0

ارز دیجیتال نکسو (Nexo) چیست؟

ارز دیجیتال نکسو

ارز دیجیتال نکسو (Nexo) یک بستر وام مبتنی بر بلاکچین است که به کاربران وام‌های فوری با پشتوانه ارز رمزپایه ارائه می‌دهد. کاربران یک رمز پذیرفته شده، مانند بیت کوین (BTC) ، اتر (ETH) ، لایت کوین (LTC) یا ریپل (XRP) – را به عنوان وثیقه برای دریافت وام در قالب یک ارز فیات یا استیبل کوین سپرده می‌گذارند.

ارز دیجیتال نکسو، یک رمز بومی به نام NEXO دارد که وقتی در سیستم عامل قفل می‌شود، مزایایی مانند تخفیف در بهره وام‌ها و فرصت دریافت سود وجوه سپرده شده به کاربران اعطا می‌کند. دارندگان توکن نیز از Nexo سود سهام می‌گیرند. این پروژه برای اولین بار در دسامبر 2017 اعلام شد و در آوریل 2018 آغاز به کار کرد.

بنیانگذاران نکسو چه کسانی هستند؟

نکسو توسط تیمی از متخصصان امور مالی و علاقه مندان به رمزنگاری تاسیس شد. آن‌ها برای ایجاد رمز ارزی معادل خدماتی که در امور مالی سنتی تثبیت شده است، اما تاکنون در امور مالی دیجیتال وجود نداشتند، به بلاکچین روی آوردند، وام در مقابل ارزش دارایی‌های شما با حفظ مالکیت. در سال 2018، این تیم با ارائه اولین خط های اعتباری رمزنگاری در جهان که به دارندگان دارایی‌های دیجیتال اجازه می‌دهد وام‌های فیات و استیبل کوین در برابر رمز ارزهای خود دریافت کنند، پلت فرم نکسو را راه اندازی کردند و بنابراین مبانی وام دهی رمزنگاری را ایجاد کردند.

تیم پشتیبان نکسو دارای تجربه ترکیبی بیش از 30 سال در خدمات مالی، از جمله وام‌های غیر رمزنگاری و بانکداری سرمایه گذاری است. بنیانگذار و شریک مدیر این پروژه، آنتونی ترنچف (Antoni Trenchev)، است. وی که به عنوان چهره عمومی رهبری نکسو عمل کرده است‌، سابقه‌ای در حمایت از بلاکچین و استفاده از رمزنگاری دارد. او به عنوان عضو پارلمان در مجلس شورای ملی بلغارستان از سال 2015 تا 2017، اجرای راه حل‌های بلاکچین برای خدمات دولت الکترونیکی را ترویج می‌کرد. همچنین به طور مداوم در مورد رویدادهای جاری مربوط به سرمایه گذاری دیجیتال و رمزنگاری در رسانه‌های اصلی، از جمله بلومبرگ، ایندیپندنت و CNBC اظهار نظر می‌کرد.

نکسو در حال حاضر به بیش از یک میلیون کاربر در بیش از 200 حوزه قضایی خدمات ارائه می‌دهد و دارایی‌های بیش از 4 میلیارد دلار را مدیریت می‌کند. این شرکت در حال حاضر 150 کارمند دارد و مدیریت آن در لندن مستقر است.

چه چیزی نکسو را منحصر به فرد کرده است؟

نکسو، اولین ارائه دهنده وام‌های فوری با پشتوانه ارز رمزنگاری شده است و قصد دارد ناکارآمدی در بازار وام‌ها را حل کند. روند وام دهی خودکار آن برای مدیریت وام از قراردادهای هوشمند و بلاکچین اتریوم استفاده می‌کند.

به منظور دریافت وام از پلتفرم نکسو، کاربران در ابتدا ارزهای دیجیتال سازگار با این پلت فرم را به کیف پول نکسو واریز می‌کنند. رمزارزهایی که در کیف پول نکسو انتقال داده شده‌اند، توسط این بلاکچین تایید می‌شوند. سپس اوراکل بلاکچین نکسو به صورت اتوماتیک جزییات وام را مورد بررسی قرار داده و میزان وام را تعیین می‌کند. پس از این مرحله، کاربران با ارائه یک حساب بانکی و یا آدرس استیبل کوین خود، روش دریافت وام را مشخص می‌کنند.

بازپرداخت وام در نکسو نیز بدین شکل است که کاربران می‌توانند در هر زمان، هر میزان مبلغی که می‌خواهند بازگردانند را با ارزهای فیات و یا استیبل کوین‌ها به شبکه تحویل دهند.

نکسو برای سرمایه گذاران فردی و نهادی، شرکت‌های ارزهای دیجیتال، صرافی‌ها و سایر افرادی که نقدینگی را از دارایی‌های خود می‌خواهند، به بازار عرضه شده است. این شرکت از بهره وام‌ها سود کسب می‌کند و همچنین خدمات وام دهی و مشاوره ارائه می‌دهد.

نکسو به دنبال ایجاد یک پایگاه کاربری از مشتریانی است که همچنان به استفاده از سیستم عامل ادامه می‌دهند و در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند. نکسو همچنین 30٪ از بهره خود را به صورت سود سهام بین دارندگان توکن NEXO توزیع می‌کند.

چه تعداد توکن Nexo در گردش وجود دارد؟

عرضه Nexo به صورت ثابت 1 میلیارد توکن است. عرضه این مقدار، به روش‌های زیر است:

  • 250 میلیون نکسو (25٪) برای منابع مالی اضافه برداشت شرکت، مشروط به یک دوره واگذاری 12 ماهه
  • 112.5 میلیون نکسو (11.25٪) برای بنیانگذاران و تیم، مشروط به یک دوره واگذاری 48 ماهه
  • 60 میلیون نکسو (6٪) برای ایجاد جامعه و فعالیت‌های airdrop، مشروط به یک دوره واگذاری 18 ماهه
  • 52.5 میلیون نکسو (5.25٪) برای مشاوران، هزینه‌های حقوقی و بازاریابی، مشروط به یک دوره واگذاری 12 ماهه
  • 525 میلیون نکسو (52.5٪) برای فروش به سرمایه گذاران

در حالی که نکسو در ابتدا قصد داشت یک پیش فروش عمومی و فروش اصلی داشته باشد، بعداً به دلیل علاقه زیاد سرمایه گذاران به فروش خصوصی‌اش، فروش عمومی خود را لغو کرد.

در اکتبر سال 2020، این شرکت اعلام کرد که در حال آغاز یک ابتکار به نام “Nexonomics” برای هدایت توکنومیک خود و افزایش ارزش NEXO است. این شرکت متعاقباً فاش کرد که 12 میلیون دلار NEXO پس خواهد گرفت.

امنیت شبکه نکسو چگونه است؟

نکسو یک شرکت خصوصی است و به همین ترتیب مسئولیت امنیت شبکه‌ها و وجوه کاربر را بر عهده دارد. نکسو دارایی‌های دیجیتال خود را با BitGo، نگهدارنده دارایی‌های رمزنگاری شده که توکن‌ها را در کیف پول‌های سرد نگهداری می‌کند و تحت پوشش بیمه نامه 100 میلیون دلاری است‌، ذخیره می‌کند. در نوامبر 2019، نکسو گزارش داد که پس از ممیزی توسط RINA و کنسرسیوم برای کیفیت نرم افزار IT، دارای گواهینامه ISO / IEC 27001: 2013 است.

رمز اصلی این شبکه، توکن NEXO، یک ارز ERC-20 است که در بلاک چین اتریوم صادر شده است، به این معنی که هر معامله نکسو روی زنجیره با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات کار Ethash ، توسط شبکه اصلی اتریوم تأیید و ایمن می‌شود. بنابراین ارز دیجیتال نکسو، یک ارز قابل استخراج با دستگاه‌های ماینر است. ماینرها برای افزودن بلوک‌های جدید به بلاکچین بین یکدیگر رقابت می‌کنند و اکثر گره‌های موجود در شبکه باید رکوردی را برای ارسال آن تأیید کنند.

پس از راه اندازی، نکسو گزارش داد که توکن آن “کاملاً ممیزی” شده است. در نوامبر 2019، قراردادهای هوشمند توسط شبکه Castillo به طور مستقل مورد بازرسی قرار گرفتند، که هیچ مسئله امنیتی مهمی پیدا نکرد.

معرفی کیف پول Nexo.io

Nexo.io یک کیف پول رمزارز است که به شما امکان می‌دهد دارایی‌های بدون استفاده یا راکدی مانند بیت کوین، اتریوم یا حتی توکن‌های فیات مانند USDC ،GBP را ذخیره کرده و سود دریافت کنید. علاوه بر اینکه یک کیف پول باشد، به شما انگیزه دریافت سود پسیو از دارایی‌های خود را می‌دهد. شما حتی می‌توانید بدون فروش کریپتوی خود با تبدیل بخشی از “کیف پول پس انداز” خود به “کیف پول اعتباری”، از خودتان وام بگیرید. نرخ وام بسیار کمتر از مثلا یک کارت اعتباری است.

اگر سطوح مختلف توکن‌های این پلتفرم یعنی Nexo را خریداری کنید، مزایایی مانند سود حاصل از APR، نرخ‌های وام و هزینه‌های تراکنش می‌تواند تا حدودی بهبود یابند. شما می‌توانید انتخاب کنید که سودتان به صورت “غیرنقدی” پرداخت شود یعنی به همان شکل توکن مانند دارایی‌ها، یا در کیف پول نکسو با یک افزایش ۲ درصدی در APR. تا زمان نگارش این مقاله، مشتریان ایالات متحده واجد شرایط پرداخت در کیف پول نکسو نبودند.

کیف پول نکسو را میتوانید برای اندروید از اینجا و برای آی او اس از اینجا دریافت کنید.

کیف پول‌های مناسب توکن Nexo

به منظور ذخیره و نگهداری ارز دیجیتال نکسو (NEXO) کیف پول‌های دیجیتالی زیادی وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

قیمت توکن Nexo

قیمت توکن Nexo در زمان نگارش این مقاله 3.27 دلار با حجم معاملات 24 ساعته 10،233،286 دلار است. Nexo طی 24 ساعت گذشته 3.63٪ افت قیمت داشته است و در حال حاضر در رتبه‌ی 58 سایت کوین مارکت کپ قرار دارد.

خرید توکن Nexo

NEXO را می‌توان در صرافی‌های ارز دیجیتال مانند Huobi Global ، UPEX ، Hoo و Bitrue و غیره خریداری کرد. این ارز را می‌توان در مقابل ارزهای فیاتی مانند وون کره جنوبی و روپیه هند و ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) و استیبل کوین (USDT) معامله کرد.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *