0

دانلود آلبوم درنادئون از مهرداد مهدی و آسو کهزادی

آلبوم درنادئون از مهرداد مهدی و آسو کهزادی

آلبوم درنادئون اثری است بی کلام حاصل دونوازی مهرداد مهدی نوازنده آکاردئون و آسو کهزادی نوازنده ویولن که به صورت رسمی در شهریور ۱۳۹۶ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی درنادئون اثری از مهرداد مهدی و آسو کهزادی است. این آلبوم شامل ۲۰ قطعه موسیقی است که در سبک پاپ و نیوایج می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۸۱,۰۰۰ تومان است.

این آلبوم، قسمت دوم از سری آلبوم‌های زریاب است. پیش از این آلبوم دیورتیمنتو از احمد پژمان از این مجموعه منتشر شده بود.

بررسی آلبوم درنادئون

درهم‌آمیختگی تکنیک نوازندگی آکاردئون و ذوقِ هم‌آهنگی و ملودی‌پردازیِ ویولون، موسیقی درنادئون را تغذیه کرده‌اند. از سوی دیگر نوع موسیقی این اثر در ایران کم‌رقیب است. استقبال از آن را هم که در نظر بگیریم، تا همین جا درنادئون را در موسیقی ِغیرپاپِ ایران باید یک آلبوم موفق بدانیم. می‌توان به جزئیات هر قطعه پرداخت، از الگوهای متنوعِ بسط و گسترشِ قطعات گفت و از این مسیر دلایل موفقیت اثر را در خود موسیقیِ آن بررسی کرد. اما درنادئون، راه را برای طرح موضوعاتی کلان‌تر نیز باز می‌کند:

  • اگر این موسیقی به واسطه‌ محتوا، تکنیک و سطح کمپوزیسیون‌ توانسته است از جذابیت‌های پاپیولارِ ژانر خود و از پاپیولار بودنِ ذاتی-تاریخی آن یک گام فراتر رود گام بعدی به کدام سمت‌ها می‌تواند باشد؟ یازده قطعه از بیست قطعه‌ آلبوم مبتنی بر وزن سه‌ضربی هستند. شاید یکی از راه‌ها کندن از اینهمه وابستگی به ریتم‌ سنتی این ژانر، کمرنگ‌کردن این مؤلفه و برجسته‌تر کردن عناصر دیگرِ موسیقی باشد.
  • اگر ندانیم این موسیقی در ایران تولید شده و دو نوازنده‌ ایرانی آن را نواخته‌اند چقدر احتمال دارد که با گوش دادن به آن به ایرانی بودنِ‌ اثر پی ببریم؟ آیا نمی‌توان بیشتر قطعات درنادئون را نواخته‌های دوره‌گردهایِ فیلم‌های (برای مثال) انجلوپولوس تصور کرد؟

هرچند در اغلب بخش‌های درنادئون، در رنگ و آهنگ رمانتیک موسیقی، لحن اروپای شرقی و امریکای جنوبی آن هویداست اما با اینحال جستن برای یافتن نشانه‌های اینجایی در این اثر بی‌صید نمی‌ماند. ملودی و نوعِ فرود روی تونیک در قطعه‌ی «بازار» یا تأکیدهای ریتمیک قطعات «رقص بادبادک» و «هزار درنا» مواردی از این دست هستند. اما لحظاتی هم وجود دارند که اگر ایرانی‌بودنِ صریحی نمی‌شنویم لزوماً پیوندی با موسیقی اروپای شرقی هم در کار نیست (قطعه‌ی «مرغ آتش» را بشنوید و برافروخته‌شدنِ بطئی و التهاب‌آورِ تمِ مینیمالیستی‌اش را). این نیز مصداقی دیگر از فراتر رفتن از ژانر در خصوص مسأله‌ هویت است.

نویسنده: سعید یعقوبیان
منبع: وبسایت نویز

آهنگ های آلبوم درنادئون

درنادئون نام اثری است که توسط مهرداد مهدی و آسو کهزادیی منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۲۰ عدد قطعه موسیقی است در سبک پاپ و نیوایج منتشر شده است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری خانه هنر خِرَد منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱عروس
۲نوآن
۳مرغ آتش
۴آشیان سوخته
۵بی آشیانه
۶والس تنهایی
۷پرزاد
۸یادیادک
۹نوجان
۱۰رقص بادبادک
۱۱خاتون
۱۲بازار
۱۳درنای گنبد نار
۱۴درناز
۱۵حنا
۱۶هزار درنا
۱۷مرغ مهاجر
۱۸سرزمین بازگشت
۱۹جز والس تهران
۲۰والس تهران
آلبوم درنادئون از مهرداد مهدی و آسو کهزادی

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *