0

دانلود آلبوم کنسرتو پیانو – کنسرتو گیتار از لوریس چکناوریان

آلبوم کنسرتو پیانو - کنسرتو گیتار از لوریس چکناوریان

آلبوم کنسرتو پیانو – کنسرتو گیتار اثری است از لوریس چکناوریان که به صورت رسمی در خرداد ۱۳۹۷ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی کنسرتو پیانو – کنسرتو گیتار یکی از آثار منتشر شده توسط لوریس چکناوریان است. آلبوم حاضر شامل ۶ قطعه موسیقی در سبک کلاسیکال است را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۲۶,۰۰۰ تومان است.

آهنگ های آلبوم کنسرتو پیانو – کنسرتو گیتار

کنسـرتو پیانو – کنسـرتو گیتار شامل ۶ قطعه موسیقی توسط موسسه فرهنگی هنری رادنواندیش در سبک کلاسیکال منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱موومان اول (کنسرتو پیانو و ارکستر)
۲موومان دوم (کنسرتو پیانو و ارکستر)
۳موومان سوم (کنسرتو پیانو و ارکستر)
۴موومان اول (کنسرتو گیتار و ارکستر)
۵موومان دوم (کنسرتو گیتار و ارکستر)
۶موومان سوم (کنسرتو گیتار و ارکستر)
آلبوم کنسرتو پیانو - کنسرتو گیتار از لوریس چکناوریان

بررسی آلبوم کنسرتو پیانو – کنسرتو گیتار

کنسرتو پیانوی لوریس چکناوریان علاوه بر این که خود جداگانه قطعه‌ای است، اکنون که از خلال یک تاریخ از سر گذشته به آن می‌نگریم به دو معنی خصلتی آینده‌نگرانه دارد. در روزگار ساخته شدن در حکم پیش‌بینیِ آهنگسازِ به بلوغ هنری رسیده، بوده است. به معنای نخست، علایمی در این کنسرتو هست که چکناوریان اغلب زندگی هنری آهنگسازی‌اش آنها را به همراه داشته است.

مهم‌ترین این نشانه‌ها ارتباط لوریس جوان با موسیقی دستگاهی ایران را در یکی از ایرانی‌ترین آثار گذشته‌اش یعنی همین کنسرتو می‌توان شنید. تم‌ها و ملودی‌ها –مخصوصا از آنِ پیانو- اینجا از بسیاری از آثار قدیمی یا میانه‌ او صریح‌تر و روشن‌تر شخصیت ایرانی‌شان را آشکار می‌کنند و دستگاه چهارگاه، یکی از ملازمان آینده‌ی او (رد پای آن تا رستم و سهراب و کوروش کبیر و دیگر آثار بعدی گسترده است)، حضوری پررنگ و پردامنه دارد شاهدش قطعه‌ کوتاه کاملا شناخته‌شده که در موومان اول پیانوی تک می‌نوازد و آن را بعدا هم در آثارش باز می‌یابیم.

اما به معنای دوم، تم‌ها و حالت‌هایی در این کنسرتو هست که در آینده‌ آهنگساز به شکل‌های مختلف شنیده‌ایم. کنسرتو پیانو (و کنسرتو گیتار در مقایسه با ویلنسلش نیز) نقل تم، ملودی و مصالح موسیقایی از خود در آثار آینده‌ آهنگساز را که یکی از ویژگی‌های شناخته‌شده‌ اوست، نمایش می‌دهد. از این بابت بخش‌های میانی آلگرو انرجیکو و نیز بخش‌های آغازین آندانته سوستنوتو (مخصوصا نگاهش به سازهای بادی چوبی) قابل توجه است.

نویسنده: آروین صداقت‌کیش
منبع: سایت نویز

آلبوم کنسرتو پیانو - کنسرتو گیتار از لوریس چکناوریان
آلبوم کنسرتو پیانو - کنسرتو گیتار از لوریس چکناوریان

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *