0

معرفی ارز دیجیتال تن کوین Toncoin (TON)؛ رمزارز اختصاصی تلگرام

ارز دیجیتال تن کوین toncoin

ارز دیجیتال تن کوین TON توکن اختصاصی تلگرام است که به منظور پرداخت‌های درون برنامه‌ای تلگرام ایجاد شده است. جدا از پردازش میلیون‌ها تراکنش در ثانیه، اکوسیستم مبتنی‌بر بلاکچین TON همه شانس‌ها را برای ایجاد یک اینترنت Web3.0 واقعی با ذخیره‌سازی غیرمتمرکز، شبکه ناشناس، پرداخت‌های فوری و خدمات غیرمتمرکز مختلف دارد. با گسترش اکوسیستم، پتانسیل عظیمی از سکه TON و راه‌های متعددی برای کارکرد آن در اقتصاد جدید مشاهده می‌کنیم. انتظار می‌روید تن‌کوین فراتر از ابزار پرداخت باشد.

از ویژگی‌های تن‌کوین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمیسیون (گاز) برای پردازش معاملات و قراردادهای هوشمند پرداخت می‌شود.
 • کمیسیون معاملات زنجیره‌ای در شبکه باز پرداخت برای خدمات ارائه شده توسط برنامه‌های ساخته شده بر روی پلتفرم (خدمات TON).
 • پرداخت برای ذخیره ایمن داده‌ها به روش غیر متمرکز (TON Storage).
 • پرداخت برای ثبت نام دامنه‌های مبتنی‌بر بلاکچین (TON DNS) و میزبانی سایت‌های TON (TON WWW)
 • پرداخت برای TON Proxy.
 • پرداخت برای ایجاد ارزهای اضافی.
 • پرداخت برای ایجاد زنجیره کار جدید.
 • سهام سپرده شده توسط اعتبار سنجی‌ها برای واجد شرایط بودن برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها و تولید بلوک‌ها و سکه‌های جدید.

بیشتر بخوانید: تلگرام پرمیوم چیست و چه کاربردهایی دارد؟ آموزش خرید تلگرام پریمیوم با ارزهای دیجیتال

تاریخچه تن‌کوین

زمانی که testnet2 بعداً به Mainnet تغییر نام داد، 5 میلیارد سکه با بخش کوچکی (1.45٪ از کل عرضه) بین آزمایش کنندگان و توسعه دهندگان توزیع شد. پس از حکم دادگاه مبنی‌بر ممنوعیت گرام، تیم تلگرام از توسعه بلاکچین TON صرف نظر کرد و بیشتر سکه‌های testnet2 (98.55 درصد از کل عرضه) به قراردادهای هوشمند Proof-of-Work Giver منتقل شد. بنابراین، استخراج سکه تنها از طریق فراخوانی این قراردادهای هوشمند امکان پذیر است که ظرفیت محاسباتی بالایی را می‌طلبد. در زمانی که testnet2 به عنوان Mainnet تغییر نام داد، سکه‌ها قبلاً بین تعداد زیادی از کاربران مختلف توزیع شده بودند. قیمت با توجه به هزینه سخت افزار استخراج تعیین شد.

بنیاد تن‌کوین

پس از اینکه تلگرام مجبور به ترک پروژه شد، جامعه توسعه دهندگان منبع باز به رهبری EmelyanenkoK و Anatoliy Makosov به توسعه و پشتیبانی از بلاکچین ادامه دادند تا جایی که ممکن بود اصول پیاده سازی با توجه به وایت پیپر را جلو ببرند. تاکنون بیش از 40 توسعه‌دهنده مستقل غیرشرکت‌شده از مناطق جغرافیایی مختلف به‌عنوان جامعه غیرانتفاعی بنیاد TON که از طریق کمک‌های مالی تامین می‌شود، روی این پروژه کار می‌کنند. می‌توانید نمایه‌های آنها را در بخش GitHub افراد پیدا کنید. ما از همه توسعه دهندگان استقبال می‌کنیم تا به بنیاد TON بپیوندند و به این فناوری کمک کنند.

نحوه ماینینگ تن‌کوین

Toncoinها از طریق قراردادهای هوشمند ارائه دهنده ویژه توزیع می‌شوند که از مکانیسم اثبات کار PoW استفاده می‌کنند. به این ترتیب با بررسی شواهد می‌توانیم تخمین بزنیم که چه مقدار توان محاسباتی برای استخراج سکه استفاده می‌شود.

سکه‌های TON توسط به اصطلاح PoW Givers که قراردادهای هوشمند با مقدار مشخصی تن اختصاص داده شده به آنها است، توزیع می‌شود. در حال حاضر 10 ارائه دهنده PoW فعال در شبکه TON وجود دارد. اعطا کنندگان سکه‌ها را در بلوک‌های 100 تنی هر کدام تحویل می‌دهند. برای دریافت چنین بلوکی، رایانه شما باید چالش پیچیده ریاضی صادر شده توسط یک ارائه دهنده را حل کند و این کار را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهد:

شما با سایر ماینرها برای دریافت پاداش 100 تن رقابت می‌کنید. اگر کسی موفق شد مشکل را قبل از شما حل کند، تمام کارهایی که دستگاه شما انجام داده بیهوده است و دور/مسابقه جدید شروع می‌شود. درک این نکته مهم است که سود حاصل از ماینینگ همانطور که دستگاه شما کار می‌کند، آنها در دسته‌های 100 تنی برای هر راه حل موفقیت آمیزی از چالش ارائه دهنده به دست می‌آیند. این بدان معناست که اگر دستگاه شما 10 درصد شانس محاسبه بلوک را در 24 ساعت داشته باشد، احتمالاً باید 10 روز صبر کنید تا 100 تن پاداش دریافت کنید. برای دریافت راهنما از سخت افزار مورد نیاز و نحوه استخراج تن کوین اینجا را مشاهده کنید.

همچنین در اینجا می‌توانید استخر‌های موجود تن کوین را مشاهده کنید.

چه کسی Toncoin را تأسیس کرد؟

در اصل، پلتفرم بلاک چین توسط برادران نیکلای و پاول دوروف ایجاد شد و توسط تیم تلگرام توسعه یافت. تلگرام قصد داشت یک توکن زنجیره ای به نام Gram راه اندازی کند و یک پلتفرم برای برنامه های غیرمتمرکز (dApps) ایجاد کند.

گرام توجه زیادی را به خود جلب کرد که شروع به ایجاد دردسر کرد. توسعه آن توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ممنوع شد. Gram به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته شد و SEC انتشار توکن های Gram را ممنوع کرد.

تیم تلگرام TON را به وضعیت یک محصول تقریبا تمام عیار رساند. با این حال، در سال 2020، مدیر عامل تلگرام، پاول دوروف، پروژه را ترک کرد و توسعه آن به علاقه مندان مستقل ارزهای دیجیتال واگذار شد.

از همان ابتدا، این پروژه به عنوان یک کد منبع باز ایجاد شد تا هر کسی بتواند توسعه را ادامه دهد. شبکه فعلی توسط Anatoliy Makosov و Kirill Emelianenko، اعضای جامعه ای به نام NewTON (بعدها بنیاد TON) راه اندازی و توسعه داده شد.

چه چیزی Toncoin را منحصر به فرد می کند؟

TON ساختاری چند سطحی دارد که بر اساس اصل تقسیم‌بندی یا تقسیم‌بندی (“بلاکچین در یک بلاکچین”) ساخته شده است. یک ویژگی اشتراک گذاری شامل استفاده از چندین زیرشبکه (شارد) در یک بلاکچین است که در آن هر خرده هدف خاصی دارد. این اجازه می دهد تا شبکه از تجمع بلوک های تایید نشده جلوگیری کند و سرعت کارها را افزایش می دهد. شبکه TON از زنجیره های اصلی، کار و خرده تشکیل شده است.

توسعه دهندگان بر مقیاس پذیری، کارایی و پذیرش انبوه تمرکز می کنند. با توجه به تعامل خوب بین بخش ها، شبکه تراکنش های فوق العاده سریع را فراهم می کند و مقدار زیادی از TPS را تأیید و پردازش می کند.

شبکه TON خدمات زیر را ارائه می دهد:

 • TON Wallets یک عملکرد کیف پول داخلی که برای انتقال وجوه و تعامل با خدمات پلتفرم طراحی شده است و دو دسته کیف پول را ارائه می‌دهد: نگهبانی و غیر حافظی.
 • TON Services به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که dAppهای مختلف ایجاد کنند در حالی که کاربران می‌توانند از طریق یک رابط کاربر پسند به برنامه‌های شخص ثالث دسترسی داشته باشند.
 • TON Storage مزایای رمزگذاری خصوصی را با استفاده از کلید خصوصی کیف پول مالک ارائه می‌دهد.
 • TON Proxy از تمام اجزای پلتفرم استفاده می‌کند و به مشتریان اجازه می‌دهد تا از طریق VPNهای غیرمتمرکز به بلاکچین TON دسترسی داشته باشند.
 • TON DNS (سیستم نام‌های غیرمتمرکز) این امکان را برای وب‌سایت‌های سنتی فراهم می‌کند تا در شبکه TON کار کنند و به کاربران امکان می‌دهد نام‌های کوتاه و قابل خواندن تنظیم کنند.

شبکه Toncoin (TON) چگونه ایمن است؟

این شبکه از مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها استفاده می‌کند. علاوه بر این، Toncoin برای پاداش دادن به اعتبارسنجی‌ها استفاده می‌شود. نامزدها همچنین می‌توانند توکن‌هایی را در اختیار تأییدکنندگان قرار دهند و جوایزی دریافت کنند. اعتبارسنجی‌ها و نامزدها با قراردادهای هوشمند مدیریت می‌شوند و از شبکه محافظت بیشتری می‌کنند. قراردادهای هوشمند با استفاده از ماشین مجازی TON (TVM) اجرا می‌شوند.

شناسنامه توکن تن‌کوین

نامتن‌کوین، TONCOIN
اختصارTONCOIN
آدرس سایتton.org
تعداد کل توکن‌ها5,000,000,000
رتبه۱۱
حجم بازار۷.۲ میلیارد دلار
قراردادمشاهده
وایت پیپرمشاهده
استانداردERC20
گیت هابnewton-blockchain
تلگرامtonblockchain

کیف پول‌های توکن تن‌کوین

توکن تن‌کوین را می‌توانید در کیف پول‌های مطرح ارزهای دیجیتال به شرح زیر نگهداری کنید:

کیف پول اختصاصی تن‌کوین: مشاهده

قیمت توکن تن‌کوین

توکن تن‌کوین در زمان نگارش این مقاله حدود ۷.۲ میلیارد دلار و در رتبه ۱۱ ارزهای دیجیتال است. اطلاعات کامل این ارز دیجیتال را می‌توانید در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

نحوه خرید توکن تن‌کوین

توکن تن‌کوین را می‌توانید از بهترین صرافی ارزهای دیجیتال به شرح زیر خریداری کنید:

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *