزن یک قهرمان موفق معرفی می‌شود. آنا شخصیتی کامل افسانه‌ای، غیر قابل انعطاف و همیشه خوش بین دارد.

کریستف

کریستف احتمالا یکی از بهترین شخصیت‌های مرد در انیمیشن فروزن است. کریستف که یک مرد کوهستانی بازرگان تنها با گوزن شمالی‌اش، سون در یخبندان یخی بود. تا وقتی که با آنا ملاقات کرد و داستان زندگی‌اش تغییر کرد. کریستف به عنوان استاد یخ و تحویل دهنده رسمی یخ، با آنا و خانواده جدیدش السا ، اولاف و سون عشق و انگیزه‌ای تازه در زندگی‌اش پیدا می‌کند.

کارتون السا و آنا

اولاف

اولاف که از قدرت‌های جادویی السا ساخته شده است، دوست داشتنی‌ترین آدم برفی در آرندل است. او عاشق گرما و تابستان است. اولاف ممکن است کمی ساده لوح به نظر برسد، اما مهربانی و خوش اخلاقی‌اش او را به یک دوست واقعی برای آنا و السا تبدیل کرده است. او به نوعی بسیاری از خصوصیات السا را در مهربان بودن و دلسوز بودن در خود دارد.

سون

سون دست راست کریستف و وجدان بیدار اوست. او شخصیتی دوستانه و قابل اعتماد دارد و همواره از دوست خود حمایت می‌کند. هر فیلم دیزنی به موجودی حیوانی احتیاج دارد که بیش از هر چیز شبیه سگ باشد. گوزن‌های شمالی سون از این قاعده مستثنی نیستند و برای حمایت از این نوع شخصیت‌ها از یک طراحی شخصیت عالی برخوردار هستند. اگرچه او کمی دست و پا چلفتی به نظر می‌رسد اما در عمل و مواقع بحرانی کاملا به درد بخور است.

بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *