0

معرفی ارز دیجیتال راکت پول Rocket Pool (RPL)

ارز دیجیتال راکت پول rocket pool

ارز دیجیتال راکت پول (Rocket Pool – RPL) یک استخر سهام غیرمتمرکز اتریوم است که تا 4.33 درصد در آوریل برای استیکینگ ETH2 سود ارائه می‌دهد. کاربران می‌توانند با استفاده از شبکه اپراتور گره غیرمتمرکز به Rocket Pool بپیوندند یا گره‌های خود را تنها با شانزده ETH اجرا کنند. در مورد دوم، آنها می‌توانند از استیکینگ ETH پورسانت دریافت کنند و پاداش‌های RPL اضافی از ارائه وثیقه RPL به دست آورند که تا 6.36٪ APR برای ETH و پاداش‌های RPL اضافی است.

راکت پول Rocket Pool سهام نقدی را فراهم می‌کند، به این معنی که کاربران به جای اضافه کردن وثیقه اولیه خود، که یک رویداد مشمول مالیات است، از افزایش نرخ ارز بهره‌مند می‌شوند. علاوه بر این، Rocket Pool گره‌های هوشمند را ارائه می‌دهد: یک نرم‌افزار گره سفارشی که به هر کسی اجازه می‌دهد یک گره را در شبکه خود اجرا کند. با تلفات ناشی از گره‌های بد توزیع شده در سراسر شبکه، کاربران فردی خطر مواجه شدن با جریمه‌ها را به حداقل می‌رسانند. این توسط قراردادهای هوشمند منبع باز و حسابرسی شده استخر پشتیبانی می‌شود، که سهام کاملاً غیرقانونی و حداکثر درجه عدم تمرکز را تضمین می‌کند.

بنیانگذاران Rocket Pool چه کسانی هستند؟

راکت پول Rocket Pool توسط David Rugendyke، یک توسعه‌دهنده ارشد با سابقه علوم رایانه که طراحی Rocket Pool را در اواخر سال 2016 آغاز کرد، راه‌اندازی شد. طراحی معماری اپلیکیشن و ارائه محصولات دیجیتالی هیجان انگیز برای خدمات دولتی و مالی. این تیم توسط سه مهندس بلاکچین و سالیدیتی با 40 سال تجربه تکمیل می‌شود.

چه چیزی راکت پول را منحصر به فرد می‌کند؟

Rocket Pool اساساً به هر کسی پیشنهاد می‌کند که در سهام ETH2 شرکت کند، صرف نظر از سرمایه‌گذاری سرمایه یا سطح پیچیدگی فناوری. فرض اصلی آن این است که امکان سهامداری بدون اعتماد ETH در شبکه‌ای از گره‌های مستقل غیرمتمرکز که توسط وثیقه RPL پشتیبانی می‌شود، باشد.

Rocket Pool خود را مکملی برای ارائه‌دهندگان سرویس به عنوان یک سرویس می‌داند. این ارائه‌دهندگان می‌توانند با پیوستن به Rocket Pool و اجرای یک گره، بازده را به حداکثر برسانند، که در ازای آن پاداش‌هایی به صورت ETH و RPL دریافت می‌کنند. به این ترتیب، حتی یک بازیکن بزرگ مانند Gemini می‌تواند با ایجاد گره‌هایی که هر کدام 16 ETH دارند، از Rocket Pool استفاده کند. این جایی است که راکت پول ETH، rETH به بازی می‌آید.

rETH یک نسخه توکن شده از ETH استیک شده در Rocket Pool است که به سهامداران اجازه می‌دهد از 0.01 ETH تا حداکثر 32 ETH درگیر شوند. با قرار دادن اتر خود، کاربران در ازای آن، rETH دریافت می‌کنند، که به طور خودکار براساس عملکرد کل شبکه اپراتورهای گره، پاداش‌های استیکینگ تعلق می‌گیرد.

ارزش rETH در برابر کاهش از طریق مکانیسم‌های بیمه محافظت می‌شود، و اپراتورهای گره RPL را روی گره‌ها به عنوان وثیقه برای هر جریمه‌ای که متحمل می‌شوند، قرار می‌دهند. راه دوم تعامل با Rocket Pool از طریق Node Staking است. کاربران می‌توانند 16 ETH واریز کنند و 16 ETH اضافی از کاربرانی که ETH واریز می‌کنند و RETH دریافت می‌کنند به آنها اختصاص می‌یابد. در اصل، شما 16 ETH و 16 ETH خود را از طرف پروتکل به اشتراک می‌گذارید.

Rocket Pool به طور خودکار نرخ کمیسیون خود را براساس عرضه و تقاضای اپراتورهای گره و ETH موجود تنظیم می‌کند. با این مدل، اپراتورهای گره برای ارائه بیمه برای سهامداران در صورت جریمه یا قطع شدن پاداش دریافت می‌کنند. علاوه بر این، اپراتورهای گره باید حداقل مقدار RPL را به عنوان وثیقه واریز کنند.

شبکه Rocket Pool چگونه ایمن است؟

RPL یک توکن ERC-20 در اتریوم است. Rocket Pool توسط سه شرکت مجزا با موفقیت ممیزی شده است: Sigma Prime، Consensys Diligence و Trail of Bits. همچنین یک برنامه پاداش باگ را اجرا می‌کند تا محرک ایمن نگه داشتن پروتکل خود باشد.

علاوه بر این، مدیریت Rocket Pool در پروتکل DAO و Oracle DAO تقسیم شده است. پروتکل DAO مسئول تنظیماتی مانند تورم RPL، جوایز و مزایده‌ها، الزامات استیکینگ و کمیسیون برای گره‌ها و سپرده‌ها است. Oracle DAO قراردادهای هوشمند را بین زنجیره Beacon و زنجیره اصلی ETH1 پل می‌کند. اعضای Oracle DAO چندین مشتری بزرگ سهامدار ETH2 مانند Lighthouse ،Nimbus ،Prysm ،ConsenSys Codefi ،Blockchain Capital ،Bankless و غیره هستند.

بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *