0

XANA (XETA)؛ استفاده از هوش مصنوعی برای ایجاد Web3 Metaverse

بسیاری از مردم در بحبوحه تغییر به دنیای مجازی هستند. شتاب پشت این انتقال زمانی افزایش یافت که بسیاری از جنبه‌های زندگی روزمره در طول همه‌گیری کووید-19 به فضای دیجیتال منتقل شدند و با اعلامیه‌هایی از سوی مایکروسافت، فیس‌بوک، آزمایشگاه‌های نیانتیک، اپیک گیمز و دیگر پلتفرم‌های دیجیتالی برجسته در مورد قصد آنها برای قدم گذاشتن در این عرصه، شتاب بیشتری گرفت.

برنامه‌های کاربردی Web3 و واقعیت مجازی (VR) نیز به طور فزاینده‌ای در حال تبدیل شدن به جریان اصلی هستند و بر نحوه استفاده مردم از اینترنت در آینده تأثیر خواهند گذاشت. متاورس فرصت‌های درآمدزایی، تجربیات اجتماعی، بازی، رویدادهای ویژه و موارد دیگر را ارائه می‌دهد. XANA به طور خاص برای متاورس ساخته شده است.

نکات کلیدی:

 • XANA یک بلاکچین است که به طور خاص برای حمایت از رشد و فعالیت در متاورس ساخته شده است و با تمام بلاکچین‌ها و کیف پول‌های اصلی سازگار است. 
 • برخی از ویژگی‌های XANA عبارتند از XANA Metaverse ،XANALIA و پلتفرم Xana GameFi.

XANA چیست؟

XANA یک بلاکچین مبتنی بر EVM است که به طور خاص برای حمایت از رشد و فعالیت در متاورس ساخته شده است. این با تمام بلاکچین‌ها و کیف پول‌های اصلی سازگار است و ویژگی های عالی، کارمزد کم و سرعت فوق العاده را به کاربران خود ارائه می‌دهد.

XANA با بسیاری از صرافی‌های ارزهای دیجیتال و همچنین برندهای برتر و شرکت‌های پیشرو کار می‌کند و ابزار گسترده‌ای را برای بسیاری از کاربران خود در سراسر جهان ارائه می‌کند. XANA Metaverse قوی است و دارای بازی‌ها، عملکردهای NFT و آواتارها است. همچنین به سازندگان اجازه می‌دهد تا با ایجاد و ساختن جهان‌های خود درآمد کسب کنند. تمام DApp‌های ایجاد شده بر روی بلاکچین را می‌توان به راحتی در XANA Metaverse گنجاند. در حالی که XANA واقعاً ابزاری را ارائه می‌دهد، برای سازگاری با گسترش نیز طراحی شده است.

تاریخچه XANA

توسعه دهنده XANA NOBORDER.z مستقر در دبی است. دفاتر دیگر در شهر نیویورک، هند و پاکستان قرار دارند. این شرکت مبتنی‌بر بلاکچین در حال حاضر بیش از 100 کارمند در سرتاسر جهان دارد و بر اتصال جهان از طریق متاورس متمرکز شده است. در حالی که شرکت امروز کنترل توسعه XANA را در اختیار دارد، نسخه آلفا DAO به زودی راه اندازی می شود و قدرت بیشتری را در دستان جامعه قرار می‌دهد.

هدف XANA برای دستیابی به چه چیزی است؟

بنیانگذاران و توسعه دهندگان XANA به طور خستگی ناپذیری برای ایجاد یک متاورس غیرمتمرکز و غوطه ور کار کرده اند. هدف XANA پشتیبانی از کاربرانی است که می‌خواهند از طریق ایجاد و مالکیت DApps، NFT و موارد دیگر بخشی از متاورس باشند. بدون محدودیت یا قدرت مرکزی، XANA افراد با هر پیشینه و از هر مکانی را گرد هم می آورد تا آینده را تجربه کنند.

XANA چگونه کار می‌کند؟

بسیاری از بلاکچین‌های متاورس که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند، گران هستند و عملکرد کندی دارند. با این حال، XANA به عنوان یک بلاک چین مبتنی بر EVM برای هزینه تراکنش های کمتر، مقیاس پذیری افزایش یافته و تراکنش های سریع تر ساخته شده است. این ابزارهای خالق متعددی را ارائه می دهد و نیاز به دانش کدنویسی را برطرف می کند. علاوه بر این، XANA یک پلتفرم کامل GameFi است که بر گسترش بیشتر متاورس متمرکز شده است. کاربران می‌توانند آواتار، NFT، ابزارهای پوشیدنی و حتی بازی‌های خود را ایجاد کنند که می‌توانند در بازار XANALIA مورد استفاده، تعویض یا فروخته شوند.

ویژگی‌های XANA

XANA با بلاکچین‌های اصلی، صرافی‌های ارزهای دیجیتال و کیف پول‌ها سازگار است و با چندین ویژگی برای غنی‌سازی تجربیات کاربران طراحی شده است. 

زنجیر XANA

بلاکچین XANA که با نام XANA Chain شناخته می شود ، یک زنجیره جانبی بومی اتریوم است و منحصراً برای XANA Metaverse طراحی شده است. با هزینه مقرون به صرفه، ویژگی‌های خالق عالی و سرعت، از کسانی که می‌خواهند به ساخت XANA Metaverse کمک کنند، پشتیبانی می‌کند. هر پروژه ای که بر روی زنجیره XANA ساخته شده است – مانند NFT‌ها، DApps یا توکن‌ها – می‌تواند به راحتی در XANA Metaverse ادغام شود.

متاورس XANA

بسیاری از ویژگی‌های XANA Metaverse، مانند Build to Earn و Create to Earn اکوسیستم برای سازندگان، از طریق برنامه XANA Metaverse قابل دسترسی هستند. در XANA Metaverse، کاربران می توانند Worlds، Lands، Avatars، NFTs، Games و توابع SNS را بیابند. XANA Metaverse یک دنیای مجازی قوی است که کاربران را برای گیم پلی، مبادله و فروش آواتار، رویدادهای اجتماعی و بسیاری از فعالیت های دیگر گرد هم می آورد.

زمین

در XANA Metaverse، فضای موجود برای پروژه‌های جدید به عنوان Land نامیده می‌شود. همانطور که جنبه GameFi XANA Metaverse رشد می‌کند، سرزمین بیشتری برای پشتیبانی از ایجاد پلتفرم های GameFi اضافی ایجاد خواهد شد. 

زمین برای خرید در قالب NFT در دسترس کاربران است و یک دارایی دیجیتال خواهد بود. بیشتر زمین ها در نهایت در اختیار کاربران خواهند بود. کسانی که علاقه ای به توسعه زمین خود ندارند می توانند آن را به دیگران اجاره کنند یا برای توسعه آن با آنها قرارداد ببندند. کاربران همچنین می توانند رویدادهای مجازی را در سرزمین خود میزبانی کنند تا سود کسب کنند.

آواتار

هر کاربر می تواند آواتار XANA خود را ایجاد کند. برای انجام این کار، کاربر ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کند و یک کیف پول متصل کند. کاربران می توانند از بین 30 آواتار موجود انتخاب کنند و آنها را به دلخواه سفارشی کنند (به عنوان مثال، رنگ پوست، مدل مو و موارد دیگر). با یک آواتار سفارشی، کاربر می تواند دنیای XANA را کاوش کند، با سایر کاربران ملاقات کند و در رویدادهای ویژه شرکت کند. XANA برای آواتارهای خود با شرکت های بزرگ بازی قرارداد می‌بندد.

زانالیا

XANALIA بازار غیرمتمرکز NFT XANA است. کاربران می‌توانند از طریق NFTهای موجود مرور کنند و از توکن‌های XETA برای تکمیل تراکنش‌ها استفاده کنند. علاوه بر این، دارایی‌های دیجیتالی زمین و پوشیدنی ایجاد شده توسط کاربران را می‌توان در XANALIA خریداری کرد که XETA و بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر را می پذیرد. کاربران همچنین می توانند مستقیماً با کارت اعتباری پرداخت کنند.

GameFi

XANA تعامل را از طریق GameFi تشویق می‌کند. پلتفرم XANA GameFi شامل NFTDuel، اولین بازی برای کسب درآمد است. NFTDuel بازیکنان را قادر می‌سازد تا NFT‌های خود را به کارت‌های معاملاتی تبدیل کنند تا در برابر سایر بازیکنان بازی شود. بازیکنانی که در مسابقات PvP برنده می‌شوند، می‌توانند ثروت کارت‌های معاملاتی خود را افزایش دهند. از طرف دیگر، آنها همچنین می توانند کارت های معاملاتی را از بازار XANALIA خریداری کنند.

اپلیکیشن موبایل

XANA یک برنامه مدیریت دارایی را ارائه می‌دهد که برای iOS و Android در دسترس است و کاربران می‌توانند از طریق دستگاه‌های تلفن همراه خود به آن دسترسی داشته باشند. این برنامه به عنوان یک کیف پول رمزنگاری عمل می‌کند و دارایی‌های موجود در کیف پول را می‌توان برای خرید در XANA Metaverse استفاده کرد. کاربران برنامه همچنین می‌توانند از طریق ایجاد آواتار، گیم پلی، حضور در رویداد و موارد دیگر در XANA Metaverse فعال باشند.

سازنده

XANA به طور فعال توسعه XANA Metaverse را از طریق توابع سازنده منحصر به فرد و آسان آن، بدون توجه به تخصص یا سطح مهارت کاربر، تشویق می‌کند. به طور خاص، کاربران می‌توانند بازی‌ها، آواتارها و موارد دیگر را برای استفاده در XANA Metaverse بدون هیچ گونه تجربه کدنویسی قبلی بسازند. بسیاری از محصولات ایجاد شده را می‌توان اجاره، مبادله یا فروخت.

مناسبت‌ها

رویدادهای مجازی در XANA کاربران را گرد هم می آورد تا علایق مشترک را کشف کنند. در عین حال، این رویدادها تعامل کاربران را تشویق می کند و به گسترش XANA Metaverse کمک می کند. کاربرانی که مالک زمین هستند، می‌توانند رویدادهای مجازی را برای کسب سود میزبانی کنند. نمونه‌هایی از چنین رویدادهای مجازی شامل نمایشگاه‌های تجاری، کنسرت‌ها و همایش‌های ورزشی است.

نقشه راه XANA

XANA قبلاً به طور گسترده توسط سازمان‌های معتبر و مهم در سراسر جهان پذیرفته شده است. برخی از قراردادهای XANA با نمایش جایزه هفته مد میلان، چندین شعبه محلی دولت ژاپن، موزه المپیک ژاپن، Astro Boy ،Rooster Fighter و دیگران است. 

اخیرا، XANA در حال آماده سازی برای XANA x BreakingDown NFT mint رایگان بوده است، لیگ آزمایشی نهایی خود را راه اندازی کرده، تعداد کیف پول‌های پشتیبانی شده خود را گسترش داده، خود را به دنیاهای متعدد مرتبط کرده و بسیاری از گام‌های دیگر را برای ارتقای تجربه کاربری برداشته است. در حالی که XANA در حال حاضر یک بازی مبتنی‌بر NFT به نام NFTDuel دارد، اما در حال آماده شدن برای گسترش تجربه XANA Metaverse GameFi خود است و فعالانه زیرساخت‌های لازم برای توسعه بازی‌های بیشتر را توسعه می‌دهد.

XETA Tokenomics

XETA، توکن اصلی XANA، برای قدرت بخشیدن به بسیاری از ویژگی‌های پروژه و تجربیات GameFi استفاده می‌شود. اقتصاد XANA، سرمایه گذاری، بازپرداخت، قفل، مشوق، نقدینگی و سهام را ارائه می‌دهد. برای خریدهای NFT، خلق NFT، گیم پلی، مسابقات و خرید در بازار هزینه در XETA پرداخت می‌شود. سوختگی، بازخرید و ضرب NFT در طول زمان منجر به کاهش قیمت XETA خواهد شد. علاوه بر این، هنگامی که XANA DAO فعال شد، دارندگان توکن XETA می‌توانند در اداره جامعه شرکت کنند.

حداکثر عرضه توکن‌های XETA پنج میلیارد است، با عرضه اولیه در گردش 125 میلیون. تخصیص توکن به شرح زیر است:

 • توسعه/بنیانگذار: 17%
 • نقدینگی و سهامداری: 15%
 • کسب درآمد: 14%
 • بازی برای کسب درآمد: 14%
 • بازاریابی: 10%
 • پایه: 7٪
 • دور خصوصی: 6%
 • شبکه‌های اجتماعی: 5%
 • مشاوران و شرکا: 5%
 • دور عمومی: 2%

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *