0

معرفی ارز دیجیتال زایا Xaya

ارز دیجیتال زایا Xaya coin

ارز دیجیتال زایا Xaya یک پلتفرم آگنوستیک زبان و بلاکچین برای ایجاد بازی‌ها و برنامه‌های کاملاً غیرمتمرکز، بدون مجوز، بدون اعتماد و بدون سرور است. CHI ارز اصلی بلاکچین Xaya است. Xaya مسائل مقیاس‌پذیری برای بلاکچین‌ها را هم برای عملکرد و هم برای پیچیدگی محاسباتی برای بازی‌ها/برنامه‌ها حل می‌کند. زایا یکی از ارزهای حوزه متاورس است و با استفاده از استاندارد ERC20 و روی پلتفرم اتریوم ساخته شده است.

بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرنوسان و پر ریسک است. قبل از ورود و خرید و فروش خوب بررسی و تحقیق کنید.

Xaya یک کد بلاکچین سفارشی است که از بیت کوین و Namecoin جدا شده است. از بلاکچین به عنوان پایگاه داده ذخیره‌سازی مشابه آنچه در Namecoin انجام می‌شود استفاده می‌کند. با استفاده از این داده‌های پایه، امنیت رمزنگاری را برای بازی‌ها/برنامه‌ها تضمین می‌کند. فن‌آوری کانال بازی Xaya، بازی‌ها و برنامه‌های انبوه چند نفره آنلاین (MMO) را امکان‌پذیر می‌کند.

Xaya (CHI) چگونه کار می کند؟

Xaya از بلاکچین به عنوان یک ذخیره‌سازی پایگاه داده برای امنیت رمزنگاری استفاده می‌کند، اما محاسبات حالت را با استفاده از پردازنده‌های حالت بازی (GSP) از بلاکچین جدا می‌کند. GSPها مشابه قراردادهای هوشمند در اتریوم هستند. با این حال، از آنجایی که محاسبات جدا شده است، آنها می‌توانند خودسرانه پیچیده باشند. GSPهایی که کانال‌های بازی Xaya را پیاده‌سازی می‌کنند، می‌توانند گیم‌پلی بی‌اعتماد در زمان واقعی را بدون ایجاد مشکل در بلاکچین اصلی ارائه دهند. تعداد نامحدودی از کانال‌ها می‌توانند به صورت موازی اجرا شوند و هر کانال می‌تواند تعداد نامحدودی جابجایی (تراکنش) بین خود بدون پرداخت هزینه داشته باشد، به جز مواردی که برای باز کردن و بستن کانال وجود دارد.

با توجه به رویکرد آگنوستیک بلاکچین Xaya، GSPها را می‌توان بر روی پلتفرم‌های دیگری مانند اتریوم، زنجیره‌های جانبی و موارد دیگر توسعه و اجرا کرد و از مکانیسم‌های اجماع آنها نیز استفاده کرد. CHI پیچیده می‌تواند به عنوان ارز در آن بازی‌ها استفاده شود.

آیا می‌توانید CHI را استخراج کنید؟

CHI را می‌توان با استفاده از SHA-256d یا یک نوع Neoscrypt استخراج کرد که 25٪ از پاداش‌های بلاک به ماینرهای SHA-256d و 75٪ از پاداش‌های بلاک به ماینرهای Neoscrypt تعلق می‌گیرد. این تعادل امنیت بالا را از طریق SHA-256d و توزیع گسترده از طریق Neoscrypt را فراهم می‌کند. Xaya SHA-256d با بیت‌کوین (یا هر سکه دیگر SHA-256d) ادغام می‌شود و درصد قابل توجهی از قدرت هش بیت‌کوین را دارد. Neoscrypt Xaya با پردازنده‌های گرافیکی به صورت انفرادی یا در استخر استخراج می‌شود.

توکن سوزی زایا CHI چیست؟

سوزاندن سکه‌ها زمانی است که به یک خروجی غیر قابل اثبات ارسال می‌شوند. نمونه‌ای از این مورد در بازی Xaya’s Taurion است که در آن ارز درون بازی (مربع) فقط از طریق سوزاندن CHI قابل خرید است.

بنیانگذاران Xaya چه کسانی هستند؟

بنیانگذاران Xaya عبارتند از اندرو کولوسیمو، دانیل کرافت، کنستانتین گورسکوف، سباستین دو گروتر و رایان اسمیت. Colosimo در سال 2013 در توسعه Namecoin مشارکت داشت. او همچنین خالق اولین بازی بلاکچین در جهان، Huntercoin است. کرافت یک ریاضیدان و مهندس سابق گوگل است. او توسعه دهنده اصلی بلاکچین برای Namecoin و Xaya است. او همچنین به طور منظم به کد هسته بیت کوین در GitHub کمک می‌کند.

چه چیزی Xaya را منحصر به فرد می کند؟

مقیاس‌پذیری یک نگرانی اصلی برای اکثر سیستم‌های بلاکچین است. اگر محاسبات پیچیده و ذخیره سازی مورد نیاز باشد، تقویت می‌شود. به عنوان مثال، هنگام ایجاد منطق پیچیده روی زنجیره در سیستم‌های قرارداد هوشمند مانند اتریوم؛ برای حل مقیاس‌پذیری، Xaya یک رویکرد دوطرفه را اجرا می‌کند: طراحی اولیه با پردازنده‌های حالت بازی جدا از بلاک‌چین هسته، اجازه می‌دهد تا محاسبات را برای برنامه‌های کاربردی جداگانه از شبکه اصلی، شبیه به نحوه عملکرد جمع‌آوری‌ها در اتریوم (به جز طراحی بسیار ساده تر و تمیزتر). برای افزایش بیشتر مقیاس‌پذیری و کاهش هزینه در دسترس بودن داده‌ها در زنجیره، Xaya همچنین Game Channels را پیاده‌سازی می‌کند، یک فناوری بررسی‌شده همتا که امکان انجام تراکنش‌های نامحدود در ثانیه را فراهم می‌کند و در عین حال نفخ بلاکچین را کاهش می‌دهد.

Xaya از این نظر منحصر به فرد است که بازی‌ها/بازی‌های کاملاً غیرمتمرکز، غیرقابل اعتماد، بدون مجوز و بدون سرور را به زبان برنامه‌نویسی و شیوه‌ای آگنوستیک بلاکچین فعال می‌کند. دارایی‌های سایر بلاکچین‌ها را می‌توان به راحتی در یک Xaya GSP گنجاند. تیم Xaya در سال 2013 در اولین بازی بلاکچین Huntercoin، پیشگام بود و این مفهوم را به یک پلتفرم کامل گسترش داد که در آن بازی‌ها ویژگی‌های بلاکچین واقعی را پیدا می‌کنند.

شناسنامه توکن زایا

نامزایا، Xaya
اختصارCHI
آدرس سایتxaya.io
تعداد کل توکن‌ها77,303,932
رتبه795
حجم بازار24 میلیون دلار
قراردادمشاهده
توییترXAYA_tech
تلگرامxaya_en

کیف پول‌های توکن زایا

توکن زایا را می‌توانید در کیف پول‌های مطرح ارزهای دیجیتال به شرح زیر نگهداری کنید:

قیمت توکن زایا

توکن زایا در زمان نگارش این مقاله حدود 24 میلیون دلار و در رتبه 795 ارزهای دیجیتال است. اطلاعات کامل این ارز دیجیتال را می‌توانید در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

نحوه خرید توکن زایا

توکن زایا را می‌توانید از بهترین صرافی ارزهای دیجیتال به شرح زیر خریداری کنید:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *