0

نحوه استخراج ارزهای دیجیتال چگونه است؟

استخراج رمزارز چگونه است؟
بازدید 384

بیت کوین و بسیاری دیگر از شبکه‌های بلاک‌چین از الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. راه‌های ممکن زیادی برای استخراج ارز دیجیتال وجود دارد. می‌توان آن را به تنهایی یا همراه با دیگران انجام داد. می‌توانید از رایانه‌های استخراج ویژه یا حتی دستگاه‌هایی که قبلاً در خانه پیدا شده‌اند، مانند رایانه شخصی خود استفاده کنید. در حالی که هر کسی می‌تواند یک ماینر شود، همه از آن سود نمی‌برند. قبل از شروع، ماینینگ مستلزم مطالعه، انتخاب دستگاه‌ها و برنامه‌های صحیح است.

قبل از شروع استخراج ارزهای دیجیتال، باید با کمی تحقیق شروع کنید. به این دلیل که پروتکل‌های مختلف ممکن است به سخت افزار و نرم افزار منحصر به فردی نیاز داشته باشند. در حالی که ماینینگ به دلیل جوایز بالای احتمالی، افراد مختلفی را به اکوسیستم ارزهای دیجیتال جذب می‌کند، همچنین آنها را قادر می‌سازد نقشی اساسی در ایجاد بلاکچین‌های غیرمتمرکز داشته باشند.

استخراج ارز دیجیتال چیست؟

شبکه‌های بلاکچین از استخراج برای ایجاد و اعتبارسنجی بلوک‌های جدید تراکنش‌ها و ایمن‌سازی شبکه استفاده می‌کنند. در این فرآیند، به اصطلاح ماینرها از مقادیر قابل توجهی از منابع محاسباتی برای ایجاد واحدهای جدید ارزهای رمزنگاری شده استفاده می‌کنند و عرضه موجود در گردش خود را افزایش می‌دهند.

بیت کوین، لایت کوین (LTC) و بسیاری دیگر از شبکه‌های بلاکچین از الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. PoW تعیین می‌کند که چگونه یک شبکه بلاکچین در بین تمام شرکت‌کنندگان توزیع شده بدون واسطه‌های شخص ثالث به اجماع برسد. علاوه بر این، مشکل دوبار خرج کردن را حل می‌کند و مانع از استفاده بیش از یک بار مشارکت‌کنندگان شبکه از همان بودجه می‌شود.

PoW مشارکت خوب شبکه را با طراحی ترویج می‌کند. ماینرها با حل پازل‌های رمزنگاری پیچیده با سخت افزار استخراج به رقابت می پردازند تا حق استخراج بلوک بعدی را به دست آورند. اولین ماینری که راه حل معتبری پیدا می کند و بلوک تراکنش‌های خود را تایید می کند، پاداش دریافت می کند. بنابراین، فرآیند نیاز به تلاش دارد و گران است، اما جبران کار را ارائه می‌دهد.

استخراج PoW همچنین شبکه بلاکچین را غیرمتمرکزتر می‌کند. یک بلاکچین می‌تواند به عنوان یک دفتر کل غیرمتمرکز عمل کند، زیرا رایانه‌های توزیع شده (گره‌های) بی‌شماری در سراسر جهان آن را حفظ می‌کنند. بنابراین به جای داشتن یک پایگاه داده واحد، این کامپیوترهای متصل به هم یک کپی از داده‌های بلاکچین را حفظ کرده و با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند تا به طور مداوم از وضعیت صحیح بلاکچین اطمینان حاصل کنند.

با این حال، این امکان وجود دارد که یک بلاکچین را با حمله 51 درصدی مختل کنید. در حالی که بسیار بعید است، به خصوص برای شبکه‌های بلاکچین بزرگ، یک نهاد یا سازمان می‌تواند در تئوری بیش از 50 درصد از قدرت محاسباتی شبکه را در اختیار بگیرد. این مقدار از قدرت ماینینگ به مهاجم اجازه می‌دهد تا عمداً ترتیب تراکنش‌ها را حذف یا تغییر دهد و همچنین به آنها امکان می‌دهد تراکنش‌های خود را معکوس کنند.

یکی دیگر از مسائل بالقوه در مورد استخراج ارز دیجیتال به پایداری و هزینه‌های آن مربوط می‌شود. استخراج ارزهای دیجیتال نه تنها در زمینه سخت افزار بلکه در زمینه انرژی نیز به سرمایه‌گذاری قابل توجهی نیاز دارد. در نتیجه، بسیاری از ماینرها، به ویژه آنهایی که بیت کوین (BTC) استخراج می‌کنند، مقادیر زیادی برق مصرف می‌کنند. علاوه بر این، اگر یک ماینر به چندین دستگاه ماینینگ و برق ارزان دسترسی نداشته باشد، بعید است که استخراج هرگز به سود تبدیل شود.

انواع استخراج ارزهای دیجیتال

ماینرها زمانی که یک بلوک را با موفقیت تأیید می‌کنند، یک پاداش بلوک دریافت می‌کنند. هر چه ماینرها قدرت محاسباتی بیشتری در شبکه داشته باشند، امکان اعتبارسنجی بلوک بعدی بهتر است. با این حال، با پیوستن ماینرهای بیشتری به بازی، اعتبارسنجی بلوک ها به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز دارند. بنابراین استخراج ممکن است برای ماینرهای فردی بسیار گران باشد.

تنها یک راه برای استخراج ارز دیجیتال وجود ندارد. بنابراین بیایید عمده‌ها را به‌صورت جداگانه مرور کنیم تا بتوانید بدون در نظر گرفتن اینکه آیا به‌عنوان فردی یا به‌عنوان بخشی از یک گروه ماینینگ انجام می‌دهید، مورد مناسب را انتخاب کنید.

استخراج ASIC

مدارهای مجتمع ویژه برنامه (ASIC) کامپیوترهایی هستند که برای یک هدف طراحی شده‌اند. برخی از ریگ‌های استخراج ASIC به طور کامل به استخراج ارزهای دیجیتال اختصاص داده شده‌اند. به خاطر داشته باشید که مدل‌های جدید ASIC می‌توانند به سرعت باعث بی‌سود شدن طرح‌های قدیمی شوند. همچنین، رمزارزهای به اصطلاح مقاوم در برابر ASIC را نمی‌توان با استفاده از ماینرهای ASIC استخراج کرد.

استخراج پردازنده گرافیکی

برخلاف ASIC، واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) می‌توانند بیش از یک هدف را انجام دهند. به طور سنتی، وظیفه آنها در رایانه پردازش گرافیک و خروجی آنها روی صفحه نمایش است. استخراج GPU ورودی کمتری به استخراج ارزهای دیجیتال دارد زیرا کاربران می‌توانند این کار را با سخت افزارهای مقرون به صرفه و در دسترس مانند لپ تاپ‌های استاندارد انجام دهند. حتی اگر هنوز می‌توانید برخی از آلت‌کوین‌ها را با پردازنده‌های گرافیکی استخراج کنید، کارایی آن‌ها به سختی استخراج و الگوریتم بستگی دارد.

استخراج CPU

واحد پردازش مرکزی (CPU) جزء اصلی است که کامپیوترها را کار می‌کند. استخراج CPU به شما این امکان را می‌دهد که از برق بیکار رایانه خود برای استخراج ارز دیجیتال استفاده کنید. حتی بیت کوین در ابتدا با استفاده از یک CPU استخراج می‌شد، اما امروزه، CPUها به دلیل محدودیت‌های قدرت، دیگر کارآمدترین پردازنده‌ها برای استخراج ارزهای دیجیتال نیستند.

استخرهای معدن

استخرهای ماینینگ به گروهی از ماینرها اطلاق می‌شود که برای ترکیب قدرت محاسباتی خود (همچنین به عنوان قدرت هش یا نرخ هش شناخته می‌شود) نیروها را به هم می‌پیوندند. با افزایش احتمال یافتن بلوک‌های جدید، آنها می‌توانند به طور جمعی درآمد بیشتری کسب کنند و جوایز را به اشتراک بگذارند. بسیاری از ماینرها به استخرهای ماینینگ ملحق می‌شوند تا نتیجه‌ای پایدارتر و قابل پیش بینی‌تر داشته باشند.

استخراج انفرادی

ماینینگ انفرادی برعکس استخرهای ماینینگ است زیرا به شرکت کنندگان دیگری نیاز ندارد. در استخراج انفرادی، یک ماینر به تنهایی فرآیند استخراج را اجرا می‌کند. با این حال، به ویژه در مورد ارزهای دیجیتال اصلی، به دلیل رقابت فزاینده از قدرت پردازش ترکیبی عظیم استخرهای استخراج، موفقیت برای ماینرها دشوارتر است.

استخراج ابری

در استخراج ابری، کار محاسباتی را از یک مزرعه استخراج ابری برون سپاری می‌کنید. معمولاً شامل این است که شما برای شخص دیگری پول می‌دهید که از طرف شما استخراج کند. بنابراین، می‌تواند شروع فرآیند استخراج را آسان‌تر کند، زیرا برای استخراج ارز دیجیتال به سخت‌افزار تخصصی نیاز ندارد. علاوه بر این، ماینرها نیروی محاسباتی را از شرکتی اجاره می‌کنند که می‌تواند در هر نقطه از جهان مستقر باشد، به این معنی که هیچ قبض برق یا مشکل ذخیره‌سازی وجود ندارد. با این حال، این گزینه می‌تواند خطرناک باشد زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که پاداش سرمایه‌گذاری خود را دریافت کنید. بسیاری از این خدمات حتی به کلاهبرداری تبدیل شده‌اند.

چگونه رمزنگاری را استخراج کنیم؟

معدن پتانسیل تبدیل شدن به یک منبع درآمد غیرفعال را دارد. شما می توانید این راهنمای مروری گام به گام را دنبال کنید تا به تنهایی شروع به استخراج کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی برای استخراج وجود دارد. بنابراین، این مراحل ممکن است برای برخی از روش‌های استخراج موثر نباشد و برخی دیگر ممکن است به اقدامات اضافی نیاز داشته باشند. همچنین، توجه داشته باشید که استخراج همیشه یک تلاش آسان یا سودآور نیست، زیرا می‌تواند در نوسان قیمت‌های کریپتو و تغییر هزینه‌های انرژی باشد. به شما نیاز دارد که دستگاه های استخراج را به درستی پیکربندی کنید و برخی هزینه‌ها را برای ادامه عملیات در بالای سرمایه گذاری اولیه می‌طلبد.

رمز ارز خود را انتخاب کنید

ارزهای رمزنگاری شده در سختی استخراج متفاوت هستند. دشواری به تلاشی که شبکه برای استخراج یک بلوک نیاز دارد اشاره دارد. هرچه ماینرهای بیشتری به شبکه بپیوندند، رقابت بیشتر می شود و در نتیجه مشکل هش افزایش می یابد. از سوی دیگر، زمانی که ماینرها شبکه را ترک می‌کنند، مشکل هش کاهش می‌یابد و استخراج یک بلوک جدید دشوارتر می‌شود.

بزرگترین ارزهای رمزنگاری شده شرایطی دارند که برآورده کردن آنها فوق العاده چالش برانگیز است و بنابراین، کسب درآمد برای ماینرها سخت تر است. به همین دلیل، ماینرهای بیت کوین از ASIC و استخرهای استخراج قدرتمند استفاده می کنند تا شانس خود را برای دریافت پاداش افزایش دهند.

استخراج ارزهای رمزنگاری اثبات کار (PoW) به غیر از بیت کوین، مانند Dogecoin و Ethereum Classic معمول است. شبکه های آلت کوین ممکن است آنقدر شلوغ نباشند و فرصت های بهتری را برای ماینرهای کوچکتر فراهم کنند. آلت کوین ها همچنین ممکن است به دلیل پتانسیل استفاده نشده خود، پتانسیل رشد بالاتری را ارائه دهند. علاوه بر این، ماینرها می‌توانند از گزینه‌های استخراج کم‌مصرف انرژی استفاده کنند، زیرا به قدرت محاسباتی زیادی نیاز ندارند.

با این حال، در نظر بگیرید که استخراج آلت کوین می تواند نوسانات بیشتری داشته باشد. یا در بدترین حالت، پروتکل ممکن است هک یا رها شود و توکن ها بی ارزش شوند. همچنین، ممکن است به دلیل محبوبیت فزاینده ارزهای رمزپایه خاص، نیاز به تمدید ریگ های ماینینگ و خرج کردن پول بیشتری نسبت به آنچه در ابتدا داشتید باشد. به عنوان مثال، در ابتدا، ماینرها می‌توانستند فقط از لپ‌تاپ خود برای استخراج بیت‌کوین استفاده کنند، که دیگر اینطور نیست.

تجهیزات ماینینگ خود را انتخاب کنید

استخراج ارزهای دیجیتال یکی از انواع رقابت است. در رقابت ماینینگ، ماینرها از سخت افزار قدرتمند استخراج سود می برند زیرا احتمال استخراج بلوک بعدی آنها افزایش می یابد. همانطور که گفته شد، ماینرهای ASIC برای خدمت به یک هدف خاص طراحی شده اند، که آنها را اغلب به بهترین گزینه برای استخراج ارزهای دیجیتال تبدیل می کند. با این وجود، پردازنده‌های گرافیکی نیز هنوز در برخی از شبکه‌ها قابل اجرا هستند، اما کارایی آنها به سختی استخراج و الگوریتم ارز دیجیتال بستگی دارد.

همچنین برخی از ارزهای رمزپایه وجود دارند که به ریگ های استخراج نیاز دارند که مخصوصاً برای آنها طراحی شده است. به عنوان مثال، ماینر کریپتو هلیوم از فناوری رادیویی استفاده می کند – دستگاه در مکانی با دید نامحدود نصب می شود تا پوشش شبکه بی سیم را فراهم کند. بنابراین، همیشه مطمئن شوید که چه نوع سخت افزاری برای ارز دیجیتالی که قصد استخراج آن را دارید، لازم است.

یک کیف پول کریپتو راه اندازی کنید

همچنین برای ذخیره کلیدهای ارز دیجیتالی که از تلاش های ماینینگ به دست می آورید، به یک کیف پول رمزنگاری نیاز دارید. هنگامی که از فرآیند استخراج چیزی به دست آوردید، نرم افزار ماینینگ پاداش ها را به آدرس کیف پول رمزنگاری که مشخص کرده اید منتقل می کند. به عنوان مثال، می توانید از Trust Wallet برای ذخیره ایمن رمزنگاری خود و اتصال به هزاران پروژه در سراسر بلاک چین استفاده کنید.

دستگاه ماینینگ خود را پیکربندی کنید

ماینینگ رمزارز نیازمند دانلود نرم افزار استخراج تخصصی است. بهترین راه برای دسترسی به نرم افزار از طریق وب سایت ارز دیجیتالی است که قصد استخراج آن را دارید. به این ترتیب می‌توانید مطمئن شوید که نرم‌افزار مناسبی برای یک ارز دیجیتال خاص در اختیار دارید و از برنامه‌های جعلی خودداری کنید.

اکثر نرم افزارهای ماینینگ برای دانلود و استفاده رایگان هستند. علاوه بر این، برخی از ارزهای دیجیتال دارای چندین نرم افزار برای انتخاب هستند و اغلب برای سیستم عامل های مختلف در دسترس هستند. همیشه خوب است قبل از انتخاب نرم افزار ماینینگ تحقیق خود (DYOR) را انجام دهید تا تفاوت های آنها را درک کنید.

یکی دیگر از بخش های مفید راه اندازی دستگاه استخراج، ایجاد استراتژی برای نظارت بر هزینه های برق است. می توانید با بررسی قبض های قبلی برق و ارزیابی هزینه استخراج شروع کنید. واقعیت تاسف بار این است که مصرف انرژی یک دکل ماینینگ ممکن است منجر به صرف هزینه بیشتر برای برق نسبت به ارزش بدست آمده از استخراج شود.

علاوه بر این، به یاد داشته باشید که سکوهای استخراج صدا ایجاد می کنند و گرم می شوند. بنابراین، آنها را در مکانی امن قرار دهید که به اندازه کافی خنک شوند و به همسایگان خود در مورد زمزمه اضافی احتمالی اطلاع دهید.

پیوستن به یک استخر ماینینگ

استخرهای ماینینگ می توانند به عنوان یک ماینر فردی از نظر هزینه های سخت افزاری و برق به شما کمک کنند. از آنجایی که پاداش بلاک به اولین ماینر موفق اعطا می شود، بعید است که شما کسی باشید که هش صحیح را حدس بزنید. برای مثال، حتی اگر چندین ASIC پرقدرت را اجرا کنید، باز هم تنها بخشی میکروسکوپی از کل قدرت هش بیت کوین خواهید بود.

استخرهای ماینینگ استخر بزرگتری از قدرت استخراج را افزایش می دهند، بنابراین شانس کشف بلوک بعدی افزایش می یابد. به عبارت دیگر، اگر قدرت هش خود را با یک استخر استخراج ترکیب کنید، احتمالاً می توانید درآمد بیشتری نسبت به انجام استخراج به تنهایی داشته باشید.

استخرهای ماینینگ معمولاً یک هماهنگ کننده دارند که ماینرها را سازماندهی می کند تا آنها کمتر مرتکب اشتباه شوند. برای مثال، هماهنگ‌کننده‌ها باید اطمینان حاصل کنند که ماینرها از مقادیر nonce مختلف استفاده می‌کنند تا از هدر رفتن قدرت هش جلوگیری کنند. اغلب، هماهنگ کننده ها نیز مسئول تقسیم پاداش استخراج به هر یک از اعضای استخر هستند.

آیا استخراج ارز دیجیتال ارزشش را دارد؟

استخراج معدن یکی از احتمالاتی است که افراد می توانند در هنگام تلاش برای تولید جریان های درآمد غیرفعال در نظر بگیرند. زمانی که راه‌اندازی ماینر به درستی کار می‌کند و به شبکه متصل می‌شود، می‌تواند کم‌تلاش شود. اما، البته، کاملاً منفعل نخواهد بود زیرا به وظایفی مانند تعمیر و نگهداری سخت افزار، به روز رسانی نرم افزار، پرداخت قبوض برق و غیره نیاز دارد.

با این حال، حتی اگر استخراج می تواند منفعل باشد، لزوما سودآور نیست. به عنوان مثال، نوسانات ارز دیجیتال اصلی می‌تواند منجر به پاداش کلی کمتری نسبت به هزینه‌های برق استخراج‌کننده شود.

سودآوری یک عملیات استخراج به اندازه و مکان آن بستگی دارد. به عنوان مثال، بزرگترین مزارع استخراج ارز دیجیتال به صورت استراتژیک در کشورهایی با کمترین هزینه برق قرار دارند. علاوه بر این، برخی مکان‌ها قیمت‌های بی‌ثباتی برق دارند که می‌تواند در استخراج معادن اختلال ایجاد کند.

به دلیل سرمایه‌گذاری اولیه در سخت‌افزار ماینینگ، احتمالاً قبل از شروع به سوددهی به زمان نیاز دارد. بنابراین، اولین دوره استخراج ممکن است به بازپرداخت هزینه ها برود. علاوه بر این، همانطور که قبلاً آموختیم، سخت افزار می تواند قدیمی و ناکارآمد شود، که ممکن است به معنای هزینه های اضافی باشد. بنابراین، استخراج ارز دیجیتال ممکن است پس از سرمایه گذاری اولیه به سرمایه گذاری بیشتری در سخت افزار نیاز داشته باشد.

برخی افراد صرفاً برای حمایت از تمرکززدایی و امنیت بلاک چین ها، ماینینگ ارز دیجیتال را انتخاب می کنند. گاهی حتی بدون هیچ هدفی از سود.

جمع‌بندی

استخراج برای زنجیره‌های بلوکی ضروری است، زیرا به امنیت شبکه کمک می‌کند و در عین حال بلوک‌های جدید تراکنش‌ها را ایجاد و اعتبار می‌دهد. در حالی که هر کسی می تواند استخراج ارز دیجیتال را شروع کند، در نظر گرفتن هزینه ها و خطرات ضروری است.

ماینینگ همچنین به دانش فنی خاصی نیاز دارد، به ویژه هنگام تهیه و راه اندازی تجهیزات ماینینگ. این مهم است که خودتان تحقیق کنید و ویژگی‌های ارز دیجیتالی را که می‌خواهید استخراج کنید، درک کنید. همچنین برای دریافت جوایز استخراج بالقوه باید یک کیف پول ارز دیجیتال راه اندازی کنید.

اما، به یاد داشته باشید، اکوسیستم کریپتو به سرعت تغییر می‌کند، بنابراین مراقب پیشرفت‌ها و به‌روزرسانی‌های پروژه باشید، زیرا می‌توانند نحوه استخراج ارزهای دیجیتال را تغییر دهند.

بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *