0

دانلود آلبوم کمانچه نوازی از سامر حبیبی

آلبوم کمانچه نوازی از سامر حبیبی

آلبوم کمانچه نوازی بر اساس ردیف استاد عبدالله دوامی اثری است که توسط استاد فرامرز پایور گردآوری و توسط سامر حبیبی اجرا شده و به صورت رسمی در شهریور ۱۳۹۵ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی کمانچه نوازی بر اساس ردیف استاد عبدالله دوامی اثری از سامر حبیبی است. این مجموعه، شامل سه سی‌دی و ۱۵۷ قطعه موسیقی در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت هر یک از لوح‌های این آلبوم، ۲۴,۰۰۰ تومان است.

بررسی آلبوم کمانچه نوازی

درباره‌ این اثر، به قلم سامر حبیبی می‌خوانیم:

فراگیری ردیف موسیقی کلاسیک ایران برای هر موسیقیدان و هنرآموز موسیقی ایرانی امری است ضروری. در روند این فراگیری، تعدد روایات اجرا شده توسط اساتید گذشته، هم امکان مقایسه را فراهم می‌کند و هم شاید در بعضی موارد سردرگمی و ابهام ایجاد کند.

از اوائل دهه‌ هفتاد که به طور جدی با ردیف موسیقی ایرانی آشنا شدم همیشه فقدان یک روایت مناسب برای ساز کمانچه را حس می‌کردم. البته زحمات استادان پیشین در اجرای ردیف بر کسی پوشیده نیست ولی بیشتر این اجراها برگرفته از ردیف سازهای مضرابی است و ترجمان مناسبی برای کمانچه نیستند.

از سال ۱۳۷۸ که برای اولین بار ردیف آوازی به روایت استاد عبدالله دوامی توسط مؤسسه‌ ماهور منتشر شد، از اولین کسانی بودم که به دلیل نزدیکی صدا و توانایی‌های ساز کمانچه به حنجره‌ انسانی و اهمیت تلفیق شعر و موسیقی آوازی، تدریس این ردیف را مناسب دیدم و در نهایت در سال ۱۳۹۳ این فرصت فراهم شد تا با ضبط این مجموعه، روایت دیگری به ردیف موسیقی ایرانی اضافه شود و شاید کمکی باشد برای شناخت بیشتر این میراث ارزشمند.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *