0

معرفی پروژه پاندی ایکس PundiX

پاندی ایکس Pundi-X چیست
بازدید 855

پاندی ایکس PundiX پروژه ای جذاب است که به دنبال فراهم کردن بستری برای پرداخت راحت بوسیله ارز دیجیتال خود است. این پروژه طی یک عرضه اولیه در سال 2018 توانست طی 90 دقیقه 35 میلیون دلار سرمایه جذب کند و طی این عرضه اولیه تیم توسعه 15 میلیون و 750 هزار توکن را ذخیره و 1 میلیارد و 750 میلیون عدد آن را بین اولین سرمایه‌گذاران توزیع کرد. مابقی، برای توسعه و بازاریابی نزد پاندی ایکس محفوظ باقی مانده است.

تیم پاندی ایکس PundiX به دنبال ایجاد بزرگترین بستر پرداخت بوسیله ارزهای دیجیتال است به وسیله دستگاه های POS یا Point of Sale terminals پایانه های نقطه فروش است که در صورت موفقیت این تیم میتوان آینده بسیار روشنی را برای این پروژه درنظر گرفت.

توکن های این پروژه بر روی استاندارد ERC20 اتریوم ایجاد شده اند، بنابراین بسیاری از ویژگی های پلتفرم اتریوم را دارد.

پروژه پاندی ایکس از سه عنصر اصلی تشکیل شده است که عبارت اند از:

  • یک پلتفرم
  • کیف پول‌های موبایل
  • ابزارهایی برای پرداخت در دنیای واقعی

پروژه پاندی ایکس همکاری خوبی را با اتریوم و نم NEM دارد و دلیل اصلی انتخاب نم به عنوان همکار راهبری خود، امکان تایید آنی تراکنش های پاندی ایکس است که برای سرعت تراکنش های این پروژه بسیار حیاتی است. همچنین یکی از بازارهای هدف اصلی این پروژه جنوب شرق آسیا و کشور اندونزی است چراکه بیش از نیمی از جمعیت این کشور دسترسی به سیستم بانکی ندارند و با اجرا کردن کامل این پروژه در این کشورها میتواند رشد قابل توجهی را تجربه کند.

زیرساخت پروژه PundiX

به نظر می‌رسد زیرساخت‌های این پروژه به گونه‌ای طراحی شده‌اند که استفاده از سرویس‌های PundiX برای عموم مردم به کار راحتی تبدیل شود. زیرساخت‌های این پروژه به قرار زیر هستند:

در حال حاضر این شبکه روی بلاکچین اتریوم طراحی شده است، ولی در آینده به روی بلاکچین خود به نام FunctionX منتقل خواهد شد. اجزای اصلی این پروژه را میتوان به شرح زیر نام برد:

  • اپلیکیشن موبایل XWallet: از این کیف پول برای ذخیره و انتقال پول استفاده می‌شود.
  • کارت پرداخت XPASS: این کارت برای پرداخت‌های آنلاین و آفلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • پایانه پرداخت XPOS: از این پایانه برای قبول کردن پرداخت در فروشگاه‌ها استفاده می‌شود.
  • توکن داخلی NPXS: این توکن که قبلا با نام PXS شناخته میشد، برای پرداخت کارمزدهای سیستم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کارت های XPASS چیست؟

یکی از اصلیترین دلایل مخالفان با ارزهای دیجیتال، عدم امکان خرید و فروش توسط ارزهای دیجیتال است، پاندی ایکس با کارتهای XPASS این مشکل را برطرف کرده است و میتوان این کارت ها خرید و فروش و همچنین مشاهده موجودی کارت را انجام داد.

کیف پول های پاندی ایکس

توکن پاندی ایکس با استفاده از استاندارد ERC20 اتریوم ایجاد شده است بنابراین تمام کیف پول هایی که در آن امکان ذخیره اتریوم را داشته باشند، امکان ذخیره پاندی ایکس را هم دارند. در زیر لیستی از این کیف پول ها را میتوانید مشاهده کنید:

قیمت ارز پاندی ایکس

در سال 2018 با عرضه اولیه این توکن، قیمت آن 1 سنت بیشتر نبود و با لیست کردن آن توسط صرافی بایننس قیمت آن به 12 سنت افزایش پیدا کرد. در آن زمان حجم بازار پاندی ایکس 360 میلیون دلار بود. در سال 2018 و با رسیدن زمستان ارزهای دیجیتال قیمت آن به 0.005 دلار رسید. هم اکنون قیمت این ارز دیجیتال به 3.23 دلار رسیده است. تمام توکن های موجود در بلاکچین پاندی ایکس 258,526,640 می باشد که تمام آنها ارائه شده است و حجم بازار آن به 834 میلیون دلار رسیده است و این ارز دیجیتال را در رتبه 216 قرار داده است. اطلاعات کامل این ارز دیجیتال را میتوانید در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

صرافی های ارائه دهنده پاندی ایکس

ارز دیجیتال NPXS قابل ماین کردن نیست. شما می‌توانید این توکن را از یکی از صرافی‌های ارز دیجیتال خریداری کنید و توکن‌ها را در پورتفولیوی سرمایه‌گذاری خود جای بدهید. در حال حاضر می‌توانید در صرافی‌های زیر امکان خرید پاندی ایکس است:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *