0

پوشال پرنده

بستر پرنده

پوشال پرنده یکی از لوازم مورد نیاز برای نگهداری این حیوان خانگی است. پوشال مناسب می تواند مانع از کثیفی و پخش بو در قفس شود.

به گزارش خوبو، هنگامیکه به فکر خرید پوشال برای پرنده خود می‌افتید، باید این موضوع را در نظر بگیرید که پوشال چگونه ممکن است روی پرنده شما تأثیر بگذارد. برخی از پوشال ها می‌تواند برای آن‌ها مضر باشد، حتی اگر در بسته‌بندی‌هایی باشد که نشانگر مناسب بودن برای پرنده شما است.

بهترین پوشال برای پرنده شما

هنگام خرید چندین گزینه برای انتخاب وجود دارد و طبیعتا همه گزینه‌ها یکسان نیستند. پوشال باید از معیارهای خاصی برخوردار باشد تا اطمینان حاصل شود که استفاده از آن برای پرنده شما بی‌خطر است. در زیر ویژگی‌های پوشال خوب ذکر شده است:

 • سهولت در تمیز کردن روزانه
 • از موادی باشد که پرنده شما نمی‌خورد
 • بدون عطر
 • بدون گرد و غبار

مواد سازنده پوشال پرنده

در زیر لیستی از 3 پوشال که می‌توانید برای قفس پرنده خود استفاده کنید، آمده است.

محصولات کاغذی

کاغذ ساده‌ترین و در دسترس‌ترین انتخاب برای شما است. که مزایای زیر را دارد.

 • ارزان است
 • آسان تمیز می‌شود
 • به پرندگان شما آسیب نمی‌رساند
 • پرندگان آن را نخواهند خورد

محصولات کاغذی همچنین به شما این امکان را می‌دهند تا سلامت پرندگان خود را با توجه به ضایعات آن‌ها کنترل کنید. زیرا یکی از اولین راه هایی که می‌توانید وجود مشکل در پرنده خود را تشخیص دهید، تغییر رنگ و نوع مدفوع آن‌ها است. با کمک سطح سفید کاغذ، شما به سرعت دوست کوچک خود را بررسی می‌کنید تا مطمئن شوید که او خوب است.

روزنامه یکی دیگر از پوشال های کاغذی است که دسترسی به آن آسان است و گاهی اوقات می‌توانید آن را به صورت رایگان دریافت کنید.

سایر محصولات کاغذی

محصولات کاغذی بستر پرنده

سایر محصولات کاغذی که می‌توانید برای پرنده خود استفاده کنید:

 • دستمال توالت
 • کیسه‌های کاغذی قهوه‌ای
 • کاغذ بسته‌بندی
 • پاکت خرید

اطمینان حاصل کنید که از کاغذهای تبلیغاتی و گلاسه اجتناب می‌کنید. زیرا جوهر یا روکش آن‌ها ممکن است برای پرنده شما خطر داشته باشد. به یاد داشته باشید، شما هر روز پوشال را عوض می کنید، بنابراین بهتر است از هر چیز گران قیمت اجتناب کنید. اگر می‌خواهید چیزی در پایین قفس باشد تا پرنده شما در آن بازی کند، به غیر از کاغذ گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد.

کاه

کاه

اگرچه کاه معمولاً برای جوجه ها استفاده می‌شود، اما می توانید برای پرنده بزرگ خود نیز استفاده کنید. اگر فردی دارید که کاه را به صورت محلی می فروشد یا در مناطق روستایی تر زندگی می کنید، می‌توانید از آن استفاده کنید. بقیه ما که شانس کمتری داریم می‌توانیم پوشال های کاه را از یک فروشگاه حیوانات خانگی خریداری کنیم.

هنگام استفاده از کاه، کلمه کلیدی تمیزی است. کاه می‌تواند محل زندگی انگل ها باشد که می‌توانند پرنده شما را بیمار کند. هر کاهی که برای پرنده خود استفاده می‌کنید باید بهداشتی باشد.

این نوع پوشال به ویژه در صورتی مفید است که شما یک پرنده ماده داشته باشید و نیاز به محلی برای تخم‌گذاری دارد.

ممکن است تصور کنید که استفاده از کاه به شما در تمیز کردن کمک می‌کند اما اینطور نیست. کاه کار را کمی سخت‌تر می‌کند. نظافت عمومی روزانه برای پرنده شما ضروری است. زیرا اگر این کار را نکنید، ته قفس انباشته از مدفوع خواهد بود و کاه که یک محصول طبیعی است تمایل به کپک زدن دارد. یکی دیگر از اشکالات این الیاف، بافت رنگی آن است. این رنگ به شما اجازه نمی‌دهد که فضله پرندگان را مشاهده کنید، بنابراین نمی‌توانید از هر گونه مشکلی که دوست شما دارد مطلع شوید.

تراش چوب صنوبر

تراش چوب صنوبر

تراش های چوبی صنوبر به دلیل رایحه کم و نداشتن مواد شیمیایی که می‌تواند باعث تحریک پوست پرنده شما شود، برای پرنده شما مناسب است. تراشه های چوبی بزرگتر تهیه کنید تا پرنده شما وسوسه به خوردن آن‌ها نشود. اشکالات تراش چوب صنوبر همانند کاه است و شما هنوز هم باید هر روز این پوشال را تمیز کنید.

آنچه نباید به عنوان پوشال استفاده شود

پوشال عطری

در حالی که ممکن است جذاب به نظر برسد، اما از هر چیزی که رایحه یا بوی قوی دارد استفاده نکنید. شاید مردم از مواد معطر برای مقابله با بوی قفس استفاده کنند، اما اگر کف قفس را روزانه تمیز کنید بو از بین می‌رود.

عطری که برای پوشال استفاده می شود مانع از تشخیص مسائل بهداشتی در حیوان خانگی شما می شود. اگر قفس پرنده شما بو می دهد و قفس او تمیز است، وقت آن است که پرنده خود را نزد دامپزشک ببرید. قفس تمیز یک پرنده سالم به هیچ وجه نباید بو بدهد. عطرهای سنگین علاوه بر پنهان کردن بیماری، پوست حساس پرندگان را نیز تحریک می‌کند.

شن

برخی از مردم از شن و ماسه برای قفس پرنده خود استفاده می‌کنند تا به عنوان یک محوطه کوچک در پایین قفس عمل کند و هرگونه آشفتگی را برطرف کند. این خوب است، اما پرندگان تمایل دارند که هر چیزی را که در اطرافشان هست را بخورند یا بجوند، بنابراین آن‌ها سعی خواهند کرد که ماسه را بخورند.

تراش چوب سرو یا کاج

به دلیل رایحه بالا در این دو چوب درخت خاص، تراشه‌های آن ها برای پرندگان شما بسیار مضر است. آن‌ها هر گونه مشکل سلامتی که ممکن است دوست شما داشته باشد را پنهان می‌کنند.

از طرفی در صورت تماس پرنده با آن‌ها باعث تحریک پوست می‌شوند. برای ایمن بودن از این تراش یا تراشه چوب استفاده نکنید مگر اینکه چوب صنوبر باشد.

خاک گربه

اگر می خواهید از قفس آشفته جلوگیری کنید، یک انتخاب منطقی است. با این حال حتی خاک های کم گرد و غبار هم برای پرنده شما بسیار غبارآلود است. همچنین خوردن خاک گربه می‌تواند برای آن‌ها مشکل ایجاد کند.

پارچه

برخی از افراد از پارچه در پایین قفس استفاده می‌کنند و سپس پارچه را به محض نیاز به تمیز کردن می‌شویند. این ایده به دلایل مختلف بد است. اول اینکه قفس باید روزانه تمیز شود. دوما حتی مواد شوینده معمولی هم دارای رایحه قوی هستند و پوست پرنده را به هم می ریزد و از طرفی شما نمی‌دانید که پرندگان چگونه به مواد شوینده واکنش نشان می‌دهند.

پوشال همستر

گرد و غبار، عطر و اندازه کوچک پوشال همستر باعث ناراحتی‌های تنفسی و گوارشی در پرندگان ما می‌شود. حتی اگر در بسته بندی ذکر شده است که برای پرندگان بی خطر است، دقت لازم را انجام دهید و قسمت پشتی آن را بخوانید تا مطمئن شوید که حاوی موادی نیست که برای پرنده شما خطرناک باشد.

نظافت قفس

ابتدا آن را با آب بشویید تا هر چیزی که به قفس چسبیده است جدا شود. سپس با یک ضدعفونی کننده طبیعی مانند سرکه و یا مایع ظرفشویی آن را تمیز کنید. پس از آن، می توانید هرگونه اسباب بازی، صندلی و کاسه را تمیز کنید. سپس قفس را در بیرون و یا یک نقطه آفتابی بگذارید تا در هوای آزاد خشک شود.

معرفی پوشال بستر پرنده

در اینجا به معرفی پوشال های چوبی و دستمال های مناسب برای بستر پرنده می‌پردازیم:

پوشال چوبی برای بستر پرنده

پوشال بستر پرندگان کد 0014

پوشال بستر پرندگان کد 0014

این پوشال کاملا طبیعی و بهداشتی است. همچنین این محصول بدون خاک و تکه های ریز چوب است تا پرنده شما نتواند آن‌ها را بخورد.

پوشال بستر حیوانات ام.اس.پی مدل p1

پوشال بستر حیوانات ام.اس.پی مدل p1

پوشال بستر حیوانات مخصوص انواع جوندگان، پرندگان و خزندگان است. این محصول تهیه شده از بهترین چوب صنوبر است و عاری از میکروب وگرد و غبار است. این خصوصیان باعث شده است که این پوشال برای پرندگان مناسب باشد. گوشه های این پوشال گرد بوده که موجب راحتی حیوانات می گردد.

پوشال بستر حیوانات مدل 102

پوشال بستر حیوانات مدل 102

پوشال بستر حیوانات مدل 102 ساخته شده از چوب سفید و بدون گرد و خاک خاک در بسته بندی های شفاف مناسب پرندگان است. این پوشال با سایزی مناسب جهت استفاده در بستر حیوانات خانگی شما محیطی کاملا بهداشتی و نرم را فراهم می‌سازد. از مشخصات این پوشال می‌توان به آنتی باکتریال بودن، قابلیت جذب بالای رطوبت، سایزی مناسب و نیز مقرون‌به‌صرفه بودن آن اشاره کرد.

پوشال بستر حیوانات مدل 02

پوشال بستر حیوانات مدل 02

این پوشال جهت بستر حیوانات است. این محصول تهیه شده از بهترین انواع چوب است که بستری نرم و راحت را جهت استفاده پرندگان فراهم می‌سازد. ذرات آن در سایزی کوچک و دارای گوشه‌های نرم بوده و عاری از میکروب و باکتری است. همچنین این محصول 100% طبیعی است.

دستمال های مناسب بستر پرندگان

دستمال کاغذی نایلونی تنو

دستمال کاغذی نایلونی تنو

این دستمال نرم و سفید بوده و 250 برگ دولایه است. این دستمال‌کاغذی شرایط بهداشتی با مواد اولیه کاملاً مرغوب تولیدشده است. استفاده از این دستمال به‌صرفه است و خرید آن برای قفس پرندگان مناسب خواهد بود.

دستمال حوله ای کاغذی پاپیا مدل Super Strong

دستمال حوله ای کاغذی پاپیا مدل Super Strong

امروزه یکی از کالاهای پر مصرف دستمال کاغذی است که استفاده‌های گوناگونی دارد. دستمال کاغذی ها انواع مختلفی دارد برخی نازک هستند که بیشتر از آن‌ها برای مصارفی مانند پذیرایی استفاده می‌شود. برخی ضخیم‌تر هستند که به آن‌ها دستمال حوله‌ای هم می‌گویند. دستمال حوله‌ای کاغذی پاپیا در این دسته قرار می گیرد. این نوع دستمال‌ها به راحتی پاره نمی‌شوند و رطوبت را بهتر جذب خود می‌کنند و به همین علت این دستمال را مناسب اسفاده در قفس می‌کند.

دستمال حوله کاغذی تنو

دستمال حوله کاغذی تنو

این محصول یکی از محصولات باکیفیت داخلی به‌شمار می‌رود که با توجه به بسته‌بندی و کیفیت کاملا مقرون‌‌به‌صرفه است. جنس کاملا نرم و لطیف این محصول در کنار وزن کم و حجیم‌ شده‌اش از مزایای مهم و قابل‌توجه آن است. همچنین برگ‌های محصول دارای طرحی نقطه‌ای است که موجب تراکم ضخامت آن و در نتیجه تاثیر بیشتر در جذب فضولات پرنده شما می‌شود.

دستمال حوله ای ساحل مدل 001

دستمال حوله ای ساحل مدل 001

این دستمال چندلایه، نرم و لطیف بوده و به دلیل ایجاد نکردن حساسیت، می‌‌توانید از آن برای پرنده خود استفاده کنند.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *