0

دانلود آلبوم در مقام مثنوی از مظفر شفیعی و سیامک جهانگیری

آلبوم در مقام مثنوی از مظفر شفیعی و سیامک جهانگیری

آلبوم در مقام مثنوی اثری است با آواز مظفر شفیعی و نوازندگی نی سیامک جهانگیری که به صورت رسمی در شهریور ۱۴۰۱ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی در مقام مثنوی اثری مشترک از سیامک جهانگیری و مظفر شفیعی است. این آلبوم، شامل ۱۳ قطعه موسیقی در سبک کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۱۴۴,۰۰۰ تومان است.

درباره‌ این اثر، به قلم سیامک جهانگیری می‌خوانیم:

اگرچه قالب مثنوی در ادبیات ایران از نظر فرم مشخصات ویژه‌ای دارد و در محتوا نیز نقش روایت‌گری دارد، که می‌تواند دربرگیرنده‌ مضامین متنوعی از غنایی تا حماسی باشد، در موسیقی نیز با همین عنوان در برخی آوازها یا دستگاه‌های موسیقی ایرانی قالبِ فرمالِ معینی را نمایان کرده روایت‌گریِ خود را در معرفی محتوای مُدال هر آواز یا دستگاه ارائه می‌کند. از این رو، مثنوی در موسیقی ایرانی غالباً در انتهای هر دستگاه یا آواز اجرا می‌شود و بیانگر چکیده‌ای از ساختار مدهای اصلیِ آن دستگاه‌/ آواز است که شنونده با شنیدنِ آن به عصاره‌ اصلی دستگاه یا آواز مربوطه پی خواهد برد.

آهنگ های آلبوم در مقام مثنوی

در مقام مثنوی نام اثری است که توسط سیامک جهانگیری و مظفر شفیعی منتشر شده است. این آلبوم شامل ۱۳ عدد قطعه موسیقی است که در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی منتشر شده است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱مثنوی در آواز ابوعطا
۲مثنوی در آواز بیات ترک
۳مثنوی در آواز افشاری
۴مثنوی در آواز دشتی
۵مثنوی در آواز کرد بیات
۶مثنوی در دستگاه شور
۷مثنوی در دستگاه نوا
۸مثنوی در آواز بیات اصفهان
۹مثنوی در دستگاه همایون
۱۰مثنوی در دستگاه سه گاه
۱۱مثنوی در دستگاه چهارگاه
۱۲مثنوی در دستگاه ماهور
۱۳مثنوی در دستگاه راست پنجگاه

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *