0

بازی Street Fighter 6

بازدید 330

بازی Street Fighter 6 را می توان نه تنها یکی از بهترین بازی های سال 2023، بلکه به عنوان یکی از بهترین بازی‌های فایتینگ معرفی کرد.

به گزارش خوبو، Street Fighter 6 یکی از بازی‌های مهم و محبوب در دنیای بازی‌های ویدیویی است که توسط Capcom توسعه داده شده است.

این بازی، جدیدترین نسخه از مجموعه‌ی خود یعنی Street Fighter است که با جذابیت‌های گرافیکی بیشتر، حرکات جدید و یک سری تغییرات در مکانیک‌ها به بازار عرضه شده است.

یکی از مهمترین تغییرات بازی Street Fighter 6، به مکانیک‌های بازی مربوط می‌شود که با اضافه شدن حرکات جدید، مبارزه را به یک سطح بالاتر از نسخه‌های قبل رسانده است. همچنین، در این نسخه، تعداد شخصیت‌های بازی نیز افزایش یافته است و بازیکنان می‌توانند با انتخاب شخصیت مورد علاقه خود، به مبارزه بپردازند.

در این مطلب ما را همراهی کنید تا این بازی جدید سال 2023 را معرفی کنیم.

بازی Street Fighter 6

معرفی بازی Street Fighter 6

استریت فایتر سال‌ها قبل از مجموعه بازی‌هایی مثل Tekken و Mortal Kombat خلق شد. این مجموعه بدون شک بزرگترین مجموعه بازی قدیمی از بین فایتینگ‌های دهه هشتاد میلادی است که همچنان بیشترین طرفدار را دارد و چه در غرب و چه در ژاپن، همچنان می‌فروشد.

وقتی به سال 2023 نگاه می‌کنیم، قرار گرفتن مورتال کامبت و تکن، در کنار استریت فایتر یکی از آن اتفاق‌های عجیب و غریب و نادر است. این که سه غول بزرگ ژانر مبارزه‌ای که هیچ کدام چیزی از آن یکی کم ندارند حالا کنار هم قرار گرفته‌اند.

از همان ثانیه‌های اول، احساس می‌کنید استریت فایتر با قصد کاملا متفاوتی نسبت به آن دو بازی دیگر جلو آمده است. مجموعه‌ای که همیشه فراز و نشیب‌های مختلفی را در طول سال‌ها تجربه کرده، اما قطعا نسخه قبلی آن یا Street Fighter V بیشتر ناامیدکننده بود تا امیدوارکننده. آن استریت فایتری که با محتوای ناقص، بدون هیچ امیدی برای آینده و البته با نوآوری‌های نه چندان جالب عرضه شده بود، حالا بعد از گذشت 7 سال انگار که بارها پوست انداخته و در قالب یک عنوان جدید به نام Street Fighter 6 به دست ما رسیده. استریت فایتر 6 را نمی‌توان صرفا از روی نمایش‌های آن قضاوت کرد. این بازی از آن دست عناوینی است که حتما باید خودتان کنترلر را به دست بگیرید و بازی کنید تا بتوانید قاضی خوبی برای پیشرفت‌های آن باشید.

هسته بازی Street Fighter 6

اگر می توانستیم یک بازی را با مورتال کمبت مقایسه کنیم، از استریت فایتر دهه 90 نام می بردیم. جایی که هنوز مورتال کمبت مطرح نشده بود.

یکی از موفقیت هایی آن نسخه، کاراکترهای دوست داشتنی همراه با صداگذاری عالی بود. حال نسخه Street Fighter 6 قصد دارد موفقیت های نسخه قبلی را تکرار کند.

به طور کلی می توان گفت هسته و شاکله بازی، ترکیبی از ویژگی های قدیمی این سری و ویژگی های جدید این بازی هست و کلیت بازی را تشکیل می دهند.

در این بازی سه حالت وجود دارد که عبارتند از:

 • world Tour
 • Figthing Ground
 • BattleHub

حالت world Tour

این بخش جدید ترین حالت بازی در این سری هست که شما می توانید شخصیت خود را شخصی سازی و درست کرده و وارد یک ماجراجویی فراموش نشدنی شوید و در خیابان های شهر مترو سیتی پلکه بزنید و با شخصیت های نمادین این سری مانند ریو به تمرین و مدیتیشن بپردازید و حرکات مخصوص آنها را یاد بگیرید. شما در این بخش یک هدف دارید آن هم این است که حریفان خود را نابود کرده و به شماره یک جهان تبدیل شوید.

حالت Figthing Ground

این بخش استاندارد ترین حالت است که می توان گفت سازنده های بازی از سری بازی های قبلی الهام گرفته اند که شامل پنج حالت فرعی هست. عبارتند از حالات Arcade,بخش دونفره و تک نفره ،بخش آنلاین و بخش تمرینی بازی.

حالت Arcade دارای گزینه story هست که می توانیم داستان شخصیتی که انتخاب می کنیم به صورت کتاب های مصور و کامیک بوکی مشاهده کنیم. در این حالت رکورد های بازی کنان هم به نمایش در می آید و در بخش آنلاین هم می توانید با دیگر بازی کنان به رقابت بپردازید.

حالت BattleHub

این حالت به نوعی لابی آنلاین بازی هست که شما می توانید با کارکتری که ساخته اید با دیگر بازی کنان به رقابت بپردازید و آنها را به چالش بکشید. همچنین میت وانید با دستگاه های آرکید قدیمی که در محیط هستند بازی های قدیمی کپکام را تجربه کنید.

بازی Street Fighter 6

گیم پلی بازی Street Fighter 6

شرکت کپکام به گونه ای گیم پلی بازی را طراحی کرده که بازیکنان جدید هم بتوانند از بازی کردن این بازی لذت ببرند.

حالت کنترل بازی هم به سه بخش تقسیم می شود. حالت Dynamic که برای بازی کنان مبتدی طراحی شده شما می توانید به روشی جالب فقط با استفاده از کلیدهای مربع،ضربدر و دایره مبارزه کنید. دو نوع کنترل دیگر، مدرن و کلاسیک، به عنوان دو گزینه متفاوت برای سایرین ارائه می شوند.

Classic با طرحی مانند بازی های قبلی این سری ارائه می شود. در حالت classic شما می توانید با زدن R1وR2 حملات سنگینی به دشمنان وارد کنید . از بقیه دکمه ها برای حملات سبک تر استفاده کنید. همچنین در حالت مدرن با زدن دکمه های L1 و L2 می توانید قابلیت های ویژه کارکتر خود را فعال کنید.

برای حملات ویژه از مثلث ، برای حملات سبک از ضربدر و مربع و برای حملات سنگین از دایره استفاده میشود.

مکانیزم Drive gauge

کپکام برای این بازی مکانیزم های جدیدی با نام Drive gauge طراحی کرده است که اهمیت زیادی دارند و اگر در جای درست استفاده شود می تواند روند بازی را به کل تغییر دهد.

نوار drive را در پایین نوار سلامت بازیکن میتوانید حین مبارزه ببینید. این نوار هنگام مبارزه به صورت خودکار پر می شود. و اگر به طور کلی این نوار را زیاد مصرف کنید طوری که این نوار تمام شود وارد حالت Burnout می شوید. که ادامه دادن بازی برای شما سخت میشود.
این سیستم می تواند 5 حالت داشته باشد:

 • Drive parry: اگر به موقع حملات بازیکنان را دفع کنید نصف نوار شما پر می شود.
 • Drive Rush: برای اجرای کمبو های منحصر به فرد استفاده می شود.
 • Drive Reversal: برای ضد حمله پس از دفع درست حملات بازیکنان استفاده می شود.
 • Drive Impact: برای حملات قدرتمند استفاد می شود.
 • Over Drive: برای حملات اسپشیال کارکتر استفاده می شود.

بخش تمرین و آموزش بازی Street Fighter 6

این بخش با آموزش ساده‌ترین حرکات همچون راه رفتن و پریدن شروع می‌شود و با شرح دادن مکانیک‌های پیچیده‌ای همچون پرفکت پَری و ویف پانیش به پایان می‌رسد.

تمامی مکانیک‌ها با جزئیات تمام و به طور کاملا قابل فهم شرح داده می‌شوند و بازی به شما این امکان را می‌دهد که در حین یادگیری، این حرکات را روی حریف تمرینی خود پیاده کنید.

از آن‌جا که ساختار مبارزات بازی در این نسخه کاملا دگرگون شده، باید خود را آماده کنید تا نحوه استفاده صحیح از نوار Drive و حرکات مرتبط با آن را فرا بگیرید. از این نوار به شیوه‌های مختلفی می‌توان استفاده نمود. به طور مثال با اجرای درایو راش می‌توان به حریف نزدیک شد و از حرکاتی که در حالت عادی کمبو نمی‌شوند، کمبو گرفت.

بخش آنلاین بازی Street Fighter 6

استریت فایتر 6 از تکنولوژی «رول بک نت کد» استفاده می‌کند و به‌ لطف این شاخص بسیار کارآمد، می‌توانید رقابت‌های بسیار جذابی را تجربه کنید.

این تکنولوژی به‌ طوری حرکت‌های چند فریم بعدی شما را پیش‌بینی کرده و آن را اعمال می‌کند. اگر این حین اشتباهی از سوی تکنولوژی مورد بحث سر بزند، به‌اصطلاح رول بک یا به عقب برمی‌گردد و داده‌ها را اصلاح می‌کند. تمام این اتفاقات در کمتر از پنج فریم رخ می‌دهد. که در نتیجه، تجربه‌ آنلاین بسیار روانی برای کاربران به ارمغان می‌آید.

تمام اطلاعات مربوط‌ به وضعیت اینترنت شما با حریف در بالای صفحه با حروف انگلیسی R، حرف انگلیسی D و Ping نمایش داده می‌شود. حرف R به‌معنی تعداد فریم‌های رول‌بکی است که شاهد آن در بازی خواهید بود؛ در آن سوی ماجرا، حرف D را می‌بینیم که درواقع تأخیر یا همان Delay شما را نمایش می‌دهد.

مشخصات و سیستم مورد نیاز بازی Street Fighter 6

حداقل سیستم مورد نیاز

 • سیستم عامل: ویندوز 10 (فقط 64 بیت)
 • پردازنده: Intel Core i5-7500 یا AMD Ryzen 3 1200
 • حافظه رم: 8 گیگابایت
 • کارت گرافیک: GTX 1060 (6 گیگابایت حافظه) یا Radeon RX 580 (4 گیگابایت حافظه)
 • دایرکت اکس: نسخه 12
 • حافظه: 60 گیگابایت فضای خالی

سیستم پیشنهادی

 • سیستم عامل: ویندوز 10 (فقط 64 بیت)
 • پردازنده: Intel Core i7 8700 یا AMD Ryzen 5 3600
 • حافظه رم: 16 گیگابایت
 • کارت گرافیک: RTX 2070 یا Radeon RX 5700XT
 • دایرکت اکس: نسخه 12
 • حافظه: 60 گیگابایت فضای خالی

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *