0

معرفی ارز دیجیتال آی او اس تی (IOST)

ارز دیجیتال iost

ارز دیجیتال آی او اس تی (IOST) خود را به عنوان یک شبکه بلاکچین «فوق العاده سریع»، کاملاً غیرمتمرکز و اکوسیستم با گره‌ها، کیف پول‌های خاص خود و براساس پروتکل اجماع «نسل بعدی» به نام «اثبات باورپذیری» توصیف می‌کند.

بنیانگذاران IOST چه کسانی هستند؟

این پروژه در ژانویه 2018 توسط جیمی ژونگ، ترنس وانگ، جاستین لی، ری شیائو، سا وانگ و کوین تان راه اندازی شد. ژونگ استارت آپ‌های فناوری دیگری را در ایالات متحده و چین تأسیس کرده است. در طول دوران دانشگاه، او اولین شرکت خود را به قیمت 40 میلیون دلار فروخت – بازاری که دانشجویان می‌توانستند یادداشت‌های کلاسی را رد و بدل کنند. پس از آن، او به پکن بازگشت و در میان پروژه‌های دیگر، IOST را تأسیس کرد.

تجربه قبلی وانگ شامل خدمت به عنوان مهندس نرم افزار Uber است. او دارای مدرک علوم کامپیوتر از دانشگاه مینه سوتا و کارشناسی ارشد در علوم کامپیوتر از دانشگاه پرینستون است. لی قبلاً به عنوان یکی از همکاران بانک سرمایه‌گذاری در گلدمن ساکس و دانشمند داده در موبایک کار می‌کرد.

وی در رشته ریاضیات کاربردی و علوم کامپیوتر فارغ التحصیل شد. در همین حال، تان یکی از بنیانگذاران Ethercap بود، در حالی که او مدرک علوم کامپیوتر را از دانشگاه Tsinghua دریافت کرد. شیائو در کنار جیمی و سا یک شرکت هوش مصنوعی با تمرکز بر کیوسک های هوشمند، Dora را تأسیس کرد.

چه چیزی IOST را منحصر به فرد می‌کند؟

زیرساخت بلاکچین IOST منبع باز است و به گونه‌ای طراحی شده است که ایمن و مقیاس پذیر باشد – همه به این امید که در آینده به عنوان ستون فقرات خدمات آنلاین عمل کند. این تیم یک الگوریتم اجماع «اثبات باورپذیری» را برای اطمینان از ایمن و کارآمد بودن تراکنش‌های شبکه ایجاد کرده‌اند.

یکی از بزرگترین چالش‌هایی که هدف IOST برای حل آن است، بر این موضوع است که چگونه شرکت‌های بزرگ ممکن است نتوانند بلاکچین‌ها را در محیطی که با مشتری مواجه است، بپذیرند، مگر اینکه مقیاس‌پذیر باشند. توکن اینترنت خدمات به عنوان راهی برای مقابله با این مشکل مطرح شده است.

برای درک IOST، بهترین راه برای انجام آن، مقایسه آن با نزدیک ترین رقبای خود است: اتریوم محبوب‌ترین پلتفرم قرارداد هوشمند برای توسعه‌دهندگان است. همچنین می‌توان آن را با EOS و TRON مقایسه کرد، که پلتفرم‌های قرارداد هوشمند بسیار مقیاس‌پذیر با کاربری بالا هستند.

بزرگترین تفاوت بین IOST و رقبای آن این است که چگونه ادعا می‌کند می‌تواند تا 100000 تراکنش در ثانیه را در مقایسه با Ethereum 20، Tron’s 2000 و EOS 4000 پردازش کند. برای دستیابی به این سرعت تراکنش، تیم IOST یک معماری جدید بلاکچین ایجاد کرده است که چندین نوآوری از جمله پروتکل تصادفی توزیع شده، تقسیم بندی توزیع شده کارآمد، TransEpoch، Atomix، اثبات باورپذیری و بلوک های حالت میکرو را معرفی و ترکیب می‌کند.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *