0

بازی Wolfenstein II The New Colossus

بازی Wolfenstein II The New Colossus

بازی Wolfenstein II The New Colossus یک بازی ویدئویی در سبک اکشن_ماجراجویی و تیراندازی اول شخص است که توسط MachineGames توسعه یافت و توسط Bethesda Softworks منتشر شد.

به گزارش خوبو، این بازی در 27 اکتبر 2017 برای ویندوز، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان و در 29 ژوئن 2018 برای نینتندو سوییچ منتشر شد. بازی Wolfenstein II The New Colossus هشتمین بازی از سری Wolfenstein و دنباله Wolfenstein: The New Order در سال 2014 است.

داستان بازی Wolfenstein II The New Colossus

داستان بازی Wolfenstein II The New Colossus

بازی Wolfenstein II The New Colossus با مرور وقایع رخ داده در بازی The New Order شروع می کند. از آنجایی که برخی فرصت بازی کردن بازی قبلی را نداشتند، دیدن پیش درآمد بازی The New Colossus و اینکه داستان در چه جهتی پیش می‌رود جالب خواهد بود.

بازی Wolfenstein II The New Colossus یک بار دیگر شخصیت اصلی بازی را که ویلیام جوزف «بی.جی» نام دارد را وارد بازی می کند. در نظم جدید، ویلیام روابطی را ایجاد کرد، با شخصیت‌های کاملاً پیچیده روبرو شد و دشمنانش به او لقب وحشت بیلی را دادند.

اگر بازی اول را بازی نکردید و قصد انجام این کار را دارید، بهتر است ابتدا آن را بازی کنید و پایان بازی اول را خراب نکنید و این پاراگراف را نادیده بگیرید. ویلیام در آخر بازی قبل درگیر یک حادثه نه چندان خوب می‌ شود و در این روند به طرز وحشتناکی مجروح می‌ شود. همانطور که The New Colossus را شروع می کنید، ویلیام را در حالی که روی ویلچر نشسته است کنترل می کنید.

بازگشت ویلیام

سرانجام ویلیام کنترل یک فناوری شگفت انگیز به نام Power Suit را به دست می آورد. کسب این قدرت برای جوزف که به سختی تکان می خورد، لحظه‌ای باورنکردنی است. او به کمک لباس جنگی که شهرت او را به‌عنوان ماشین مرگ به‌طور کامل باز می‌ گرداند، دوباره بر می‌ خیزد.

اما در مورد این بازگشت خیلی هیجان زده نشوید. برای اینکه این اتفاق بیفتد باید فداکاری کرد و این فداکاری ها دلخراش است. وقتی صحبت از دلشکستگی شد، در The New Colossus شاهد خاطراتی از Blazkowicz در دوران کودکی هستیم. این خاطرات به طرز وحشتناکی متناقض هستند. این خاطرات باعث ایجاد حس وحشت از اینکه چگونه دوران کودکی یک فرد می تواند بسیار بد باشد می شود و همچنین به شما کمک می کند تا احساس بهتری نسبت به ویلیام به عنوان یک شخص داشته باشید.

گیم پلی بازی Wolfenstein II The New Colossus

گیم پلی بازی Wolfenstein II The New Colossus

گیم پلی بازی Wolfenstein II The New Colossus از یک فرض اساسی پیروی می کند. اسلحه های بزرگ در دست بگیرید و از آن ها برای کشتن نازی ها استفاده کنید. هیچ بازی ای این کار را بهتر از Wolfenstein II انجام نمی دهد.

این عنوان شاهد بازگشت بسیاری از سلاح‌ های اصلی مجموعه است. این سلاح ها بر اساس طراحی‌ های WW2 توسط فناوری آینده‌نگر بازی‌ های قدیمی تغییر کردند. استفاده از هر سلاح لذت بخش است و نازی ها را به انبوهی از جنازه های خونین تبدیل می کند. این بازی به طور عجیبی خشن است و ابزارهایی را که برای این کار نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد.

مکانیک های نگه داشتن دو اسلحه باز می گردند. اما انتخاب سلاح های مناسب برای هر دست می تواند کار سختی باشد. تغییر اسلحه‌ ها در حین حرکت ممکن است کمی به تمرین نیاز داشته باشد. استفاده از دو شاتگان خودکار چرخشی مطمئناً منجر به اعزام نیرو‌های قدرتمندتر و زره پوش دشمن می شود.

مکانیک دو اسلحه

با این حال، همه سلاح ها را نمی توان دو کاره کرد. اسلحه‌ های سنگین مانند Lasergewehr این قابلیت را ندارند. اما جزء بهترین سلاح ها هستند که با نمایش نوری هوا را می‌شکافند، و دشمنان را به خاکستر تبدیل می‌ کنند.

بر اساس برخی از تصمیمات جدول زمانی، شما به یک سلاح انحصاری نیز دسترسی خواهید داشت. Dieselkraftwerk یا Laserkraftwerk. هر دوی این سلاح‌ ها نقش‌ های دو منظوره در Wolfenstein دارند و به عنوان گزینه‌ های قدرتمند و قابل شارژ برای نبرد عمل می‌ کنند. همچنین به شما این قابلیت را می‌ دهند درها و جعبه‌ های مخصوص دسترسی را از بین ببرید.

تنوع تاکتیک و اسلحه

تنوع تاکتیک حمله

مکان‌های Wolfenstein II گسترده و پیچیده هستند و به شما این امکان را می‌ دهند که هر طور که می‌ خواهید به مبارزه وارد شوید. می توانید با استفاده از تبرهای پرتابی و اسلحه های خاموش، بی سر و صدا از طریق دریچه ها به اطراف بروید و دشمنان را ترور کنید. همچنین می توانید دشمنان را از راه دور با تفنگ‌های مخصوص از بین ببرید و با تفنگ های جدید و باشکوه بازی دست به کار شوید. شما مختار هستید از ترکیبی از همه روش ها نیز استفاده کنید.

به نظر می رسد که Wolfenstein با وجود ارائه برخی از ابزارها برای شما تلاش می کند تا در گیم پلی مخفی کاری برتری پیدا کند. شما به سختی می توانید افراد را بی حرکت بکشید. به این معنی که گشت ها اغلب به کارهای شما پی می برند و زنگ خطر را به صدا در می آورند.

سرعت و شدت گیم پلی بازی Wolfenstein II The New Colossus

سرعت و شدت گیم پلی بازی Wolfenstein II The New Colossus

بازی Wolfenstein II The New Colossus بهترین بازی را به عنوان یک تیرانداز سریع بازی می کند که در آن حرکت بسیار مهم است. هیچ احیا کننده سلامتی ای وجود ندارد، به جز تقویت های تدریجی. در بیشتر موارد، شما به زره‌ها و پیک‌ آپ‌ های سلامتی در میدان تکیه می‌‌کنید و شما را تشویق می‌ کنند تا در موقعیت‌ هایی به جمع‌ آوری و کاوش بپردازید.

اگرچه سرعت مبارزات The New Colossus به اندازه DOOM 2016 نیست، اما مطمئناً به همان شدت است. دشمنان پشتیبانی می شوند و به تعداد زیاد به سمت شما می پرند، فرماندهان با استفاده از زنگ هشدار به سایر سربازان هشدار می دهند و تایتان های زره پوش سنگین با سلاح های قوی بر شما غلبه می کنند.

باس فایت ها در The New Colossus نیز وجود دارد و میزان استراحتی که بعد از آن خواهید کرد، حداقل می باشد.

گرافیک بازی Wolfenstein II The New Colossus

گرافیک بازی Wolfenstein II The New Colossus

Wolfenstein II: The New Colossus دارای گرافیک بسیار خوب و جزئیات فوق‌العاده است. لحظات زیبای زیادی در The New Colossus وجود دارد و این لحظات صرفاً به دلیل گرافیک های واقع گرایانه خوب افزایش می یابد. این را می توان به عنوان یک چیز خوب و بد در نظر گرفت. همه چیز به این بستگی دارد که چقدر تصاویر خشونت آمیز واقعی را دوست دارید.

این بازی که در دهه 1960 اتفاق می‌ افتد، در واقعیتی جایگزین رخ می‌ دهد که در آن نازی‌ ها با کمک فناوری مرموز و برتر، در جنگ جهانی دوم پیروز شدند. برخی از ساختمان‌ های بازی در Wolfenstein 2 واقعاً مثال زدنی هستند و محیط را با طرح‌ های آینده‌نگر  پیش از عصر دیجیتال از جمله بریده‌ های روزنامه‌ هایی که به جزئیات روان مردم آمریکا می‌ پردازند، پر کرده است. حتی برخی کاغذ ها دارای نسخه های قابل جمع آوری از موسیقی پاپ کلاسیک است.

موتور id Tech

موتور id Tech

Wolfenstein II از جدیدترین موتور id Tech استفاده شده توسط DOOM استفاده می کند. نسخه قبلی Wolfenstein II با سرعت فوق‌العاده 60 FPS اجرا می‌ شد و جزئیات بصری را با فریم‌ ها مبادله می‌کرد، اما Wolfenstein II از افت نرخ فریم در محدوده 30 و پایین‌ تر در برخی لحظات در طول بازی رنج می‌ برد. علاوه بر این، DRS می‌ تواند گاهی خوب نباشد و ظاهری تار به Wolfenstein II بدهد. به طور طبیعی، بازی در ویندوز 10 یا ایکس باکس وان ایکس از نظر بصری تجربه بهتری را ارائه می دهد، اما حتی در ایکس باکس وان اس، Wolfenstein II  هم بد نخواهد بود.

Wolfenstein II دارای برخی از نورپردازی‌ ها و جلوه‌ های جذاب است که از تصاویر سایه‌ دار برای تأکید بر پرتوهای لیزر، شعله‌ ها، جرقه‌ ها و قطعات فلزی مذاب استفاده می‌ کند.

صدا در بازی Wolfenstein II The New Colossus

Wolfenstein II شهرت Mick Gordon از DOOM و Killer Instinct را برای موسیقی متنش به خدمت گرفته است که همگام با صحنه های اکشن به صورت پویا بالا و پایین می‌ رود. صدای اسلحه ها در بازی به خوبی به گوش می رسند. صدای تیغه‌ های تبر به صورت، صدای سلاح‌ هایی مانند Lasergewerh و پارگی گوشتی اعضای بریده شده نیز به خشونت این بازی می افزاید.

سخن پایانی

سخن پایانی

بازی Wolfenstein II The New Colossus یک تجربه تک‌ نفره خشن است که در ژانر تیراندازی اول شخص می درخشد. گیم پلی بازی اعتیاد آور است، سطوح و محیط به خوبی طراحی شدند و گرافیک بازی فوق العاده است. مهمتر از همه، خط داستانی شگفت انگیز است که شما را تا انتها به بازی جذب خواهد کرد.

این بازی یک تجربه ناب است که طرفداران تیراندازی نمی توانند آن را از دست بدهند. من بازی Wolfenstein II: The New Colossus را توصیه می کنم؛ اما اگر قبلاً هیچ بازی ای از این مجموعه را بازی نکردید، بهتر است در ابتدا بازی The New Order را بازی کنید.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *