0

5 استراتژی معامله کریپتو که هر معامله‌گر باید بداند

مهمترین اندیکاتورهای تکنیکال برای معامله ارزهای دیجیتال

با وجود تعدادی از ارزهای دیجیتال که هنوز وارد بازار می‌شوند، علاقه به معامله با این دارایی مانند همیشه بالا است. با مرور لیست استراتژی‌ها در زیر، استراتژی معاملات ارز دیجیتال مناسب خود را بیابید.

معامله رمزنگاری؛ آنچه باید بدانید!

ارزهای دیجیتال در بازارهای غیرمتمرکز معامله می‌شوند، به این معنی که توسط یک مقام مرکزی مانند یک دولت منتشر یا پشتیبانی نمی‌شوند – آنها در شبکه‌ای از رایانه‌ها (به نام بلاکچین) اجرا می‌شوند. به دلیل ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال، آنها از بسیاری از نگرانی‌های سیاسی و اقتصادی که بر ارزهای سنتی تأثیر می‌گذارند عاری هستند.

با این حال، این بدان معنا نیست که ارزهای دیجیتال عاری از عوامل خارجی هستند. برعکس، ارزهای دیجیتال غیرقابل پیش‌بینی هستند و تحت تأثیر عواملی مانند عرضه و تقاضا، حضور رسانه‌ها، ادغام سیستم‌های پرداخت تجارت الکترونیک و رویدادهای کلیدی قرار می‌گیرند.

این عوامل باعث می‌شود که استراتژی‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال نه تنها بر روشی برای هدایت نوسانات تمرکز کنند، بلکه بر تنوع بخشیدن به سبد سهام خود تمرکز کنند. تجارت طیف گسترده ای از طبقات دارایی – از جمله ارزهای رمزنگاری شده – به شما امکان می دهد سبد سهام خود را متنوع کنید.

با تنوع بخشیدن به انواع معاملاتی که انجام می‌دهید، می‌توانید در مقابل ریسک حرکت بازار علیه شما و همچنین به دست آوردن مزایای حرکت‌های مثبت، محافظت کنید.

پیچ و خم معامله گر؛ استراتژی‌های معاملات ارزهای دیجیتال

با توجه به ماهیت پرنوسان و غیرقابل پیش بینی ارزهای رمزنگاری شده، مهم است که قبل از اقدام به معامله در بازار، یک استراتژی معاملاتی ارزهای دیجیتال داشته باشید.

وقتی در مورد تجارت کریپتو صحبت می‌کنیم، به عمل سفته بازی در مورد حرکات قیمت کریپتو از طریق یک حساب معاملاتی CFD اشاره می‌کنیم. اینها مشتقات اهرمی هستند که شما را قادر می‌سازد تا در مورد تغییرات قیمت بدون نیاز به مالکیت دارایی پایه حدس بزنید.

از طرف دیگر، می‌توانید ارزهای دیجیتال را از طریق صرافی بخرید – به این معنی که خودتان سکه‌ها را خریداری خواهید کرد. شما باید یک حساب صرافی ایجاد کنید، ارزش کامل موقعیت را تامین مالی کنید و تا زمانی که آماده فروش شوید، توکن های ارز دیجیتال را در کیف پول خود ذخیره کنید. خرید مستقیم ارزهای دیجیتال می تواند پیچیده باشد و برای معامله گران مبتدی توصیه نمی شود.

متحرک میانگین متقاطع

تجارت متقاطع‌های میانگین متحرک (MA) به درک MA و استراتژی‌های معاملاتی متقاطع نیاز دارد. بیایید از ابتدا شروع کنیم: میانگین متحرک یک شاخص فنی عقب مانده است که نقاط قیمت یک ابزار مالی را در یک جدول زمانی خاص ترکیب می‌کند و بر تعداد نقاط داده تقسیم می‌کند تا یک خط روند واحد را به شما ارائه دهد.

این خط روند منفرد به شما امکان می دهد جهت روند فعلی را تعیین کنید، در حالی که تاثیر جهش های تصادفی قیمت را کاهش می دهد. همچنین شما را قادر می سازد تا سطوح حمایت و مقاومت را از طریق تجزیه و تحلیل حرکت های قبلی قیمت بررسی کنید.

بنابراین، چگونه می‌توانید این شاخص را در استراتژی ارز دیجیتال خود بگنجانید؟ یکی از روش‌های اصلی استفاده از میانگین متحرک «متقاطع» نام دارد. متقاطع قیمت یا متقاطع زمانی است که قیمت دارایی از بالاتر یا پایین تر از MA عبور می کند تا یک تغییر احتمالی در روند را نشان دهد.

برای داد و ستد یک متقاطع میانگین متحرک در بازارهای ارزهای دیجیتال، باید قبل از اینکه روی ارز دیجیتال مورد نظر طولانی یا کوتاه‌تر بپردازید – با استفاده از ابزار مالی مانند CFD، منتظر متقاطع قیمت باشید.

یکی دیگر از استراتژی های قابل اجرا، اعمال دو میانگین متحرک در نمودار است: یکی کوتاه مدت و دیگری بلند مدت. وقتی MA کوتاه‌تر از MA طولانی‌تر عبور می‌کند، این نشان می‌دهد که روند در حال تغییر است – و به عنوان یک صلیب طلایی شناخته می‌شود که می‌تواند سیگنال خرید در نظر گرفته شود. وقتی MA کوتاه‌تر از MA طولانی‌تر عبور می‌کند، این نشان می‌دهد که روند رو به پایین است – و به عنوان صلیب مرگ شناخته می‌شود.

شاخص قدرت نسبی (RSI)

شاخص قدرت نسبی (RSI) یک شاخص فنی است که برای شناسایی شرایط حرکت، خرید بیش از حد و فروش بیش از حد بازار استفاده می شود. همچنین می‌توان از آن برای برجسته کردن سیگنال‌های واگرایی و واگرایی پنهان در بازارهای مالی استفاده کرد. این نوع معاملات به معاملات روند نیز معروف است.

RSI محاسبه‌ای است از بسته‌های قیمت سودآور نسبت به بسته‌های قیمتی بی‌سود – که به صورت درصد منعکس می‌شود.

با استفاده از فرمول محاسبه می‌شود:

RSI = 100 – (100 / [1+RS])

این اندیکاتور به صورت درصدی از 100 نشان داده می‌شود که درصد پایین‌تر معمولاً موقعیت فروش بیش از حد را نشان می‌دهد و درصد بالاتر منعکس‌کننده و موقعیت خرید بیش از حد است.

بنابراین، بهترین استراتژی رمزنگاری برای تجارت RSI چیست؟ خب، این بستگی به ریسک پذیری و سبک معاملاتی شما دارد. RSI می تواند برای معاملات سیگنال های کوتاه و بلند استفاده شود، زمانی که قیمت در طبیعت محدود است.

با این حال، از آنجایی که بازارها به طور منظم در روند حرکت می کنند، استفاده از یک نشانگر RSI برای برجسته کردن روندهای ورود و خروجی به شما ایده می دهد که چه زمانی باید درگیر شوید.

معاملات مبتنی بر رویداد

حضور رسانه ای قوی یک سکه یا صرافی رمزنگاری خاص می تواند بر بازارهای ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد. این استراتژی معاملاتی ارزهای دیجیتال تنها بر استفاده از این “رویدادها” تمرکز دارد. این یک استراتژی تجاری محبوب برای کسانی است که تازه وارد معامله می شوند.

پوشش خبری رویدادهای جاری می تواند بر قیمت بسیاری از چیزها مانند جفت ارز، شاخص‌های سهام و کالاها – نه فقط ارزهای دیجیتال – تأثیر بگذارد. این تأثیر فقط حدس و گمان نیست – بسیاری از معامله گران با تجربه از این مزیت استفاده خواهند کرد.

شما معمولاً باید منتظر بمانید تا بازار قبل از انتشار خبری مورد انتظار (مانند گزارش درآمد) یک الگوی ادغام را نشان دهد و سپس به محض وقوع شکست در بازار اقدام کنید. با این حال، به دلیل ماهیت پرنوسان و غیرقابل پیش‌بینی ارزهای رمزنگاری شده، ممکن است مجبور باشید تا پس از انتشار چنین خبری منتظر بمانید تا وارد معامله شوید.

به عبارت ساده، وقتی اخبار مثبت اعلام می شود، ارز دیجیتال انتخابی خود را می خرید و زمانی که اخبار منفی منتشر می شود، آن را کوتاه می کنید.

اسکالپینگ

اسکالپینگ عمل باز کردن پوزیشن‌ها مطابق با یک روند است که اغلب در یک بازه زمانی کوتاه به هنگام توسعه چندین بار وارد و خارج می‌شود. معاملات انفرادی فقط برای چند ثانیه – حداکثر دقیقه – برگزار می‌شوند، بنابراین یکی از کوتاه مدت ترین استراتژی ها است.

این استراتژی معاملاتی برای معامله گران فعال روزانه بسیار خوب عمل می کند. اسکالپینگ بر تغییرات دقیقه به دقیقه قیمت تمرکز دارد که بر اساس کمیت انجام می شود. به محض اینکه تجارت سودآور شد، از معامله خارج خواهید شد.

هیچ «منتظر بازار برای نشان دادن روندها» وجود ندارد، زیرا باید سریع باشید و معاملاتی را که فوراً ضرر می کنند، ببندید. هر چه بازار نوسان بیشتری داشته باشد، استفاده از اسکالپینگ بهتر است.

ممکن است بخواهید هنگام اسکالپینگ از بلیط‌های پارگی استفاده کنید. با آنها، می‌توانید موقعیتی را در جهت مخالف ایجاد کنید تا آماده خروج باشید، یا سود خود را بگیرید یا ضرر خود را محدود کنید.

به خاطر داشته باشید که اگر چندین معامله را به صورت بسیار کوتاه مدت انجام دهید، اسکالپینگ می‌تواند خطرناک باشد. این ضروری است که ریسک خود را به دقت مدیریت کنید.

DCA (میانگین هزینه دلار)

اگر به دنبال یک استراتژی معاملاتی کریپتو هستید که شامل اندیکاتورها نباشد، میانگین هزینه دلار (DCA) ممکن است مورد علاقه شما باشد. DCA یک استراتژی محبوب هم برای معامله گران مبتدی و هم برای متخصصان است.

به جای اینکه تمام پول خود را در یک دارایی خاص سرمایه گذاری کنید، سرمایه گذاری های خود را به مقادیر کمتری تقسیم می‌کنید. سپس این مبالغ در یک جدول زمانی از پیش تعیین شده پخش می شود و به طور منظم در زمان و روز خاصی از هفته – و فقط در آن روز و ساعت – سرمایه گذاری می شود.

این در اجرا چگونه به نظر می رسد؟ فرض کنید تصمیم گرفته اید که می خواهید در بیت کوین سرمایه گذاری کنید. شما 15000 دلار را برای این منظور کنار گذاشته اید و تصمیم می گیرید که استراتژی DCA بهترین راه پیش رو باشد. بنابراین، سپس مبلغ اولیه خود را بر تعداد هفته هایی که می خواهید استراتژی اجرا شود، تقسیم کنید.

برای هدف این مثال، می گوییم که می خواهید 15000 دلار خود را در مدت شش ماه سرمایه گذاری کنید. سپس مبلغ اولیه را بر 24 (تعداد هفته ها در شش ماه) تقسیم می کنید و 625 دلار در هفته به شما می دهد. برای شش ماه آینده، هر سه‌شنبه ساعت ۲ بعدازظهر، ۶۲۵ دلار خود را در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌کنید – تا زمانی که مبلغ اولیه شما تمام شود.

چرا اینگونه سرمایه گذاری می کنید؟ خرید یک دارایی در فواصل زمانی منظم به کاهش تأثیر نوسانات بازار کمک می کند، به این معنی که معمولاً مقدار بیشتری ارز از سرمایه گذاری نهایی خود نسبت به زمانی که تمام پول خود را یکجا سرمایه گذاری کرده باشید، دریافت خواهید کرد.

مهم است که توجه داشته باشید، برای استفاده کامل از این استراتژی، باید یک سکه خاص را از طریق صرافی معامله کنید – و با ما فقط می‌توانید مشتقات را از طریق CFD معامله کنید.

نحوه اعمال استراتژی‌ها در معاملات ارزهای دیجیتال

اکنون اصول اولیه استراتژی های معاملات ارزهای دیجیتال را می دانید، چگونه شروع کنید؟ خوب، می توانید راهنمای آسان ما را برای انجام اولین تجارت ارز دیجیتال خود دنبال کنید:

  1. یک حساب کاربری با ما باز کنید یا به حساب موجود خود وارد شوید. از آنجا، می‌توانید از طریق پلتفرم ما به بازار ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشید
  2. نحوه عملکرد بازار ارزهای دیجیتال را بیاموزید و یک سکه برای تمرکز روی آن انتخاب کنید. با گزینه های بسیار، اهمیت تنوع بخشیدن به سبد ارزهای دیجیتال خود را به خاطر بسپارید
  3. از استراتژی های بالا یک برنامه معاملاتی بسازید. یکی را انتخاب کنید که با شخصیت و ریسک پذیری شما همسو باشد
  4. پلت فرم معاملات ارز دیجیتال خود را انتخاب کنید . ما یک پلتفرم برنده جایزه* و پیشرفته با پشتیبانی شبانه روزی ارائه می دهیم
  5. موقعیت اول خود را باز کنید، نظارت کنید و ببندید. یا یک پلتفرم را امتحان کنید تا استراتژی های معاملاتی ارزهای دیجیتال خود را با صندوق های مجازی تمرین کنید.

جمع بندی

بنابراین با توجه به مطالب بیان شده در این مطلب دانستن اطلاعات کافی در زمینه ارزهای دیجیتال و تحلیل تکنیکال و دانستن اندیکاتورهای تکنیکال و فاندامنتال برای هر تریدر ارزهای دیجیتال مهم و ضروری است.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *