0

ظرف آب و غذای سگ

ظرف آب و غذای سگ

ظرف آب و غذای سگ یکی از وسایل مهم و ضروری در نگهداری این حیوان خانگی است. انتخاب ظرف مناسب می‌تواند از بروز مشکلات بعدی مانند حساسیت برای سگ جلوگیری کند.

به گزارش خوبو، انتخاب ظرف آب و غذای مناسب برای سگ ممکن است دشوار به نظر برسد، زیرا همه آن‌ها برابر نیستند. آن ها در مجموعه ای از اشکال، اندازه ها، ارتفاع و مواد اولیه متفاوت ارائه می شوند. بنابراین، انتخاب از میان این ظروف می‌تواند گیج‌کننده باشد. برای ساده سازی روند، لیستی از مزایا و معایب انواع ظرف آب و غذای سگ را گردآوری کرده‌ایم.

برای تبلیغات در این صفحه و دریافت قیمت و جزییات با شماره 09122252370 در واتس اپ یا تلگرام تماس بگیرید.

انواع ظرف آب وغذای سگ

ظرف آب و غذای سگ در انواع مختلف در فروشگاه‌ها یافت می‌شود.

ظروف پلاستیکی (Plastic Bowls)

ظرف آب وغذای پلاستیکی سگ

مزایا

ظروف پلاستیکی سگ یک انتخاب محبوب در بین صاحبان سگ است. شما می توانید آنها را در هر رنگ، اندازه و شکل تهیه کنید. آن ها اغلب ارزان تر از انواع دیگر ظرف‌ها هستند و هنگام سقوط نمی شکنند. تا اینجا خوب به نظر می رسد. اما ظروف پلاستیکی بدترین انتخاب برای سگ شما محسوب می‌شوند که در پایین دلایل آن ذکر شده است.

معایب

  1. به راحتی خراشیده می شوند: ظروف پلاستیکی متخلخل هستند و مستعد خراش سطحی هستند، جایی که تکه های غذا می‌توانند در آن گیر کنند. این مناطق زمینه مناسب برای رشد باکتری ها را ایجاد می‌کنند. حتی شستشوی کامل هم همه باکتری‌ها را از بین نمی‌برد.
  2. جویدن: اگر شما یک توله سگ یا سگ بالغ دارید که عاشق جویدن چیزها است، ظروف پلاستیکی اغلب به اسباب بازی های جویدنی تبدیل می شوند. خوردن قطعات پلاستیک می تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود و باعث بریدگی احتمالی دهان، گلو، مری، معده، روده و مقعد سگ و همچنین خونریزی و انسداد احتمالی دستگاه گوارش شود. اگر سگ شما غذا از این نوع ظرف غذا می‌خورد به محض اینکه غذا را تمام کرد ظرف غذا را بردارید.
  3. درماتیت تماسی: این یک مشکل پوستی است که برخی از سگ ها هنگام غذا خوردن از ظروف پلاستیکی که پناهگاه باکتری‌ها هستند، دچار آن می شوند. نواحی تماس با ظرف مانند بینی، لب‌ها و چانه سگ (پوزه) می‌تواند تحت تأثیر قرار گیرد. به احتمال زیاد متوجه جوش های قرمز رنگ، برجستگی ها، التهاب و احتمالا تاول می‌شوید.
  4. BPA و سایر مواد شیمیایی: برخی از ظروف پلاستیکی ممکن است حاوی BPA یا سایر مواد شیمیایی باشند که می‌تواند برای سلامتی سگ شما مضر باشد. مطمئن شوید که ظرف خریداری شده بدون BPA برچسب گذاری شده است و به وضوح برای استفاده حیوانات خانگی است.
  5. آلرژی: برخی از سگ ها ممکن است به پلاستیک حساسیت داشته باشند. اگر آن ها واکنش آلرژیک نشان می‌دهند، به احتمال زیاد در پوزه یا صورت آنها احساس رنگ مایل به قرمز می‌کنید.

سرامیک و ظروف سنگی (Ceramic & Stoneware)

ظروف سرامیکی و سنگی آب وغذای سگ

مزایا

ظروف سرامیکی و سنگی یک قدم جلوتر از ظروف پلاستیکی هستند، مخصوصاً اگر به دنبال چیزی شیک هستید. آن ها در مجموعه ای از رنگ ها، الگوها و لعاب های زیبا وجود دارند. علاوه بر این، آن ها غیر متخلخل هستند و تمیز کردن آنها آسان است. بسیار مهم است که مطمئن شوید هر ظرف سرامیکی یا ظرف سفالی که خریداری می‌کنید به طور واضح برچسب بدون سرب دارد. ظروف سرامیکی سنگین تر هستند و این باعث می شود که هنگام غذا خوردن به راحتی برعکس نشود.

معایب

آن ها شکننده هستند. ظروف سرامیکی و سنگی بیشتر مستعد ترک خوردگی و خرد شدن هستند. اگر متوجه شدید ظرفی ترک خورده یا خرد شده است، باید آن را تعویض کنید. ترک در ظرف ها محل تجمع غذا را فراهم می کند و رشد باکتری ها را تسهیل می کند. تراشه های سرامیکی یا ظروف سنگی می‌توانند باعث شوند که ذرات کوچکی از ظرف جدا شده و به غذای سگ بریزند و در نهایت سگ شما آن‌ها را بخورد.

فولاد ضد زنگ (Stainless Steel)

ظروف اب وغذای فولاد ضد زنگ سگ

مزایا

ظروف فولادی ضد زنگ بهترین انتخاب برای اکثر سگ‌ها است. آنها نشکن، با دوام، قابل شستشو در ماشین ظرفشویی، بدون تخلخل هستند و در همه اندازه ها وجود دارند.

معایب

ظروف فولادی ضد زنگ سبک هستند و می‌توانند به طور تصادفی در حین غذا خوردن سگ شما برعکس شوند. برای اجتناب از این امر، یا ظرف را روی یک چسب دو طرفه قرار دهید یا آن را با کف بدون لغزش تهیه کنید.

اگر می خواهید یک ظرف زیبا داشته باشید، نمی توانید این کار را با یک ظرف فولاد ضد زنگ انجام دهید. اگرچه آن‌ها در برخی از رنگ‌ها وجود دارند، اما انتخاب شما محدود است. علاوه بر این، آن‌ها بهترین انتخاب برای استفاده در فضای باز نیستند. در روزهای گرم تابستان، فلز می تواند آب را بیش از حد گرم کند و در روزهای سرد، فولاد می تواند آنقدر سرد شود که زبان سگ به آن بچسبد.

ظرف سگ دارای ارتفاع (Elevated Dog Bowls)     

ظرف اب و غذای سگ دارای ارتفاع

مزایا

ظروف دارای ارتفاع سگ همانطور که از نامش مشخص است مجموعه‌ای از یک یا دو ظرف است که بر روی یک پایه یا سکو قرار گرفته و از زمین بلند می شوند. میزان بلند شدن آن‌ها بستگی به قد سگی دارد که از آن‌ها استفاده می‌کند. به طور کلی، ارتفاع ظرف‌ها باید برابر با سینه سگ باشد، که باعث می‌شود موقعیت راحت تر و خنثی‌تری باشد تا سگ مجبور نباشد برای غذا خوردن خم شود. این ظرف‌ها برای سگ سالمند و سگ هایی که مشکلات مفصلی و حرکتی دارند مفید است. آن‌ها اغلب توسط سگ‌های بزرگتر استفاده می‌شوند، اما در اندازه‌های مناسب برای هر سگ وجود دارد.

تصور اولیه این بود که یک سگ هنگام غذا خوردن با سر خود هوای کمتری می بلعد و برخی مشکلات گوارشی را برطرف می‌کند، به ویژه بیماری جدی نفخ. اما اکنون درباره این استدلال جنجال بزرگی وجود دارد.

معایب

برخی از کارشناسان اکنون احساس می‌کنند که ظروف برآمده در واقع به نفخ کمک می‌کند. اگر سگ شما مستعد نفخ است، او را از یک ظرف بلند، تغذیه نکنید.

ظرف تغذیه ارام خور (Slow Feeder Bowls)

ظرف تغذیه ارام خور

مزایا

اگر سگ شما سریع غذا می‌خورد، ممکن است یک ظرف تغذیه آرام خور همان چیزی باشد که شما نیاز دارید. این ظروف از پلاستیک یا فولاد ضد زنگ ساخته شده اند و دارای الگوهای مختلفی با پیچ و خم و کانال‌هایی هستند که به کاهش سرعت خوردن سگ شما کمک می‌کند. بجای اینکه در ظرف غذا شیرجه بزنند، به طور طبیعی سرعت خود را کاهش می‌دهند زیرا باید غذای خود را از کانال های پیچیده ظرف خارج کنند. این چالش در واقع می تواند یک چالش تحریک کننده ذهنی باشد.

معایب

برخی از سگ‌ها ممکن است از این چالش ناامید شوند، اما به موقع به آن عادت می‌کنند.

ظرف آب و غذای اتوماتیک سگ (Automatic Dog Feeders)

ظرف آب و غذای اتوماتیک سگ 

مزایا

با استفاده از این ظرف، راحتی برای شما فراهم است. این وسیله شامل یک ظرف اصلی به عنوان مخزن است که بالای ظرف غذایی که به آن متصل شده است قرار دارد. این ظرف ها معمولاً از پلاستیک ساخته می‌شوند. وقتی سگ شما غذا می‌خورد، غذای مخزن به طور مداوم پایین می آید و ظرف را دوباره پر می‌کند تا ظرف خالی شود. فیدرهای اتوماتیک در مدل‌های قابل برنامه‌ریزی و غیر قابل برنامه‌ریزی عرضه می‌شوند. برنامه‌ریزی زمان و مقدار غذای توزیع شده به شما این امکان را می‌دهد که میزان خوردن سگ خود را کنترل کنید. این ظرف‌ها برای آب نیز ساخته شده‌اند.

معایب

یکی از بزرگترین مشکلات این ظرف ها این است که سگ شما می‌تواند بیش از حد غذا بخورد. اگر به سگ خود غذا می‌دهید و او پرخوری نمی‌کند، ممکن است یک مدل غیرقابل برنامه‌ریزی برای شما مفید باشد.

مشکل احتمالی دیگر این ظروف این است که غذای مخزن برای مدت طولانی کنار گذاشته می‌شود و در واقع می تواند شروع به فاسد شدن کند. نکته اینجا است هنگامیکه بسته غذا باز می‌شود، تاریخ انقضا دیگر دقیق نیست. به محض باز کردن بسته، هوا و اکسیژن به غذا برخورد کرده و فرآیند اکسیداسیون آغاز می‌شود. اکسیداسیون جایی است که زنجیره ای از واکنش های شیمیایی چربی ها را اکسید کرده و آن ها را فاسد می‌کند.

در نتیجه اکسیداسیون غذا، ارزش غذایی آن کاهش می‌یابد. اگر سگ شما به خوردن این غذا ادامه دهد، ممکن است سیر شود اما تغذیه ای را که در نظر داشتید دریافت نمی کند. ماندن غذا در معرض هوا باعث کاهش محتوای پروتئین، ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها در غذا می شود. علاوه بر این، مصرف طولانی مدت چربی های فاسد می تواند سگ شما را بیمار کند. آن‌ها باعث ناراحتی معده، اسهال، مشکلات کلیوی و بیماری‌های کبدی می‌شوند.

یکی دیگر از معایب ظروف اتوماتیک این است که آن‌ها معمولاً گران‌تر هستند.

اندازه ظرف آب و غذای سگ

اکنون که با انواع مختلف ظرف سگ در بازار آشنا شده اید، برای شما این سوال پیش می آید که چه اندازه ای از ظرف برای سگ شما مناسب است. خوب، همه این ها به اندازه سگ شما بستگی دارد.

هرچه سگ بزرگتر باشد، ظرف بزرگتر نیاز است. برای یک سگ بزرگ، باید مطمئن شوید که ظرف به اندازه کافی گرد و عمیق است تا بتواند مقدار غذای مورد نیاز سگ را در خود جای دهد. علاوه بر این، باید فضای کافی برای پوزه سگ داشته باشد تا هنگام غذا خوردن سگ اذیت نشود.

سگ های کوچک به ظروف کوچکتر و کم عمق نیاز دارند. ظروف عمیق خوردن غذا برای آن ها را سخت‌تر خواهد بود.

برخی از نژادها برخلاف نژادهای دیگر، پوزه بلندی ندارند که برای آن‌ها ظروف عمیق مناسب نیست. همچنین ظروف عمیق، اغلب نژادهای صورت صاف را مجبور می‌کند صورت خود را به عمق پایین بکشند، که نه تنها غذا خوردن آن ها را دشوار می‌کند بلکه می‌تواند تنفس را با چالش بیشتری مواجه کند. این سگ ها با یک ظرف باز و گسترده راحت‌تر خواهند بود.

مراقبت از ظروف آب و غذای سگ

مراقبت مناسب ظروف آب و غذای سگ ضروری است. آن ها باید هر روز درست مانند ظروف خودتان شسته شوند. شما تمایلی ندارید شام خود را بخورید، ظرف خود را کنار بگذارید و منتظر بمانید تا روز بعد آن را پر کنید.  باقی گذاشتن بقایای غذا باعث رشد میکروب ها می شود. عادت کنید ظرف سگ را شب ها خالی کرده و بشویید.

هنگام شستن دستی، از یک شوینده ملایم ظرف و یک اسکاچ جداگانه (نه آن اسکاچی که برای ظروف خود استفاده می کنید) استفاده کنید. ظروف آب و غذا را خوب بشویید و خشک کنید.

اگر از تغذیه کننده اتوماتیک استفاده می‌کنید، ظروف را در بین پر کردن ها بشویید. قبل از پر کردن مجدد ظرف، مطمئن شوید که ظرف کاملاً خشک شده است.

فراموش نکنید که هرگونه خط و خش، شکاف، یا تراشه در ظرف خود را بررسی کنید که ممکن است سلامتی سگ را به خطر بیاندازد. اگر متوجه شدید ظرفی خراب شده است، وقت آن است که آن را دور بیندازید و یک ظرف جدید تهیه کنید.

معرفی ظرف آب وغذای سگ

در اینجا به معرفی چند ظرف موجود در بازار در مدل های متفاوت می‌پردازیم:

ظرف غذای سگ و گربه مدل Anti-Slip Steel Bowl-L

ظرف غذای سگ و گربه مدل Anti-Slip Steel Bowl-L

این ظرف ساخته شده از فولاد ضد زنگ با دوام عالی و ضد شوک است. همچنین فاقد مواد مضر است و پلاستیک ضد لرزش در زیر آن باعث می‌شود تا کاسه زیاد جابه‌جا نشود. همچنین این ظرف مناسب برای سگ‌های نژاد بزرگ و کسانی است که در منزل دو حیوان خانگی نگهداری می‌کنند.

ظرف غذای سگ و گربه پتوپت کد PA3

ظرف غذای سگ و گربه پتوپت کد PA3

این ظرف غذا به صورت ویژه طراحی شده است و به دلیل پلاستیک ضد لغزش در زیر ظرف برعکس شدن آن دشوار می‌شود. همچنین بسیار آسان برای شستشو است، بهداشتی و فاقد مواد مضر است.

ظرف آب و غذا سگ و گربه مدل C046

ظرف آب و غذا سگ و گربه مدل C046

این ظرف دارای بدنه فلزی ضد زنگ، با کیفیت و با دوام است. همچنین حلقه لاستیکی ضد لغزش در زیر آن موجب ثابت ماندن و برعکس نشدن ظرف می‌شود.

ظرف غذای سگ و گربه کد 02

ظرف غذای سگ و گربه کد 02

این محصول از جنس چند لایه خارجی مرغوب ساخته شده است. ویژگی‌های این محصول عبارتند از: خاصیت ضد آب بودن، طراحی ساده و زیبا و قابل شستو بودن. ضمناً این محصول دارای کاسه استیل ضد زنگ جنس مرغوب است.

ظرف غذای سگ مدل dani-el2416

ظرف غذای سگ مدل dani-el2416

این ظرف علاوه بر زیبایی بهترین گزینه برای جلوگیری از بیماریهای ناحیه گردن سگ های خانگی است. این محصول دارای ارتفاع مناسبی برای قرار گیری از سطح زمین است. همچنین این محصول از چوب طبیعی به همراه دو کاسه استیل مناسب ساخته شده است.

ظرف غذای سگ و گربه مدل mor-9010

ظرف غذای سگ و گربه مدل mor-9010

این ظرف به حیوان خانگی شما اجازه می‌دهد در ارتفاع راحتی غذا بخورد. این طرح یک روش طبیعی غذا خوردن و آشامیدن برای حیوانات خانگی است. این محصول باعث کاهش کشیدگی گردن و بهبود هضم غذا می شود. قسمت بیرونی چوب را می‌توان با یک پارچه مرطوب تمیز کرد و کاسه نیز قابل شستشو است.

ظرف آب و غذا سگ و گربه پاتزی مدل فیدو

ظرف آب و غذا سگ و گربه پاتزی مدل فیدو

این ظرف آب و غذا با بهترین کیفیت تولید شده و ماندگاری بسیار بالایی دارد. جنس سرامیکی آن باعث می‌شود تا بهداشت دهان حیوان شما رعایت شود و موجب بیماری نگردد. رنگ داخل این ظرف خوراکی است و هیچگونه مشکلی را ایجاد نمی‌کند. به راحتی شسته شده و ماندگاری بسیار بالایی دارد. رنگ‌های ظرف در دمای بالای کوره تثبیت شده و با شستشو از بین نخواهند رفت.

ظرف آب و غذای سگ مدل AH06

ظرف آب و غذای سگ مدل AH06

ظرف آب و غذای سرامیکی سگ و گربه، به دلیل کیفیت ذاتی سرامیک راحت تر از انواع دیگر ظروف شسته می‌شود و درنتیجه بهداشتی و مقاوم است. این ظرف را به‌راحتی می‌توان در ماشین ظرفشویی شست. گنجایش این ظرف 1.5لیتر است.

ظرف آب و غذای سگ و گربه مدل SPUPPY

ظرف آب و غذای سگ و گربه مدل SPUPPY

این ظرف دارای ارتفاع 4 سانتی متر است و دارای لعاب درجه یک و یکنواخت است. همچنین در ساخت این ظرف از رنگ کوره‌ای با ثبات رنگی بالا استفاده شده است. سطح صاف و صیقلی این ظرف باعث شست و شوی آسان آن می‌شود.

ظرف آب و غذا سگ و گربه مدل F102

ظرف آب و غذا سگ و گربه مدل F102

این محصول مناسب نژادهای کوچک و متوسط است و به دلیل کیفیت ساخت مناسب در مقابل گاز زده شدن و سقوط از ارتفاع مقاومت خوبی دارد. این محصول در رنگ های متنوع عرضه می‌شود.

ظرف آب و غذای سگ و گربه مدل Flower کد Blu-200

ظرف آب و غذای سگ و گربه مدل Flower کد Blu-200

این ظرف از جنس پلاستیک بوده و دارای ارتفاع 10 سانتی‌متر است. همچنین به دلیل داشتن ترمز (استاپر) لاستیکی در زیر ظرف مانع از جابه جایی ظرف می‌شود.

ظرف آب و غذای سگ و گربه دنیل کد T-02

ظرف آب و غذای سگ و گربه دنیل کد T-02

این ظرف ساخته شده از مواد مقاوم و محکم است و دارای ترمز (استاپر) لاستیکی در زیر ظرف است. همچنین قابلیت نصب بطری آب را دارد (توسط فیکسچر).

ظرف غذای سگ مدل استخوان

ظرف غذای سگ مدل استخوان از چوب چند لایه خارجی ساخته شده است. این محصول با ابعاد مشخص شده و با ضخامت 18 میلیمتر ساخته می‌شود. همچنین چوب استفاده شده در این محصول ضد آب است. این ظرف با استفاده از رنگ خوراکی با پایه روغن مخصوص چوب تکمیل شده است.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *