0

دانلود آلبوم در برابر جاذبه از گرگ الیس و مهدی باقری

آلبوم در برابر جاذبه از گرگ الیس و مهدی باقری

آلبوم در برابر جاذبه اثری است از گرگ الیس و مهدی باقری که به صورت رسمی در شهریور ۱۴۰۱ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی در برابر جاذبه اثری از گرگ الیس و مهدی باقری است. آلبوم حاضر شامل ۶ قطعه موسیقی در سبک کلاسیکال است را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۴۰,۰۰۰ تومان است.

آلبوم در برابر جاذبه از گرگ الیس و مهدی باقری
آلبوم در برابر جاذبه از گرگ الیس و مهدی باقری

ایده آلبوم در برابر جاذبه

در جولای ٢٠١٥ مهدى و من براى اجراى كنسرتى در فستيوال «دِ پولینیاک» به گيدل فرانسه دعوت شديم. اين سى‌وپنجمين سال برگزارى اين جشنواره‌ معتبر موسيقى كلاسيک بود كه هر ساله توسط «پرنسس كنستانس دِ پولينياک» برگزار می‌شد. با علم به اينكه شبيه هيچ‌يک از مجريان ديگر نخواهيم بود، تصميم گرفتيم به‌جاى اجراى مجموعه‌اى از پيش‌ آهنگسازى شده، كنسرتمان را به‌صورت بداهه اجرا كنيم. براى آماده‌شدن، در استوديوى من در تپه‌هاى هاليوود گرد آمديم و روى ريتم‌ها و ملودی‌هاى مختلف بداهه‌نوازى كرديم. تنها براى شنيدن ايده‌هايمان.

ميكروفون Neumann TLM 103 براى كمانچه و AKG-C414 و Shure SM57 براى پركاشن‌هايم گذاشتم و دكمه‌ ضبط را فشار دادم و شروع به نواختن كرديم. ميكسی ساده از كار انجام دادم و بدون آنكه دوباره گوشش بدهم براى مهدى فرستادم. ما به فرانسه رفتيم و كنسرتمان را اجرا كرديم. حدود يک يا دو سال بعد مهدى که در حین جستجوى فايل‌هايش، اتفاقى فایل ضبط‌شده‌ آن روز را شنيده بود، با من تماس گرفت و گفت كه كار را بشنو؛ به‌نظرم كار خوبى شده است. از روزى‌كه كار را ضبط كرديم حتى به آن فكر هم نكرده بودم. فایل پروژه را باز كردم و ديدم كه فقط دو ميكروفون براى پركاشن‌هايم گذاشته‌ام.

با خود گفتم كه اين به‌هيچ‌وجه نمی‌تواند يک آلبوم بشود. اما شروع كردم به شنيدن تِرک‌ها و اندكى تميزكردن صداها، فقط همين. جز آن، هرچه می‌شنويد لحظه‌ ناب دو نوازنده است كه فقط از طريق زبان موسيقى با هم ارتباط برقرار كرده‌اند. خامی و آسيب‌پذيری بسیاری در اين موسيقى و نحوه‌ ضبط آن وجود دارد و قطعا آنچه می‌شنوید، چيزى نيست كه به‌طور معمول در يک آلبوم می‌شنويد. اميدواريم كه از شنیدن آن لذت ببريد و بتوانيد در موسيقى گُم شويد.

پرنسس كنستانس دِ پولينياک در سال ٢٠١٧ درگذشت، اما مطمئن هستم كه اگر بود، از گوش‌دادن به اين آلبوم لذت می‌برد. بدون او؛ اين اتفاق نمى‌افتاد و ما اين آلبوم را به «ياد» او تقديم می‌كنيم.

گِرِگ اليس و مهدى باقرى

آهنگ های آلبوم در برابر جاذبه

در برابر جاذبه اثری از گرگ الیس و مهدی باقری است. این آلبوم شامل ۶ قطعه موسیقی توسط YMG Records در سبک کلاسیکال منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱در برابر جاذبه
۲سکون در حرکت
۳تجسم یک رویا
۴کرباستیک
۵انعکاس
۶غوطه وری
آلبوم در برابر جاذبه از گرگ الیس و مهدی باقری

بیوگرافی گرگ الیس و مهدی باقری (عکس)

بیوگرافی مهدی باقری
مهدی باقری
بیوگرافی گرگ الیس
گرگ الیس

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *