0

کریپتومون Kryptomon (KMON)؛ انقلابی در بازی‌های دوران کودکی با P2E

کریپتومون Kryptomon
بازدید 465

همانطور که دنیای مالی غیرمتمرکز (DeFi) در حال گسترش است، بسیاری از مفاهیم جدید و مبتکرانه، به ویژه در دنیای بازی‌های رمزنگاری، توسعه یافته‌اند. از میان کل بازی‌های متاورس بازی، یکی از هیجان انگیزترین گزینه‌ها، بازی‌های، بازی برای کسب درآمد یا Play to Earn (P2E) مانند کریپتومون است. این بازی‌ها به شما این امکان را می‌دهد که در عین کسب درآمد نیز سرگرم شوید. ترکیب منحصربه‌فرد نقش‌آفرینی، NFT و ارز دیجیتال تجربه‌ای بسیار ارزشمند را ایجاد می‌کند. اگر به بازی Krytomon یا سرمایه‌گذاری در توکن‌های Kryptomon فکر می‌کنید، راهنمای ما را بخوانید تا در مورد پتانسیل پروژه بیشتر بدانید.

کریپتومون Kryptomon چیست؟

Kryptomon یک بازی زنده NFT است که مکانیک های کلاسیک مبارزه با هیولا را با پاداش‌های P2E ترکیب می‌کند. کاربران می‌توانند هیولاهای بازی که به صورت توکن NFT زنده است را برای ماجراجویی ایجاد کنند. اگر پوکمون بازی کرده‌اید یا یک تاماگوچی بزرگ کرده‌اید، پس ایده خوبی از نحوه کار کریپتومون دارید.

بازی کریپتومون این دو بازی دوران کودکی را در بر گرفته و آنها را با مفاهیم مدرن DeFi ترکیب می‌کند. همچنین از زنجیره هوشمند بایننس BSC برای ترکیب NFT و ارز دیجیتال در بازی استفاده می‌کند. Kryptomon در ژانر بازی‌های P2E جای می‌گیرد. همانطور که بازی را انجام می‌دهید، بیش از رضایت از جوجه‌کشی تخم‌ها و آموزش همراهان خود برای شکست دادن دیگر هیولاها را دریافت می‌کنید.

هر هیولایی که جمع‌آوری می‌کنید یک NFT زنده است که می‌توانید آن را بخرید، بفروشید یا معامله کنید. این تخم‌های NFT Kryptomon دارای کدهای ژنتیکی منحصربه‌فردی هستند که مزایای مختلفی را ارائه می‌کنند. توکن درون بازی، KMON، یک توکن ارز دیجیتال است که می‌توانید آن را با بیت‌کوین، پول نقد واقعی یا سایر اشکال ارز مبادله کنید. در نهایت، اقدامات شما می‌تواند پول واقعی برای شما به همراه داشته باشد.

تاریخچه کریپتومون Kryptomon

Kryptomon توسط مدیر عامل آن، Umberto Cannessa Cerchi، یک توسعه‌دهنده مستقر در آمستردام با سابقه‌ای در تجارت و اقتصاد تاسیس شد. سرچی Cerchi گفت که از عشق دوران کودکی خود به پوکمون الهام گرفته است و می‌خواهد راهی برای آوردن بازی به دنیای واقعی پیدا کند. ظهور ارزهای دیجیتال و NFT ها این فرصت را برای او ایجاد کرد تا یک بازی جدید نبرد هیولاها را توسعه دهد.

تمرکز اصلی Cerchi همیشه ترویج یک تجربه کاربری خوب بوده است. او متوجه شد که پروژه هایی که یک محیط سرگرم کننده برای کاربران ایجاد می کنند، بیشترین احتمال موفقیت را دارند. بنابراین Cerchi ابتدا با اجرای چندین نسخه بتا با هدایای رایگان، به Kryptomon علاقه مند شد. وقتی کاربران مشتاق شدند، شرکت توانست از هیجان آنها برای جذب سرمایه گذاران استفاده کند.

از زمانی که کریپتومون در سال 2021 تأسیس شد، توانسته است با حمایت شرکت‌های معتبری مانند PLAYSTUDIOS و Griffin Gaming Partners و همچنین Vikram Pandit، مدیر عامل سابق سیتی گروپ و رئیس فعلی، یک دور اولیه 10 میلیون دلاری به رهبری NFX را ببندد، سپس تیم سازنده داخلی با استودیو Room 8 همکاری کرد تا سنگ تمام بگذارد. پشتیبانی ارائه شده به این شرکت به کریپتومون اجازه داد تا با فناوری بلاکچین واقعاً بی‌سابقه به دنیایی فراگیر تبدیل شود و در نهایت کریپتومون را قادر ساخت تا نشان خود را در متاورس بازی NFT بگذارد.

نسخه 0.5 کریپتومون به طور رسمی در اکتبر 2021 عرضه شد و از آن زمان تاکنون این بازی طرفداران زیادی پیدا کرده است. به لطف رویدادهایی مانند ایردراپ تخم مرغ با 300000 KMON جوایز، هزاران کاربر ثبت نام کرده‌اند و شروع به کسب جوایز ارزشمندی کرده‌اند که منجر به رشد پیشرو جامعه کریپتومون شده است.

کریپتومون چگونه کار می‌کند؟

کریپتومون می تواند در یک نگاه کمی پیچیده به نظر برسد زیرا مکانیک های بسیار متفاوتی وجود دارد. با این حال، هنگامی که وارد بازی شوید، متوجه خواهید شد که در واقع ساده است. برای موفقیت فقط پنج چیز وجود دارد که باید بدانید.

ژن‌ها

هر موجود کریپتومون DNA منحصر به فرد و تصادفی خود را دارد. DNA موجود شما بر همه چیز تأثیر می گذارد، از سرعت بازیابی آن در میدان جنگ گرفته تا چند بار ضربه زدن به حریف. در اینجا 12 ژن مختلف موثر بر ویژگی های فیزیکی و رفتاری هیولای شما وجود دارد که باید هنگام انتخاب موجودی برای کار با آنها در نظر بگیرید.

 • حمله: یک موجود چقدر می تواند در هر نبردی آسیب فیزیکی وارد کند.
 • مقاومت: بر دفاع فیزیکی موجود شما و دفاع او در برابر حملات عنصری تأثیر می گذارد.
 • قانون اساسی: بر نقاط ضربه و میزان دفاعی که یک موجود دارد تأثیر می گذارد.
 • Stamina: تعداد نقاط ضربه موجود شما را تنظیم می کند و بر تعداد دفعاتی که یک موجود می تواند تولید مثل کند تأثیر می گذارد.
 • سرعت: تعیین می کند که آیا موجود شما ابتدا حمله می کند یا خیر و بر زمان خنک شدن بین تولید مثل تأثیر می گذارد.
 • محبت ها: بر دفعات مراقبت از موجود شما تأثیر می گذارد.
 • دیوانگی: حمله حیاتی را تقویت می کند و بر دفاع عنصری تأثیر می گذارد. شجاعت: در حین نبرد به موجودات سرحال می دهد.
 • غریزه: بر دفاع فیزیکی تأثیر می گذارد و آسیب فرار را کاهش می دهد.
 • گرسنگی: هر چه موجود شما بیشتر گرسنه باشد، به غذای بیشتری نیاز دارد.
 • ایگو: موجود شما به چه مقدار غذای تصفیه شده نیاز دارد.
 • هوشمندی: بر میزان آموزش مورد نیاز موجود شما تأثیر می گذارد.

مولفه‌ها

پارامترها شبیه به ژن ها هستند، با این تفاوت که در بدو تولد در هیولای شما وجود ندارند و می توان آنها را تنظیم کرد. کریپتومون ها دارای 38 پارامتر مختلف هستند که می توانند تا سطح 50 پیش بروند. حداکثر کردن پارامترها تقریباً به 250 بلیط نیاز دارد. این ممکن است زمان ببرد، اما یک موجود متوسط ​​را به یک جانور چشمگیر تبدیل می کند.

آموزش

اعضای جامعه به عنوان مربی بازی می کنند. برای آموزش هیولاهای حیوان خانگی NFT خود، به بلیط های آموزشی نیاز دارید که در جعبه های غارت یافت شوند. هر بلیط به شما امکان می دهد یک پارامتر را ارتقا دهید و می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید روی استعدادهای فردی تمرکز کنید، مقاومت یا قانون اساسی. آموزش معمولاً زمان می برد. با این حال، اگر بلیط ستاره دارید، می توانید فورا موجود خود را برای رسیدن به سطح جدیدی آموزش دهید.

حالت‌های نبرد

نبردهای کریپتومون هدف اصلی بازی است. موجودات شما برای به دست آوردن پاداش و افزایش رتبه شما در مسابقات با دیگران مبارزه می کنند. حالت های مختلفی وجود دارد، از جمله مبارزات انفرادی با دوستان، مبارزه تمرینی با هوش مصنوعی و مبارزات رقابتی با بازیکنان تصادفی. در حالت نبرد، موجود شما از ترکیبی از فیزیکی، سپر، عنصر و جادوهای ویژه برای حمله به حریف خود استفاده می کند و استقامت خود را از بین می برد. وقتی همه موجودات حریف ناک اوت شوند، برنده می شوید.

پرورش

پرورش به شما این امکان را می دهد که ویژگی های دو موجود را در یک تخم واحد ترکیب کنید، که راهی سرگرم کننده برای تولید موجودات جدید NFT است. در طول تولید مثل، جهش اتفاق می افتد، بنابراین آمار می تواند بهتر یا بدتر از آمار والدین موجود باشد. شما می توانید برای بدست آوردن پارامترها و ژن های خاص زاد و ولد کنید، یا می توانید برای ظاهر فیزیکی خاصی پرورش دهید. همه این صفات مختلف تا حدودی به هم مرتبط هستند، اما به یکدیگر وابسته نیستند. به خاطر داشته باشید که پرورش با محدودیت هایی همراه است. هیولاها فقط می توانند تعداد معینی بار در سال تولید مثل کنند.

ویژگی‌های کریپتومون

بازی برای کسب درآمد

به لطف جایگاهش در شبکه زنجیره بایننس، Kryptomon یک بازی P2E است. کاربران همه کارها را در بازی با KMON انجام می دهند و ارز دیجیتال ارزش واقعی دارد. راه‌های کسب درآمد شامل پیروزی در جنگ ها و پرورش موجودات کمیاب برای فروش است. در واقع، فروش موجودات می‌تواند یکی از سودمندترین راه های کسب درآمد باشد. هر موجود و تخم‌مرغ یک NFT زنده است و آنهایی که آمار چشمگیر دارند می‌توانند ارزش پول زیادی داشته باشند. موجودات بسیار کمیاب هزاران دلار فروخته‌اند.

کریپتومون موبایل

مزیت این بازی این است که برای بازی مجبور نیستید پشت کامپیوتر بنشینید. موبایل کریپتومون به کاربران اجازه می‌دهد تا بازی را از طریق گوشی‌های خود انجام دهند و به راحتی می‌توانند با تغذیه و آموزش موجودات در طول روز همراهی کنند. برنامه تلفن همراه دارای ویژگی های رمزنگاری یکپارچه است، بنابراین می توانید پول خود را از طریق تلفن خود نیز مدیریت کنید. در نهایت، نسخه موبایل برخی از ویژگی‌های واقعیت افزوده را نیز اضافه می‌کند که بازی را فراگیرتر می‌کند.

بازار

در مقایسه با بسیاری از بازی های دیگر P2E، Kryptomon مدیریت امور مالی شما را آسان می کند. این بازار به تجارت Kryptomon NFT اجازه می دهد تا بتوانید تخم مرغ و موجودات بالغ را جستجو کنید. می‌توانید مواردی را برای فروش فهرست کنید، یا برای هیولاهای دلخواه پیشنهاد دهید. بازار کریپتومون با گزینه‌های فیلترینگ گسترده، تضمین می‌کند که می‌توانید کمیاب‌ترین موجودات را با بهترین پارامترها پیدا کنید. به غیر از خرید هیولاهای حیوان خانگی جدید NFT، بازار Kryptomon همچنین به کاربران امکان می‌دهد تا توکن‌های KMON خود را برای شرکت در قرعه‌کشی‌های NFT به اشتراک بگذارند و “آب نبات” تولید کنند، که به عنوان ارز درون بازی کریپتومون برای خرید جعبه‌ها و آیتم‌های غارت استفاده می‌شود.

گنج شکار

گنج یابی بخشی از مکانیک بازی در دنیای واقعی این شرکت است. گنج یابی رویدادی با زمان محدود است که شامل بازیکنانی است که از GPS گوشی خود برای بازدید از یک مکان واقعی در دنیای واقعی استفاده می کنند. با رسیدن به این مکان یک جعبه اسرارآمیز به شما می دهد که قفل آن را باز می کنید. این جعبه‌هایی که به‌طور تصادفی تولید می‌شوند می‌توانند شامل بلیط‌های آموزشی، تخم‌های NFT جدید یا سایر موارد هیجان‌انگیز باشند.

آکادمی

با تمام جزئیات بازی گیج شده اید؟ یکی از ویژگی های آن می تواند به شما در این امر کمک کند. آکادمی کریپتومون یک وب سایت است که اطلاعات سرگرم کننده و تعاملی در مورد تمام جنبه های مختلف بازی ارائه می دهد. شما می توانید برای پاسخ به سوالات خاص جستجو کنید، یا سوابق را برای دریافت جزئیات بیشتر مرور کنید. این یک راه عالی برای درک مکانیک های گیم پلی و شروع آموزش، نبرد و پرورش است.

نقشه راه کریپتومون

دلیل بزرگ موفقیت کریپتومون به دلیل توانایی آن در پیگیری برنامه ها است. کریپتومون همیشه با بازیکنان و سرمایه گذاران خود بسیار باز بوده است. شرکت P2E یک نقشه راه دقیق با اهدافی برای اجرای طیف گسترده ای از ویژگی ها دارد. تا کنون، آنها موفق شده اند بسیاری از آنچه را که وعده داده اند، ارائه دهند، و در مسیر افزودن جزئیات هیجان انگیزتر هستند.

نقشه راه کریپتومون در اواسط سال 2021 با تاسیس این شرکت آغاز شد. این شرکت با یک پیشنهاد اولیه NFT برای ایجاد سرمایه گذاری شروع کرد. از آنجا، آنها از سه ماهه سوم سال 2021 برای ضرب کردن و توزیع تخم مرغ و راه اندازی توکن های KMON استفاده کردند. در سه ماهه آخر بازی برای بازیکنان عرضه شد. این بخش از نقشه راه شامل جوجه کشی تخم ها، آزاد کردن شکار گنج و باز کردن یک بازار تجارت هیولا بود. بتاهای بسته کامل شدند. نسخه های بتای باز برای اندروید در مرحله بعدی قرار گرفتند. در نیمه اول سال 2022، مکانیک های اضافی مانند کوئست ها، تکامل کریپتومون و گزینه های پرورش هیولا همگی اضافه شدند.

پس آینده کریپتومون چیست؟ این شرکت قصد دارد تا سال 2022 را با باز کردن نسخه بتا برای کاربران iOS، راه‌اندازی یک برنامه رسمی اندروید و راه‌اندازی قابلیت‌های PvP و PvE پایان دهد. این افزودنی‌های جدید به افراد اجازه می‌دهد تا با دوستان و بازیکنان تصادفی بجنگند تا جوایز بیشتری کسب کنند. چالش‌ها و ماموریت‌های داستانی جدید اضافه می‌شوند و سیستم جدید نبرد تبدیل به یک تورنمنت می‌شود که در آن افراد می‌توانند برای جوایز بجنگند.

بقیه نقشه راه شامل تقویت های خود بازی است. از اواخر سال 2022 و اوایل سال 2023، Kryptomon به بازی های متاورس سه بعدی روی می آورد. این شرکت زمین‌ها و سازه‌هایی را برای پر کردن متاورس و اضافه کردن مدل‌های سه بعدی برای هیولاها و شخصیت‌ها خواهد ساخت. پس از اتمام انتقال به بازی متاورس، برنامه نهایی ایجاد گیم پلی واقعیت افزوده است. این به گیم پلی دنیای واقعی اجازه می دهد تا کاربران بتوانند راه های بیشتری برای تعامل با محیط خود بیابند.

توکنومیک KMON

KMON یک ارز رمزنگاری شده عمومی است که مجموع عرضه آن 1 میلیارد توکن و عرضه در گردش 190 میلیون است. به طور کلی، ارزش بازار آن 1.9 میلیون دلار است. KMON در آگوست 2021 فعال شد و از آن زمان تاکنون تغییرات هیجان انگیزی را پشت سر گذاشته است. پس از راه اندازی KMON، قیمت آن به سرعت به 20 برابر ارزش اصلی خود افزایش یافت که منجر به علاقه زیاد و حجم معاملات نسبتاً بالا شد. هنگامی که KMON tokenomics را در نظر می گیریم، یادگیری اندکی در مورد برنامه های مقررات شرکت مفید است.

برخلاف بسیاری از پروژه‌های بزرگ ارزهای دیجیتال، کریپتومون در ابتدا بسیاری از کریپتوهای خود را قفل می‌کند. سرمایه گذارانی که KMON را خریداری می کنند در زمان تولید توکن فقط به مقدار کمی اجازه دسترسی دارند. پس از رویداد تولید در ماه مه 2022، بخش عمده ای از ارزهای دیجیتال به مدت شش ماه قفل شد. وقتی خریداران به صورت عمده خرید می‌کنند، توکن‌های آن‌ها در یک زمان به مقدار کم باز می‌شوند تا از ریختن یک‌باره پول زیادی توسط یک نفر جلوگیری شود.

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *