0

دانلود آلبوم بهار مونا از نورالله علیزاده و احمد محسن پور

آلبوم بهار مونا از نورالله علیزاده و احمد محسن پور

آلبوم بهار مونا اثری است با آهنگسازی احمد محسن پور و خوانندگی نورالله علیزاده که به صورت رسمی در دی ۱۳۸۸ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی بهار مونا اثری از نورالله علیزاده و احمد محسن پور است. این آلبوم شامل ۶ قطعه موسیقی در سبک فولکلور را می‌توانیم گوش دهیم. ترانه‌های آن توسط جهانگیر نصری اشرفی سروده شده است. قیمت این آلبوم، ۷۶,۰۰۰ تومان است.

در این مجموعه اساساً از موسیقی‌های آوازی و به  خصوص موسیقی‌های آوازی موزون مازندران استفاده شده است. قطعات کَرچال (بازسازی و تنظیم شده)، لاره (بازسازی نورالله علیزاده) و نمیمرم (اجرا شده به  طور سنتی) از آن جمله‌اند و اینها به بخشی از کارگان موسیقی مازندرانی تعلق دارند که عبارت است از ترانه‌های کوتاه و موزون که معمولاً به آنها «کیجاجان» می‌گویند. در این سی‌دی منظومه‌ «محمدجوه» نیز اجرا شده است که به کارگان «سوت» ها یا منظومه‌های حماسی ـ تاریخی مازندران تعلق دارد و به داستان زندگی یکی از یاغیان دوران قاجار که در روستای گرجی محله، واقع در جنوب غربی بهشهر کنونی، می‌زیسته است می‌پردازد.

آهنگ های آلبوم بهار مونا

بهار مونا نام موسیقی محلی مازندرانی است که توسط نورالله علیزاده و احمد محسن پور منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۶ عدد قطعه موسیقی است در سبک فولکلور منتشر شده است.

#نام آهنگمدت زمان
۱بهاره۱۰:۱۰
۲کرچال۰۶:۱۷
۳ملک مازندران۰۳:۳۳
۴لاره۰۳:۳۴
۵نمیرم۰۳:۴۵
۶منظومه محمد جوه۲۹:۳۵

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *