0

بازی Samurai Warriors 5

بازی Samurai Warriors 5

بازی Samurai Warriors 5 که در ژاپن با نام Sengoku Musou 5 (戦国無双5) شناخته می‌ شود یک بازی هک اند اسلش است که توسط Koei Tecmo منتشر شد.

به گزارش خوبو، این بازی یک راه‌اندازی مجدد از سری جنگجویان سامورایی، بخشی از سری طولانی‌ مدت بازی‌ های هک اند اسلش Warriors است. بازی Samurai Warriors 5 در ژوئن 2021 در ژاپن برای نینتندو سوییچ، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و در جولای 2021 در سراسر جهان برای آن پلتفرم‌ ها و رایانه شخصی از طریق Steam منتشر شد. نسخه ای برای آمازون لونا در 30 ژوئن 2022 در دسترس قرار گرفت.

داستان بازی Samurai Warriors 5

Samurai Warriors 5

این بازی در دوره Sengoku اتفاق می افتد. جنگ همه جا را فرا گرفت و هرج و مرج حاکم است. بسیاری از ژنرال‌ هایی که قدرت سرنگونی اربابان خود را دارند، چه از روی احساس عدالت و چه صرفاً برای کسب قدرت، شروع به این کار می‌ کنند. پس از سال ها مبارزه، رهبران شروع به ظهور می کنند. کسانی هستند که ممکن است بتوانند ژاپن را فتح کنند و به هرج و مرج پایان دهند. نوبوناگا چنین پتانسیلی دارد.

نوبوناگا در بازی Samurai Warriors 5

بازی Samurai Warriors 5 به شما این امکان را می دهد که با تعدادی از شخصیت ها بازی کنید. حتی گاهی اوقات چیزهایی را از نماهای دیگر در داستان های فرعی ببینید. با این حال، نوبوناگا ستاره نمایش است. این روایت مملو از جزئیات تاریخی و نام‌ هایی از ژاپن در اواخر دهه 1500 است که می‌ تواند کمی خسته کننده باشد.

با رویدادهایی مانند ازدواج ها، خیانت های متعدد و داستان های وفاداری مختلف، روابط پیچیده زیادی در اینجا وجود دارد.

شخصیت ها

گفتنی است، از آنجایی که داستان بیشتر بر نوبوناگا تمرکز دارد، ما در درجه اول چیزها را از دید او می بینیم. بین رویدادهای جدی تر مانند جنگ و خیانت، ما شاهد لحظات شخصی بیشتری نیز هستیم. نوبوناگا در مورد اینکه چرا می‌ خواهد سرزمین را متحد کند صحبت می‌کند. همچنین ما لحظات عاشقانه او و افکار او را در مورد خانواده می‌بینیم. داستان برجسته‌ای در این بازی وجود ندارد، اما روایت جالب است.

گیم پلی بازی Samurai Warriors 5

گیم پلی بازی Samurai Warriors 5

هرکسی که قبلاً یک بازی از مجموعه « Warriors » را انجام داده باشد، می‌ داند که این بازی چه سبکی دارد: بریدن، نیزه زدن و شکست هزاران دشمن عمدتاً بی‌اهمیت، ده‌ها افسر کمی قدرتمندتر و تعداد انگشت شماری باس چالش‌برانگیز. بازی Samurai Warriors 5 کاری برای انحراف از این فرمول قدیمی اش انجام نمی دهد.

حالت Musou و حالت Citadel

حالت Musou و حالت Citadel.

Samurai Warriors 5 دو شکل اصلی بازی را ارائه می دهد: حالت Musou و حالت Citadel.

اولی داستان Nobunaga Oda را دنبال می کند که بیش از شش فصل و حدود 20 ماموریت فردی را اجرا می کند که برخی از آن ها اختیاری هستند. چند فصل در یک خط داستانی موازی شامل میتسوهید آکچی باز می شود که به شما امکان می دهد تلاش نوبوناگا برای متحد کردن ژاپن را از منظر دیگری ببینید.

حالت Citadel

شما همچنین یک حالت سیتادل دارید که در آن باید از پایگاه خود در برابر مهاجمان ورودی دفاع کنید. این حالت بسیار سرگرم کننده است، البته بیشتر در همکاری لوکال. Musou (داستان) نیز برای پخش به تنهایی یا به صورت کوآپ در دسترس است. با این حال، هر سناریوی Musou را نمی توان با دو بازیکن بازی کرد.

حالت سیتادل

در حقیقت، حالت Citadel کمی بیشتر از حالت Musou لذت دارد. اما بازی شما را ملزم به پیشرفت در حالت دومی برای باز کردن سطوح جدید در حالت Citadel می کند. حالت Musou اساساً حالت داستانی کلی بازی است، با دیالوگ های زیادی در بین سطوح، در حالی که حالت Citadel به شما اجازه می دهد فقط مبارزه کنید.

همانطور که بیان شد، مکمل ها همچنین می توانند جفت های شخصیت های مختلف را در حالت Citadel امتحان کنند. زمانی که وضعیت دوستی آن ها به سطح خاصی می رسد، رویدادهای کوچک را باز می کنند. به غیر از آن، شما سلاح ها، پایه ها، مهارت ها و … شخصیت های خود را مدیریت خواهید کرد. در حالت Citadel، شما همچنین می توانید نیروهایی را برای کمک در میدان نبرد احضار کنید، اما این ها بی فایده و بسیار بی تاثیر هستند. به‌ جای احضار «ارتش‌های» کوچک، تعداد انگشت شماری از جنگجویان را احضار می‌ کنید که فقط چند ثانیه بعد می‌ میرند و توسط نیروهای دشمن ناپدید می‌ شوند.

وفاداری به ژانر “Musou”

وفاداری به ژانر "Musou"

Samurai Warriors 5 به ریشه های خود در ژانر “Musou” وفادار می ماند. برای کسانی که با این ژانر آشنایی ندارند، اساساً یک تجربه هک اند اسلش است که در آن شما در یک زمان با انبوهی از دشمنان روبرو می شوید. شما روی نقشه‌ های محصور بازی خواهید کرد، اهداف را تکمیل می‌ کنید، یا محتوای داستان را به جلو می‌ برید. می توانید صرفاً برای کسب تجربه و مواد به منظور قوی‌ تر شدن و ارتقای امکانات پایگاه خود نیز بازی کنید.

شخصیت ها و ارتقاء

شخصیت ها و ارتقاء

علاوه بر فهرست 37 کاراکتری بازی، درختان مهارت و سلاح‌ ها را می‌ توان برای توانمند سازی هر یک از مبارزان خود توسعه داد. متحدان جدید به طور منظم به هدف شما می‌ پیوندند و ماموریت‌های تکمیل‌شده را می‌توان با هر یک از آنها تکرار کرد تا امتیاز تجربه، طلا و … بیشتری کسب کنید. برای هر شخصیت، می‌ توانید استعداد آن ها را با سلاح‌ های مختلف بهبود بخشید، مانت آن‌ ها را تقویت کنید و حتی حملات ویژه جدیدی را به چهار دکمه اصلی اختصاص دهید.

به طور کلی، این جدیدترین محصول در مجموعه جنگجویان سامورایی است. شرکت سازنده معتقد است «اگر خراب نیست، آن را تعمیر نکنید». اما یک تعمیر اساسی باید برای گیم پلی قسمت های بعدی اتفاق بیفتد، زیرا برخی از بخش‌ ها کمی قدیمی به نظر می‌ رسند. در حال حاضر، همه چیز هنوز خوب کار می کند. اما حتی در منوها، می توانید ببینید که برخی از موارد جدیدتر واقعاً به خوبی در طراحی گنجانده نشده اند. یک مثال واضح در اینجا در منوی کنترل‌ ها است، جایی که فرمان دکمه پد لمسی به نظر می‌ رسد که شخصی آن را نیم ساعت قبل از انتشار با Paint اضافه کرده است.

گرافیک بازی Samurai Warriors 5

گرافیک بازی Samurai Warriors 5

از نظر گرافیکی، Samurai Warriors 5 هنوز هم بسیار شبیه بازی های قبل به نظر می رسد. این نیز به این دلیل است که نسخه‌ ای چند پلتفرمی است، از جمله سوئیچ نه چندان قدرتمند. طراحی کلی شخصیت ها بسیار خوب است و از حضور آن ها لذت می برید. این فرنچایز بسیار در کیفیت PS3 با PS4 گیر کرده است که با توجه به تعداد زیادی از دشمنانی که در طول سطوح ایجاد می شوند، هنوز قابل بخشش است. خود سطوح اغلب فقط تفاوت کوچکی با یکدیگر دارند که بارها و بارها از پس‌زمینه‌ های مشابه و بافت‌ های مشابه استفاده می‌ کنند.

صدا در بازی Samurai Warriors 5

پخش صدا به خوبی مدیریت می شود. ریتم موسیقی بسیار آرامش‌ بخش‌ تر از آن چیزی است که تصور می‌ شود. اما این ممکن است به این دلیل باشد که عمدتاً به عنوان صدای پس‌زمینه در هنگام سلاخی انبوهی از نیروهای دشمن برای رسیدن به هدف نهایی عمل می‌ کند. صداگذاری بازی با کیفیت است و محتوای داستانی بازی را کاملاً زیبا می‌ سازد. جلوه های صوتی کار خود را انجام می دهند و در مجموع، ما واقعاً نمی‌ توانیم در بخش صدای این عنوان چیزی بیشتر بخواهیم.

سخن پایانی

سخن پایانی

Samurai Warriors 5 دنباله ای بسیار سرگرم کننده برای این سری است. درست است، تغییراتی در مکانیک‌ های قدیمی‌ تر وجود دارد و چند مورد جدید اضافه شده است، اما در نهایت، همان هسته و فرمت گیم‌ پلی را حفظ می‌ کند. کسانی که تا به حال از بازی های قبلی لذت برده اند، مطمئناً از این بازی نیز لذت خواهند برد. اگر برای یافتن گیم‌ پلی سریع‌ تر بازی‌ های Hyrule Warriors یا نسخه‌های Empires این بازی را می خرید، احتمالاً کمی ناامید خواهید شد، زیرا این بازی کمی کندتر است. با این وجود، این بازی در محتوای خود، شما را ناامید نمی کند و بازیکنانی را که عاشق یک بازی قدیمی خوب هستند را به بازی ترغیب می‌ کند.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *