0

کیسه زیر چشم و روشهای درمان خانگی

کیسه زیر چشم و روشهای درمان خانگی

استفاده از کمپرس سرد و آلوئه‌ورا از جمله درمان‌های خانگی است که از طریق آنها می‌توانید به راحتی از شر کیسه زیر چشم خلاص شوید. بی‌شک کیسه زیر چشم چشم یکی از چیزهای ناخوشایندی است که می‌تواند در طی روز برای چشم ما پیش بیاید. اگرچه این التهاب‌ها با افزایش سن کاملاً طبیعی هستند، اما می‌توانند از دوران جوانی بر روی صورت مردان و زنان ظاهر شده و به یکی از رایج‌ترین کابوس‌ها برای ظاهر ما تبدیل شوند.

خوشبختانه، برای از بین بردن آن چند درمان خانگی وجود دارد که می‌تواند به خلاص شدن از شر این کیسه‌ها بدون نیاز به آرایش، کرم یا جراحی گران‌قیمت کمک کند. با سایت خوبو همراه باشید.

کیسه زیر چشم
درمان کیسه زیر چشم

کیسه زیر چشم چیست؟

کیسه‌های چشم نشانه‌ای مربوط به افزایش سن بر روی پوست ما هستند. این کیسه‌ها زمانی ایجاد می‌شوند که بافتهای عضلانی اطراف ناحیه چشم ضعیف شده و شروع به حفظ چربی در داخل می کنند که این باعث ایجاد تورم می شود. اگر درون این کیسه‌ها، مایع نیز جمع گردد، تورم آن بیشتر می‌گردد.

علاوه بر سن، عوامل دیگری نیز وجود دارد که باعث بروز این بیماری‌ می‌شود ـ حتی در سنین پایین ـ مانند مصرف الکل یا دخانیات، احتباس مایعات در بدن، آلرژی‌ها، عوامل ارثی و اختلالات خواب که همگی از جمله عوامل ایجاد کیسه زیر چشم می‌باشند. بد نیست بدانید که دو نوع کیسه زیر چشم وجود دارد؛ یک نوع کیسه زیر چشم به دلیل چربی اضافی است که «تورم توده چربی زیر حدقه چشم» نامیده می‌شود و برای درمان آن شما نیاز به جراحی دارید و نوع دیگر پف زیر چشم است که به شکل «ورم» شناخته شده و بدون نیاز به پزشک و انجام درمانهای خانگی رفع می‌شود.

چگونه کیسه زیر چشم را از بین ببریم؟

شایان ذکر است که این «کیسه‌ها» بی ضرر هستند و نیازی به درمان خاصی ندارند. در واقع، برای حذف آنها از صورت خود، کافی است اقدامات کوچکی را انجام دهید و این کار را می‌توانید با موادی که در خانه پیدا می‌کنید انجام دهید.

از کمپرس سرد استفاده کنید

استفاده از کمپرس سرد بر روی کیسه زیر چشم می‌تواند به کاهش سریع تورم کمک کند. همچنین در کنار آن، استفاده از محصولات فروشگاه‌های زیبایی نیز ایده‌آل است.

استفاده از خیار بر روی چشم

خیار علاوه بر اینکه یک میان‌وعدۀ خوشمزه و میوه‌ای کاربردی در غذاها است، خاصیت ضد احتقان و مرطوب‌کنندگی برای پوست نیز دارد. برای درمان کیسه زیر چشم با خیار، فقط کافی است که این میوه را برش و آنها را بر روی ناحیۀ ملتهب قرار دهید.

سایر فوائد خیار برای بدن

خیار یک منبع عالی ویتامین از C و در واقع یک یک آنتی اکسیدان است که از پوست محافظت شما می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد که استفاده از خیار روی چشم می‌تواند اثرات مفید زیر را نیز داشته باشد:

  • اثر خنک‌کنندگی روی پوست دارد.
  • آبرسانی به چشم‌ها و بافتهای اطراف
  • کاهش سیاهی دور چشم به دلیل سطوح بالای ویتامین K
  • کاهش التهاب به دلیل وجود لیگنان‌ها
  • کمک به درمان آفتاب سوختگی
  • روشن کردن پوست به دلیل توانایی آن در مهار تیروزیناز، آنزیمی که در تولید ملانین نقش دارد.

چای کیسه‌ای

خاصیت ضدالتهابی و آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای کیسه‌ای به مقابله با کیسه زیر چشم کمک می‌کند. قرارگیری چای کیسه‌ای بر روی چشمها باعث می‌شود که جریان خون افزایش پیدا کرده و ورم‌هایی که حاصل چربی و مایعات است نیز از بین بروند.

متخصصان توصیه می‌کنند چای کیسه‌ای را برای چند دقیقه گرم کنید، تقریبا به مدت نیم ساعت آن را خنک کرده و حدود ۱۵ دقیقه روی چشم‌ها بگذارید.

درمان کیسه زیر چشم با چای کیسه‌ای
درمان کیسه زیر چشم با چای کیسه‌ای

کاهش التهاب با آلوئه‌ورا

یکی دیگر از تسکین‌دهنده‌های طبیعی برای کیسه زیر چشم، گیاه آلوئه‌ورا است. شما می‌توانید اطراف ناحیه ملتهب را با ژل آلوئه‌ورا بپوشانید و اجازه دهید که برای مدتی بر روی چشم و پلک‌های شما باقی بماند. سپس می‌توانید صورت را خود را بشویید.

عادات زندگی خود را تغییر دهید

شاید بهترین راه‌حل برای مقابله و حتی جلوگیری از ظهور کیسه‌ زیر چشم، داشتن یک سبک زندگی سالم باشد: خواب کافی، مراقبت مداوم از پوست و اجتناب از مصرف موادی که بر بدن شما تأثیر منفی می‌گذارد می‌تواند راهی کم‌هزینه برای مقابله با کیسه زیر چشم و پف‌های اطراف آن باشد.

منابع

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *