0

دانلود آلبوم سه نوازی در آرامش از حسین بهروزی نیا، جاوید افسری راد و داوود ورزیده

آلبوم سه نوازی در آرامش از حسین بهروزی نیا، جاوید افسری راد و داوود ورزیده

آلبوم سه نوازی در آرامش اثری است با همکاری مشترک حسین بهروزی نیا، جاوید افسری راد و داوود ورزیده که به صورت رسمی در فروردین ۱۳۹۷ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی سه نوازی در آرامش اثری از حسین بهروزی نیا، جاوید افسری راد و داوود ورزیده است. این آلبوم، شامل ۶ عدد قطعه موسیقی در سبک کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۴۸,۰۰۰ تومان است.

این سه هنرمند که سازهای عود، سنتور و نی می‌نوازند؛ این بار وجه کمتر دیده شده سازهای ایرانی را به نمایش گذاشته‌اند. آرامش، سکون و فضاهای کم تحرک در موسیقی کلاسیک ایرانی کمتر شنیده می‌شود. هنرمندان اذعان داشته‌اند که شیوه متفاوت نوازندگیشان در این آلبوم نه به قصد آفرینش چیزی پیچیده و عجیب که فقط به قصد آرامش برای مخاطب بوده است. از این آلبوم بسیار لذت خواهید برد؛ زیرا آرامشی که القا می‌کند بسیار عمیق‌تر و درونی‌تر از بسیاری از موسیقی‌های امبینت و الکترونیک است.

آهنگ های آلبوم سه نوازی در آرامش

سه نوازی در آرامش شامل ۶ قطعه موسیقی با نوازندگی بربت توسط حسین بهروزی نیا، سنتور توسط جاوید افسری راد و نی توسط داوود ورزیده است. این آلبوم در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی ساخته شده است. این اثر توسط نشر موسیقی نوفه منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱زمین و آهستگی
۲من تا من
۳گام سکون
۴پیش از تعلق
۵طلوع، سایه ها دارد
۶آرامش
آلبوم سه نوازی در آرامش از حسین بهروزی نیا، جاوید افسری راد و داوود ورزیده

بررسی آلبوم سه نوازی در آرامش

موضوع اصلی «سه‌نوازی در آرامش» گمشده‌ بسیاری از مردم در این روزهاست؛ آرامش، نیاز اجتماعی و فردی انسان مدرن که همه‌ گونه‌های دست‌یابی به آن سخت مد روز است. همه‌ آنچه در دفترچه‌ سی‌دی به توضیح فن و روش اختصاص داده‌اند (مانند «آرام‌نوازی سازهای سنتی»، «مخاطب را درگیر شیوه‌ اجرای خود نکردن»، «در اولویت نبودن فضای مدال برای شنونده»، «ورود و خروج سازها بدون تداخل و مزاحمت در دینامیک کل قطعه») نیز تنها در خدمت محقق کردن همین اکسیر نایاب دنیای معاصر است.

یعنی چنان که مولف می‌گوید: «آلبوم قدرت تمرکز را در مسیر کوچک‌انگاری مشکلات از خلال تلالو اصوات خویش می‌جوید». با این پیش‌زمینه شنونده انتظار شنیدن نوعی موسیقی مراقبه‌ای در سر می‌پرورد و انتظارش نیز تا حدی از طریق شنیدن قطعاتی بسیار ساکن، کند و سنگین برآورده می‌شود.

آلبوم اما یکی دو تضاد نظری مهم را نیز همراه خود به سطح می‌آورد. نخست رابطه‌ میان آرامشی که آفرینندگان (احتمالا) به هنگام آفرینش تجربه کرده‌اند با آرامشی که امیدواریم در شنوندگان پدید آید. نام آلبوم بیشتر بر اولی دلالت دارد در حالی که هدفش بر دومی. و می‌دانیم که این دو پیوندی قهری و حتمی با یکدیگر ندارند. این بی‌پیوندی مساله‌ای تامل برانگیز است که اندیشه را بر سر دوراهی کاملا موکول کردن همه چیز به محقق شدن هدف (آرامش یافتن شنونده) یا رفتن به جستجوی زیبایی فارغ از این هدف در متن هر قطعه به دام می‌اندازد.

نویسنده: آروین صداقت‌کیش
منبع: سایت نویز

آلبوم سه نوازی در آرامش از حسین بهروزی نیا، جاوید افسری راد و داوود ورزیده
آلبوم سه نوازی در آرامش از حسین بهروزی نیا، جاوید افسری راد و داوود ورزیده

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *