0

بازی Remnant: From the Ashes

بازی Remnant: From the Ashes

بازی Remnant: From the Ashes یک بازی ویدئویی در سبک اکشن نقش آفرینی است که توسط Gunfire Games توسعه یافت و توسط Perfect World Entertainment منتشر شد.

به گزارش خوبو، این بازی برای ویندوز، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان در سال 2019 و به دنبال آن یک پورت نینتندو سوییچ در سال 2023 منتشر شد. بازی Remnant: From the Ashes همچنین برای کنسول های نسل نهمی یعنی پلی استیشن 5 و ایکس باکس X/S نیز قابل بازی است. بازی پس از انتشار بازخوردهای کلی مثبتی دریافت کرد و بیش از 3 میلیون نسخه فروخت.

داستان بازی Remnant: From the Ashes

داستان بازی Remnant: From the Ashes

داستان Remnant: From the Ashes در دنیایی پسا آخرالزمانی می گذرد. جهان توسط موجودات بین‌ بعدی معروف به The Root نابود شده است. اکنون آخرین بقایای بشریت در پناهگاه‌ هایی زندگی می‌ کنند و سعی دارند راهی برای مقابله با آن ها بیابند. این جایی است که داستان شما شروع می شود. یک بازمانده به جزیره ای مرموز می رود. او دارای قدرت سفر به دنیاهای مختلف است و برای یافتن راهی برای توقف The Root راهی سفر می شود. داستان گویی یکی از عناصری است که Remnant: From The Ashes از Dark Souls الهام می گیرد. کات سین ها و مکالمات طولانی NPC که داستان را به نمایش می گذارند و پیشرفت می کند، بسیار خوب هستند.

داستان بازی Remnant: From the Ashes

بیشتر جهان‌ سازی‌ ها و پیشینه‌ ها در مواردی مانند توضیحات آیتم‌ ها و گفتگوهای اختیاری یافت می‌ شوند. در حالی که کشف جزئیات جهان از طریق کاوش می تواند یک تجربه رضایت بخش باشد، محتوای واقعی که می توانید پیدا کنید بسیار محدود است. این باعث می شود که بیشتر داستان، به خصوص با شخصیت های سطحی، توسعه نیافته احساس شود.

اگرچه داستان آنقدر برجسته یا جالب نیست، اما مشکل چندانی نیست؛ زیرا بیشتر تمرکز بازی در گیم پلی آن است. چیدمان و تاریخ جهان های مختلف دلیلی برای کاوش در همه این مکان ها است. مخصوصاً هنگام بازی کردن، فقدان داستان آنقدر مهم نیست.

گیم پلی بازی Remnant: From the Ashes

گیم پلی بازی Remnant: From the Ashes

Remnant: From the Ashes یک بازی اکشن Co-op Souls با تمرکز بر نبردهای برد است. این بدان معنی است که در حالی که در طول بازی به تیراندازی و ارتقای خود می پردازید، با مرگ زیادی نیز روبرو خواهید شد.

همراه شما دو اسلحه راه دور و یک اسلحه رگباری وجود دارد. این ها مفید هستند زیرا بازی دارای هر دو نوع دشمن است که هر کدام برای شکست دادن به تاکتیک خاص خود نیاز دارند. این ترکیب ها نبرد را به حملات و جاخالی های به موقع تبدیل می کند. همچنین هر جهان دارای دشمنان منحصر به فردی است. در کنار این سلاح ها توانایی استفاده از توانایی های ویژه متفاوت را نیز دارید. این توانایی ها نیز می توانند اثرات متفاوتی داشته باشند، از بهبود همه بازیکنان گرفته تا نشانه گذاری دشمنان نزدیک. در ترکیب با سلاح ها و تجهیزات مختلف، هر بازیکن می تواند شخصیت خود را با سبک بازی منحصر به فرد خود بسازد.

درجه سختی

درجه سختی

وقتی یک بازی از Dark Souls الهام می گیرد، می توانید انتظار سختی بالایی داشته باشید و Remnant: From the Ashes تفاوتی ندارد. هر منطقه از بازی پر از دشمنان قوی است، که به ویژه هنگام بازی انفرادی قابل توجه است. در حالی که مرگ در این بازی زیاد است، اما بازی شما را برای یک مرگ زودرس مجازات نمی کند. در حالی که باید از آخرین نقطه چک پوینت دوباره شروع کنید، هیچ آیتم یا تجربه ای گم نمی شود. پست های بازرسی پناهگاه امنی هستند که بازیکنان می توانند مواد مصرفی خود را دوباره پر کنند و به اطراف سفر کنند.

پیشرفت و ارتقاء

پیشرفت و ارتقاء

یکی از مهم ترین مکان هایی که باید به آن سفر کرد، بخش 13 است. جایی که خانه بازماندگان و مکان شما برای ارتقاء تجهیزات است. دشمنان مواد مختلفی را رها می‌ کنند که می‌ توان از آن ها برای ارتقاء سلاح‌ ها و خرید آیتم‌ های جدید استفاده کرد و هر تلاشی را در دنیای خطرناک، تا حدی قابل کنترل‌ تر می‌ کند. با یک سیستم سطح بندی که ویژگی هایی مانند سلامتی و سرعت بارگذاری مجدد را افزایش می دهد، یک حلقه بازی سرگرم کننده از مبارزه و ارتقا ایجاد می شود. تنها مورد دشوار زمان بارگذاری بسیار طولانی است، به خصوص که هر بار که می خواهید تجهیزات خود را ارتقا دهید باید به بخش 13 برگردید.

تکرار پذیری

تکرار پذیری

جدا از کمپین و با هدف طولانی‌ تر کردن زمان بازی شما و داشتن سرگرمی، بازی دارای یک حالت ماموریتی و بی پایان نیز می باشد. این حالت‌ ها سیاهچال‌ هایی را ارائه می‌ کنند که به‌طور تصادفی تولید می‌ شوند،. اینها برای مسابقات سریع چند نفره یا برای یافتن مواد ارتقاء عالی هستند.

همه این مکانیک ها به یک چالش سرگرم کننده اضافه می شوند که در آن شما دائماً با دشمنان قوی روبرو خواهید شد و خود را ارتقا می دهید. تنوع در حالت‌ ها و جهان‌ های بازی، ارزش تکرار زیادی را اضافه می‌ کند. در حالی که بازی هم به صورت انفرادی و هم با دوستان قابل بازی است، برخی از مناطق بدون کمک می‌ توانند آزار دهنده شوند.

گرافیک بازی Remnant: From the Ashes

گرافیک بازی Remnant: From the Ashes

ظاهر بازی Remnant: From the Ashes جالب است. همه مکان‌ ها و دشمنان دارای سبکی متمایز هستند که کاوش در جهان را به یک لذت تبدیل می‌ کند. هر دنیای جدیدی که بازدید می کنید کاملاً متفاوت از دنیای قبلی است. نکته غم انگیز در مورد این طرح ها این است که در کنسول های مدرن، به ویژه مدل های شخصیت، کاملاً ضعیف به نظر می رسد. این یک انتخاب قابل درک است زیرا بازی دارای بودجه کمی است. باور اینکه تصاویر صحبت با NPC ها به نظر می رسد مستقیماً از یک بازی ps3 می آیند سخت است.

عملکرد بازی در کنسول های نسل جدید

عملکرد بازی در کنسول های نسل جدید

به‌روزرسانی جدید در بازی Remnant: From The Ashes اجازه می‌ دهد تا این بازی روی کنسول‌ های نسل بعدی نیز پخش شود. با یک پورت برای PS5 و Xbox Series X/S که بازی را قادر می‌ سازد تا بازی با سرعت 4K و 60 فریم بر ثانیه به صورت پایدار اجرا شود.

صدا در بازی Remnant: From the Ashes

صدا در بازی Remnant: From the Ashes

در حالی که گرافیک Remnant: From the Ashes ممکن است در حد و اندازه سال 2023 نباشد، در مورد طراحی صدا نمی توان همین را گفت. تمامی سطوح بازی با موسیقی متن های ظریفی همراه هستند که به اتمسفر و تنش گیم پلی سریع بازی می افزایند. این در ترکیب با صداگذاری بالاتر از حد متوسط و طراحی صدای عالی، ارائه مناسبی را ارائه می دهد.

سخن پایانی

سخن پایانی

بازی Remnant: From the Ashes یک بازی اکشن چالش برانگیز اما سرگرم کننده را ارائه می دهد که شما را وادار می کند برای چیزهای بیشتر، به خصوص با دوستانتان، بازگردید. دنیاهای منحصر به فرد و یک سیستم پیشرفت خوب، این تجربه را به یک تجربه سرگرم کننده تبدیل می کند، حتی اگر بدانید که قدرت گرافیکی بازی کمی کم است. در حالی که بازی‌های Dark Souls برای همه مناسب نیستند، مطمئناً این بازی ارزش بررسی را دارد.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *