0

به روز رسانی شبکه اتریوم دِ مرج (The merge) چیست؟ و نکات کلیدی آن

ارتقا the merge د مرج اتریوم

به زودی، شبکه اصلی اتریوم فعلی با سیستم اثبات سهام Beacon Chain ادغام خواهد شد. این نشان دهنده پایان اثبات کار برای اتریوم و انتقال کامل به اثبات سهام خواهد بود. این زمینه را برای ارتقاء مقیاس در آینده از جمله شاردینگ فراهم می‌کند. ادغام The merge مصرف انرژی اتریوم را تا 99.95 درصد کاهش می‌دهد. ادغام مهم‌ترین ارتقا در تاریخ اتریوم است. آزمایش‌های گسترده و پاداش‌های باگ برای اطمینان از انتقال ایمن به اثبات سهام انجام شده است.

دِ مرج The Merge چیست؟

دِ مرج The Merge نشان‌دهنده پیوستن لایه اجرایی موجود اتریوم با لایه اجماع اثبات سهام جدید آن، Beacon Chain است. این آپدیت نیاز به استخراج با انرژی را از بین می‌برد و در عوض شبکه اتریوم را با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات سهام ایمن می‌کند. یک گام واقعاً هیجان انگیز در تحقق چشم‌انداز اتریوم – مقیاس‌پذیری، امنیت و پایداری بیشتر.

مهم است که به یاد داشته باشید که در ابتدا، Beacon Chain به طور جداگانه از Mainnet ارسال می‌شد. Ethereum Mainnet – با تمام حساب‌ها، موجودی‌ها، قراردادهای هوشمند و وضعیت بلاکچین – همچنان با اثبات کار محافظت می‌شود، حتی در حالی که زنجیره Beacon به صورت موازی با استفاده از اثبات سهام اجرا می‌شود. نزدیک شدن به ادغام زمانی است که این دو سیستم در نهایت با هم می‌آیند و اثبات کار به طور دائم با اثبات سهام جایگزین می‌شود.

بیایید یک قیاس را در نظر بگیریم.تصور کنید اتریوم یک سفینه فضایی است که کاملاً برای یک سفر بین ستاره‌ای آماده نیست. با Beacon Chain، جامعه یک موتور جدید و یک بدنه سخت ساخته شده است. پس از آزمایش‌های قابل توجه، تقریباً زمان تعویض موتور جدید با موتور قدیمی در اواسط پرواز فرا رسیده است. این موتور جدید و کارآمدتر را با کشتی موجود ادغام می‌کند، که آماده است چند سال نوری جدی را طی کند و کیهان را درگیر کند.

ادغام با Mainnet

از زمان پیدایش، اثبات کار Mainnet را ایمن کرده است. این همان بلاکچین اتریوم است که همه ما به آن عادت کرده‌ایم – شامل هر تراکنش، قرارداد هوشمند و موجودی از زمان شروع آن در جولای 2015 است. در طول تاریخ اتریوم، توسعه‌دهندگان به سختی مشغول آماده‌سازی برای انتقال نهایی از اثبات کار به اثبات سهام بوده‌اند.

در 1 دسامبر 2020، Beacon Chain ایجاد شد، که از آن زمان به عنوان یک بلاکچین مجزا برای Mainnet وجود داشته و به صورت موازی اجرا می‌شود. Beacon Chain تراکنش‌های Mainnet را پردازش نکرده است. در عوض، با توافق بر روی اعتبارسنجی‌های فعال و مانده حساب‌های آنها، در مورد وضعیت خود به اجماع رسیده است.

پس از آزمایش‌های گسترده، زمان Beacon Chain برای دستیابی به اجماع در مورد موارد بیشتر به سرعت نزدیک می‌شود. بعد از دِ مرج (The Merge)، Beacon Chain موتور اجماع برای همه داده‌های شبکه، از جمله تراکنش‌های لایه اجرا و مانده حساب‌ها خواهد بود.

Merge نشان‌دهنده سوئیچ رسمی برای استفاده از Beacon Chain به عنوان موتور تولید بلوک است. ماینینگ دیگر وسیله‌ای برای تولید بلوک‌های معتبر نخواهد بود. در عوض، تایید کنندگان اثبات سهام این نقش را برعهده می‌گیرند و مسئولیت پردازش اعتبار همه تراکنش‌ها و بلوک‌های پیشنهادی را بر عهده خواهند داشت. هیچ تاریخی گم نمی‌شود. همانطور که Mainnet با Beacon Chain ادغام می‌شود، کل تاریخچه تراکنش‌های اتریوم را نیز ادغام می‌کند.

برای آماده شدن چه کاری باید انجام دهم؟

ادغام یکی از مهم‌ترین و پیش‌بینی‌شده‌ترین به‌روزرسانی‌ها در تاریخ اتریوم است و اگرچه در درازمدت تأثیر آن برای همه محسوس خواهد بود، اما در کوتاه‌مدت برخی از افراد برای آمادگی کامل باید اقداماتی را انجام دهند.

کاربران و دارندگان

کاربران و دارندگان برای محافظت از سرمایه خود که وارد The Merge می‌شوند، نیازی به انجام کاری ندارند. به‌عنوان کاربر یا دارنده ETH یا هر دارایی دیجیتال دیگر در اتریوم و همچنین سهامداران غیرفعال گره، نیازی به انجام کاری با وجوه یا کیف پول خود قبل از The Merge ندارید.

با وجود تعویض اثبات کار به اثبات سهام، کل تاریخچه اتریوم از زمان پیدایش پس از انتقال به اثبات سهام دست نخورده و بدون تغییر باقی مانده است. هر وجهی که قبل از The Merge در کیف شما نگهداری می‌شود، پس از The Merge همچنان قابل دسترسی خواهد بود. هیچ اقدامی برای ارتقاء از طرف شما لازم نیست.

همانطور که به The Merge of Ethereum Mainnet نزدیک می‌شویم، باید برای کلاهبرداری‌هایی که سعی در سوء استفاده از کاربران در طول این انتقال دارند، هوشیار باشید. توکن های اتریوم ETH خود را در تلاش برای “ارتقا به ETH2” به جایی ارسال نکنید. هیچ توکن “ETH2” وجود ندارد و هیچ کاری دیگر برای ایمن ماندن وجوه خود لازم نیست انجام دهید.

دِ مرج The Merge چه تاریخی است؟

انتظار می‌رود ادغام در سه ماهه سوم و چهارم 2022 انجام شود. توسعه‌دهندگان در حال حاضر در حال کار بر روی یک مهلت نرم‌افزاری تا 19 سپتامبر 2022 هستند، اما این ممکن است بسته به موفقیت ادغام شبکه آزمایشی نهایی (Goerli) در اواسط آگوست تغییر کند. اصلاحات و هش ریت ماینرهای موجود به شیوه‌ای قابل پیش‌بینی ادامه دارد. همه سخت کار می‌کنند تا The Merge را در اسرع وقت ارائه دهند.

پس از ادغام

این نشان دهنده پایان اثبات کار برای اتریوم و آغاز عصر اتریوم پایدارتر و دوستدار محیط زیست است. این همچنین زمینه را برای ارتقاء مقیاس‌پذیری بیشتر فراهم می‌کند که تحت اثبات کار امکان پذیر نیست و اتریوم را یک گام به دستیابی به مقیاس کامل، امنیت و پایداری که در چشم انداز اتریوم آن ذکر شده است نزدیک‌تر می‌کند.

چه اتفاقی برای ‘Eth2’ افتاد؟

با نزدیک شدن به The Merge، اصطلاح “Eth2” منسوخ شده است. پس از ادغام «Eth1» و «Eth2» در یک زنجیره واحد، دیگر دو شبکه متمایز اتریوم وجود نخواهد داشت. فقط اتریوم وجود خواهد داشت. برای محدود کردن سردرگمی، انجمن این شرایط را به روز کرده است:

‘Eth1’ اکنون ‘لایه execution’ است که تراکنش‌ها و اجراها را مدیریت می‌کند. ‘Eth2’ اکنون ‘لایه اجماع’ است که اجماع اثبات سهام را مدیریت می‌کند. این به روز رسانی اصطلاحات فقط قراردادهای نامگذاری را تغییر می‌دهد. این اهداف یا نقشه راه اتریوم را تغییر نمی‌دهد.

رابطه بین ارتقاء

ارتقای اتریوم همه تا حدودی به هم مرتبط هستند. بنابراین بیایید نحوه ارتباط The Merge با سایر ارتقاءها را مرور کنیم.

ادغام و زنجیره Beacon

ادغام و زنجیره Beacon نشان دهنده پذیرش رسمی زنجیره Beacon به عنوان لایه اجماع جدید برای لایه اجرایی فعلی Mainnet در شبکه اتریوم است. به محض اینکه ادغام اتفاق افتاد، اعتباردهنده‌ها به شبکه اصلی اتریوم ایمن اختصاص داده می‌شوند و استخراج بر روی اثبات کار دیگر ابزار معتبری برای تولید بلوک نخواهد بود. در عوض، بلوک‌ها با اعتبارسنجی گره‌هایی پیشنهاد می‌شوند که اتر را برای حق مشارکت در اجماع شرط کرده‌اند. این ارتقاء زمینه را برای ارتقاء مقیاس‌پذیری آینده، از جمله شاردینگ فراهم می‌کند.

زنجیره beacon چیست؟

زنجیره beacon یک شبکه کاملا مستقل است که دارای یک لایه توافق PoS است. به موازات شبکه اصلی اتریوم فعلی در حال اجرا است، جایی که لایه اجماع در حال حاضر PoW باقی مانده است. با جدا نگه داشتن زنجیره PoS از شبکه اصلی، یک راه حل آماده برای ارسال بدون به خطر انداختن پلتفرم برنامه کاربردی غیرمتمرکز زنجیره Ethereum PoW کامل می‌شود. یک پل یک طرفه از شبکه PoW به شبکه PoS پذیرش سپرده‌ها را آغاز کرد (از نوامبر 2020) و زنجیره بیکن در حال حاضر فعال است، آماده عمل است و توسط میلیون‌ها ETH سپرده‌شده در بیش از 240 هزار اعتبار‌دهنده محافظت می‌شود.

از زمان راه اندازی آن در دسامبر 2020، زنجیره بیکن یک موفقیت مطلق بوده است – 100٪ از دوره‌های خود را بدون هیچ خرابی نهایی کرده است. در حالی که زنجیره بیکن راه حلی زیبا برای انتقال الگوریتم اجماع اتریوم ارائه می‌دهد، شبکه اتریوم برای همیشه به دو قسمت نمی‌ماند.

برای تحقق کامل انتقال به PoS، تاریخچه اتریوم در شبکه PoW حفظ خواهد شد زیرا لایه توافقی PoS به عنوان جایگزینی برای PoW ادغام شده است. این کار از طریق چیزی که به عنوان “ادغام” شناخته می‌شود انجام خواهد شد. پس از تکمیل، لایه اجماع PoW در اتریوم حذف خواهد شد و اجماع در مورد تمام بلوک‌های آینده در بلاکچین اتریوم توسط لایه جدید اجماع PoS حاصل خواهد شد.

هیچ یک از تراکنش‌های انجام شده در شبکه اتریوم در این انتقال از بین نمی‌رود – “ادغام” هیچ تاثیری بر لایه داده شبکه اتریوم نخواهد داشت. «ادغام» راه‌اندازی نسخه جدید اتریوم نیست، بلکه ارتقای هیجان‌انگیزی برای لایه اجماع است – اتریوم را با چشم‌انداز اصلی که در پیدایش آن ترسیم شده است، مطابقت می‌دهد.

ادغام و ارتقاء شانگهای

به منظور ساده‌سازی و به حداکثر رساندن تمرکز روی انتقال موفقیت‌آمیز به اثبات سهام، ارتقای Merge شامل ویژگی‌های پیش‌بینی‌شده خاصی مانند توانایی برداشت ETH استیک شده نیست. به‌روزرسانی شانگهای به دنبال The Merge برنامه‌ریزی شده است، که امکان عقب نشینی سهامداران را فراهم می‌کند. با موضوع برنامه‌ریزی ارتقا شانگهای در GitHub یا وبلاگ تحقیق و توسعه EF به روز باشید. برای کسانی که کنجکاو هستند، درباره آنچه پس از ادغام اتفاق می‌افتد، که توسط Vitalik در رویداد ETHGlobal آوریل 2021 ارائه شده است، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

نکات کلیدی در به روز رسانی شانگهای شبکه اتریوم

 • برنامه به روز رسانی شانگهای شامل معرفی EVM Object Format یا EOF است. EOF نوع جدیدی از قراردادهای هوشمند با عملکرد پیشرفته محسوب می‌شود.
 • فعالسازی به روز رسانی شانگهای با پیاده‌سازی EIP-4895 همراه خواهد شد. EIP-4895 برداشت‌های بیکن چین را امکان‌پذیر می‌کند. این ویژگی به سهام‌گذاران اتریوم امکان می‌دهد تا پاداش‌های خود را برداشت کنند و ۳۲ اتری که سپرده‌گذاری کرده‌اند را حفظ کنند.
 • کاهش کارمزد اتریوم در راهکارهای لایه دوم را می‌توان از ویژگی‌های جدید و بسیار مهم هاردفورک و به روز رسانی شانگهای عنوان کرد. بدین ترتیب، کارمزدها از ۱۶ گس به ازای هر بایت CALLDATA به ۳ گس کاهش می‌یابد.

ادغام و شاردینگ (The Merge and sharding)

در اصل، برنامه این بود که قبل از The Merge روی شاردینگ کار شود تا مقیاس‌پذیری را برطرف کند. با این حال، با رونق راه‌حل‌های مقیاس‌بندی لایه 2، اولویت به تعویض اثبات کار به اثبات سهام از طریق The Merge تغییر کرده است. طرح‌های اشتراک‌گذاری به سرعت در حال تکامل هستند، اما با توجه به ظهور و موفقیت فناوری‌های لایه 2 برای مقیاس‌بندی اجرای تراکنش‌ها، طرح‌های اشتراک‌گذاری به سمت یافتن بهینه‌ترین راه برای توزیع بار ذخیره‌سازی داده‌های تماس فشرده از قراردادهای جمع‌آوری سوق داده‌اند که امکان رشد تصاعدی در شبکه را فراهم می‌کند. این بدون انتقال اولیه به اثبات سهام ممکن نخواهد بود.

مصرف انرژی در شبکه اتریوم

مصرف انرژی اتریوم پس از ادغام از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) تا 99.95٪ کاهش می‌یابد. پس از ادغام، اتریوم به طور چشمگیری از کربن کمتری برای امنیت بیشتر استفاده خواهد کرد. اتریوم از زمان آغاز به کار خود، اجرای مکانیزم اجماع اثبات سهام را هدف قرار داده است، اما انجام این کار بدون به خطر انداختن دیدگاه اتریوم مبنی‌بر امنیت، مقیاس‌پذیری و غیرمتمرکز بودن بلاکچین، سالها تحقیق و توسعه متمرکز را به خود اختصاص داده است. بنابراین، شبکه با استفاده از اجماع اثبات کار شروع به کار کرد.

اجماع اثبات کار مستلزم آن است که ماینرها از سخت افزار محاسباتی خود برای حل یک معما استفاده کنند. راه‌حل این معما ثابت می‌کند که انرژی توسط ماینر صرف شده است و نشان می‌دهد که آن‌ها برای حق افزودن به بلاکچین، ارزش واقعی خود را سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

هر دو اثبات کار و اثبات سهام فقط مکانیسم‌هایی هستند که تصمیم می‌گیرند چه کسی بلوک بعدی را اضافه کند. مبادله اثبات کار با اثبات سهام، که در آن ارزش واقعی سرمایه‌گذاری شده از ETH است که مستقیماً در یک قرارداد هوشمند استیک شده است، نیاز ماینرها به سوزاندن انرژی برای افزودن به بلاکچین را از بین می‌برد. بنابراین هزینه زیست محیطی ایمن‌سازی شبکه به شدت کاهش می‌یابد.

چرا اثبات سهام سبزتر از اثبات کار است

اثبات کار یک راه قوی برای ایمن‌سازی شبکه است. تراکنش‌های روی بلاکچین اتریوم توسط ماینرها تایید می‌شود. ماینرها تراکنش‌ها را در بلوک‌های سفارش‌داده شده با هم ترکیب می‌کنند و به بلاکچین اتریوم اضافه می‌کنند. بلوک‌های جدید برای تمام اپراتورهای گره دیگر که تراکنش‌ها را به طور مستقل اجرا می‌کنند و معتبر بودن آنها را تأیید می‌کنند، پخش می‌شود.

هرگونه عدم صداقت به عنوان یک ناسازگاری بین گره‌های مختلف ظاهر می‌شود. بلوک‌های صادقانه به بلاکچین اضافه می‌شوند و به بخشی تغییر ناپذیر از تاریخ تبدیل می‌شوند. توانایی هر ماینر برای افزودن بلوک‌های جدید تنها در صورتی کار می‌کند که هزینه‌ای مرتبط با استخراج و غیرقابل پیش‌بینی بودن آن وجود داشته باشد که کدام گره خاص بلوک بعدی را ارسال می‌کند. این شرایط با تحمیل اثبات کار برآورده می‌شود.

برای واجد شرایط بودن برای ارسال یک بلوک تراکنش، یک ماینر باید اولین کسی باشد که راه حل را برای یک معمای‌گران قیمت محاسباتی ارسال می‌کند. برای کنترل موفقیت آمیز بلاکچین، یک ماینر ناصادق باید با سرمایه‌گذاری بر روی سخت افزار و انرژی کافی برای عملکرد بهتر از اکثر ماینرها، به طور مداوم در مسابقه اثبات کار برنده شود.

این مکانیسم ایمن‌سازی شبکه به چند دلیل مشکل ساز است. اول، ماینرها می‌توانند با سرمایه‌گذاری بر روی سخت‌افزار قوی‌تر، شانس موفقیت خود را افزایش دهند، و شرایطی را برای مسابقه تسلیحاتی با استخراج‌کنندگانی که تجهیزات ماینینگ تشنه‌ی انرژی را به دست می‌آورند، ایجاد کنند. این باعث افزایش مصرف انرژی شبکه و تولید ضایعات سخت افزاری می‌شود.

دوم، پروتکل اثبات کار اتریوم در حال حاضر دارای کل مصرف برق سالانه تقریباً برابر با فنلاند است. اثبات سهام به جای ماینرها از اعتبارسنجی استفاده می‌کند. اعتبارسنجی‌ها همان عملکرد ماینرها را انجام می‌دهند، با این تفاوت که به جای اینکه دارایی‌های خود را از قبل به عنوان هزینه انرژی خرج کنند، ETH را به عنوان وثیقه در برابر رفتارهای ناصادقانه در نظر می‌گیرند. این ETH مخاطره‌آمیز می‌تواند در صورت رفتار نادرست اعتبارسنجی، با مجازات‌های شدیدتر برای اقدامات شرورانه‌تر، از بین برود. این به شدت مشوق مشارکت فعال و صادقانه در ایمن‌سازی شبکه بدون نیاز به صرف انرژی زیاد است.

از آنجایی که تقریباً تمام انرژی صرف شده برای ایمن‌سازی شبکه اثبات کار از الگوریتم استخراج می‌آید، تغییر به اثبات سهام به طور چشمگیری هزینه انرژی را کاهش می‌دهد. همچنین سرمایه‌گذاری روی سخت افزار قدرتمندتر تحت اثبات سهام هیچ سودی ندارد، بنابراین شرایط مسابقه تسلیحاتی و ضایعات الکترونیکی کمتری وجود ندارد. اعتبارسنجی اتریوم می‌تواند روی لپ تاپ‌های معمولی یا دستگاه های کم مصرف مانند رزبری پای اجرا شود.

مصرف انرژی اثبات سهام

تخمین‌ها براساس زنجیره Beacon کنونی نشان می‌دهند که ادغام با اثبات سهام می‌تواند منجر به کاهش ۹۹.۹۵ درصدی در کل مصرف انرژی شود، با اینکه اثبات سهام 2000 برابر بیشتر از اثبات کار از نظر انرژی کارآمدتر است. هزینه انرژی اتریوم تقریباً برابر با هزینه اجرای یک لپ تاپ متوسط ​​برای هر گره در شبکه خواهد بود.

بسیاری از مقالات هزینه انرژی «در هر تراکنش» را برای مقایسه بلاک چین با سایر صنایع تخمین می زنند. مزیت این کار این است که درک آن آسان است، اما انرژی مورد نیاز برای استخراج یک بلوک مستقل از تعداد تراکنش‌های درون آن است. هر واحد تراکنش هزینه انرژی به این معنی است که تراکنش‌های کمتر منجر به هزینه کمتر انرژی می‌شود و بالعکس، که اینطور نیست. تخمین هر تراکنش به شدت به نحوه تعریف عملیات تراکنش یک بلاکچین بستگی دارد، و تغییر دادن این تعریف می‌تواند برای بزرگ‌تر یا کوچک‌تر به نظر رسیدن ارزش انجام شود.

به عنوان مثال، در اتریوم، توان عملیاتی تراکنش تنها مربوط به لایه پایه نیست – بلکه مجموع خروجی تراکنش تمام مجموعه‌های “لایه 2” آن است که عموماً در محاسبات گنجانده نمی‌شوند و به شدت آنها را کاهش می‌دهند. به همین دلیل است که ابزارهایی که مصرف انرژی را در هر تراکنش در بین پلتفرم‌ها مقایسه می‌کنند گمراه کننده هستند. بیشتر مربوط به مصرف کلی انرژی و ردپای کربن شبکه به عنوان یک کل است. از این ارزش‌ها، می‌توانیم آنچه را که آن شبکه به کاربران و جامعه ارائه می‌دهد بررسی کنیم و ارزیابی جامع‌تری از اینکه آیا آن هزینه انرژی موجه است یا خیر، انجام دهیم. از سوی دیگر، اندازه‌گیری‌های هر تراکنش حاکی از آن است که ارزش شبکه فقط از نقش آن در انتقال رمزنگاری بین حساب‌ها ناشی می‌شود و تجزیه و تحلیل هزینه و سود صادقانه را ممنوع می‌کند.

Digiconomist مصرف انرژی کل شبکه و ردپای کربن را برای بیت کوین و اتریوم فراهم می‌کند. در زمان نگارش این مقاله، کل مصرف انرژی اتریوم ~112 تراوات ساعت در سال است که با هلند قابل مقایسه است، با انتشار کربن معادل سنگاپور (53 تن در سال). برای مقایسه، بیت کوین در حال حاضر حدود 200 تراوات ساعت در سال انرژی مصرف می کند و حدود 100 تن کربن در سال مصرف می‌کند، در حالی که سالانه حدود 32000 تن زباله الکتریکی از سخت افزارهای منسوخ تولید می‌کند. خاموش کردن اثبات کار اتریوم به نفع اثبات سهام، این هزینه انرژی را بیش از 99.95 درصد کاهش می‌دهد، به این معنی که کل هزینه انرژی برای ایمن سازی اتریوم به 0.01 تراوات ساعت در سال نزدیک‌تر است.

شکل بالا برآورد مصرف انرژی سالانه در تراوات ساعت در سال را برای صنایع مختلف نشان می‌دهد (بازیابی شده در ژوئن 2022)

برای در نظر گرفتن مصرف انرژی اتریوم، می‌توانیم تخمین‌های سالانه را برای سایر صنایع مقایسه کنیم. اگر اتریوم را به عنوان پلتفرمی برای نگهداری امن دارایی‌های دیجیتال به عنوان سرمایه‌گذاری در نظر بگیریم، شاید بتوانیم آن را با استخراج طلا مقایسه کنیم که تخمین زده می‌شود حدود 240 تراوات ساعت در سال هزینه مصرف برق می‌کند.

به‌عنوان یک پلتفرم پرداخت دیجیتال، شاید بتوانیم با PayPal مقایسه کنیم (تخمین زده می‌شود حدود 0.26 تراوات ساعت در سال مصرف کند).

به‌عنوان یک پلتفرم سرگرمی، شاید بتوانیم با صنعت بازی مقایسه کنیم که تخمین زده می‌شود حدود 34 TW در سال هزینه می‌کند.

تخمین‌های مصرف انرژی توسط نتفلیکس به طور چشمگیری بین حدود 0.45 تراوات ساعت در سال (تخمین خود آنها گزارش شده در سال 2019) تا حدود 94 تراوات ساعت در سال (بر اساس برآورد پروژه Shift) است – در مورد مفروضات زیربنایی این تخمین‌های موجود در کربن بحث‌هایی وجود دارد. از طرف دیگر، اتریوم را می‌توان با یوتیوب مقایسه کرد که تخمین زده می‌شود حدود 244 تراوات ساعت در سال مصرف می‌کند، اگرچه این مقادیر بستگی زیادی به نوع ویدیوهای دستگاه پخش شده و بهره‌وری انرژی زیرساخت‌های زیربنایی مانند مراکز داده دارد.

تخمین‌های مصرف انرژی یوتیوب براساس کانال و ویدیوهای جداگانه تقسیم شده است. این تخمین‌ها حاکی از آن است که مردم در سال 2019 با تماشای Gangnam Style 45 برابر بیشتر از انرژی اتریوم در یک سال مصرف کرده‌اند.

اتریوم سبزتر

در حالی که مصرف انرژی اتریوم از لحاظ تاریخی قابل توجه بوده است، سرمایه‌گذاری قابل توجهی از زمان و عقل توسعه‌دهندگان برای انتقال از تولید بلوک تشنه انرژی به تولید بلوک کم مصرف صورت گرفته است. به نقل از Bankless، بهترین راه برای کاهش انرژی مصرف شده توسط اثبات کار، صرفاً «خاموش کردن آن» است، این رویکردی است که اتریوم به آن متعهد شده است.

در عین حال، یک جامعه مالی احیاکننده (ReFi) قابل توجه، در حال رشد و بسیار فعال در اتریوم وجود دارد. برنامه‌های ReFi از اجزای DeFi برای ساخت برنامه‌های مالی استفاده می‌کنند که اثرات خارجی مثبتی برای محیط زیست دارند. ReFi بخشی از یک جنبش گسترده تر “Solarpunk” است که از نزدیک با اتریوم هماهنگ است و هدف آن همراهی با پیشرفت تکنولوژی و نظارت‌بر محیط زیست است. ماهیت غیرمتمرکز، بدون مجوز و قابل ترکیب اتریوم آن را به لایه پایه ایده آل برای جوامع ReFi و solarpunk تبدیل می‌کند. پس از The Merge، فن‌آوری و فلسفه اتریوم در نهایت با هم آشتی خواهند کرد و اتریوم باید به یک فناوری مثبت برای محیط زیست تبدیل شود.

باورهای غلط درباره The Merge

 • تصور اشتباه: “اجرای یک گره مستلزم استیک تعداد 32 اتر است.”
 • تصور اشتباه: “ادغام هزینه‌های گاز را کاهش می‌دهد.”
 • تصور اشتباه: “معاملات پس از ادغام به طرز محسوسی سریع‌تر خواهند شد.”
 • تصور اشتباه: “شما می‌توانید ETH استیک شده را پس از وقوع ادغام برداشت کنید.”
 • تصور اشتباه: “تا زمانی که برداشت‌ها فعال شود، اعتبار سنجی‌ها هیچ‌گونه پاداش ETH دریافت نمی‌کنند.”
 • تصور اشتباه: “وقتی برداشت فعال باشد، سهامداران همه یکباره خارج می‌شوند.”
 • تصور اشتباه: “انتظار می‌رود پس از ادغام، آمار APR سه برابر شود.”
 • تصور اشتباه: “ادغام منجر به خرابی زنجیره می‌شود.”

پس از به‌روزرسانی اتریوم، ماینرها سراغ استخراج کدام ارزهای دیجیتال می‌روند؟

کریپتوویوم (Cryptovium)، یکی از فعالان حوزه ارز دیجیتال که دنبال‌کنندگان زیادی هم در توییتر دارد، اخیراً یک نظرسنجی در صفحه شخصی خود برگزار کرده است که در آن نام چهار ارز دیجیتال ریون کوین (Ravencoin)، فلاکس (Flux)،‌ ارگو (Ergo) و اتریوم کلاسیک را به‌عنوان برترین جایگزین‌های اتریوم مطرح کرده و از دنبال‌کنندگان خود خواسته است تا بگویند پس از مِرج، کدام ارز دیجیتال را به‌عنوان جایگزین اتریوم با تجهیزات خود استخراج خواهند کرد.

نتایج نهایی نظرسنجی کریپتوویوم کمی غافل‌گیرکننده است. در مجموع ۱۰٬۳۴۷ نفر در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند که ۴۵.۷ درصد آنها فلاکس را به‌عنوان جایگزین اتریوم انتخاب کرده‌اند. ریون کوین و ارگو هر کدام به ترتیب ۲۷.۳ درصد و ۲۲.۱ درصد از آرای کاربران را به خود اختصاص داده‌اند و در آخر، اتریوم کلاسیک انتخاب تنها ۴.۹ درصد از شرکت‌کنندگان بوده است. بنظر می‌رسد ماینرهای اتریوم بعد از به روز رسانی شبکه اتریوم سراغ اتریوم کلاسیک خواهند رفت.

آیا ادغام هزینه‌های گاز اتریوم من را کاهش می‌دهد؟

خیر. تغییر از اثبات کار به اثبات سهام در واقع چیزی را در مورد شبکه تغییر نمی دهد که منجر به کاهش هزینه های گاز شود. تنها با بهبودهای بعدی، از جمله ارتقاء اشتراک گذاری در سال 2023، است که با تولید موازی بلوک ها، توان عملیاتی اتریوم به طور چشمگیری افزایش می یابد – در نتیجه کارمزدها کاهش می یابد.

آیا ادغام زمان تراکنش‌های اتریوم را افزایش می دهد؟

خیر. ادغام در واقع زمان تراکنش های اتریوم را اندکی کاهش می‌دهد. در صورت اثبات کار، اتریوم هر 12-14 ثانیه یک بلاک ایجاد می کند (در حال حاضر میانگین 13.36 ثانیه است). پس از The Merge، هر 12 ثانیه یک بلوک جدید ایجاد می شود – بیش از 10٪ سریعتر از قبل. این بدان معنی است که تراکنش ها در اکثر موارد تقریباً 10٪ سریعتر تأیید می شوند.

یا ادغام باعث آفلاین شدن اتریوم می‌شود؟

آخیر. اتریوم در طول ادغام به کار خود ادامه خواهد داد. با این حال، بسیاری از صرافی‌ها احتمالاً تا زمانی که The Merge انجام می‌شود، سپرده‌ها و برداشت‌ها در شبکه اتریوم را برای چند ساعت متوقف می‌کنند.

استخراج کنندگان اتریوم پس از ادغام چه خواهند کرد؟

استخراج‌کنندگان اتریوم دیگر نمی‌توانند پس از ادغام به امنیت شبکه کمک کنند و به این ترتیب، دیگر پاداش بلوک دریافت نخواهند کرد. برخی از ماینرها ممکن است به دیگر سکه‌های اثبات کار استخراج‌شده توسط GPU مانند اتریوم کلاسیک (ETC) و Ravencoin تغییر کنند. آنها همچنین ممکن است سخت افزار خود را به سایر فعالیت های فشرده GPU، مانند یادگیری ماشینی یا رندر مزارع اختصاص دهند. همچنین احتمال ایجاد یک فورک POW Ethereum وجود دارد که به استخراج‌کنندگان اجازه می‌دهد به عملیات خود ادامه دهند.

آیا سهامداری APR پس از The Merge افزایش خواهد یافت؟

Ethereum.org اشاره می‌کند که بازدهی سهام احتمالاً پس از The Merge افزایش می‌یابد، زیرا کارمزد تراکنش‌ها به جای ماینرها به اعتبارسنجی‌ها می‌رسد. این سایت پیش‌بینی می‌کند که APR برای سهام در اتریوم پس از ادغام به 7٪ افزایش می‌یابد. تحقیقات اوایل سال جاری توسط Coinbase پیش‌بینی کرد که بازده سهام به بیش از 9 تا 12 درصد در آوریل افزایش می‌یابد، بر اساس این واقعیت که پاداش سهام زنجیره بیکن بین 4.3 تا 5.4 درصد است.

آیا می‌توان ETH سهام را پس از The Merge برداشت؟

بلافاصله نه. Staked ETH برای حدود 6 تا 12 ماه روی زنجیره بیکن قفل خواهد ماند، تا زمانی که ارتقاء شانگهای انجام شود. اعتبارسنجی‌ها باید از مجموعه اعتبارسنجی فعال خارج شوند تا ETH استیک شده را برداشت کنند. محدودیتی برای تعداد تایید کننده‌هایی که می‌توانند هر دوره را ترک کنند وجود دارد. پس از ارتقای برنامه‌ریزی شده شانگهای، برداشت‌ها فعال خواهند شد.

آیا ادغام همان ETH 2.0 است؟

A: Eth 2 اکنون به عنوان لایه اجماع شناخته می‌شود، در حالی که زنجیره اصلی POW (Eth 1) به عنوان لایه اعدام شناخته می‌شود. اینها با هم به سادگی به عنوان اتریوم شناخته می‌شوند.

برای اجرای یک گره بعد از ادغام، باید چند ETH سهام داشته باشید؟

پس از The Merge، همچنان باید حداقل 32 ETH برای فعال کردن اعتبار سنج خود شرط بندی کنید. با این حال، شما همچنین می‌توانید اعتبارسنجی را از طریق سهام‌بندی ادغام‌شده (از جمله راه‌حل‌های استیکینگ مایع)، پلتفرم‌های staking-as-a-service و صرافی‌های متمرکز با افراد دیگر به اشتراک بگذارید. اگر 32 ETH برای سهام ندارید، می‌توانید گره‌ای را اجرا کنید که بلوک‌هایی را پیشنهاد نمی‌کند – این همچنان با گوش دادن به بلوک‌های جدید برای تأیید آنها، شبکه را پشتیبانی می‌کند.

شبکه تست گورلی چیست؟

گورلی یکی از معدود شبکه های آزمایشی اتریوم است. این توسط توسعه دهندگانی که به دنبال اشکالات و تست استرس برنامه های خود قبل از استقرار در شبکه اصلی اتریوم هستند، استفاده می شود. این آخرین شبکه آزمایشی بود که ادغام را تکمیل کرد و به اثبات سهام تبدیل شد و زمینه را برای رویداد اصلی در ماه سپتامبر فراهم کرد.

آیا اتریوم پس از ادغام از زنجیره‌های خرد شده استفاده خواهد کرد؟

خیر. انتظار نمی رود که زنجیره های Shard تا سال 2023 اجرا شوند.

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *