0

بازی Valorant

بازی Valorant

بازی Valorant یک بازی تیراندازی تاکتیکی اول شخص است که توسط Riot Games توسعه یافت و منتشر شد.

به گزارش خوبو، توسعه بازی در سال 2014 آغاز شد. بازی Valorant در ابتدا تحت نام رمز Project A در اکتبر 2019 منتشر شد و در نهایت در سال 2020 با نام فعلی برای ویندوز منتشر شد.

داستان بازی Valorant

داستان بازی Valorant

Valorant در آینده ای نزدیک با تاریخ حدود 2050 تعیین می شود، اگرچه توسعه دهندگان Riot برای استفاده از تاریخ مشخصی تردید داشتند. رویدادی به نام First Light حدود ده سال قبل از دوره بازی رخ داد. این یک رویداد جهانی رادیانیت با سوپرشارژ بود که باعث قطع برق کل دنیا شد.

رادیانیت در هسته اصلی بازی قرار دارد و یک ماده تقریبا جادویی است. برخی از افراد پس از رویداد First Light با قدرت هایی خاص ظاهر شدند و این افراد به Radiants معروف شدند. کسانی که دارای قدرت های فوق العاده هستند به تیم پروتکل والورانت کشیده شده اند، مانند جت و فینیکس، دو عامل در والورانت.

پس از رویداد First Light، رادیانت به پیشرفت فناوری کمک می کند. در پروتکل Valorant، کاربران فناوری یا تجهیرات خود را با Radianite می‌ سازند یا فناوری خود را با آن نیرو می‌ دهند. با این حال، رادیانیت با First Light به وجود نیامد، بلکه قرن‌ هاست که وجود داشته است. زیرا یک زره سامورایی در نقشه Icebox وجود دارد که با رادیانیت ساخته شده است.

داستان بازی Valorant

Valorant همچنین دارای یک داستان دیگر است که در بازی دو تیم مقابل هم توضیح داده می شود. زمین اصلی که به نام آلفا شناخته می شود، به نظر می رسد که ذخایر بیشتری از رادیانیت داشته باشد. در مقابل، زمین دوم، معروف به امگا ، از نظر فناوری پیشرفته‌ تر است، اما کمبود رادیانیت مورد نیاز برای تامین انرژی یا ایجاد آن فناوری را تجربه می‌ کند. ماموران Omega-Earth به منظور تهیه Radianite بیشتر به Alpha-Earth حمله کرده اند.

بازیکنان برای اجرای موفقیت آمیز بازی نیازی به دانستن داستان ندارند. درک این داستان بینشی در مورد عوامل، خطوط صوتی و انگیزه‌هایی که داستان Valorant را به جلو می‌ برد، می‌ دهد.

گیم پلی بازی Valorant

گیم پلی بازی Valorant

بازیکنان Valorant می‌ توانند یک عامل را برای بازی انتخاب کنند و از توانایی‌ های او همراه با استراتژی تیم برای حمله و دفاع از سایت‌ ها در نقشه‌ های مختلف استفاده کنند. هر عامل به توانایی های ویژه ای مانند توانایی های حرکتی، نارنجک، توانایی های مبتنی بر جاذبه و غیره مجهز است. این توانایی‌ ها را می‌ توان با سایر توانایی‌ های عامل برای ایجاد بازی ترکیب کرد و هماهنگی خوب بین تیم‌ ها می‌ تواند بازی را به نفع آن تیم تغییر دهد.

این بازی همچنین دارای قابلیت دیگری است. بازیکنان می توانند به هم تیمی ها در مورد دشمن در منطقه، سلاح های روی زمین و یا حتی جهت آن ها هشدار دهند. همچنین می توان از این قابلیت برای پیشنهاد مکان برای توانایی ها یا مکان هایی برای کاشت استفاده کرد. بازیکنان می‌ توانند در صورت نیاز روی نقشه بزرگ پینگ کنند.

پس از حذف بازیکنان، آن ها می توانند از طریق چت صوتی، تایپ و پینگ نقشه در حالی که سایر هم تیمی ها را تماشا می کنند، با تیم خود ارتباط برقرار کنند.

اسلحه

جی پی ای

سلاح های موجود در Valorant همراه با توانایی ها خریداری می شوند. Valorant طیف گسترده ای از اسلحه ها را برای خرید در دسترس دارد، مانند تپانچه، تفنگ ساچمه ای، مسلسل سبک و سنگین و تک تیرانداز. چند دور اول مسابقه معمولاً به دلیل پول کم، تپانچه دارید و با برنده شدن راندها، کشتن ها و … پول و همچنین امتیاز نهایی را به دست می آورید. این پول برای خرید توانایی ها و اسلحه ها استفاده می شود.

حالت های بازی

حالت های بازی

Valorant یک حالت بدون رتبه، حالت رقابتی، deathmatch و حالتی به نام Spike Rush دارد. گاهی اوقات، سایر حالت‌ های ویژه کم ریسک برای بازی در دسترس می‌ شوند. مانند حالت اسکیت روی یخ در طول رویدادهای زمستانی یا حالتی به نام Replication، که در آن کل تیم با یک نماینده بازی می‌ کند.

Riot Games سخت تلاش کرده است تا گیم پلی و سرورهای Valorant را پایدار نگه دارد. پکت لاست برای مدتی طولانی برای برخی از بازیکنان یک مشکل بود و منجر به شلیک بدون برخورد و حتی قطع شدن اتصال از سرورها می شد، اما اخیرا Valorant این مشکل را اصلاح کرده است. نرم‌افزار ضد تقلب مورد استفاده همراه با Valorant به نام Vanguard نیز می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند و اکثر نرم‌افزارهای شخص ثالث را هنگام پخش Valorant مسدود می‌ کند.

گرافیک بازی Valorant

گرافیک بازی Valorant

برای بسیاری از بازیکنان Valorant، رقابت جزو بالاترین اولویت‌ های آن‌ ها است و طبیعتاً مفهوم بهینه‌ سازی با آن همراه است. Valorant برای اجرا بر روی کارت های گرافیک مختلف بهینه شده است و گزینه های زیادی برای بهینه سازی FPS برای تنظیمات فردی بازیکنان دارد. برای بازیکنانی که از لپ‌ تاپ برای بازی استفاده می‌ کنند، گزینه‌ های درون بازی وجود دارد که به بهینه‌ سازی گرافیک در حین اجرای سریع‌ تر کمک می‌ کنند.

کاهش تنظیمات گرافیکی مانند بافت‌ ها یا محدود کردن فریم‌ ها می‌ تواند به اجرای سریع‌ تر بازی برای دقیق‌ ترین گیم‌ پلی کمک کند. مشکلات مربوط پکت لاست و پینگ در گذشته بازیکنان را آزار می‌ داد، اما Riot تقریباً هر دو هفته یک بار وصله‌ هایی را منتشر می‌ کند که اغلب مشکلات گرافیکی و گیم‌ پلی را برطرف می‌ کنند.

گرافیک بازی Valorant

سیستم‌ های منو و گیم‌ پلی Valorant سرشار از جلوه‌ های گرافیکی هستند. به طور کلی آن ها تقریباً در تمام سطوح تنظیمات واضحند و باعث می شوند همه بازیکنان به آن دسترسی داشته باشند. با اینکه انتخاب طراحی، کمتر واقع گرایانه است، اما همچنان زیبا است. همانطور که بازیکنان تجربه بیشتری با Valorant به دست می‌ آورند، متوجه می‌ شوند که توانایی‌ های ویژه هر عامل دارای طرح‌ های منحصربه‌فردی است و در بازی برجسته هستند.

صدا در بازی Valorant

صدا در بازی Valorant

طراحی صدا در Valorant به دلیل استفاده از صداهای جهت دار، پژواک و نشانه های صوتی، می تواند به بازیکنان کمک کند تا مکان دشمن و تیم را حتی بدون تصویر بصری تعیین کنند. بازیکنان می توانند میزان صدایی که تولید می کنند را با راه رفتن آهسته یا راه رفتن خمیده محدود کنند. صدای جهت دار گزینه ای است که با ارسال صدا از جهتی که صدا در آن اتفاق می افتد، حالت واقعی را تقلید می کند.

Valorant همچنین دارای چت صوتی تیمی است که می تواند به بازیکنان در برقراری ارتباط دقیق تماس ها کمک کند. با این حال، بازیکنان همچنین می‌ توانند هم تیمی‌ های خود را بی‌ صدا کنند که ممکن است باعث ایجاد اختلال در بازی از طریق چت صوتی شود.

ارزش تکرار بازی Valorant

رتبه بندی بازی Valorant

Valorant با انواع عوامل، اسلحه ها و حالت های بازی احساس رضایتی می دهد تا بتوانید به طور مداوم بازی را انجام دهید. در حالی که هم تیمی های تصادفی نتیجه بازی ها را تحت تاثیر قرار می دهند، توانایی بازی با یک تیم ثابت یا حتی یک تیم دوتایی می تواند به ثبات کیفیت بازیتان کمک کند. رتبه بندی به دلیل طیف گسترده ای از عوامل و توانایی های تاکتیکی عامل، همیشه می تواند احساس تازگی داشته باشد. برخی از عوامل برای توانایی‌ های خود ترکیب‌ بندی دارند و برخی توانایی‌ های حرکتی ای دارند که سطح مهارت بازیکن را به چالش می‌ کشد و همیشه جایی برای پیشرفت باقی می‌ گذارد.

ارزش تکرار بازی Valorant

هر اپیزود یک Battlepass جدید منتشر می شود که حاوی بیش از ده ها مورد محتوای اسکین و مواد درون بازی برای ارتقاء پوسته سلاح است. هر بتل پس حدود 10 دلار هزینه دارد و مقدار مناسبی از اسکین های رایگان را ارائه می دهد که بازیکنان می توانند بدون خرید به دست آورند. بازیکنان به سادگی با انجام بازی و کسب XP از طریق چالش های روزانه و هفتگی، محتوای Battlepass را به دست می آورند.

سخن پایانی

سخن پایانی

Valorant به سرعت به یک بازی تیراندازی اول شخص محبوب تبدیل شد. تعداد گسترده بازیکنان و همچنین جامعه پر رونق Twitch، توانایی‌ های عوامل و متاهای بازی، این بازی را هر روز مطرح تر می کند.

Riot Games رکورد قابل توجهی را برای به‌روزرسانی‌ ها و وصله‌ های مکرر بازی و همچنین توسعه نقشه‌ ها و عوامل جدید به دست آورد. Valorant در بازی‌ های FPS مبتنی بر تیم، با تمرکز قوی بر روی هدف و بازی دقیق، جایگاه شایسته‌‌ای را به دست می‌ آورد.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *