0

بهترین بازی های کامپیوتری در سال 2022

best pc games 2022

بهترین بازی های کامپیوتر در سال 2022 را می‌توان در لیستی از سبک های مختلف اکشن، جهان باز، ترسناک، استراتژیک و مبارزه ای تقسیم بندی کرد.

به گزارش خوبو، در سال 2022 بازی های زیادی برای کامپیوتر عرضه شد که نظر گیمرها را به سوی خود جلب کرد.

این بازی ها در سبک های مختلف عرضه شدند که از جمله برترین بازی ها می توان به God Of War و Elden Ring اشاره نمود.

البته سال 2022 آنقدرها که تصور می‌کردیم پر بار نبود. تاخیر بسیاری از بازی‌های بزرگ و موکول شدن انتشارشان به سال 2023 و از طرفی غیبت برخی از فرنچایزهای بزرگ باعث شد تا امسال خیلی هم خاطره‌انگیز تلقی نشود.

درست است که این روزها بازی‌ های موبایلی و کنسول‌ های گیمینگ بیش از پیش توسعه یافته و در حال قبضه بازار هستند، اما اجرای بازی‌ها بر روی پلتفرم PC همچنان جذاب بوده و طرفداران پر و پا قرص خود را دارد و آثار ارزشمند مختلفی روی این پلتفرم قابل بازی هستند.

در ادامه مطلب با بهترین بازی های کامپیوتر در سال 2022 که بیشترین امتیاز را میان کاربران در جهان به خود اختصاص داده اند، آشنا خواهیم شد.

بازی Elden Ring؛ از بهترین بازی های کامپیوتر در سال 2022

بازی Elden Ring یک عنوان نقش آفرینی جهان باز و بسیار وسیع است که عده‌ بسیاری آنرا بهترین بازی 2022 و برنده قطعی بازی سال می‌دانند.

بازی در جهانی به نام Lands Between جریان دارد. سرزمینی که به شش پادشاهی تقسیم شده و هر یک از خدایان، بر یکی از این مناطق حکمرانی می‌کنند.

بهترین بازی های کامپیوتر در سال 2022

طبق سنت بازی‌ های Soulslike ساخته شده به دست استدیوی Fromsoftware چیزی سبب نابودی این جهان و برهم ریختن نظم آن شده و این بر عهده قهرمان داستان است که آنرا نجات دهد (یا به آشوب آن دامن بزند).

سلاح‌ها، جادوها و زره‌های بازی بسیار متنوع شده‌اند تا هر سبک بازی بتواند آنرا آنطور که دوست دارد تجربه کند. دشمنان بسیار زیاد و مختلف، در کنار نقشه‌ای گسترده و پر از جزییات چیزی است که بازی Elden Ring را به یکی از بهترین بازی های نقش آفرینی 2022 و کامل‌ ترین تجربه بازی‌های Soulslike ساخته شده توسط Fromsoftware تاکنون می‌ کند.

بازی God of War Ragnarök

God of War به عنوان یکی از بهترین بازی پی سی 1401 شناخته می‌شود که به صورت انحصاری روی پلی‌استیشن 4 عرضه شده بود. 

این سومین بازی انحصاری پلی‌ استیشن است که بر روی کامپیوتر عرضه می‌شود. این بازی یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2022 بوده که تجربه‌های اکشن و داستان‌محور را به گیمرها ارائه می‌دهد.

بازی God of War Ragnarök با اینکه نسخه متفاوتی محسوب می‌شود اما دنباله‌ای برای سه‌گانه‌ معروف این سری به حساب می‌آید.

جذاب‌تر از داستان بازی، گیم‌پلی اکشن آن است. در واقع می‌توان گفت که با طراحی عالی مراحل در این بازی روبرو هستیم که تعادل خوبی میان حل معما و اکشن و مبارزات برقرار کرده است.

نسخه‌ PC گاد آو وار با وضوح تصویر بالاتر نسبت به نسخه‌ پلی‌استیشن 5 و سرعت بیشتر اجرا می‌ شود.

بازی Bayonetta 3

Bayonetta 3 تخیلی‌ترین بازی اکشنی است که تا امروز آن را بازی کرده‌اید. این را مطمئن باشید و خودتان را در فانتزی نهایی که سازندگان در این فرنچایز آماده کردند، غرق کنید.

بایونتا 3 فرمول موفق آمیز بازیهای قبلی را پیش می‌برد به علاوه کلی نوآوری و خلاقیت و ادای احترام به المان‌های فانتزی غرب و شرق. بازی ریتمی دارد که هیچ گاه از نفس نمی‌افتد و پایانی جذاب بر سه گانه‌ای است که وقتی پای آن بنشینید نمی‌توانید دست از سرش بردارید.

بایونتا سه گرافیکی بی نظیر، داستانی جنون آمیز و گیم‌ پلی متنوعی دارد که همراه با یک موسیقی شگفت انگیز، تبدیل به پکیجی خواهد شد که می تواند هر کسی را به خودش جذب کند و آن را تا ساعتهای متمادی سرگرم سازد.

تجربه بایونتا 3 از بهترین لحظاتی است که گیمر می تواند به آن دست پیدا کند. پس نباید لذت داشتن چنین ساعاتی را از خودتان دریغ کنید.

بازی Stray

بازی Stray عنوانی مستقل از استدیوی BlueTwelve است که کمپانی Annapuma Interactive در سال 2022 آن را برای کنسول‌های نسل هشتم و نهم سونی و کامپیوتر منتشر کرد.

این بازی در دنیایی جریان دارد که هیچ اثری از انسان‌ها در آن وجود ندارد و ربات‌ها جای انسان‌ها را گرفته‌اند. اما فقط ربات‌ها نیستند که در این جهان وجود دارند. قهرمان داستان، گربه‌ای تنهاست که در این شهر زندگی می‌کند.

در بازی Stray در شهری بزرگ پرسه می‌زنید و پازل حل می‌کنید تا پرده از رازی کهن بردارید. اما گربه داستان داستان ما با تمام توانایی‌ هایی که دارد، در این راه تنها نیست و از کمک رباتی به نام B12 نیز بهره می‌برد.

بازی Stray طراحی بصری و گرافیک زیبایی داشته و از کیفیت‌ بسیار بالایی برخوردار است.

بازی A Plague Tale: Requiem

این عنوان اکشن ماجراجویی دنباله‌ای بر بازی A Plague Tale: Innocence است که با عرضه‌اش در سال 2019، سر و صدای زیادی به پا کرد و به یکی از بهترین بازی‌های عرضه شده در آن سال تبدیل شد. حالا A Plague Tale: Requiem آمده تا با ادامه داستان قهرمان‌های بازی نسخه قبل، Amica و Hugo، نام خود را به عنوان یکی از بهترین بازی های 2022 مطرح کند.

این اکشن سوم شخص با عناصر مخفی‌کاری در قرن چهاردهم میلادی و پس از وقایع نسخه اول بازی جریان دارد. طاعونی که دامن‌گیر فرانسه شده بود، هنوز تمام نشده و به همراه جنگ‌های صورت گرفته، این کشور را تا مرز نابودی پیش برده است. Amica و Hugo دوباره باید با سختی‌های پیش روی‌شان مقابله کرده و به نبرد مرگ و زندگی بروند.

ماجراجویی جدید قهرمان‌های داستان، آنها را به نقاط متنوعی، از شهرها گرفته تا روستاها و میدان‌های نبرد می‌برد. قرار است تا در بازی A Plague Tale Innocence، در کنار نبرد با دشمن‌ها، ماموریت‌هایی روایت محور (و حتی ماموریت‌های جانبی) انجام دهیم و پازل‌های مبتنی بر محیط حل کنیم.

موش‌ها نیز در نسخه دوم بازگشته‌اند و با اشغال محیط‌های مختلف، همچون نسخه اول، چالش‌های گیم‌ پلی جذابی برای بازیکن ایجاد می‌ کنند.

بازی Sifu

بازی Sifu یک عنوان اکشن Beat em up است که با عرضه‌اش، خاطرات خوب بازی‌های Beatem up نسل‌های قبل را زنده کرد.

استدیوی Sloclap، که پیشتر بازی تحسین شده Absolver را خلق کرده بود، توانست تا با عرضه بازی Sifu توجه‌ها را به خود جلب کرده و طرفداران بسیاری کسب کند.

داستان این بازی درباره فردی است که در کودکی شاهد به قتل رسیدن خانواده‌اش است. این فرد سال‌ها تمرین می‌کند و به استادی ماهر در فنون کنگ فو تبدیل می‌شود. داستان، روایت‌گر انتقام قهرمان داستان از افرادی که خانواده‌اش را به قتل رسانده‌اند است.

بهترین بازی های کامپیوتر در سال 2022

بازی Sifu یک عنوان دشوار Beat `em up جذاب با فنون متنوع کنگ فو را پیش روی‌تان قرار می‌دهد که یکی از بهترین بازی های اکشن 2022 است.

در این بازی مراحل مختلف، که هر یک به زیبایی طراحی شده‌اند را کاوش کرده و با دشمنان بی‌شمار بازی روبه‌رو می‌شوید. ترکیب جاخالی دادن، دفع ضربات دشمن‌ها و استفاده از فنون متنوع کنگ فو برای شکست دادن دشمنان، چیزی است که بازی Sifu را به تجربه‌ای مفرح و یکی از بهترین بازی های کامپیوتر در سال 2022 تبدیل می‌ کند.

بازی Mario + Rabbids: Sparks of Hope

دومین بازی از سری نقش آفرینی تاکتیکی Mario + Rabbids با Sparks of Hope باز می‌گردد تا فرمول تحسین شده ترکیبی Nintendo و Ubisoft را ادامه داده و به یکی از بهترین بازی های نقش آفرینی 2022 تبدیل شود.

کمپانی یوبی سافت اولین عنوان این سری در سال 2017 با همکاری نینتندو عرضه کرد و به سرعت نظر توانست بازی‌دوستان را از خود راضی کند. وقت آن رسیده که پس از پنج سال شاهد نسخه جدیدی از این سری باشیم.

در داستان Mario + Rabbids: Sparks of Hope ماریو دوستان باید علیه قدرتی شیطانی به نام Cursa متحد شوند تا جلوی قدرتمند شدن او را بگیرند. در این بازی نه شخصیت را در اختیار داریم که می‌توانیم سه نفر از آنها را انتخاب کرده و تیم خود را تشکیل دهیم. پس از تشکیل تیم باید در جهان‌های بازی بگردیم و ماموریت‌های مختلف موجود در آنها را انجام دهیم و قدرت‌هایی منحصربه‌فرد کسب کنیم که در نبردها به کمک‌مان می‌آیند.

قرار است تا در این نسخه، آزادی عملی بیشتری به بازیکن داده شود و این یکی از بهبودهایی است که منتظریم ببینیم.

نبردهای تاکتیکی بازی که بر انتخاب و استفاده صحیح از قابلیت‌های هر شخصیت در میدان نبرد بازی تاکید دارد، از همان فرمول موفق و لذت‌ بخش نسخه پیشین پیروی خواهد کرد.

بازی Tunic

پژواک بازی‌های Myst، The Witness و Legend of Zelda را می‌توانید در بازی‌ای که توسط اندرو شولدیس (Andrew Shouldice) ساخته شده، مشاهده کنید.

تونیک با بازی Fez که محصول سال 2012 است نیز مقایسه می‌شود؛ زیرا این بازی هم از زبان نوشتاری منحصربه‌فرد خود برای گیج کردن، فریب دادن و در نهایت هدایت بازیکنان به سمت اسرار بزرگ خود استفاده می‌کرد.

مبارزات در این بازی می‌تواند خنده‌دار شود؛ به‌ویژه در طول باس‌فایت‌های آخر. طراحی بعضی مراحل نیز طوری صورت گرفته که به شما اجازه نمی‌دهد استراحت کنید. اما تمایل آن به اعتماد به هوش بازیکن، صبر و مهمتر از همه، تشنگی برای اکتشاف، بازی Tunic را به یک ماجراجویی استادانه تبدیل می‌کند.

بازی تونیک به دلیل دارا بودن سبک جدید در دنیای فانتزی و رویایی گزینه خوبی برای سرگرمی بوده است که امتیازات بالایی برای این بازی به ثبت رسیده است. طراحی هنری و کاملا جذاب بازی می تواند شما را در دنیای ماجراجویانه جدیدی قرار دهد که در این راستا باید از سد موانع و پازل های بسیاری عبور کنید.

بازی Tunic برای سیستم عامل مک، ویندوز و کنسول‌های ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس/اس در دسترس قرار دارد.

بازی OlliOlli World

OlliOlli World از آن دست بازی‌هایی است که در نگاه اول، شاید نتوانید جدی‌اش بگیرید.

به صورت کلی با یک بازی دو و نیم بعدی آرکید طرف هستید که سعی می‌کند تجربه متفاوتی از اسکیت بورد سواری را ارائه دهد. اما کافیست به همین بازی به ظاهر ساده کمی وقت بدهید تا با گرافیک رنگارنگ، طراحی‌های هنرمندانه، استیج‌های هوشمندانه و از همه مهم‌تر گیم‌پلی جذابش، ساعات زیادی از اوقات فراغتتان را به خودش اختصاص دهد.

چالش منصفانه و جذابیت تکنیک‌هایی که می‌توانید با اسکیت بورد پیاده کنید، به راحتی می‌توانند هر نوع مخاطبی را به خودش درگیر کند و ترکیب تمام این‌ها با طراحی خوش ساخت بازی، باعث شده‌اند تا OlliOlli World از یک بازی معمولی به یکی سورپرایزهای سال 2022 تبدیل شود.

این بازی با طراحی فان و دوست داشتنی که شبیه به یک اثر هنری است توانسته به امتیازات خوبی دست پیدا کند که در این راستا میتوانید با گیم پلی خوبی همراه باشید.

جریانات بازی OlliOlli World شمارا در مکان های مختلفی قرار میدهد که برای پایان دادن به چالش و موانع پیش رو باید از مهارت و قدرت هایی که در اختیار دارید استفاده کنید. بازی از صداگذاری خوبی برخوردار است.

بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

چند سالی بود که عادت کرده بودیم بازی‌های Call of Duty هر بار به یک طریق ناامیدمان کنند، اما اینفینیتی وارد با Call of Duty: Modern Warfare 2 به دنبال بدست آوردن دوباره دل طرفداران بود و آن‌ها در ماموریت خود تا حد زیادی موفق شدند.

بخش داستانی بازی شاید یکی از بهترین کمپین‌های کل سری باشد و علاوه بر داشتن مجموعه‌ای از شخصیت‌های دوست داشتنی، بعد از سال‌ها دست به نوآوری و تغییر در طراحی مراحل خود زده است که اکثرا با موفقیت پیاده‌سازی شده‌اند.

بهترین بازی های کامپیوتر در سال 2022

از طرفی حالت چندنفره بازی شاید پرمحتوا ترین، بالانس‌ ترین و سرگرم‌ کنند ه‌ترین مولتی‌ پلیر کال آو دیوتی در چند سال اخیر باشد.

صدالبته که بازی ایرادات خود را دارد، اما در کل مدرن وارفر 2 تا حد زیادی یادآور روزهای اوج این فرنچایز است.

بازی Horizon: Forbidden West

دنباله بازی کم‌نظیر پسا آخرالزمانی Horizon Zero Dawn (که در سال 2017 منتشر شده بود) همین حالا نیز یکی از بهترین بازی های 2022 است.

بازی Horizon Forbidden West بخش اعظمی از چیزهایی که بازی اول را تبدیل به عنوانی به یادماندنی کرده بود، در اختیار دارد. حتی اکنون امکانات بیشتری را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد: شهرک‌ها، سلاح‌ها و گزینه‌های نقلیه بیشتر.

بازی در ابتدا شروع کندی دارد و ممکن است کمی طول بکشد تا برخی از ابزارهای خلاقانه‌تر خود را معرفی کند. اما با باز کردن قفل ابزارها و سلاح‌ها، هر لحظه بهتر و بهتر می‌شود. در پایان، Aloy می‌تواند از روی کوه‌ها پرواز (Glide) کرده، عمیق‌ترین دریاها را شنا و نقاط دیدنی آمریکا را در امتداد ساحل غربی کشف کند.

دنیای باز فوق‌العاده این بازی مانند یک هدیه ارزشمند به نظر می‌رسد که به راحتی می‌توان ساعت‌ها در کاوش در هر گوشه از این جهان زیبا غرق شد. در همین حال، شخصیت‌نویسی و جهان سازی بازی، تمدنی را به شما معرفی می‌کند که ارزش نجات دارد. بازی Horizon Forbidden West برای کنسول‌های PS4 و PS5 منتشر شده است.

بازی Halo Infinite

بازی Halo Infinite عنوان انحصاری پر آوازه و پر طرفدار و از جدیدترین بازی های کامپیوتری سال 2022 به حساب می‌آید.

کمپین بازی Halo Infinite به شدت سرگرم کننده و جذاب است، اما بازی نیاز فوری به آپدیت بخش Co-Op دارد. همچنان با در نظر گرفتن مشکلات باز هم قدرت این سری را به نمایش گذاشته است.

بخش مولتی پلیر آن نیز تمام آنچه را که طرفداران این فرنچایز از آن انتظار دارند برآورده کرده است.

اگر تصمیم به دریافت یکی از گرافیکی ترین بازی جدید 2022 برای کامپیوتر را دارید باید بدانید که بازی Halo Infinite یکی از گزینه های عالی در این زمینه بوده زیرا شبیه سازی و طراحی اولیه بازی در طول مدت زمان بسیاری شکل گرفت که این مورد با ویژگی های بسیاری همراه بوده است.

بازی Halo Infinite در خصوص نبردهای جذاب و شوترمانند بوده که میتواند شمارا با چالش های وسیعی در اقسانقاط بازی مواجه کند.

بی شک این بازی که یکی از بهترین بازی های کامپیوتر در سال 2022 است، گزینه خوبی برای سرگرمی می باشد که نباید آن از دست داد.

بازی Sonic Frontiers

جوجه تیغی آبی دوست داشتنی باز می‌گردد تا با بازی Sonic Frontiers نام خود را دوباره میان بازی‌ دوستان مطرح کند.

بازی Sonic Frontiers که پلتفرمر سه بعدی پویا با نقشه‌ای وسیع است. توسعه دهندگان این بازی، استدیوی Sonic Team (که مسئول توسعه اکثر بازی‌های سونیک بوده‌اند) این بازی جدید را منطقه‌ای آزاد که می‌توان در آن چرخید و آزادانه چالش‌های آنرا تجربه کرد، توصیف می‌کنند که چالش‌ها، تله‌ها و دشمن‌های متنوعی در آن قرار دارند.

در تریلر سینماتیکی که از این بازی در مراسم Game Awards 2021 به نمایش درآمد، بخشی از مناطق نقشه بازی نظیر ساختمان‌های بلند و آبشارهای زیبا به نمایش درآمد.

بازی Sonic Frontiers جدیدترین حضور سونیک است که پتانسیل بسیار بالایی برای تبدیل شدن به یکی از بهترین بازی های 2022 و اثری بسیار سرگرم کننده را دارد.

بازی Total War: Warhammer 3

قسمت سوم بازی استراتژیک فانتزی Total War: Warhammer پر از اتفاقات عجیب و غیر منتظره است. این قسمت نیز کاملا به اصالت این فرنچایز پایبند بوده و جایگاه خود را به عنوان یکی از بازی‌های پر آوازه این سبک حفظ کرده است.

در این بازی، بازی دیگر به دنیای تاریک Warhammer برمی گردیم. پس از بازدید از دنیای قدیم و سرزمین‌های غرب آن، جدیدترین قسمت از این نجموعه ما را به مرز جهان‌ها می‌برد. جایی که جنگجویان کیسلف و امپراتوری گریت کاتای از راه پادشاهی تحت فرمانروایی، از مردم محافظت می‌کنند.

چهار خدای آشوب تنش در این منطقه ناآرام به دنبال استفاده از یک قدرت باستانی است که به دنبال کسب قدرت نهایی است. با این حال، برای انجام این کار، این موجودیت باید یک قهرمان در میان ساکنان دنیای فانی پیدا کند.

بازی Dying Light 2: Stay Human

بازی Dying Light 2 ادامه‌ای بر بازی اول‌شخص اکشن ترسناک و جهان باز Dying Light است. اولین نسخه از این سری به خوبی توانست تا در سال 2015، با ترکیب ایده جذاب زامبی‌ها و عناصر بازی‌های جهان باز و سند‌باکس، تجربه‌ای بسیار مفرح ایجاد کند. حالا استدیوی تکلند (Techland) بازگشته تا همان فرمول همیشگی را در مقیاسی عظیم‌تر اجرا کند.

طبق فرمول نسخه اول، در بازی Dying Light 2 نیز شما را در شهری پر از زامبی رها می‌کند تا با حرکات پارکور و اسلحه‌هایی که خود می‌سازید و شخصی‌سازی می‌کنید، حسابی سرگرم شوید. این بازی داستانی کاملا جدید تعریف می‌کند که به نسخه اول مرتبط نیست. اما همچون نسخه قبل، انسانها در شرایطی دشوار قرار گرفته‌اند. زامبی ها تقریبا همه جا را تصرف کرده‌اند و جای زیادی برای انسان‌ها باقی نمانده است. اما زامبی‌ها تنها دشمن انسانها نیستند؛ گروه‌های مختلف بین انسانها نیز با یکدیگر اختلاف داشته و هر یک به دنبال منافع خود هستند.

بهترین بازی های کامپیوتر در سال 2022

شهری که در بازی Dying Light 2 تجربه می‌کنید، چهار برابر بزرگ‌تر از شهر اولین نسخه بازی است. سیستم پیشرفته نبردهای تن‌به‌تن بازی اول، در نسخه دوم نیز بازگشته و تا تکه تکه کردن زامبی‌ها با سلاح سرد را لذت‌بخش‌تر از گذشته تجربه کنید. حرکات پارکور جذاب نیز با پیشرفتی درخور، بازگشته‌اند.

وجود سلاح‌های سرد قابل شخصی‌سازی بسیار و تنوع فراوانی از تله‌ها و اسلحه‌های مختلف، در کنار حرکات پارکور و سیستم مبارزه مفرح، باعث شده تا بازی Dying Light 2 همچون نسخه اول، تجربه‌ای لذت‌بخش باشد و به یکی از بهترین بازی های 2022 تبدیل شود.

بازی Spider-Man: Miles Morales

Miles Morales مدتی پس از اتمام ماجراهای نسخه‌ی اول آغاز می‌شود. بعد از آن‌ که نقشه‌های Doc Ock توسط پیتر نابود شد، نیویورک باری دیگر به آرامش کامل بازگشته است. همچنین، مایلز مدتی‌ است که توسط پیتر آموزش دیده و توانسته تا به قدرت‌هایی که در قسمت قبل به دست آورد، مسلط شود و، حالا به عنوان Sidekick اسپایدرمن اصلی فعالیت می‌کند.

دوباره شاهد نبردی بین دو گروه مختلف، پرداخت کامل به یک ابرقهرمان دلسوز، اما کم تجربه، یک عالمه مسئولیت، یک دانشمند نه چندان مهربان و در نهایت تلاش‌های ستودنی یک نوجوان برای محافظت از اطرافیان هستیم. با این وجود، تیم اینسامنیاک توانسته است تا به شکلی هنرمندانه، این داستان را روایت کند و به خوبی روابط و احساسات بین کاراکترهای بازی را به تصویر بکشد. اکثر کاراکتر‌ها ملموس هستند و گیمر می‌تواند به خوبی با شخصیت‌های مختلف ارتباط برقرار کرده و حتی آنتاگونیست داستان را درک کند.

کات‌سین‌ها به زیبایی کار شده‌ و کاراکترها، شخصیت‌پردازی باورپذیری دارند. از طرفی، شاهد پایان بندی مناسبی هستیم که در انتها، بستر بسیار خوبی برای شروع آثار بعدی ایجاد می‌کند.

شاید Spider-Man: Miles Morales از نظر داستان یک شاهکار نباشد، اما در انتها، با رضایت کنترلر خود را زمین خواهید گذاشت و بی‌صبرانه منتظر نسخۀ دوم اسپایدر-من خواهید بود.

بازی Uncharted: Legacy of Thieves Collection

این بازی به عنوان یکی از برترین بازی های PC 2022 به حساب می‌آید که حتی روی کامپیوتر بهتر از نسخه‌ پلی استیشن اجرا می‌شود. البته به اتمام رساندن این بازی بدون تجربه سه قسمت قبلی ایده چندان جالبی نیست.

البته Uncharted 4 به عنوان یکی از بهترین بازی های کامپیوتر در سال 2022 روند داستانی تازه‌ و متفاوتی را برای گیمرها به ارمغان آورده که هم بحث داستان و شخصیت‌پردازی و گیم‌پلی از زمین تا آسمان با نسخه‌های قبلی متفاوت است. 

آنچارتد 4 محیط‌های کاملا بزرگی را به این مجموعه اضافه می‌کند تا گیمر بتواند آزادانه در آن به مبارزه مشغول شود.

طراحی مراحل در آنچارتد 4 مناسب بوده و در کنار آن صحنه‌های سینمایی و داستانی بهتر و بزرگتر از نسخه‌های قبلی در بازی وجود دارند.

بازی Doom Eternal

دو مسئله‌ مهم در این بازی قطعا گیم پلی و موسیقی این بازی است که گیم پلی سریع و لذت بخش و سخت Doom با موسیقی‌های متال معروف Mick Gordon یکی از بهترین تجربه‌های شوتر این نسل هست که Skill Tree و Upgrade سیستم خیلی خوبی دارد.

موتور Doom eternal همان Id tech 7 کاری کرد که این شوتر روی سیستم 8 ساله به صورت 60 فریم اجرا شود و با کیفیت خیلی بالا یا اجرای این بازی سنگین روی کنسول نینتندو سوئیچ دستاورد خیلی خوبی است.

بازی Doom eternal در سال 2022 یک تجربه کامل و تقریبا بی نقص می‌تواند باشد و خوبی‌های این بازی تمامی ندارند. از موسیقی و گیم پلی گرفته تا نوآوری موتور بازی که تا الان خیلی‌ها هنوز آن را تحسین می‌کنند. اما با تمام نکات مثبتی که از این بازی گفته شد، این بازی نمی‌تواند یک بازی ده از ده باشد؛ چون کمبود یک داستان خوب و کامل احساس می‌شود تا این بازی یک قدم از شاهکار بودن عقب بیاد.

بازی Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy یکی دیگر از بهترین بازی های نقش آفرینی 2022 است که قرار است با دیگر آثار قدرتمند عرضه شده در این ژانر رقابت کند.

جهان هری پاتر و داستان عمیق آن پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به یک بازی وسیع دارد. حالا بازی Hogwarts Legacy آمده تا این دنیای پر از جزییات را در یک نقش آفرینی جهان باز پیاده‌سازی کند. بازی شما را به قرن نوزدهم میلادی می‌برد، صدها سال پیش از به دنیا آمدن هری پاتر و دوستانش.

بهترین بازی های کامپیوتر در سال 2022

شما اکثر وقت خود را در مدرسه جادوگری هاگوارتز سپری خواهید کرد تا سر از رازهای بی‌شمار آن دربیاورید. کلاس‌های بسیاری نظیر ساخت معجون، دفاع دربرابر جادوی سیاه و غیره در بازی وجود دارد که در آنها شرکت خواهید کرد. علاوه بر این فعالیت های اختیاری بسیاری نیز وجود دارد که می‌توان انجام‌شان داد.

اما جهان بازی Hogwarts Legacy جای آرامی نیست، دشمن‌های متنوع و قدرتمندی وجود دارند که دنیای کتاب‌های هری پاتر به بازی قدم گذاشته‌اند. این‌جاست که جادوهای فراوانی که یاد می‌گیرید را آزمایش می‌کنید و قدرت‌تان را به رخ دشمن‌های بازی می‌کشید.

بازی Alien: Isolation

Alien: Isolation یکی از بهترین بازی های کامپیوتر در سال 2022 در ژانر ترسناک و بقا است. این بازی بسیار خوش‌ ساخت و زیبا است؛ گرافیک خیره کننده بازی درکنار کنترلرهای خوب، آن را به یک اثر متفاوت تبدیل کرده است.

این بازی داستان شخصی به نام داستان آماندا ریپلی را دنبال م‌ کند که اتفاقاتی که برای مادر او افتاده است. اکنون زمانی است که بازیکن وارد مشکلات آماندا می‌شود. شما باید از بیگانگان فرار کرده و از دید آن‌ها پنهان شوید. اگر در این امر ناموفق باشید، بیگانگان شما را یافته و شکار خواهند کرد.

این بازی یکی از بهترین بازی های سال 2022 برای اندروید و همچنین بهترین بازی های سال 2022 برای آیفون در ژانر ترسناک که در چند سال اخیر روی موبایل منتشر شده است. همچنین می‌توان این بازی را جدیدترین بازی 2022 موبایلی ترسناک نیز نامید.

همچنین این بازی با قیمت 14.99 دلار در گوگل پلی قابل دسترسی است؛ اما برای کاربران ایرانی، شما می‌توانید این بازی را از سایت‌ های ثانویه به رایگان دانلود و استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *