0

معرفی و خرید غذای حیوانات برند رویال کانین Royal Canin

خرید آنلاین غذای سگ و گربه از برند رویال کنین

رویال کانین Royal Canin (شعار Royal Canin “دنیای بهتر برای حیوانات خانگی”) و اصل رویال کانین “سلامت حیوانات از طریق تغذیه خوب” است. یک تولید کننده فرانسوی و تامین کننده جهانی غذای سگ و گربه در جهان است. این شرکت یکی از شرکت‌های تابعه کمپانی مارس آمریکا Mars، Incorporated است. این شرکت تحقیقاتی را در مورد نیازهای تغذیه‌ای خاص سگ‌ها و گربه‌ها انجام می‌دهد.

برای تبلیغات در این صفحه و دریافت قیمت و جزییات با شماره 09122252370 در واتس اپ یا تلگرام تماس بگیرید.

این شرکت توسط جراح دامپزشک فرانسوی ژان کاتاری تأسیس شد، پس از اینکه او با موفقیت به درمان تعدادی از بیماری‌های پوستی حیوانات خانگی با تغذیه آنها از رژیم غذایی مبتنی‌بر غلات که در گاراژ خود تهیه کرد، پرداخت. او متوجه شد که تغذیه بخش مهمی از سلامت حیوانات خانگی است. پس از واردات اکسترودر از ایالات متحده، فرآیندی که برای اولین بار در این صنعت در سال 1956 مورد استفاده قرار گرفت، این شرکت اولین شرکتی بود که غذای خشک حیوانات خانگی را در فرانسه تولید کرد.

تولید با هدف اصلی پرورش دهندگان به طور پیوسته افزایش یافت و توزیع بیشتر به بازار اروپا گسترش یافت. رویال کانین در سال 1972 به گروه گویومارک فروخته شد و قبل از خرید توسط بانک پاریباس در سال 1990، دوره توسعه بیشتری را به خصوص در زمینه تحقیق و توسعه پشت سر گذاشت. این شرکت در بورس اوراق بهادار فرانسه عرضه شد اما بعداً پس از فروخته شدن به شرکت مریخ آمریکا، در سال 2002 از بورس فرانسه حذف شد.

تاریخچه برند رویال کنین

این شرکت توسط جراح دامپزشک فرانسوی ژان کاتاری در سال 1968 تأسیس شد. او یک مطب دامپزشکی در روستایی در منطقه گارد فرانسه داشت و نگران بود که حیوانات خانگی بسیاری از مردم با انواع مشکلات سلامتی، به ویژه بیماری‌های پوستی مواجه شوند. شرایط کت کاتاری که متقاعد شده بود دلیل آن رژیم غذایی است، دستور العملی بر پایه غلات ابداع کرد که آن را در فر گاز خانگی در گاراژ خود تهیه کرد.

این رژیم با موفقیت مشکلات حیوانات خانگی را کاهش داد، بنابراین در سال 1968، کاتاری این غذا را با علامت تجاری “رویال کانین” ثبت کرد. او دامپزشکی خود را تعطیل کرد تا بر تولید و توزیع خوراک تمرکز کند. یک اکسترودر از ایالات متحده وارد شد و رویال کانین اولین تولید کننده غذای خشک حیوانات خانگی در فرانسه و اولین شرکت اروپایی بود که از اکسترودر استفاده کرد. بازار هدف در درجه اول پرورش دهندگان و انجمن‌های ژرمن شپرد بود. از تبلیغات تلویزیونی برای تبلیغ محصول استفاده شد.

دامپزشک فرانسوی ژان کاتاری (سمت چپ) رویال کنین را در سال 1968 تأسیس کرد

تولید به طور پیوسته افزایش یافت و در سال 1970، این شرکت به عنوان “رویال کنین SA ” ثبت شد. یک کارخانه بزرگتر در Aimargues افتتاح شد و توزیع در سراسر اروپا آغاز شد. چهل پرسنل در تولید سالانه پنج هزار و پانصد تن خوراک مشغول به کار بودند. یک شرکت تابعه به نام Royal Canin Iberica در اسپانیا تاسیس شد. در مارس 1972، کاتاری شرکت را به گروه Guyomarc’h فروخت، یک کسب و کار بسیار بزرگتر و خانوادگی که توسط Jean Guyomarc’h در سال 1954 تأسیس شد و در خوراک دام تخصص داشت.

در سال 1972، Royal Canin به گروه Guyomarc’h فروخته شد. مالکیت جدید به شرکت اجازه داد تا دوره‌ای از توسعه را بخصوص در زمینه تحقیق و توسعه پشت سر بگذارد. دومین کارخانه در سال 1975 در کامبری، فرانسه افتتاح شد.

دوره تحت مالکیت Guyomarc’h شاهد گسترش قابل توجه شرکت، به ویژه در زمینه تحقیق و توسعه بود. یک مرکز تحقیقاتی اختصاصی در سن‌نولف، بریتانی، در طول سال 1973 افتتاح شد. طی ده سال تا سال 1982، شرکت‌های تابعه دیگری نیز در سایر کشورهای اروپایی راه‌اندازی شدند. این کشورها شامل ایتالیا، سوئد، بلژیک، اسپانیا، آلمان و دانمارک بودند. کارخانه دیگری در شمال فرانسه برای خدمات فروش در کشورهای شمال اروپا ساخته شد. از سال 1982 به بعد، رویال کنین سبد محصولات خود را به محصولاتی مانند کنسرو و بذر پرندگان متنوع کرد و شاهد چهار برابر شدن تولید خود به 200000 تن در 10 سال بود.

گروه شرکت‌های Guyomarc’h توسط بانک Paribas در سال 1990 خریداری شد. رویال کنین در سال 1993 زیان ثبت کرد. سال بعد گروه گویومارچ به چهار تجارت جداگانه تقسیم شد که یکی از آنها به عنوان رویال کانین باقی ماند. در سال 1944، مدیر عامل جدیدی منصوب شد و بر 3 رکن متمرکز شد: غذای خشک، سلامت از طریق تغذیه و تخصص در نگهداری سگ. بانک مایل به فروش رویال کنین بود، اما رئیس آن موفق شد آن را متقاعد کند که به جای آن، آن را در بورس اوراق بهادار پاریس عرضه کند، که در سال 1997 انجام شد. چهل و سه درصد از شرکت در بورس عرضه شد. بازار سهام و ارزش شرکت را به چهار و نیم میلیارد فرانک رساند. درآمد اضافی جمع‌آوری‌شده بودجه‌ای را برای خرید غذای حیوانات خانگی کراون در سال 1999 و برند جیمز ولبلود در سال 2000 فراهم کرد.

 • در سال 1999 سایت Guyomarc’h شناخته شد و فعالیت‌های Royal Canin از سایر فعالیت‌های سایت Guyomarc’h مستقل شد. این بانک سهام خود را در این شرکت به مبلغ بیش از یک و نیم میلیارد یورو به شرکت مریخ آمریکا فروخت. اکثریت این پرداخت، تقریباً نود و سه درصد، برای «سرقفلی» بود. کمیسیون اروپا تنها در صورتی با تصاحب مریخ موافقت کرد که رویال کنین برخی از دارایی‌ها را به آگرولیمن، یک شرکت اسپانیایی واگذار کند. رویال کانین پس از تصرف توسط مریخ از فهرست بورس خارج شد.
 • در سال 2002، مارس 40 درصد از سهام رویال کنین را به دست آورد. طبق روزنامه اقتصادی Les Echos، این ازدواج بین یک SME فرانسوی، رهبر اروپایی، با یک شبکه توزیع جهانی قدرتمند بود.
 • در مارس 2004، رویال کانین برندهای غذایی درجه دامپزشکی ایالات متحده و کانادا را IVD، Medi-Cal و Techni-Cal از Del Monte Foods به قیمت 82.5 میلیون دلار خریداری کرد.
 • این شرکت یکی از برندهای متعددی بود که تحت تأثیر فراخوان غذای حیوانات خانگی در سال 2007 قرار گرفت. در 30 آوریل 2012، FDA هیچ فراخوان بعدی کلاس I، II یا III توسط Royal Canin را گزارش نکرده بود.
 • تا سال 2008، 80 درصد از درآمد یک و نیم میلیارد یورویی رویال کنین از فروش خارج از فرانسه به دست آمد. تعداد کارکنان شاغل در سراسر جهان حدود چهار هزار و پانصد نفر بود.
 • در سال 2012، رویال کانین یکی از پلتفرم های لجستیکی خود را در Verdun فرانسه تأسیس کرد.
 • در سال 2018، رویال کنین پنجاهمین سالگرد خود را جشن گرفت.
 • در سال 2021، مارس اعلام کرد که 46 میلیون یورو در فرانسه سرمایه گذاری خواهد کرد که در میان آن 22 میلیون یورو به مقر فرانسوی و جهانی خود در Aimargues فرانسه اختصاص داده شده است، جایی که کارخانه تاریخی، یک کارخانه آزمایشی و یک مرکز تحقیق و توسعه در آن قرار دارد.

معرفی محصولات رویال کنین

رویال کنین حدود 260 فرمول مختلف دارد. غذای مناسب برای هر حیوان، فیزیولوژی و حساسیت و نیازهای سگ یا گربه را دقیقاً مطابق با شرکت برآورده می کند.

غذا

در بریتانیا، رویال کنین عضو انجمن تولیدکنندگان غذای حیوانات خانگی (PFMA) است. محصولات برای ظرفیت‌های گوارشی مختلف و دوره های رشد متفاوت سازگار شده‌اند.

مواد غذایی دامپزشکی

این شرکت چندین فرمول رژیم غذایی مختلف را نیز برای پیشگیری و مراقبت پزشکی مانند Renal Feline Special برای ادرار و مشکلات کلیوی گربه‌ها، سلامت دستگاه گوارش، کیبله‌های مناسب برای سگ‌های مبتلا به آلرژی یا اختلالات گوارشی توسعه می‌دهد. برخی از غذاهای دامپزشکی مانند نام تجاری Wet Diet فقط از طریق نسخه در دسترس هستند.

محصولات دامپزشکی

Pill Assist، درمانی طراحی شده برای کمک به صاحبان آنها برای دادن دارو به گربه‌های خود با پوشاندن قرص‌ها و کپسول‌ها. در برخی کشورها، رویال کنین کانال دامپزشکی خود را دارد.

انتشارات

رویال کانین با همکاری کارشناسان، انتشاراتی مانند دایره المعارف سگ، دایره المعارف تغذیه بالینی سگ، دایره المعارف گربه رویال کنین و کتاب‌های دیگری مانند تغذیه حیوانات خانگی با آکادمی دامپزشکی فرانسه ایجاد کرده است.

انواع غذا‌های رویال کنین

غذای سگ رویال کنین براساس فاکتورهای مختلف در دسته بندی‌های متفاوتی قرار می‌گیرند. دسته بندی‌های متنوع در این غذاها باعث بالا رفتن کیفیت غذا شده و سلامت حیوان را تقویت می‌کنید. برند رویال کنین تفکیک محصولات خود را به صورت زیر انجام میدهد:

 •  تفکیک براساس سایز سگ
 •  تفکیک براساس سن سگ
 •  تفکیک براساس نژاد سگ
 •  تفکیک براساس وضعیت سلامت حیوان

و به طور کلی محصولات این شرکت فرانسوی – آمریکایی به صورت زیر است:

 • غذای خشک
 • کنسرو
 • پوچ سگ و گربه
 • غذای درمانی

که در ادامه به بررسی بیشتر هر یک نوع از محصولات می‌پردازیم.

غذای خشک

تنوع غذای خشک رویال کنین براساس سن و نژاد است؛ که به شرح زیر است:

 1. Mini indoor adult: مناسب سگ‌های نژاد کوچک آپارتمانی و بالغ
 2. Medium adult: برای سگ های بالغ با نژاد متوسط
 3. Maxi adult: برای سگ بالغ نژاد بزرگ

غذای خشک استارتر برای برای مادران شیرده و نوزادان سگ‌ها و غیره…

کنسرو

کنسرو رویال کنین سگ و کنسرو رویال کنین گربه هم به انواع مختلف برای نیاز‌های مختلف در بازار موجود است که به چند نمونه‌‌ی آن اشاره می‌کنیم: 

 • کنسرو رویال کنین مادر اند بیبی
 • کنسرو رویال کنین ریکاوری 

که برای دو دلیل توصیه می‌شود یک بهبود شرایط حیوان شما و دوم نگه داشتن آنها در شرایط فعلی است که بنا بر دلیل استفاده مقدار مجاز به مصرف هم متفاوت میشود. اما ما جدولی کلی برای شما تهیه کردیم که تا حدودی به شما کمک کند.

وزن گربه بر حسب کیلوگرممیزان غذای روزانه برای بهبود (گرم)میزان غذای روزانه برای نگهداری (گرم)
۲۹۳۱۲۰
۲/۵۱۱۰۱۴۱
۳۱۲۶۱۶۱
۳/۵۱۴۱۱۷۹
۴۱۵۶۱۹۷
۴/۵۱۷۱۲۱۴
۵۱۸۵۲۳۱
۵/۵۱۹۹۲۴۷
۶۲۱۲۲۶۳
۶/۵۲۲۵۲۷۸
۷۲۳۸۲۹۳
۷/۵۲۵۱۳۰۸
۸۲۶۳۳۲۳
۸/۵۲۷۶۳۳۷
۹۲۸۷۳۵۱
۹/۵۲۹۹۳۶۵
۱۰۳۱۱۳۸۷

البته قبل از مصرف بهتر است حتما با دامپزشک معالج صحبت کنید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

انواع پوچ رویال کنین

پوچ در واقع به نوع بسته بندی غذا اشاره دارد و در زبان انگلیسی به معنای بالش است. آبکی است و درصد زیادی از حجمش را آب تشکیل داده است. غذاییسا که داخل سس است و مواد نگهدارنده ندارد.

 • پوچ گربه رویال کنین برای مشکل هضم
 • پوچ گربه رویال کنین برای رفع هیربال
 • پوچ گربه رویال کنین برای سلامت پوست و مو
 • پوچ گربه عقیم شده ی رویال کنین
 • پوچ گربه پرشین رویال کنین

تاریخ انقضای پوچ دقیقا و بلافاصله پس از  باز شدن بسته شروع می‌شود و همچنین به دلیل نداشتن مواد نگهدارنده خیلی زود تاریخ انقضای آن به پایان میرسد.

غذای درمانی رویال کنین

 • غذای درمانی گربه با بیماری کلیوی
 • غذای گربه ی درمانی دستگاه ادراری رویال کنین
 • غذای گربه برای کنترل وزن
 • غذای گربه ی مبتلا به دیابت رویال کنین 
 • غذای گربه ی درمان آلرژی رویال کنین

توجه داشته باشید که غذاهای درمانی را سر خود به حیوان خود ندهید. و دقت کنید که اگر بیماری حیوانتان حاد است حتما از درمان‌های دیگر هم در کنار غذا استفاده کنید و به اینکه فقط با غذا درمانش کنید بسنده نکنید.

معرفی غذای گربه رویال کنین

غذای ویژه گربه رویال کنین براساس موارد متنوعی تقسیم بندی می‌شود. دسته بندی غذای گربه‌ها تا حدودی متفاوت از سگ‌ها هستند. محصولات رویال کنین گربه براساس این موارد تقسیم بندی شده است.

 • تفکیک براساس نژاد گربه
 • تفکیک بر اساس سن گربه
 • تفکیک براساس وضعیت سلامت گربه

هنگام خرید غذای گربه رویال کنین به این موارد توجه کنید. 

برای مثال: 

 1. غذای خشک بچه گربه رویال کنین
 2. کنسرو رویال کنین مادر اند بیبی
 3. کنسرو رویال کنین ریکاوری
 4. غذای رویال کنین گربه عقیم شده
 5. غذای گربه رویال کنین رنال
 6. غذای رویال کنین گاسترو

در پشت بسته بندی‏های غذای رویال کنین، یک جدول غذای بصورت دقیق چاپ شده که با توجه به سن، وزن و میزان فعالیت حیوان خانگی مقدار مناسب غذای روزانه را برای ما مشخص می‏‌کند.محصولات رویال کنین شامل غذای خشک (در چند شاخه مختلف) و غذای تر است. 

رویال کنین با استفاده از علوم تغذیه ای خود با بیشترین سطح سازگاری، بیش از ۴۰ سال است که نیازهای بدن سگ‌ها و گربه‌ها را تامین می‌کند.

رویال کنین با توجه به اصولی بودن تغذیه در سلامت حیوانات خانگی، حداقل از ۵۰ ماده مغذی مورد نیاز در غذاهای خود استفاده کرده که در مقایسه با غذای خانگی و غذاهای برندهای دیگر که معمولاً تنها ۲۰ ماده مغذی دارند از مزیت خاصی بهره می‌برد.

بیشتر بخوانید:

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *