0

دانلود آلبوم ماه کولی از محمدرضا علیقلی

آلبوم ماه کولی از محمدرضا علیقلی

آلبوم ماه کولی اثری است بی کلام از محمدرضا علیقلی که به صورت رسمی در فروردین ۱۳۸۰ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفته است.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی ماه کولی اثری از محمدرضا علیقلی آهنگساز مطرح کشورمان است. این آلبوم شامل ۱۵ قطعه موسیقی در سبک نیو ایج را می‌توانیم گوش کنیم. قیمت این آلبوم، ۴۰,۰۰۰ تومان است.

بررسی آلبوم ماه کولی

ماه کولی سرگردان و رقصان به ما می‌نگرد. چشمانش آینه‌ای است که زندگی در آن پیداست. حسرت و ناکامی، شادی، تنهایی، عشق و در یک کلام انسان در جادوی بیداری بین دو رویا. این یادداشتی است که محمدرضا علیقلی برای آلبوم “ماه کولی” خود در نظر گرفته است.

آلبوم ماه کولی از محمدرضا علیقلی

این آلبوم که شامل پانزده قطعه‌ موسیقایی است، توسط نشر موسیقی هرمس در سال ۱۳۸۰ منتشر شده است. هر قطعه از این آلبوم، انسان را به سوی خلسه‌ای رازآلود، روح‌انگیز و مقدس می‌کشاند. مخاطب را در تجربه‌ای جدید از کشف و شهود قرار می‌دهد. تصویر خلق می‌کند و گوشِ جان سپردن به نغمه‌ها و آواها با خود رازآلودگی‌ای را به شنونده منتقل می‌کنند که از خلال این رمز و راز نهفته در اصوات موسیقایی روح به پرواز در می‌آید و شور و حرارت موسیقی شنونده را سرشار از شعف می‌کند.

ویژگی آلبوم “ماه کولی” محمدرضا علیقلی که بیش از ۱۴۰ موسیقی فیلم را آهنگسازی کرده، الهام‌بخش بودن آن است. ذات خلقت، هستی و شعر به همراه اندوه، پرسش و شور مفاهیمی هستند که با شنیدن به موسیقی علیقلی به ذهن متبادر می‌شوند. علیقلی ساخت موسیقی فیلم‌های بسیاری را بر عهده داشته، از جمله می‌توان “نرگس” رخشان بنی‌اعتماد، “قدمگاه” محمدمهدی عسگرپور و “خیلی دور، خیلی نزدیک” رضا میرکریمی را نام برد.

در این آلبوم با آنکه کلام نقش زیادی ندارد اما تکرار بعضی از اصوات به نوعی ذکر تبدیل می‌شود و مخاطب را در سماعی شورانگیز قرار می‌دهد. بیداری و آرامش دو جزء تفکیک‌ناپذیر ماه کولی به حساب می‌آیند. بعضی قطعات چنان آرامش و در عین حال شعفی را به مخاطب القاء می‌کنند که نتیجه‌ آن رسیدن به حس و حالی خوشایند است.

آلبوم ماه کولی از محمدرضا علیقلی
بیوگرافی محمدرضا علیقلی
آلبوم ماه کولی از محمدرضا علیقلی

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *