0

چرا گربه‌ها علف می‌خورند؟

چرا گربه‌ها علف میخورند؟

بارزترین مزیت علف گربه این است که به سیستم گوارشی کمک می‌کند. هنگامی که گربه‌ها خود را تمیز می‌کنند، موهای بدن خود را می‌بلعند. این موهای بلعیده شده به گلوله‌های مو تبدیل می‌شوند و باعث ناراحتی در سیستم گوارش گربه شما می‌شوند. به همین دلیل، گربه‌ها به طور غریزی علف، گل و فضای سبز را در محل زندگی خود مصرف می‌کنند تا خود را آرام کنند.

برای تبلیغات در این صفحه و دریافت قیمت و جزییات با شماره 09122252370 در واتس اپ یا تلگرام تماس بگیرید.

این سبزی‌های مصرف شده به عملکرد صحیح و پاکسازی دستگاه گوارش کمک می‌کنند، زیرا به دلیل محتوای آنها ضد عفونی کننده هستند. علاوه بر این، آنها به تناسب اندام گربه شما کمک می‌کنند. آنها همچنین از تکثیر باکتری‌های بدی که در معده و روده تشکیل شده و باعث ایجاد بوی بد می‌شوند، جلوگیری می‌کنند. همه اینها همچنین باید برای جلوگیری از جویدن و مصرف گیاهانی که در خانه یا سایر مکان‌های زندگی که به گربه‌تان غذا می‌دهید توسط گربه‌ها استفاده شود. به همه این دلایل، مصرف منظم آن توسط گربه‌ها توصیه می‌شود.

  • شاید شاخص‌ترین دلیل این می‌تواند باشد که به علت وجود اسید فولیک در چمن که بسیار ضروری برای سلامت گربه‌ها است، گربه دست به خودن علف میزند.
  • دلیل دوم علف خوردن گربه ممکن است به این دلیل باشد که گربه برای تامین فیبر، کمک به دفع آسان‌تر و بهتر مدفوع خود، دفع انگل‌ها و دیگر مواد مضر با استفراغ گربه می‌باشد.

نحوه کنترل کردن علف خوردن گربه‌ها

در برخی زمان‌ها ممکن است که گربه شما به چمن سالم دسترسی نداشته باشد و به سراغ خوردن گیاهان دیگری که در خانه وجود دارد برود. در حالت کلی علف خواری در گربه‌ها بسیار طبیعی می‌باشد و ممکن است که در شرایطی نتوانید آنها را کنترل کنید. اما بهترین راه این است که سعی کنید آن ها را سرگرم کنید و با استفاده کردن از اسباب بازی حواس او را پرت کنید. از دیگر راه هایی که می‌توانید از علف خوردن گربه جلوگیری کنید این است که تلاش کنید سبزی‌هایی را در خانه بکارید که از رشد آن آگاهی کامل دارید. همچنین یکی دیگر از روش‌ها تهیه غذاهایی است که حس خوردن علف ها را پت شما می‌دهد.

در این صورت حتی اگر نتوانید که علف خوردن گربه را کنترل کنید، گربه شما علفی را می‌خورد که خود شما به صورت کامل از رشد آن آگاهی دارید و می‌دانید که سالم و بدون انگل می‌باشد. یکی دیگر از این راه‌ها استفاده کردن از مالت‌های مخصوص گربه می‌باشد، که برای گربه ها بسیار لذیذ و خوشمزه می‌باشد. اگر به وسیله مالت شما بتوانید دستگاه گوارش پت را تمیز کنید دیگر گربه احتیاجی به خوردن علف پیدا نمی‌کند و تمایلی به خوردن آن ندارد.

خطرات علف خوردن گربه

همان‌طور که پیش‌تر نیز به این موضوع اشاره کردیم، علف خوردن گربه می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد. البته لازم به ذکر است که در مواقعی خوردن علف برای گربه‌ها ممکن است که خطر آفرین باشد. به عنوان مثال ممکن است که علف‌ها آغشته به مواد سمی شده باشد و در صورت این که گربه از آن ها تغذیه کند مسموم شده و یا حتی از بین برود. در برخی از مواقع این امکان نیز وجود دارد که در علف و یا سبزه، موجوداتی مانند حلزون وجود داشته باشد که ممکن است باعث شود روده و معده پت دچار مشکلاتی مانند انگل و یا میکروب شود.

به همین علت بهتر است که از علف خوردن گربه‌ها پیشگیری کنید و برای انجام این کار از مالت‌های گربه استفاده کرده و به این صورت باعث شوید که معده آنها تمیز شود.

بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *