0

نقاشی آبرنگ

نقاشی آبرنگ

نقاشی آبرنگ را می‌ توان یکی از ابتدایی‌ ترین نقاشی ها دانست. این سبک نقاشی سرگرم کننده و مقرون به صرفه است و امکانات زیادی را برای ابراز خلاقیت به شما می‌ دهد.

 به گزارش خوبو، آبرنگ ها بر پایه آب و همچنین غیر سمی هستند. از این رو این سبک می تواند انتخابی ایده‌آل برای آموزش نقاشی به کودکان باشد. آبرنگ به عنوان یک سبک انعطاف‌پذیر می‌تواند نتایج متنوعی را به همراه داشته باشد.

رنگ آبرنگ از چندین ماده ساخته شده است. اما دو جز اصلی آن، رنگدانه و چسب (معمولاً صمغ عربی) است.

همچنین در ساخت نقاشی های آبرنگ از تجهیزات زیادی استفاده نمی شود. رنگ های آبرنگ حاوی برخی مواد افزودنی دیگر هستند که باعث تغییر شکل رنگ، نحوه عملکرد رنگ و افزایش ماندگاری محصول می‌شوند.

از مهم ‌ترین شرایط انجام کارهای هنری با آبرنگ، رعایت نظافت رنگ گذاری و رنگ برداری و تمیزی آن‌ها است. به علاوه در این هنر، سرعت عمل نقاش و توانایی اجرا و مهارت در استفاده از قلمو و ابزارهای نقاشی، از اهمیتی فوق‌العاده برخوردار است.

کاغذ آبرنگ

نوع کاغذ نقش اساسی را در نقاشی آبرنگ ایفا میکند زیرا می‌تواند تعیین کننده وزن، بافت و همچنین کیفیت اثر شما باشد. کیفیت همچنین می‌تواند در هر درجه از آبرنگ متفاوت باشد.

کاغذ آبرنگ معمولاً با یکی از سه فرآیند دست ساز، قالبی یا ماشینی ساخته می‌شود. کاغذ های دست ساز مناسب ترین و بهترین نوع کاغذ و همچنین هر دو نوع قالبی و دست ساز بسیار بادوام، پایدار و دارای بافت سطحی نامنظم هستند که رنگ آمیزی آنها لذت بخش است.

مداد آبرنگی

مداد آبرنگی نوعی از مداد رنگی است که می توان با قلموی مرطوب رنگ آن را مانند آبرنگ روی کاغذ پخش کرد. بهترین برند برای مدادهای آبرنگی، مدادهای آبرنگی حرفه ای Design محصول شرکت Bruynzeel (برونزیل) هلند هستند. همچنین در 48 رنگ مختلف ارائه می شوند. ویژگی نقاشی با مداد آبرنگی این است که هم اثر حالت آبرنگ را دارد و هم رد مداد رنگی دیده می شود. آبرنگ در انواع مختلف تیوپی و قرصی به بازار عرضه می‌شود.

تاریخچه

سابقه و تاریخ نقاشی آبرنگ بسیار کهن است. از اولین نقاشی های این سبک می‌توان به نقاشی‌های درون غار اروپای پله لیتیک و نگار نوشت‌های مصریان قدیم اشاره کرد.

اوج نقاشی آبرنگ به اروپای سده‌های میانه تاریخ در زمان رنسانس می‌رسد و هنوز ادامه دارد. نقاش آلمانی، آلبرشت دورر (1471-1528) که آبرنگ های زیبایی از گیاهان، حیات وحش و مناظر نقاشی کرده است، به عنوان یکی از اولین توسعه دهندگان این هنر شناخته می‌شود. یک مکتب مهم نقاشی با آبرنگ در آلمان به وسیله هانس بول (1534-1593) به عنوان بخشی از رنسانس دور، رهبری می‌شد.

هنرمندان

جان سینگر سارجنت

جان سینگر سارجنت
Gondoliers’ Siesta, 1904. Private collection, courtesy of Adelson Galleries

دیوید تیلور

دیوید تیلور
Barges Pinnmill. UK

رجینالد مارش

رجینالد مارش
Tug Boats, New York,” 1938

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *