0

دانلود آلبوم آشنایی با شیوه آواز استاد غلامحسین بنان ۱ – دستگاه شور

آلبوم آشنایی با شیوه آواز استاد غلامحسین بنان - دستگاه شور

آلبوم آشنایی با شیوه آواز استاد غلامحسین بنان ۱ – دستگاه شور اثری از غلامحسین بنان و با آهنگسازی پرویز یاحقی و روح الله خالقی است.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی آشنایی با شیوه آواز استاد غلامحسین بنان ۱ – دستگاه شور اثری از غلامحسین بنان است که اجراهای خصوصی ایشان نیز در آن قرار گرفته است. این آلبوم، شامل ۸ قطعه موسیقی در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۲۵,۰۰۰ تومان است.

آهنگ های آلبوم موسیقی آشنایی با شیوه آواز استاد غلامحسین بنان ۱ – دستگاه شور

این آلبوم شامل ۸ قطعه موسیقی با صدای غلامحسین بنان و و با آهنگسازی پرویز یاحقی و روح الله خالقی است. ترانه‌های آلبوم توسط حکیم سنایی، سعدی، بیژن ترقی، حافظ شیرازی و فروغی بسطامی سروده شده است. این آلبوم توسط شرکت فرهنگی هنری چهارباغ بانگ نشر و عرضه شده است.

#نام آهنگمدت زمان
۱مرکب خوانی در دستگاه شور، سه تار حسنعلی دفتری، اجرای خصوصی سال 1351۱۸:۰۱
۲دستگاه شور، سنتور رضا ورزنده۱۵:۵۰
۳دستگاه شور، تار جلیل شهناز۰۷:۵۶
۴دستگاه شور، تار فروغ، اجرای خصوصی، تاریخ اجرا 1361۰۳:۱۶
۵دستگاه شور، ویولون محمود تاجبخش – قره نی حسنعلی وزیری تبار۰۶:۲۴
۶تصنیف بیاد شیراز۰۹:۰۱
۷دستگاه شور، پیانو مرتضی محجوبی و جواد معروفی – ویولون محمود تاجبخش – تار زرین پنجه۰۹:۰۳
۸تصنیف امید دل۰۷:۵۰

بیوگرافی بنان

غلامحسین بنان متولد ۱۰ اردیبهشت ۱۲۹۰ در محله قلهک تهران (درگذشته ۸ اسفند ۱۳۶۴) خواننده موسیقی دستگاهی ایرانی بود. او از سال ۱۳۰۶ تا سال ۱۳۴۷ در زمینه موسیقی فعّالیت داشت. به‌گفته خود او، فعّالیتش را در سال ۱۳۰۶ آغاز کرد و فقط در جلسات خصوصی و در حضور دوستان و آشنایان آواز می‌خواند. بنان از سال ۱۳۱۵ تا ۱۳۲۱ در خیابان ۳۰ متری اهواز ساکن بود و در آن سال‌ها کارمند اداره ایران‌بارِ اهواز بود.

او عضو شورای موسیقی رادیو، استاد آواز هنرستان موسیقی تهران و بنیان‌گذار انجمن موسیقی ایران بود. بنان نخستین خواننده ایرانی آشنا با خط بین‌المللی موسیقی (نُت) بود. ترانه‌هایی از جمله بهار دلنشین، الهه ناز و سرود ای ایران از آثار شناخته‌شده با صدای بنان هستند.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *