0

ارز دیجیتال اوشن پروتکل (Ocean Protocol) چیست؟ آشنایی با توکن OCEAN

ارز دیجیتال اوشن پروتکل

اوشن پروتکل (Ocean Protocol) یک اکوسیستم مبتنی بر بلاکچین است که به افراد و مشاغل اجازه می‌دهد تا به راحتی قفل ارزش داده‌های خود را باز کرده و از طریق استفاده از دیتاتوکن‌های مبتنی بر ERC-20 از آن‌ها درآمد کسب کنند.

از طریق اوشن پروتکل، ناشران می‌توانند با حفظ حریم خصوصی و کنترل، از داده‌های خود کسب درآمد کنند، با در نظر گرفتن اینکه اکنون مصرف کنندگان می‌توانند به مجموعه داده‌هایی دسترسی پیدا کنند که قبلاً در دسترس نبوده یا یافتن آن‌ها دشوار است.

این مجموعه‌های داده را می‌توان در بازار اوشن کشف کرد، جایی که می‌توان آن‌ها را خریداری نمود و بعداً مصرف کرد یا فروخت.

در اوشن پروتکل، هر سرویس داده با یک دیتاتوکن منحصر به فرد نشان داده می‌شود، که برای بسته بندی یک مجموعه داده یا سرویس محاسبه داده استفاده می‌شود – این اساساً به اشخاص ثالث اجازه می‌دهد تا بر روی داده‌ها عملیات انجام دهند بدون اینکه هرگز از محاصره امن ناشر خارج شوند.

OCEAN یک توکن سودمند است که علاوه بر خرید و فروش داده‌ها به عنوان واحد مبادله اصلی در بازار اوشن، برای اداره جامعه و بهره گیری از داده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت این دیتاتوکن‌ها توسط مجموعه AMM OCEAN-datatoken تعیین می‌شود، که قیمت دیتا توکن را هنگام خرید و فروش بر اساس عرضه و تقاضا تنظیم می‌کند.

بنیانگذاران اوشن پروتکل (Ocean Protocol) چه کسانی هستند؟

اوشن پروتکل (Ocean Protocol) در سال 2017 توسط یک گروه باتجربه از مشاوران و کارآفرینان، که با هم تجربه زیادی در زمینه توسعه و رشد مشاغل دارای فناوری پیشرفته دارند، بنیان گذاشته شد.

تیم اصلی اوشن پروتکل شامل افراد زیر است:

  • بروس پون (Bruce Pon)، مدیر پروژه experienced international و مدیر عامل فعلی BigchainDB.
  • ترنت مک کناگی (Trent McConaghy)، مهندس باتجربه و متخصص هوش مصنوعی.
  • کریستینا پون (Cristina Pon)، مدیر بازاریابی هم در اوشن پروتکل و هم در BigchainDB.
  • Razvan Olteanu با بیش از 20 سال تجربه فنی و مدیریتی در نقش‌های ارشد.

تیم اصلی اوشن پروتکل در حال حاضر از 15 نفر تشکیل شده است و این پلتفرم توسط لیست گسترده‌ای از مشاوران پشتیبانی می‌شود – بسیاری از آن‌ها متخصص هوش مصنوعی، بلاکچین، داده‌های بزرگ و تجارت هستند و شرکت‌های موفق خود را توسعه داده و مدیریت کرده‌اند.

چه چیزی اوشن پروتکل (Ocean Protocol) را منحصر به فرد کرده است؟

اوشن پروتکل به هر کسی که دارای مجموعه داده‌های موردتقاضا است، اجازه می‌دهد داده‌های خود را رمزگذاری و در دسترس بازار اوشن قرار دهد و به این ترتیب دسترسی به داده‌هایی را که قبلاً در دسترس نبوده و یا دسترسی به آن‌ها چالش برانگیز است، باز می‌کند.

این یک درآمد اضافی برای ناشران داده ایجاد می‌کند، در حالی که به دانشمندان، محققان، تحلیل‌گران داده و هر شخص دیگری امکان دسترسی به داده‌های معتبرتر را می‌دهد. اوشن پروتکل ابزارهای مورد نیاز شرکت‌ها را برای ساخت و راه اندازی بازار داده‌های خود فراهم می‌کند. همچنین اسناد گسترده‌ای برای کمک به این روند فراهم می‌کند.

دارندگان توکن‌های OCEAN می‌توانند با قرار دادن توکن‌های خود در مجموعه داده‌ها در بازار اوشن، به طور مستقیم در اقتصاد دیتا توکن مشارکت کنند. آن‌ها به ارائه دهندگان نقدینگی در مجموعه انتخاب شده دیتاتوکن OCEAN تبدیل می‌شوند و کسری از هزینه معاملات تولید شده توسط این مجموعه را کسب می‌کنند.

چه تعداد توکن OCEAN در گردش وجود دارد؟

از نوامبر 2020 تاکنون 414 میلیون توکن OCEAN در حال گردش است. حداکثر عرضه 1.41 میلیارد توکن است که در قرارداد جدید اوشن که در 21 آگوست سال 2020 تنظیم شده بود، تعیین شده است.

در مجموع 50 سال طول می‌کشد تا عرضه کامل OCEAN انجام شود، و پیش بینی می‌شود تا ماه مه 2022 مجموعاً 600 میلیون توکن و تا ژانویه 2031 یک میلیارد توکن در گردش باشد.

از کل موجودی اوشن، 20٪ به بنیانگذاران پروژه، 15٪ به خریداران (SAFTE)، 5٪ به بنیاد اوشن پروتکل و 60٪ باقیمانده به دارندگان (کسانی که گره‌های شبکه اوشن را اجرا می‌کنند) اختصاص می‎یابد.

امنیت شبکه اوشن پروتکل (Ocean Protocol) چگونه است؟

OCEAN در حال حاضر یک توکن ERC20 است که در بلاکچین اتریوم فعالیت می‌کند. در نتیجه در برابر حملات مختلف محافظت می‌شود. کدهای پروژه اوشن توسط سرتیک Certik بازبینی شده است، بنابراین از امنیت خوبی برخوردار است.

اوشن پروتکل قبلاً بر روی زنجیره اثبات اقتدار (PoA) کار می‌کرد، اما این اطمینان حاصل شد که دیتاتوکن‌ها با اکوسیستم گسترده تر اتریوم سازگار هستند.

اوشن پروتکل هنگام طراحی قراردادهای هوشمند خود از شیوه‌های امنیتی درجه نظامی استفاده کرده است تا اطمینان حاصل کند که آن‌ها می‌توانند بدون باز کردن بردارهای حمله به صورت ایمن ارتقا یافته و مستقر شوند.

شناسنامه توکن اوشن پروتکل

ناماوشن پروتکل، Ocean Protocol
اختصارOCEAN
آدرس سایتoceanprotocol.com
رتبه130
حجم بازار610 میلیون دلار
قراردادمشاهده
وایت پیپرمشاهده
توییترoceanprotocol
تلگرامOceanProtocol_Community
استانداردERC20

کیف پول‌های مناسب برای نگهداری اوشن پروتکل (Ocean Protocol)

قیمت اوشن پروتکل (Ocean Protocol)

قیمت اوشن پروتکل در زمان نگارش این مقاله 0.690791 دلار و حجم معاملات 24 ساعته آن 24،686،900 دلار است. اوشن پروتکل طی 24 ساعت گذشته 9.36٪ افزایش یافته است و در حال حاضر در رتبه‌ 126 در سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. عرضه آن 504،799،357 سکه OCEAN و حداکثر عرضه 1،410،000،000 سکه OCEAN است.

صرافی‌های مناسب برای خرید اوشن پروتکل (Ocean Protocol)

در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن اوشن پروتکل معامله می‌شود، صرافی HBTC با سهم %33.05 از حجم معاملات روزانه است. سایر صرافی‌ها عبارتند از:

برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *