0

استیک اتر ETH با راکت‌پول Rocket Pool: هر آنچه که باید بدانید

راکت پول rocket-pool

راکت‌پول Rocket Pool روشی موثر برای نشان دادن حمایت شما از شبکه اتریوم است و در عین حال از جوایز استیکینگ نیز بهره‌مند خواهید شد. Rocket Pool در کنار دیگر روش‌های استیکینگ اتریوم یکی از گزینه‌هایی است که برای این منظور دارید. با این حال، مبتدیان ممکن است در درک نحوه استفاده از آن مشکل داشته باشند. در اینجا، نحوه سهام دادن اتر با pool rocket را توضیح می‌دهیم و تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

استیک اتریوم

شبکه اتریوم با نام ETH 2.0 در حال تغییر مدل خود به سیستم اثبات سهام (POS) است. این امر هزینه‌های تراکنش را کاهش می‌دهد، سرعت را بهبود می‌بخشد و کمک بزرگی به محیط زیست می‌کند. افزایش محبوبیت شبکه اتریوم منجر به پیوستن بسیاری از پذیرندگان جدید شد. استخر سهام Ethereum 2.0 Rocket Pool هزینه‌های استیکینگ را کاهش می‌دهد. این نیاز به قراردادهای هوشمند برای ایجاد ساختارهای اعتبارسنجی خود دارد.

یک گره در Rocket Pool به سهام کمتر اتریوم نیاز دارد. به طور مشابه، پلتفرم‌هایی که قبلاً ذکر شد، به کاربران برای قرار دادن اتریوم خود، که اساساً به اکوسیستم و به طور کلی به اشتراک مایعات کمک می‌کنند، پاداش می‌دهند.

Rocket Pool چیست؟

Rocket Pool یک استخر استیکنگ اتریوم است که بر کاهش نیازهای مالی و سخت افزاری برای به اشتراک گذاشتن این ارز دیجیتال تمرکز دارد. در حال حاضر، با قرار دادن 32 اتریوم، کاربران انفرادی می‌توانند اتریوم را در گره خود به اشتراک بگذارند. با این حال، ارزش 32 ETH آن را برای اکثر کاربران رمزارز غیر منطقی می‌کند. پلتفرم‌هایی مانند Rocket Pool ،Lido ،BlockFi و حتی Binance یا Coinbase به دنبال ارائه یک جایگزین هستند.

زیرساخت و نقدینگی Rocket Pool باعث می‌شود برداشت تقریباً بدون دردسر باشد. دانش فنی برای شروع الزامی نیست و RPL، رمز بومی پروژه، فرآیند حاکمیت غیرمتمرکز را حفظ می‌کند.

Rocket Pool چگونه کار می‌کند؟

ساختار قابل اعتماد Rocket Pool به دلیل کارایی قراردادهای هوشمند عمل می‌کند. در قلب سیستم، کاربران کریپتو قرار دارند که گره‌ها را اجرا می‌کنند. هدف از این کار تأیید تراکنش ها در شبکه اتریوم 2.0 است. اپراتور گره باید 16 ETH را به اشتراک بگذارد. این نیمی از چیزی است که یک اپراتور باید در خارج از پروتکل به اشتراک بگذارد. پس از استیکینگ، گره تأیید استاندارد تراکنش‌ها را انجام می‌دهد. در ازای این، اپراتور گره یک APY دریافت می‌کند.

عرضه و تقاضا تعیین کننده پاداش‌ها در شبکه اتریوم است. لازمه اعتبارسنجی‌ها این است که برای مدت معینی منتظر بمانند تا بتوانند دارایی‌ها را برداشته و آن‌ها را با ETH مبادله کنند. در آینده، آنها همچنین می‌توانند دارایی‌های پاداش داده شده را برای ETH بسوزانند. علاوه بر این، کاربران معمولی همچنین می‌توانند اتریوم را برای جوایز به اشتراک بگذارند. کاربران باید حداقل 0.01 ETH را اختصاص دهند. پس از انجام این کار، RETH دریافت می‌کنند. این توکن در طول زمان به شما پاداش می‌دهد و برای معاملات، وام دادن و استفاده از وثیقه مناسب است.

علاوه بر این شرکت کنندگان، Rocket Pool گره‌های به اصطلاح برج مراقبت را نیز تأیید می‌کند. نقش این کار گزارش دادن اطلاعات به شبکه اثبات کار اتریوم است. اطلاعات ارائه شده به تنظیم نرخ مبادله rETH/ETH کمک می‌کند. همچنین به اعتباربخش‌ها کمک می‌کند تا توکن‌های خود را خارج کنند.

معرفی امکانات ویژه در Rocket Pool

در قلب این پروژه، کار Rocket Pool در پروتکل اثبات کار اتریوم قرار دارد. این پلتفرم از اپراتورهای گره مستقل، ارائه دهندگان Staking as Service (SaaS) و البته سهام استخر پشتیبانی می‌کند. SaaS به دارندگان عادی اتریوم اجازه می‌دهد تا با واگذاری عملیات گره به شخص ثالث در فرآیند تأیید شرکت کنند. این به حمایت از تفویض اختیار کمک می‌کند.

استکرهای ادغام شده به کاربران اتریوم اجازه می‌دهند در پروتکل staking شرکت کنند. با این حال، نیاز سپرده بسیار کمتر از آنهایی است که نیاز به اجرای گره خود دارند. یک سهامدار Rocket Pool می‌تواند کمتر از 0.01 ETH را واریز کند. این یک اپراتور گره را قادر می‌سازد تا یک اعتبار سنج جدید Beacon Chain ایجاد کند. همانطور که قبلا ذکر شد، این امکان حفظ الگوریتم اجماع را فراهم می‌کند. استیکرها اساساً به عنوان سرمایه‌گذار در پروژه اتریوم عمل می‌کنند. در Rocket Pool، آنها rETH دریافت می‌کنند. نرخ rETH در مقایسه با ETH هر 24 ساعت به روز می‌شود. این یک نرخ ارز پویا است. این بدان معنی است که شما هرگز دقیقاً همان مقدار ETH را دریافت نخواهید کرد. این نرخ به پاداش‌های زنجیره‌ای Beacon و مبلغ استیکینگ بستگی دارد. می‌توانید از طریق قراردادهای هوشمند Rocket Pool، پاداش rETH را با ETH مبادله کنید. شایان ذکر است که از نظر فنی، rETH دارای ویژگی‌های توکن معمولی ERC20 است.

ویژگی‌های اضافی Rocket pool

یک عملکرد امنیتی در سیستم باعث می‌شود که نتوانید سرمایه خود را برای مدت معینی، معمولاً 24 ساعت، از بین ببرید. با این حال، بازکردن به سادگی از طریق پلتفرم انجام می‌شود. هنگام ادعای اتریوم خود، در اصل توکن rETH را می‌سوزانید. Rocket Pool همچنین شامل Oracle DAO و Protocol DAO است. اولین گره‌های اوراکل اجرا می‌شوند که وظایف اضافی را در شبکه انجام می‌دهند. پروتکل DAO به فرآیند حکومت کمک خواهد کرد. هر دوی اینها جوایز اضافی را در قالب توکن‌های RPL اضافی دریافت می‌کنند.

چرا در Rocket Pool استیک کنیم؟

به طور خلاصه، Rocket Pool نقدینگی را فراهم می‌کند، امکان برداشت سریع وجوه را فراهم می‌کند و زیرساخت‌های خود را برای تسهیل استیکینگ ارزش‌های کمتر از 0.01 ETH ارائه می‌دهد. بخش آخر، به خصوص، خبر بسیار خوبی برای کاربران معمولی رمزارز است که به دنبال سهام دادن اتریوم برای سود یا به عنوان وسیله‌ای برای حمایت از اکوسیستم هستند. علاوه بر این، Rocket Pool یک سیستم غیرمتمرکز را تایید می‌کند.

در این مورد، رمز بومی پروتکل راکت‌پول RPL، برای حاکمیت استفاده می‌شود. RPL به علاقه‌مندان اتریوم اجازه می‌دهد تا در مورد مسائلی که پروتکل را تحت تأثیر قرار می‌دهند رأی دهند. علاوه بر این، این به ایجاد یک سیستم غیرقابل اعتماد و غیرمتمرکز کمک می‌کند که در هسته Rocket Pool قرار دارد. در نهایت، فرآیند استقرار ساده است. برای کاربرانی که مایل به اضافه کردن وجوه یا برداشت آنها هستند، به تخصص فنی کمی نیاز دارد. کاربران فقط باید کیف پول خود را متصل کرده و وجوه خود را از طریق پلتفرم واریز کنند. تصمیم‌گیری برای لغو سهام بعد از یک دوره 24 ساعته اتفاق می‌افتد و تبادل پاداش‌های reTH به ETH ساده است.

آیا ریسک‌هایی در استیکینگ با Rocket Pool وجود دارد؟

هر عملیاتی که مربوط به کریپتو باشد یک خطر ذاتی دارد. با این حال، خوشبختانه، خطر انجام معاملات رمزنگاری با استفاده از Rocket Pool بسیار کم است. با این حال، مانند هر پلتفرم دیفای DeFi که از فناوری قرارداد هوشمند استفاده می‌کند، جنبه‌هایی وجود دارد که باید در نظر گرفت. اول از همه، شکست قرارداد هوشمند یک امکان در فضای DeFi است. با این حال، Rocket Pool از چندین حسابرس معتبر مانند Sigma Prime و Consensys Diligence تأییدیه دریافت کرده است. پروتکل امن و کاملاً عملیاتی در نظر گرفته می‌شود. مانند تمام تلاش‌های رمزنگاری، هزینه‌های فرصتی نیز برای در نظر گرفتن وجود دارد. در حالی که می‌توانید ETH را در بایننس، بلاک‌فای یا حتی لانچ‌پد اتریوم به اشتراک بگذارید، Rocket Pool دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد متعددی است که ممکن است شما را در غیر این صورت متقاعد کند.

چگونه اتریوم (ETH) را با Rocket Pool به اشتراک بگذاریم؟

فرآیند استقرار اتریوم با Rocket Pool نسبتاً ساده است و به دانش فنی کمی نیاز دارد. در اینجا نحوه کار همه اینها آمده است:

۱- به بخش سهام Rocket Pool در وب سایت رسمی بروید:

۲- کیف پول خود را وصل کنید:

MetaMask راه حل ترجیحی برای اکثر کاربران است. با این حال، می‌توانید از Wallet Connect ،Frame ،Unstoppable Domains یا Tally نیز استفاده کنید. برای اهداف این راهنما، ما همچنان به MetaMask به عنوان گزینه پیش فرض اشاره خواهیم کرد. اگر هنوز MetaMask را ندارید، می‌توانید آن را از وب سایت رسمی شرکت دانلود کنید.

۳- مطمئن شوید که در شبکه مناسب هستید:

با استفاده از منوی کشویی اتصال MetaMask خود، شبکه صحیح را انتخاب کنید. باید «Ethereum Mainnet» و «Goerli Test Network» را انتخاب کنید.

۴- می‌توانید انتخاب کنید که rETH به موجودی کیف پول خود اضافه کنید:

این اختیاری است، اما به دیدن تعادل rETH شما کمک می‌کند. برای انجام این کار، باید یک بار دیگر به افزونه MetaMask بروید. از اینجا روی «دارایی‌ها»، سپس «واردات توکن» و سپس «توکن سفارشی» کلیک کنید. هنگامی که اینجا هستید، باید به صورت دستی اطلاعات زیر را وارد کنید:

Mainnet

  • Token Contract Address: 0xae78736Cd615f374D3085123A210448E74Fc6393
  • Token Symbol: rETH
  • Decimals of Precision: 18

Testnet

  • Token Contract Address: 0x178E141a0E3b34152f73Ff610437A7bf9B83267A
  • Token Symbol: rETH
  • Decimals of Precision: 18

۵- اتریوم را به اشتراک می‌گذارد:

پس از اتصال کیف پول خود، می‌توانید ETH خود را به اشتراک بگذارید. در صفحه اصلی وب سایت استکینگ Rocket Pool شرایط استیکنگ را مشاهده خواهید کرد. این شامل میزان rETH دریافتی شما، نرخ مبادله و هزینه تراکنش است.

۶- تراکنش را تایید کنید و rETH را دریافت کنید:

اکنون آماده دریافت RETH خود هستید. همانطور که ذکر شد، مقدار با ETH که شما استیک کرده‌اید متفاوت است. ارزش به نرخ تبادل پویا بین دو ارز بستگی دارد.

۷- ETH خود را از بین ببرید:

از همان داشبورد، می‌توانید هر زمان که بخواهید، انتخاب کنید که سهام را لغو کنید. البته توجه داشته باشید که یک دوره انتظار 24 ساعته لازم است. از نظر فنی، اگر مدت زمان کافی صبر کرده باشید، مقدار rETH باید افزایش می‌یابد، مشروط بر اینکه اعتباردهنده‌ها کارآمد بوده باشند.

آیا باید اتریوم را با Rocket Pool به اشتراک بگذارید؟

Rocket Pool یکی از بسیاری از شرکت‌هایی است که اشتراک اتریوم را به عنوان یک سرویس ارائه می‌دهد. خود را از طریق چندین ویژگی متمایز می‌کند. دارای تمرکززدایی، بی‌اعتمادی و مالکیت جامعه است. علاوه بر این، جایگزین آسانی برای استقرار اتریوم به عنوان یک اعتبارسنجی گره فردی است. کاربران عادی می‌توانند با حداقل 0.01 ETH سهام داشته باشند. اعتبارسنجی گره‌ها باید حداقل 16 ETH را ارائه دهند. در عوض، آنها با rETH و/یا RPL پاداش می‌گیرند. این در نهایت یک راه خوب و نسبتا امن برای پشتیبانی از شبکه اتریوم است و در عین حال تعادل ارز دیجیتال شما را نیز بهبود می‌بخشد. با توجه به جنبه‌های زیادی که باید در حین کار در فضای رمزنگاری در نظر گرفت، بهتر است راه حل‌های ساده و مقرون به صرفه را فراموش نکنید. استقرار اتریوم در Rocket Pool می‌تواند یکی از این موارد باشد.

رمزارز RPL چیست؟

RPL توکن اصلی Rocket Pool، پروتکل غیرمتمرکز سهامداری اتریوم است. فرآیند حاکمیت از نشانه‌های RPL استفاده می‌کند.

چگونه می‌توانم توکن‌های RPL بخرم؟

ضرب کردن توکن‌های RPL هر 28 روز انجام می‌شود. سپس اپراتورهای گره آن را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. با این حال، RPL در Uniswap ،CoinEx یا HotBit نیز موجود است.

rETH چیست؟

Rocket Pool ETH (rETH) رمز نقدینگی پروتکل است. این مقدار ETH واریز شده توسط هر کاربر را نشان می‌دهد، اگرچه با آن برابر نیست. الگوریتمی که مقدار rETH را محاسبه می‌کند، مقدار استیکینگ شده و پاداش اعتبارسنجی را در نظر می‌گیرد. ETH: rETH = (مقدار ETH در ETH1 / کل موجودی اعتبارسنجی ETH2) به عنوان مثال، هنگامی که 1 ETH را برای استیکینگ واریز می‌کنید، باید 1 rETH دریافت کنید. این آینه سرمایه‌گذاری شماست. با این حال، افزایش پاداش‌های اعتبارسنجی باید rETH شما را از آنچه در طول زمان واریز کرده‌اید ارزشمندتر کند.

این به این معنی است که وقتی تصمیم می‌گیرید که سهام را لغو کنید، باید ارزشی بالاتر از سرمایه اولیه خود دریافت کنید. اساسا، rETH را می توان به مخزن های مختلف دیگر اضافه کرد. به این ترتیب، پاداش‌ها را ترکیب می‌کند و همچنین بازدهی را از طریق سهام در خدماتی مانند Rocket Pool فراهم می‌کند. خود این توکن در Uniswap و Balancer به عنوان بخشی از جفت‌هایی که شامل wETH هستند قابل معامله است.

چرا rETH کمتر از ETH است؟

یک الگوریتم مقدار دقیق rETH را محاسبه می‌کند. این مقدار مبلغی را که استیک شده و همچنین پاداش‌های دریافت شده توسط اعتبارسنجی گره‌ها را در نظر می‌گیرد. با گذشت زمان، به استیک افزایش پاداش برای اعتبارسنجی‌ها، پتانسیل افزایش ارزش را دارد.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *