0

معرفی سریال جدید «به باغ عدن خوش‌ آمدید»

سریال جدید باغ عدن

حضور در جزیره‌ای بهشتی ایده‌ای وسوسه‌کننده است. اما بسیاری از داستانهای مشابه ثابت کرده‌اند که چنین شرایطی تنها برای یک تفریح کوتاه‌مدت خوب است و درازمدت اتفاقات غیرمنتظره‌ای رخ خواهد داد. به گزارش سایت خوبو، در این زمینه آثار معروفی مانند «سپس هیچ‌کدام باقی نماندند» و «گمشدگان» پیش از این ساخته شده‌اند و در سالهای اخیر نیز مجموعه‌هایی همچون «فهرست آ» و «وحشی‌ها» به موضوع حضور در جزیره و چالشهای غیرمنتظره پرداخته‌اند. اگر از علاقه‌مندان به این نوع از داستانها هستید، مجموعه تلویزیونی «به باغ عدن خوش‌ آمدید» محصول اسپانیا جدیدترین نمایش تلویزیونی در این زمینه برای شماست.

معرفی سریال Welcome to Eden
سریال «به باغ عدن خوش‌ آمدید»

داستان فیلم

«زوآ» دختر جوانی است که همراه با دوستانش پیامی در تلفن همراه خود دریافت می‌کنند. در آن پیام از آنها برای سفر به جزیره‌ای بهشتی دعوت می‌شود نوشیدنی جدیدی را که فقط در آنجا سرو می‌شود بنوشند و تبلیغ کنند. در آنجا همه چیز خوب به نظر می‌رسد و مهمانی و موسیقی تا پاسی از شب برقرار است. آنها پس از آنکه خسته می‌شوند به خواب می‌روند اما هنگامی که پنج نفر از آنها از خواب بیدار می‌شوند به نظر می‌رسد که از سوی همراهان خود رها شده‌اند. آنها از به رهبری «آسترید» مرموز به باغ عدن برده می‌شوند، جایی که قرار است با یکدیگر نوعی مدینۀ فاضله را بسازند.

مجموعه تلویزیونی «به باغ عدن خوش‌ آمدید»
مجموعه تلویزیونی «به باغ عدن خوش‌ آمدید»

برخی از شخصیت‌های داستان

«زوآ» حضوری فعال در شبکه‌های اجتماعی دارد. یک روز او پیام مبهمی دریافت کرده که از وی و دوستانش برای یک مهمانی خاص دعوت می‌شود.
«آسترید» قرار است شخصیت کلیدی داستان باشد. آسترید به همراه همسرش اِریک، «بنیاد عدن» را اداره می‌کند. او زنی مرموز است که در طول سریال ابعاد مختلف شخصیتی‌اش توسط بیننده کشف می‌گردد.
«مایکا» با بازی بازیگری که به لطف سریال اسپانیایی «سم: زندگی و مرگ یک تمثال» معروف گشت، یکی دیگر از مهمانان دعوت شده به جزیره است. به گفتۀ بازیگر این نقش، شخصیت او در این سریال بسیار قوی و با اعتماد به نفس زیاد است.
«آفریقا» که بلیندا پریگرین خوانندۀ اسپانیایی ـ مکزیکی نقش او را بازی می‌کند. این زن جوان یکی دیگر از شرکت‌کنندگان در مهمانی است که شخصیتی گیرا داشته و عاشق مهمانی و دیوانه‌بازی است.

سریال «به باغ عدن خوش‌ آمدید»
فصل نخست سریال از هشت اپیزود تشکیل شده است

نمایش فیلم و نظر منتقدان

داستان «به باغ عدن خوش‌ آمدید» در مقایسه با دیگر سریالهای تلویزیونی شبکۀ نت‌فلیکس، نسبتا سریع گفته می‌شود. هشت قسمت ۴۰ تا ۴۵ دقیقه‌ای برای فصل اول در نظر گرفته شده است. همچنین انتظار نداشته باشید که بتوانید پاسخ تمام سوالات خود در مورد این مکان اسرارآمیز را به سرعت پیدا کنید. بیشتر داستان حول محور انگیزه‌های شخصی و شناخت دنیای ذهنی افراد می‌گذرد. فصل اول سریال آنچنان که باید نتوانسته است رضایت منتقدان را جلب کند و از آن به عنوان یک مجموعۀ معمولی یاد کرده‌اند. باید دید که آیا این سریال در فصلهای آینده می‌تواند تغییری در کیفیت داستان‌پردازی‌اش داشته باشد یا اینکه تولید این مجموعه تلویزیونی در نیمۀ راه متوقف خواهد شد. فصل اول این مجموعۀ تلویزیونی در تاریخ ۶ مِی ۲۰۲۲ (۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱) منتشر شد.

«به باغ عدن خوش‌ آمدید»
ساختۀ جدید شبکۀ Netflix

جدول اطلاعات

عنوان به باغ عدن خوش‌ آمدید
عنوان اصلیBienvenidos a Edén
کارگردانانDaniel Benmayor
Menna Fité
داستانJoaquín Górriz
Guillermo López
بازیگران Amaia Aberasturi
Berta Castañé
Albert Baró
Lola Rodríguez
زباناسپانیایی
شبکهنتفلیکس
تاریخ عرضهMay, ۲۰۲۲ (اردیبهشت ۱۴۰۱)
درجۀ سنی18+ (بزرگسال)
نمرهIMDB: ۵.۲/۱۰
Rotten Tomatoes: ۶۴/۱۰۰
جدول جزئیات سریال

بیشتر بخوانید

معرفی پنج فیلم با موضوع شطرنج
سه سریال دست‌کم گرفته شدۀ HBO

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *