0

معرفی ارز دیجیتال اکسیژن Oxygen (OXY)

ارز دیجیتال اکسیژن oxygen

اکسیژن Oxygen یک سرویس کارگزاری اصلی DeFi است که براساس سولانا Solana ساخته شده و توسط زیرساخت زنجیره‌ای Serum ساخته شده است. اکسیژن در اطراف استخرها ساخته می‌شود – سبدهایی از دارایی که اقدامات جمعی انجام می‌دهند. با شروع تسهیلات وام‌دهی، کاربران می‌توانند بازدهی کسب کنند و در برابر پرتفوی‌های خود اهرمی به دست آورند و پایه و اساس یک اکوسیستم مالی پر جنب و جوش و غیرمتمرکز را ایجاد کنند.

این پروژه در اواخر سال 2020 با انتشار شبکه اصلی آلفا راه اندازی شد. دفتر مرکزی اکسیژن در سوئیس است و تیم اصلی متشکل از افرادی است که مشتاق ساخت زیرساخت های مالی آینده هستند. آن‌ها مجموعاً دهه‌ها تجربه فین‌تک دارند، با ۱۵ توسعه‌دهنده در سراسر جهان.

جاه طلبی اکسیژن این است که مدل فعلی مالی ما را به مدلی قابل دسترس، منصفانه و قدرتمندتر از تصور قبلی تبدیل کند. فاز اول اکسیژن، قرض گرفتن از طریق یک زیرساخت مبتنی بر استخر است. در مرحله بعد قصد داریم قراردادهای معاملاتی نوسانات و عملکردهای محصول ساختاریافته ایجاد کنیم تا توسعه دهندگان بتوانند محصولات ساختاریافته خود را ایجاد کنند. چشم انداز نهایی ما بازآفرینی واحدهای تجاری شبیه به بازار است که در بانک های سرمایه گذاری وجود دارد و آنها را برای همه در دسترس قرار می دهد.

پروتکل اکسیژن چه چیزی را ارائه می‌دهد؟

فاز اول اکسیژن پروتکل وام‌دهی خواهد بود. برخی از ویژگی‌های کلیدی اکسیژن را از همتایان خود متمایز می‌کند:

قیمت‌گذاری مبتنی بر بازار: اکسیژن حول یک زیرساخت مبتنی بر استخر ساخته می‌شود، که در آن کاربران می‌توانند با سپرده‌گذاری دارایی‌های خود و علامت‌گذاری که کدام یک وام بدهند، یک استخر ایجاد کنند. کاربران پارامترهای وام دهی خود را از جمله سررسید و بازده مورد نظر، چه به صورت سفارش بازار و چه به عنوان سفارش محدود، تنظیم می کنند. اکسیژن وام گیرندگان و وام دهندگان را با دفترچه سفارش زنجیره ای سرم DEX (به جای مدل بازار از پیش تنظیم شده و تنظیم دستی) مطابقت می دهد. به این ترتیب کاربران قیمت مناسبی برای وام گرفتن/وام دریافت می کنند.

بهره وری سرمایه: اکسیژن همچنین امکان استفاده چندگانه از یک وثیقه را فراهم می کند. کاربران می توانند بازدهی را در پرتفوی خود ایجاد کنند و همزمان دارایی های دیگر را نیز وام بگیرند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند از تمام پورتفولیوی خود در چندین نوع دارایی به عنوان وثیقه هنگام استقراض (تضمین متقابل) استفاده کنند. این باید به معنای کاهش ریسک انحلال برای پرتفوی کاربران باشد.

تجارت درون استخری ساده: از آنجایی که اکسیژن به کاربران اجازه می‌دهد تا مستقیماً از استخرهای خود با اکوسیستم سرم و DEX تعامل داشته باشند (به جای واریز و برداشت مداوم کاربران از حساب‌ها)، فرآیند تجارت ساده امکان‌پذیر است.

محصولات پیچیده: از آنجایی که اکسیژن از یک موتور مدیریت ریسک کلی زنجیره ای استفاده می کند که استخر هر کاربر را ارزیابی می کند نه یک مدل قرض/وام ثابت، اکسیژن می تواند از محصولات دلخواه پشتیبانی کند: توکن ها، محصولات مصنوعی، دارایی های غیرخطی و موارد دیگر. همه در یک حساب به صورت متقاطع.

نقدینگی: اکسیژن با 140 میلیون کاربر ثبت‌شده از پایگاه کاربری Maps.me که بازدهی را از کیف‌پول‌های تعبیه‌شده‌شان تولید می‌کنند، تامین می‌شود. این باعث می شود اکسیژن به عنوان یکی از بزرگترین برنامه های فین تک شروع شود. ما مقررات نقدینگی دیگری نیز داریم، از جمله حمایت از Alameda و شرکت های HFT.

مقیاس پذیری: اکسیژن همچنین بر روی بلاک چین Solana ساخته شده است که می تواند بیش از 50000 TPS را با زمان بلوک 400 میلی ثانیه و هزینه تراکنش تقریباً پشتیبانی کند. 0.00001 دلار، به این معنی که اکسیژن به عنوان یک پروتکل وام دهی P2P کاملاً زنجیره ای و پروتکل کارگزاری اصلی، مقیاس پذیری دارد.

پلتفرم و فناوری

پروتکل اکسیژن بر روی شبکه Solana ساخته شده است. با این حال، OXY به عنوان یک توکن SPL (بومی) و ERC-20 در دسترس خواهد بود و از قابلیت همکاری کامل بین اتریوم و سولانا پشتیبانی می کند.

Oxygen روی Serum DEX و Solana اجرا می شود که دارای یک دفترچه سفارشات زنجیره ای کاملاً خودکار و 50 هزار تراکنش در ثانیه با هزینه 0.01 دلار / 100 برای هر تراکنش هستند.

تیم/حامیان/سرمایه گذاران

Oxygen توسط Alex Grebnev و Viktor Mangazeev تأسیس شد. الکس گربنو بیش از 16 سال سابقه بانکداری سرمایه گذاری (گلدمن ساکس و مریل لینچ) دارد. ویکتور یک کارآفرین فناوری سریال است و به عنوان CIO برای تعدادی از شرکت های بزرگ کار کرده است. سرمایه گذاران استراتژیک اکسیژن شامل و شرکای اکوسیستم DeFi عبارتند از Alameda Research، Serum، Genesis Capital، CMS، MultiCoin و دیگر شرکت های HFT پیشرو.

بازار هدف (تمرکز جغرافیایی)

ما تعدادی از بخش ها را هدف قرار داده ایم. بخش اصلی ما، بازار عمومی DeFi و کاربرانی است که به نرخ‌های استقراض و وام منصفانه، مطابق با دفترچه سفارش (در مرحله اول ما) و مجموعه‌های خدمات مالی پیچیده‌تر (در مراحل بعدی ما) علاقه دارند. ما کاربران DeFi را در سرتاسر جهان هدف قرار داده‌ایم و تعدادی کمپین بازاریابی و تبلیغاتی را در مناطق مختلف اجرا می‌کنیم تا آگاهی را نسبت به آنچه می‌آوریم گسترش دهیم.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *