0

ظرف غذای خوکچه هندی

ظرف غذای خوکچه هندی

ظرف غذای خوکچه هندی یکی از لوازم ضروری نگه داری این حیوان خانگی است. یک ظرف مناسب علاوه بر ساماندهی محل غذا، در تمیزی قفس نیز موثر است.

به گزارش خوبو، به همراه یک بطری آب، یک ظرف غذا می‌تواند به طور غیر مستقیم سلامت خوکچه هندی را تامین کند. اکثر فروشگاه‌های حیوانات خانگی تمایل به فروش طیف وسیعی از ظروف غذای خوکچه هندی دارند، اما اولین چیزی را که مشاهده می‌کنید یا ارزان‌ترین جنس موجود را خریداری نکنید.

برای تبلیغات در این صفحه و دریافت قیمت و جزییات با شماره 09122252370 در واتس اپ یا تلگرام تماس بگیرید.

ضرورت وجود ظرف غذای خوکچه هندی

ممکن است فکر کنید که قفس خوکچه هندی شما به یک ظرف غذا نیاز ندارد و شما به سادگی غذا را داخل قفس قرار می‌دهید. خب، حقیقت این است که شما مطمئناً می توانید غذای خوکچه هندی خود را در سراسر قفس پراکنده کنید. در واقع اگر هر از گاهی این کار را انجام دهید، تمرین خوبی برای خوکچه هندی شما خواهد بود. اما پخش کردن غذا در همه زمان‌ها حداقل به دو دلیل ایده خوبی نیست.

  1. شما باید قفس را خیلی بیشتر تمیز کنید، زیرا مطمئناً در وضعیت نامرتب قرار خواهد گرفت.
  2. اگر غذا در سراسر قفس پراکنده شود ممکن است برخی از مهمانان ناخواسته را جذب کند. برای مثال مانند حشرات.

بنابراین، استفاده از یک ظرف برای تغذیه خوکچه هندی ضروری است. البته اگر می خواهید آن‌ها در یک محیط سالم زندگی کنند.

مهمترین ویژگی های ظرف غذای خوکچه هندی

قبل از خرید یک ظرف برای خوکچه هندی خود، چند نکته وجود دارد که باید بدانید. فقط به این دلیل که در نهایت چیزی نخرید که اصلا مناسب خوکچه هندی نیست.

طراحی

ظرف غذای خوکچه هندی باید پهن و کم عمق باشد. هرچه کاسه کم عمق تر باشد، دسترسی به غذا برای خوکچه هندی شما راحت‌تر خواهد بود. برخی از نژادهای خوکچه هندی پاهای بسیار کوتاهی دارند و اگر کناره های کاسه خیلی بلند باشد ممکن است برای رسیدن به غذای خود مشکل داشته باشند. به هر حال، خوکچه ها دوست دارند داخل ظرف قدم بگذارند. به همین دلیل است که اطمینان از ثابت ماندن ظرف بسیار مهم است.

به دنبال ظرفی با کناره‌های عمودی باشید. خوکچه ها دوست دارند پاهایشان را روی لبه ظرف بگذارند و اگر دیواره‌ها زاویه داشته باشند وزن آنها باعث می شود ظرف تکان بخورد و یا حتی برعکس شود. یک ظرف با لبه زاویه‌دار می‌تواند برای نوزادان خطرناک باشد زیرا آن‌ها می‌توانند در زیر آن گیر بیفتند.

اندازه

از آنجا که خوکچه هندی از نظر اندازه بزرگ است، باید اطمینان حاصل کنید که ظرف آن‌ها به اندازه کافی بزرگ است. برخی از فروشگاه های حیوانات خانگی کاسه هایی تهیه می‌کنند که برای جوندگان طراحی شده است، اما اغلب آنها بسیار کوچک هستند. بسته به اندازه و نژاد خوکچه هندی شما، حتی ممکن است یک کاسه که برای گربه یا سگ طراحی شده است خریداری کنید. اما به یاد داشته باشید که ظرف غذا نباید فضای زیادی را اشغال کند، زیرا خوکچه هندی به فضای زیادی نیاز دارد تا بتواند بدود و بازی کند.

مواد سازنده

کاسه‌های غذا می‌توانند پلاستیکی، سرامیکی، شیشه‌ای، فلزی و غیره باشند. با این حال، بهتر است از گزینه‌های پلاستیکی دوری کنید. خوکچه هندی عاشق جویدن چیزها است و این احتمال وجود دارد که به سرعت یک ظرف پلاستیکی را خراب کند. علاوه بر این، این ماده می تواند برای دستگاه گوارش و دندان های خوکچه هندی خطرناک باشد.

ظروف سرامیکی بسیار بهتر هستند و معمولاً برای همیشه دوام می آورند مگر اینکه آسیب ببینند. آن‌ها همچنین سنگین تر از ظروف پلاستیکی هستند و این باعث پایداری بیشتر و واژگون نشدن آن‌ها می‌شود.

محل قرار دادن ظرف غذای خوکچه هندی

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید، موقعیت کاسه غذا است. شما نباید غذا را در کنار توالت خوکچه هندی یا محل خواب قرار دهید. بهتر است اگر فضای کافی برای قرار دادن ظرف در کنار بطری آب پیدا کردید ظرف را در آنجا قرار دهید تا خوکچه هندی بتواند در یک منطقه غذا بخورد و بنوشد. با این حال، ظرف غذا نباید خیلی نزدیک آب باشد. نشتی آب می تواند مواد خشک داخل غذا را خیس و غیر قابل استفاده کند.

تعداد ظروف

اگر قصد دارید خوکچه هندی خود را همزمان با غذای خشک و تازه خود تغذیه کنید، بهتر است دو ظرف تهیه کنید. در غیر این صورت آب حاصل از غذای تازه می‌تواند غذاهای خشک را خیس کند. همچنین به‌طور متناوب، می‌توانید از یک کاسه استفاده کنید و یک نوع غذا را صبح و نوع دیگر را عصر بدهید. در صورت انجام این کار، هنگام تعویض غذا حتماً ظرف را کاملاً تمیز کنید.

هر چند وقت یکبار باید ظرف غذا خوکچه هندی را دوباره پر و تمیز کنید؟

این به شما بستگی دارد که برنامه غذایی خوکچه هندی خود را تعیین کنید. معمولاً صاحبان دوست دارند خوکچه های هندی خود را صبح و عصر تغذیه کنند. حتی اگر بعد از غذا خوردن خوکچه هندی چیزی در کاسه باقی مانده است، غذای باقی مانده را دور بریزید. اگرچه ممکن است این غذا خوب و تازه به نظر برسد، اما مطمئناً ارزش غذایی خود را از دست داده است و این امر نمی‌تواند به نفع شما باشد.

هر بار که تصمیم می‌گیرید غذای جدیدی اضافه کنید، ظرف غذا باید تمیز شود. این کار باعث می شود هرگونه فضولات یا غذای مانده برطرف شود. این امر به شما کمک می‌کند تا ظرف را از میکروب‌ها و از بیماری‌ها دور نگه دارید. به‌هرحال، بهتر است غذای “مرطوب” و “خشک” را با هم مخلوط نکنید.

انتخاب یک ظرف غذای مناسب برای خوکچه هندی کار دشواری نیست، اما برای اطمینان از اینکه شما یک ظرف مناسب خریداری کنید و سالهای سال دوام داشته باشد، در نظر گرفتن نکات بالا ضروری است.

معرفی ظرف غذای خوکچه هندی

با توجه به توضیحات فوق در زیر به معرفی ظروف مناسب برای خوکچه هندی می‌پردازیم:

ظرف نگهدارنده تک پلاستیک مدل K87

ظرف نگهدارنده تک پلاستیک مدل K87

این ظرف از جنس پلاستیک مقاوم و در ابعاد 21.5×10.5×4 سانتی‌متر است. می‌توان از این ظرف برای غذا دادن به خوکچه هندی استفاده کرد.

ظرف نگهدارنده طب پلاستیک

ظرف نگهدارنده طب پلاستیک

این ظرف از مواد اولیه مرغوب پلی پروپیلن (PP) تولید شده است. رنگ آن شفاف، طول آن ۱۸۳ میلی‌متر، عرض ۱۲۰ میلی‌متر و ارتفاع آن ۵۶ میلی‌متر است. این محصول به دلیل مواد به کار رفته و ابعاد آن مناسب خوکچه هندی است.

کاسه السایدا مدل A051D

کاسه السایدا مدل A051D

یک کاسه سرامیکی ساده که طراحان خوش‌ذوق، آن را در رنگ‌های متنوع و زیبا ساخته‌اند. پوشش لعابی که تمام سطح این محصول را در بر گرفته باعث می‌شود محصول به راحتی شسته شده و هیچ گونه آسیب و رنگ‌پریدگی در کاسه ایجاد نشود. این کاسه زیبا ارتفاعی در حدود 7 سانتی‌متر دارد و قطر دهانه‌ آن 13 سانتی‌متر است.

کاسه سفالی کد K22

کاسه سفالی کد K22

سفال استفاده شده در تهیه این ظرف از بهترین نوع سفال موجود است. همچنین دارای گودی کاملا قرینه بوده که با لعاب بسیار با کیفیت، درخشنده و بدون هرگونه تغییر رنگ پوشیده شده است. این کاسه به دلیل وزن خود به راحتی در قفس خوکچه هندی برعکس نمی‌شود.

ظرف غذای حیوانات خانگی مدل Anti-Slip Steel Bowl-XL قطر 19.5 سانتی متری

ظرف غذای حیوانات خانگی مدل Anti-Slip Steel Bowl-XL قطر 19.5 سانتی متری

این ظرف ساخته شده از فولاد ضد زنگ و با دوام عالی است. همچنین دارای طراحی ویژه با پلاستیک ضد لغزش در زیر ظرف است که مانع از برعکس شدن آن در قفس می‌شود.

ظرف اب و غذای حیوانات مدل فلزی

ظرف اب و غذای حیوانات مدل فلزی

این ظرف یک ظرف فلزی با رنگ بندی متنوع و جنس عالی مناسب برای خوکچه هندی می باشد. این محصول بسیار آسان برای شستشو، بهداشتی و فاقد مواد مضر است.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *